Автор Тема: Ретроградна Венера  (Прочетена 83310 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #240 -: Март 02, 2017, 03:26:40 pm »
Тия дни много интересен обмен се получи – за мен лобира една жена, сега аз лобирам за друга. Кръговрат на енергия.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #241 -: Март 02, 2017, 03:35:01 pm »
При мен днес марс е в точен съвпад с венера, освен, че ми донесоха малка сума пари, която беше забавена, друго няма. :012:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #242 -: Март 02, 2017, 03:45:16 pm »
И при мен съвпадът му с Венера донесе същия ефект – активизираха се стари делови контакти, неочакван прилив на средства. Де що имаше мъже покрай професионалните ми изяви, в дните около съвпада изведнъж се сетиха за мен. Имаше и положителни емоции, кратки пътувания извън града. Поех глътка въздух, мен много ме отчайва застоят, присъщ на средата, която по неволя обитавам.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #243 -: Март 02, 2017, 08:34:32 pm »
А на мен този съвпад, и при стационарна Венера, ми донесе нов/стар шеф  :) Венера управлява 10 ми дом. Слънцето на прага на 7 дом.
« Последна редакция: Март 02, 2017, 08:39:56 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #244 -: Март 02, 2017, 09:21:32 pm »
Интересна статия на сръбска астроложка: http://astrologsmiljanagavrancic.blogspot.bg/2017/02/roman-holiday-retrograde-venus-in-aries.html
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #246 -: Март 03, 2017, 11:56:26 am »
Гледам, че преобладават забраните – това да не се прави, онова да не се прави... А при мен непосредствено преди стационарната ѝ фаза се активизираха бизнес контактите. За старите не се притеснявам, но има и нови. Новите ще ги гледам под лупа, дано да няма изненади.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #247 -: Март 03, 2017, 12:24:39 pm »
И какво - цял месец без шопинг? Хубава работа. :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #248 -: Март 03, 2017, 12:27:49 pm »
И какво - цял месец без шопинг? Хубава работа. :012:

Препоръчват да се купува втора употреба  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #249 -: Март 03, 2017, 12:30:24 pm »
Досега не съм пробвала втора употреба. Има и неносени неща сред тях, етикетите им още стоят. Може да пробвам с някоя чанта например, че си търся ефектен клъч.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #250 -: Март 03, 2017, 12:54:30 pm »
Тези с ретро Венера един вид са втора ръка.

Често така ни третират, дори ако имаш в пъти повече достойнства. А може би е въпрос на вътрешно усещане. Ако присъства вътрешна неувереност, тя ще се излъчва и навън. Винаги съм получавала критика от хора, които са ми под нивото.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #251 -: Март 03, 2017, 01:02:10 pm »
И аз, въпреки че съм с директна (Венера е тръгнала директно няколко дни преди раждането ми). Сещам се за един особено фрапантен случай. Една съученичка от горен курс с наднормено тегло, която носеше само анцузи, ме критикуваше, че съм се обличала лошо, немодерно. Аз носих типичното облекло - дънки и блузка. Не защото я превъзхождах визуално, а защото я превъзхождах интелектуално, не й отговорих на глупостите.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #252 -: Март 03, 2017, 09:19:22 pm »
Голям смях  :012:

Оказа се, че когато Венера е била в градуса на наталното ми Слънце, ме е търсил стар ухажор, на който не му се отвори парашутът. По Свети Валентин се беше сетил. Сега разбрах, че ми е писал тогава.

Искал да ми честити деня на влюбените завалията, а аз не съм разбрала колко съм неотразима.  :57:

А тъкмо си мислех за мъжки к*ви, при една моя приятелка тази тема е актуална в момента.
« Последна редакция: Март 03, 2017, 09:21:15 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #253 -: Март 04, 2017, 01:32:02 pm »
Престои ми да платя оставаща част за покупка на недвижим имот, за който съм сключила договор и платила капаро преди година. По време на ретроградна Венера не се купува недвижимост, а при мен Венера е У8. Плащане на окончателна сума и фактическо придобиване брои ли се в този случай? Да чакам ли 6  юни, когато излиза от ретроградна сянка?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #254 -: Март 04, 2017, 01:50:02 pm »
При мен тия дни стационарността се усети, в отношенията с жени най–вече. Не става въпрос за нововъзникнали приятелства, а за вече съществуващи познанства. Една колежка, за която имам много добро мнение, ми сподели, че много трудно се оправя финансово, живее от поръчка до поръчка. Имала някакви ядове с нейната обслужваща банка, за дребни суми и такси става въпрос. И аз, без да я питам, с огромно желание да направя добро я препоръчах на двама възложители, с които отскоро работя. Специално им писах и звънях, за да лобирам. После ѝ писах мейл. И с огромно учудване видях нейния отговор, в който ми казваше "ама аз не търся ежедневна заетост", което напълно обезсмисли моите напъни! Хем се оплаква, че не ѝ стигат доходите, хем не иска да увеличи заетостта. А вече няма ангажименти към съпруг, деца...

Преди време имах друг такъв случай, с една близка приятелка. Постоянно ми се оплакваше, че живее в немотия, макар че тях не се лишаваха и не гладуваха. На гърба на мъжа си живееше и не спира да се жалва колко ѝ е тежък животът. Реших да ѝ съдействам, потърсих работа при двама мои познати, лично я препоръчах, уговорих интервю. И тя на едното не отиде след вече направена уговорка, а на другия човек изобщо не му прати CV. Чиста и спокойна работа в офис, целогодишна. Тая е с незавършено висше, смотана и непотребна специалност, но си вири носа и не иска да работи като офис сътрудник. И я устройва или съвсем да не работи, или да се хваща на "престижна" сезонна работа – на рецепция в хотел.

Вчера друг подобен случай. Реших да съдействам на една приятелка и звъннах на друга, за да я помоля да услужи с един контакт. Нищо нямаше да ѝ коства! Така ми се развика, държеше се като зомбирана, направо не мога да я позная вече! Тоя льольо, с който се събра, тотално ѝ изпи мозъка. При все това, че самият той е с психични отклонения, но не е чак толкова луд, че да не знае как да я манипулира. Отвратена съм от цялата ситуация, гледам вече колкото се може по–рядко да стъпвам в тях.


 
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui