Автор Тема: Познай професията - практикум  (Прочетена 214586 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1785 -: Юни 06, 2022, 11:47:59 am »
Известна е с Юпитер и Венера.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1786 -: Юни 06, 2022, 05:02:11 pm »
Таури, ти пък имаш голямо чувство за хумор, което явно търси къде да се изразходи. Не виждам друга причина да се бъзикаш така с дребна рибка (копърка в този форум) като мен :D

За да не спамя темата - виждам, че дамата принадлежи на друга епоха, а историята не е най-силната ми страна. Затова предположението ми е - освен че е била визуално въздействаща, може би дори красива е била материално добре подплатена. Освен това е имала дар слово и таланта да влияе на хората, да ги накара да я видят и чуят. Дали е упражнявала влиянието си като се е борила по някакъв начин за справедливо разпределение на ресурси?

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1787 -: Юни 07, 2022, 08:37:36 am »
С какво е известна тази жена  :)

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F_%D0%9C%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%81%D0%BE%D1%80%D0%B8
http://www.az-deteto.org/%D0%B7%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D1%81/%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%81%D0%BE%D1%80%D0%B8

първата жена дипломиран лекар в Италия и Монтесори педагогика

Първото училище по метода на Мария Монтесори е открито на 6 януари 1907г. в квартала за бедни Сан Лоренцо, под името “Дом на детето” (“Casa de bambini”). Същата година излиза и основното й произведение “Метод на научната педагогика, приложен при възпитание на децата в детските домове”. Едни от по-главните съчинения на Монтесори са: “Педагогическа антропология” (1913), “Самовъзпитанието” (1916), “Тайната на детството” (1936), “Попиващият мозък” (1949), “Формирането на човека “ (1950) и др.

През 1988 г. с решение на ЮНЕСКО името и е включено в списъка на четиримата учители, които определят пътя на педагогическото мислене на 20 век:

Джон Дюи
Георг Кершенщайн
Мария Монтесори
Антон Макаренко.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1788 -: Юни 12, 2022, 07:24:09 pm »
Каква е професията на този мъж?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1789 -: Юни 12, 2022, 07:55:11 pm »
Каква е професията на този мъж?
Пожарникар.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1790 -: Юни 12, 2022, 10:14:11 pm »
Има, има общо с пожари - но дали ги потушава или пали?...
А някакви таланти има ли?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1791 -: Юни 12, 2022, 10:18:01 pm »
МЦ в 9-ти, Сатурн и Слънце в рецепция, Меркурий в Козирог в 8 ми- търсач на силни усещания, има проблеми със закона или не толкова законова дейност.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1792 -: Юни 12, 2022, 10:25:55 pm »
Горен съвпад Венера/ Слънце трябва да дава талант в изкуството- танци, например, във Водолей. Отсреща е Марс, придава силен глас. Уклон към естетика, съвършенство. Хм, Заради Сатурн сякаш нещо към антиквариат, антики, арттефакти, музеи ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1793 -: Юни 13, 2022, 02:37:53 am »
Мммм, ум бръснач, много впечатляващ. Детектив, журналист, изследовател. Главата много работи.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1794 -: Юни 13, 2022, 06:09:33 am »
Отговорите и резултатите в тази тема на форума ме впечатляват най-много за възможностите на астрологията, както и прогнозата на моя личен солар. ( За съжаление в и мента няма друг новак като мен, за да дърпаме заедно напред, но има много case-studies в темите).

Много любопитна и разностранна личност, но кое е водещото поприще за него?
А какво мислите за Юпитер и Нептун на асц./десц.? За външния вид, професията?

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1795 -: Юни 13, 2022, 06:12:58 am »
Не зная от къде се появи тоз' солар като е хорар, коректорът на телефона твори доста находчиво :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1796 -: Юни 13, 2022, 07:06:38 am »
Може би човекът е популярен радиоводещ,или го дават по телевизора.Музикант,талант да свири,обича да е пред публика.Семейна черта носи,помощ от семейството в попрището.Юпитер е много широка опозиция с Нептун.Лъжовни връзки.Има нещо в него,което го прави забележим-ръце,рамене,на главата.Белег.Сцената го привлича,драматична личност,въпреки,че изглежда "отворен",мисля,че е по-скоро семейно ориентиран,фитнес маниак,философства по микрофона.Дава разпореждания тайно,скрито.Тиранин,деспот.Изявява се като царска особа.
Луна и Юпитер,Сатурн.Всичко по много.И,разочарования.Раздава се ,за да печели внимание.Много жени.Има нещо около чужденци,етноси,може би е "различен"като наполовина българин,наполовин циганин.Религиозно обременен.Спорт,любов,деца,главно като занимания.
Висок,тъмен,обидчив.
« Последна редакция: Юни 13, 2022, 07:14:21 am от Сафо »

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1797 -: Юни 13, 2022, 09:52:22 am »
Топло, доста топло, Сафо,
обаче не става въпрос за българин изобщо, за ръста предположението също е греда.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1798 -: Юни 13, 2022, 12:14:17 pm »
Сафо, Рени, Люба благодаря ви, че се включихте - ето картата в astrobank.
Има впечатляващо точни попадения - публика, микрофони, глас, танци,  бизнес хммм - Рени, Сатурн в жанра на комедията как се реализира или тук е по-различно?
Сафо, след като проверих по-подробно се оказва, че права си за всичко, вкл. за етническия произход, цвята на косата (освен за ръста), за отличителната черта може би също не съм обръщала просто специално внимание досега.

https://www.astro.com/astro-databank/Zelenskyy,_Volodymyr

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #1799 -: Юни 13, 2022, 01:33:55 pm »
Каква е професията на този мъж?
Пожарникар.
с "П" е, политик. Шегувам се. Образованието е юридическо. Но е изявен актьор.
Популярен е  човека.