Автор Тема: Бабини лекове  (Прочетена 157659 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Бабини лекове
« Отговор #345 -: Април 26, 2017, 09:33:34 am »
Бял равнец.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Бабини лекове
« Отговор #346 -: Април 26, 2017, 05:57:46 pm »
Момичета, как се лекува болезнен цикъл? Писна ми, всеки месец с тия болки. На какво се дължи?
на разтворимия аспирин с вит. С на Байер пише в листовката, че и за болезнен мензис се употребява

Happy58

  • Гост
Re: Бабини лекове
« Отговор #347 -: Април 26, 2017, 08:46:32 pm »
Момичета, как се лекува болезнен цикъл? Писна ми, всеки месец с тия болки. На какво се дължи?

от опит - билка турта. Пиеш я само по време на цикъл. Ако има болки при избиването, започваш по-рано - като ги усетиш.
Билката я има в аптеката, но можеш и в къщи/двора да си я отглеждаш - тя е цветенце :)

Причините може да са мнооого :), нообикновено е хормонална.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Бабини лекове
« Отговор #348 -: Април 26, 2017, 09:51:02 pm »
Не бях чувала за това- за което благодаря, мисля да се възползвам, а билката се оказа много познато цвете, което преди баба ми гледаше на вилата. Изненадах се, че има подобни свойства-много е красиво и наситено та донесох картинка

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Бабини лекове
« Отговор #349 -: Април 26, 2017, 09:56:04 pm »
По-скоро този вид :)

« Последна редакция: Април 26, 2017, 10:05:11 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Бабини лекове
« Отговор #350 -: Април 26, 2017, 10:02:14 pm »
Сега се сетих ,че го знам като калоферче, нашето беше, като на моята снимка, то не е ли полезно..А иначе казват масло от вечерна иглика и витекс агнус ,че помагат, но не мога да потвърдя от 1лице .
« Последна редакция: Април 26, 2017, 10:05:00 pm от Ребека »

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Бабини лекове
« Отговор #351 -: Април 26, 2017, 10:04:37 pm »
Едно време го пиех, но не си спомням точно за какво. За някакви женски работи беше и помага, но аз никога не съм имала болки, така че е било по други причини.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Бабини лекове
« Отговор #352 -: Април 26, 2017, 10:47:58 pm »
Маслото от вечерна иглика си влияе на хормоните и аз не бих го пила за този единствен симптом
Белият равнец е много добър избор, но той не се пие еднократно, има в нета инфо, примерно по половин чашка на гладно 1-2 пъти дневно е ок
Обезболяващо на момента: лайка, мента, резене

Аспиринът може да предизвика обилно кръвотечение, но пък вит ц се пие за обратното

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Бабини лекове
« Отговор #353 -: Април 27, 2017, 01:03:22 am »
Момичета, как се лекува болезнен цикъл? Писна ми, всеки месец с тия болки. На какво се дължи?

За намаляване на спазмите - магнезий (от 200 до 500мг макс./дневно), ако са придружени с главоболие, раздразнителност, напрежение. Не го комбинирай с алкохол, големи количества калций, вит. А, Е и К - получава се несъвместимост. Магнезият работи добре с вит. С, Д.

Турта, тагетес, ниска кадънка - приема се при миоми, кисти.
« Последна редакция: Април 27, 2017, 01:06:19 am от romantica »

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Бабини лекове
« Отговор #354 -: Април 27, 2017, 01:43:38 am »
Аз редовно имам болки по този повод и пия шуслерови соли в първия ден, имат отличен ефект. Моите са комбинирани, но от единичните тази против болки е номер 7 (магнезиум фосфорикум).

Happy58

  • Гост
Re: Бабини лекове
« Отговор #355 -: Април 27, 2017, 09:08:20 am »
......................................

Турта, тагетес, ниска кадънка - приема се при миоми, кисти.

Понеже аз дадох предложението за турта, да уточня. Не съм имала нито киста, нито миома. Билката ми е предписана от една възрастна гинеколожка, при профилактичния преглед за цитонамазка. Всичко си беше ОК, но тя ме попита дали имам някакви оплаквания и аз й споделих за болките, обилното и продължително кръвотечение. И аз пробвах - след близо 35г мъки, най-накрая имах щастието да прекарвам тези 10 дни от месеца без да лежа в легло и да се превивам, без да сменям превръзки на 2 часа ..... бях определено много тежък случай, който никой о момента не можа да разреши.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Бабини лекове
« Отговор #356 -: Май 03, 2017, 10:21:24 am »
Преди да родя бях с много болезнен цикъл и ми помагаше само солпадеин, съдържа парацетамол, но само в този си вариант ми действаше.

Аспирин категорично не се пие по време или преди цикъл, веднъж имах неблагоразумието да пия, защото бях изстинала, след това се сетих, че трябва да ми дойде и...цяла седмица благославях изобретателя на тампоните :D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Бабини лекове
« Отговор #357 -: Юли 17, 2017, 12:03:00 am »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Бабини лекове
« Отговор #358 -: Юли 17, 2017, 12:31:35 am »
Бека, наистина успя да ме изненадаш. Не очаквах накрая да се снима и в стаята за размисъл.  :D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui