Автор Тема: Ретроградна Венера  (Прочетена 83303 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #90 -: Януари 29, 2014, 03:30:56 pm »
Просто се зачудих – никога не съм се представяла за по-голяма глупачка, отколкото съм, просто имам навика деликатно да премълчавам. Може би затова често се случва мълчанието ми да се интепретира като незнание, заблуда и започват да си разиграват коня. А аз хем стоя и гледам сеир, хем не смея да им кажа, че всичко отдавна ми е ясно. Така че може би и аз  допринасям за такова отношение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #91 -: Януари 29, 2014, 03:37:27 pm »
Все още ли това те впечатлява или дразни ,аз им отвръщам ,с етикеция или пък "минавам през тях " (просто не ги виждам) ,знам че и аз в нечий очи сигурно съм "по-ниско ниво" ,но това не пречи да се чувствам специална на моето си "ниво". ;)

Ха,ха ,днес Венера е ретро-стационарна и наталните ретро Венери извадихме "даровете "  :57:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #92 -: Януари 29, 2014, 03:38:56 pm »
Лили, всички неосъзнати хора са таива, а предвид факта, че са 90 процента от населението, няма как да не попаднеш на тях. Ако има уважение към теб, труда, възможностите ти и т.н, значи си е доста осъзнат. Може да идва от село, да мирише на тор и винаги да ходи с една вила и да обира тревата, но е осъзнат. Така че едва ли проблема е в хороскопа ти.  :29:

Thunder ,кои хора според теб са неосъзнати-астрологично ?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #93 -: Януари 29, 2014, 03:48:01 pm »
Thunder ,кои хора според теб са неосъзнати-астрологично ?!?  ;)

Не знам дали е възможно да се определи астрологично. И във ведическата е така, гледаш - на пръв поглед хубава карта с благоприятни йоги, а на практика е елементарно говедо. А и съм забелязала, че често се случва хубавите планетни йоги да дават успех и статус, но да вземат "душата".
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #94 -: Януари 29, 2014, 03:48:20 pm »
Просто се зачудих – никога не съм се представяла за по-голяма глупачка, отколкото съм, просто имам навика деликатно да премълчавам. Може би затова често се случва мълчанието ми да се интепретира като незнание, заблуда и започват да си разиграват коня. А аз хем стоя и гледам сеир, хем не смея да им кажа, че всичко отдавна ми е ясно. Така че може би и аз  допринасям за такова отношение.

Не "бягай" в аквариума с рибите и раците ,това няма да ти помогне или даде отговор на въпроса -защо им е такова отношението на другите .

Ако някой иска да те чуе в мълчанието ти ,ще го направи ,ако ти искаш да чуеш някой в говоренето му ,ще го направиш ,ако се налага да си толерантна въпреки всичко-това е избор.Ето ти и Слънце,и Марс ,и Луна и АСЦ ,и възли ....каквото си пожелаеш по стационарна Венера ,ще ти се изпълни в тази посока . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #95 -: Януари 29, 2014, 03:56:49 pm »
Цитат
Ето, давам пример - един човек на Сатурнов възврат може да получи наградата, за която е работил дълго време. Друг, обаче, Сатурн ще го смачка и навре в някой ъгъл - и доколкото съм видяла, не зависи от знака на Сатурн, не зависи от това колко Козирог и Водолей имаш в картата, нито пък зависи от аспектите на Сатурн. Зависи колко добре преди това си научил по-малките урочета на Сатурна - като на един голям изпит

И аз подкрепям мнението на Тъндър - според мен няма особено значение дали Сатурн (или Юпитер) е с есенциални достойнства. Преобладаващо негативна изява на съответните принципи съм виждала и при хора със силен Сатурн, и със силен Юпитер (и девалвирала ценностна система).

Сатурн в заточение или падение също не означава, че човек по-трудно ще си научава уроците. Те пък троновите и екзалтиралите са едни извисени...  ;D

« Последна редакция: Януари 29, 2014, 04:00:47 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #96 -: Януари 29, 2014, 04:02:57 pm »
Слънце-то ,нали когато успеем да усвоим знака ,в който се намира ,вече можем съзнателно да го изразяваме.Много често авторите на астрологични книги ,споделят наблюдения ,че сякаш по-неосъзнатите индивиди имат повече аспекти към Слънце ,именно с тази цел. С времето и от лични наблюдения ,съм склонна да се съглася с това предположение.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #97 -: Януари 29, 2014, 04:27:58 pm »
В интерес на истината при Венера във Везни съм виждала най-много евтин кич, при Венера в Риби съм срещала и липса на естетичен усет. Склонна съм да приема, че една планета, когато има някакво есенциално достойнство или недостойнство, изразява по-активно съответната проблематика, дори ако се абстрахираме от аспектите (някой ще каже, че това е възможно при наличие на негативни аспекти).
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #98 -: Януари 29, 2014, 04:48:29 pm »
Навремето в първия Вуз имах колежка с екзалтирала Венера, при това в градуса на екзалтацията й (екзалт и по тропикал, и по сидерал) - колегите я наричаха "анти-естетика".  :o
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #99 -: Януари 29, 2014, 04:51:14 pm »
Thunder,нали точно на това търсим потвърждение-колкото повече е аспектирано едно Слънце ,толкова притежателя му започва от "кота 0" ,но има възможност да изкачи "върха" и обратно ,само един лек аспект към Слънце ,го разглезва.
За неаспектирано Слънце не съм много съгласна ,че винаги се изразява подтиснато ,зависи от знака -едно Слънце в Лъв винаги е по-добре стоящо неаспектирано ,отколкото с квадрат на Сатурн и/или опозиция Нептун и обратно едно Слънце във Везни особено в мъжка карта сам -самичко ....много често може да посяга към червилото на мама ,докато намери себе си.

В това е смисълът на троновите и екзалтирани планети,не им се налага на притежателите на същите да дават обяснение -"защо" ,"как" ,"къде" и "кога" са в розово клинче и дантелена блузка с буфан ръкав на концерт на Пласидо Доминго-те се харесват,усещат,знаят,виждат,мислят ...без чувство на вина ,а това спестява доста откъм финанси по психо-...лози,-терапевти,-атри  :72:
Поне аз така си мисля ,като притежател на нито една от изброените планети .)))
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #100 -: Януари 29, 2014, 05:35:31 pm »
Е ,да когато си фанатик с розови очила ,нещата излизат извън контрол и винаги има нещо /някой отвън ,които ти слагат рамката. ;)

Обаче ,сега ти с друго ме провокира ,кога приемаме човека с "розовото клинче " и кога не,в смисъл с тронови/екзалтирани планети ?!?
Аз например винаги "срещам " тронов Меркурий  и в  началото съм силно впечатлена от специфичната подредба на мислите им,поведение,изказ ,но малко след това вече не се 'чуваме " и "разбираме" ,защото не ми допадат "троновите " им подредени мисли,а пък аз на тях с моите "безсмислени" въображаеми изказвания.Кой тук е "розовият хипопотам "?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #101 -: Януари 29, 2014, 06:05:47 pm »
Да,мисля че си права :72:

Може би е акцент върху Стрелец,Юпитер на АСЦ,в 1-ви дом също .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #102 -: Януари 29, 2014, 06:17:50 pm »
Може и висок Юпи в 10 ти, важното е просто да се вижда.  :017:

Моят е точно там и затова само него виждат,колко съм "надутаааааааааааааааа"  :57: :57: :57:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #103 -: Януари 29, 2014, 08:16:42 pm »

Силен в "рибното", слаб в типично "марсовото " -това задоволява ли те като отговор ?!?

точно така :08:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #104 -: Януари 29, 2014, 08:21:48 pm »
Ако говорим за лов на шарани - да.  ;D Ама те сами му се лепят, без да е нужно да слагат мрежи.

Голямо рибно стопанство.  :043:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui