Автор Тема: Ретроградна Венера  (Прочетена 80059 пъти)

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Ретроградна Венера
« -: Ноември 15, 2013, 09:56:12 am »
Не намерих такава тема, ако има, изтрийте тази :)

Венера ще е ретроградна от 20 декември 2013 – в знака козирог, до 2 февруари 2014.

ВЕНЕРА Ретроградността на планетите се свързва с периoда от време,  през който изглежда сякаш се движат обратно на фона на неподвижните звезди, или обратно на зодиака. Но това, разбира се, е само оптическа илюзия. Всички планети, с изключение на Слънцето и Луната имат ретрограден период.

Венера спада към групата на т.н. вътрешни планети. Погледнато от Земята изглежда сякаш тази планета върви напред и назад, (астрономически тя винаги се предвижва само в една посока) вместо да се движи в орбита около Слънцето. Венера обикаля Слънцето за 225 дена. Периодът й на ретроградност се случва веднъж на около 18 месеца.

Особено силно въздействие оказва в т.н. стационарен период, т.е. когато почти “спира” за да се обърне назад и стационарния й период, когато се “приготвя” да тръгне директно.

Като цяло Венера богинята на любовта управлява нашите чувства и емоции, личната ни ценностна система, вкусовете ни, модата, изкуството, финансовото ни състояние и здравето. По време на нейният ретрограден период, всичко, което е под нейно управление ще бъде по-трудно доловимо. Това е време, през което се обръщаме повече към себе си и обръщаме гръб на света. Дори дрехите, които носим ще бъдат с по- меки и ненатрапващи се цветове. Бижутата и аксесоарите се свеждат до минимум. Имаме нужда да останем по-незабележими и да се уединим.

Докато Венера преминава през знакът на козирог в ретроградния си ход може да има финансови грижи, проблеми в професионалното издигане и социален статус. Уязвими ще бъдат областта на костите, ставите, кожата. Добре е да се погрижим за стари или хронични здравословни проблеми в тази област. Хубаво е да обърнем внимание на вътрешната си красота и грижа за духа.

Отново в този период не е желателно да се правят зъболекарските интервенции, освен ако не са спешни. Не е подходящо да се правят пластични операции и процедури за разкрасяване. Хората, склонни към кожни алергии – да бъдат особено предпазливи.

През този период обърнете внимание повече на себе си. Може да направите ревизия на взаимоотношенията с околните и там, където има конфликт или проблем да се опитате да го разрешите по-мирен начин. Сега е подходящо време да прецените и промените приоритетите си ако се налага. Ако от известен период не сте се чувствали комфортно или удоволетворени в периода на ретроградната Венера, това усещане може да се задълбочи. Ако се опитате да се потопите в това състояние ще разкриете истинската причина за депресията си. Най-вероятно е да прозрете, че имате далеч по-големи възможности и потенциал, отколкото имате възможност да изявите. Може би работата ви е неподходяща и не отговаря на възможностите ви. Възможно е вашият лайф-стайл или имидж да се вписва идеално във външния свят, но да  не вибрира на вашите собствени честоти и представи и това ви докарва до  емоционален срив. Намерете своят истински Аз и откликнете на неговите желания. Дори да скандализирате или да се конфронтирате с потребностите на околните,  повече никога няма да бъдете зависими от тях и техните очаквания.

Какво да избягваме през времето на ретроградната Венера:

избягвайте създаването на по-близки емоционални контакти;
периода е неподходящ за сключване на бракове или начало на съвместно съжителство;
избягвайте създаването на бизнес контакти;
сведете социалните контакти до минимум, по възможност;
периода е неблагоприятен за различни преговори – бизнес, дипломатически, дори политически;
не подписвайте или преподписвате договори и споразумения;
не подписвайте застрахователни договори и полици;
избягвайте даването и вземането на заеми – възможно е да не получите парите си обратно;
неблагоприятен период за организирането на партита, празненства и светски изяви;
избягвайте закупуването на скъпи вещи, бижута, картини и изобщо произведения на изкуството;
закупуването на скъпо движимо имущество също е непрепоръчително;
тези, които играят на борсата трябва много предпазливо да влагат акциите си. По възможност избегнете този период за влагане на акции и за големи инвестиции;
през този период е добре да имате по-отговорно отношение към финансовото си състояние, не харчете излишните си пари хаотично;
в този период може да поразчистите гардероба си от стари или непотребни дрехи, но не се хвърляйте на шопинг терапия – изборът ви ще бъде несполучлив и ще съжалявате за изхарчените пари;
не предприемайте големи ремонти в дома си или декорацията там;
отложете пластичните интервенции и корекции, особено в областта на лицето; не са препоръчителни агресивните процедури по лицето и тялото;
не експериментирайте с нова козметика, без значение дали за косата , тялото или лицето през този период;
избягвайте да се пренатоварвате физически;

http://www.yoga108.info/ezoterika/retrogradna-venera

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #1 -: Ноември 15, 2013, 01:40:16 pm »
Nerealna,благодаря за информацията . :cheer:

Gauri ,да помоля да споделиш и на езика на Ведическата астрология, по темата за ретро Венера или там няма такава индикация  ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #2 -: Ноември 15, 2013, 01:54:02 pm »
Мога да споделя ,каква е проявата на ретро Венера по натал ,но не знам дали е аналог за същата в мунданен план.Всичко,свързано с делата й като изразяване навън е обратно ,на онова ,което се очаква за същите и се изискват в пъти повече усилия за да бъде Венера ,което е в разрез с нейния принцип.Тук няма перспектива за "розово".
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #3 -: Ноември 15, 2013, 02:03:22 pm »
Значи да разбирам, че по време на ретроградна Венера не е хубаво човек да си купува нови дрехи и обувки?
Между другото, точно по време на ретроградна Венера има шанс да започна нова работа, което значи и нови социални контакти. Или ще е по-добре да изчакам да мине и този период?  ;D

Спокойно ,аз не ходя гола и боса,и достатъчно пъти досега в живота си съм започвала нова работа и непрекъснато създавам нови социални контакти  ;)
Не приемай толкова буквално дадена информация,защото тя е обобщена ,а ти като всеки един си отделна личност,Starinthe...сподели нещо полезно,"прочитай" предоставеното през твоята гледна точка/мироглед .
Веско ,при теб Марс и диспозитора му имат ли връзка с АСЦ,Слънце и Луна ,като аспект,дом ,стихия ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #4 -: Ноември 15, 2013, 02:12:36 pm »
Веско ,при теб Марс и диспозитора му имат ли връзка с АСЦ,Слънце и Луна ,като аспект,дом ,стихия ?
Не, но Марс е в знака и в дома на Венера.

Във Везни или Телец ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #5 -: Ноември 15, 2013, 02:18:18 pm »
аз пък с  това не съм съгласна от статията:
"не експериментирайте с нова козметика"

на последната ретро венера спонтанно реших да си купя козметика от друга марка, която не бях ползвала, и останах много доволна.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #6 -: Ноември 15, 2013, 02:30:47 pm »
"Положението" винаги можеш да го настроиш "на положение" ,ползвайки 10-ти дом ,Сатурн/Козирог в натала си ,плюя някоя квадратура.
Не знам как си кореспондира Марс ,с другите участници в картата ти ,но във Везни и в 7-ми дом в мъжка карта така ми звучи :"Талантливият Мистър Рипли ". ;)

И все пак твоя Марс има връзка с една от изброените от мен индикации-АСЦ  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #7 -: Ноември 15, 2013, 02:36:40 pm »
Марс не се ли обръщаше и той ретро по същото време и в същите градуси, но във Везни?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #8 -: Ноември 15, 2013, 02:40:49 pm »
Рени, аз вече съм споделила в блога си на база опита си какво мисля за ретроградията по принцип. Даже и с коментара си, който написах  по-горе в тази тема макар и накратко също.

Starinthe....,благодаря за насоката ,ще влезна да прочета ,защото се интересувам от такава информация ,още повече лично споделена.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #9 -: Ноември 15, 2013, 09:01:43 pm »
Nerealna,благодаря за информацията . :cheer:

Gauri ,да помоля да споделиш и на езика на Ведическата астрология, по темата за ретро Венера или там няма такава индикация  ::)

Във ведическата карта Венера  се връща в Стрелец от 7 януари и остава там  до края на ретроградието. По принцип в Джиотиша транзитите (Гочара) нямат толкова важно значение, както в  западната астрология, въпреки че лично аз ги следя и се съобразявам  с тях, когато правя лунната прогноза за деня или при елективни карти.
А ретроградността на планетите пак ли така се тълкува ,както при Западната и доколко им се придава по-специфично значение ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #10 -: Ноември 15, 2013, 09:31:37 pm »

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #11 -: Ноември 15, 2013, 09:54:55 pm »
Някои ведически астролози гледат дали при ретроградието екзалтираната планета се предвижва към градуса на екзалтацията си и дали ще го достигне. Това било на хубаво за планетата, според тях. Мисля, че ти го беше писала тук или греша (не ми се рови назад). Аз продължавам да нямам лично мнение по темата. Трябваше да потърся казуси (бях обещала), но нямам време.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #12 -: Ноември 30, 2013, 11:20:46 am »
мда - прилича
ето още една реал тайм :)

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #13 -: Декември 30, 2013, 03:53:22 pm »
Освен мен и Lila, има ли друг с натално ретроградна Венера?
Как ви се отразява транзитната в момента - има ли събития по аналогиите и, по тези които управлява или по дома, в който транзитира?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #14 -: Декември 30, 2013, 04:32:54 pm »
Засега не мога да докладвам за положителни събития.
Има и неприятни финансови равносметки, за пръв път се разочаровах от отношението на работодателя. Майната им на бонусите, може да не сме ги заслужили, но за празниците можеше поне да даде някакви аванси, заплатата за декември вече сме я изработили.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui