Автор Тема: Ретроградна Венера  (Прочетена 83289 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #420 -: Септември 07, 2018, 10:39:22 pm »
Е колко по активна нат Венера, имаме дирекция, имаме прогресия, имаме и транзит към нея, който да активира :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #421 -: Септември 07, 2018, 11:35:58 pm »
В случая Венера управлява 7 дом по екзалтация, явява се негов дневен триплицитетен управител, има и мажорен аспект с У7.
Може и при юпитерово завръщане да е бракът. Когато навърши 36, ще има профекция в първи дом.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #422 -: Септември 09, 2018, 09:09:11 am »

С.Вронски е писал за периода на ретро Венера:"Ако дадени  отношения са изчерпани,то по -добре да ги приключим в стадия на ретро Венера до момента на нейния долен съвпад със Слънцето" - Транзитология ,том.11

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #423 -: Септември 14, 2018, 11:10:33 am »
Ретро Венера в Скорпион ще обърне ли подхода ни към любовта, връзките ? Ще искаме ли  да сме подходящи за някой ? Ще извадим ли " на светло" някои тайнствени стратегии, ако искаме/ желаем да притежаваме някой ?  :)

Рени, когато зададе този въпрос в една друга тема, леко се зачудих, както и се развеселих от последвалите коментари. Но тази сутрин получих и проблясък, и тъй като отнасям ситуациите по ретро Венера - реших да пиша тук.

От няколко седмици имам задачи в една група на Уранова тематика от около 20 човека - изцяло нови и непознати за мен. С трима от тях заформихме ежедневно каре и движим заедно. Някак естествено се свързахме и взаимно се разпознаваме за свои :) Общуването е много хармонично, без напрежение, а такива смешки се заформят на моменти в комуникацията, че така не помня да съм се смяла от години. Сега тези дни с изнеанда установявам, че имат акценти в Скорпион-Везни-Стрелец. Силни скорпионови стелиуми на лични планети - в точни съвпади с моите Венера и СЛВ. Двама са слънчеви Везни, третият е слънчев Скорпион. Интересното и новото на тема взаимоотношения е, че реално има и някаква сексуална искра, по-точно емоционално привличане. Но никакъв импулс да се направи крачката и да се премине границата. То всичко ще се развали така.  И може би затова е толкова спокойно и хармонично. Просто си прекарваме добре.
Над силата е само умението да я владеем!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #425 -: Септември 15, 2018, 10:54:03 am »
При всичкото написано, е пропуснато да се каже, че такива прояви
може да се очакват, ако Венера е някакъв ХРОНОКРАТОР в тази година.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #426 -: Септември 15, 2018, 02:40:18 pm »
ако Венера е някакъв ХРОНОКРАТОР в тази година.

Ти хубаво го повтаряш, ама нали трябва да знаят как се определя и за какво се използва?
Вик в пустиня...
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #427 -: Септември 16, 2018, 11:35:55 pm »
Започнах да я усещам Ретро Венерата още днес, освен това транзитна Венера е в съвпад с Плутон. Всички ме упрекнаха днес , че не правя секс.. ето за това не се чувствам добре и т.н. :( Появиха се и стари любови :( на хоризонта. Ретро Венерата просто си иска размисли по тези теми ...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #428 -: Септември 17, 2018, 09:38:31 am »
Племенникът ми ,слънчева везна и асц.везни,тронова Венера в 12 дом,големи проблеми тия дни създава.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #429 -: Септември 17, 2018, 02:18:20 pm »
При всичкото написано, е пропуснато да се каже, че такива прояви
може да се очакват, ако Венера е някакъв ХРОНОКРАТОР в тази година.
статиите са за масовия потребител, а не за напреднали в астрологията
Венера има всеки в радикса, тъй че при всеки има прояви, в зависимост кои домове(области от живота) управлява, а ако е и времеви управител ще е с по-засилено проявление

При мен от доста години управлява АС по прогресия, от няколко години Дир.АС е терма на Венера(египетска), сол.АС Везни-няколко дни преди да се обърне, житейски период на Венера, но понеже е У2,У9 във 2д и проявите й са свързани предимно с финанси и чужбински теми, а не с взаимоотношения. Предстоящ АС по профекция е с у-л Марс, а Венера се обръща в марсов знак, което за мен означава активност по отношение на изкарване пари в чужбина, а не любовно-сексуални теми.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #430 -: Септември 17, 2018, 07:42:16 pm »
Какво имате предвид под това Венера да е хронокатор?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #431 -: Септември 17, 2018, 11:37:27 pm »
Какво имате предвид под това Венера да е хронокатор?
Хронократор- от гръцкото хронос(време) и кратос(власт) или времеви управител, планетата, която временно господства в рождената карта и определя характеристиките на периода в зависимост от своя статус в картата.
Като възрастов управител- живота на човек, разделен на планетарни периоди, описани от Птоломей, управител на трипицитлета, фирдарии, дирекции, профекции, зодиакален афезис, планетарни дни и часове.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #432 -: Септември 18, 2018, 08:10:41 am »
Какво имате предвид под това Венера да е хронокатор?

Имат предвид, че много разбират от класическа астрология, която ние останалите не владеем. А какво са предрекли чрез тези знания е друг въпрос.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #433 -: Септември 18, 2018, 10:17:37 am »
То тия хронократори ги има и в джойтиш, само май съвременните астролози не използват такива неща. Идеята е, че ако си в период на управление на сатурн, в натала той е в квадрат с венера, и венера по транзит ти съвпадне с някоя важна точка, нищо кой знае какво не може да се очаква, ако не и нещо негативно. Докато ако си в период на венера, при същия транзит може да има доста изяви, дори положителни. Говоря най-общо, защото за една позитивна проява не е достатъчно да имаш тронова венера, и обратното.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #434 -: Септември 18, 2018, 10:27:15 am »
Да, знам го това. Ама точно по джойтиш ако някой ми обясни как така съм се женила в период на венера при положение, че тя по сидерал (а и по тропикал) не е свързана по никакъв начин с брачните взаимоотношения в картата...

За мен си гледаш транзитите (отзад напред) и прогресиите за да се види има ли я психичната настройка или я няма.
Frankly, my dear, I don't give a damn.