Автор Тема: Познай професията - практикум  (Прочетена 207072 пъти)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #165 -: Декември 15, 2013, 04:33:05 pm »
За Папи правих предложения.

Обаче по картата, поставена от теб, Лили, наистина щях да предположа нещо креативно. Луна в Рохини - творческа накшатра. Жалко, че пак съм далеч от истината.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #166 -: Декември 15, 2013, 04:37:40 pm »
На пръв полед има карти с голям потенциал и широк спектър от възможности, а хората са избрали тривиални професии.
Познавам и хора, които завършват някаква специалност, но нямат нито един ден трудов стаж по нея, занимават се с нещо съвсем различно. Едната ми колежка в офиса е такъв пример - висше техническо образование (спец. Физика), цял живот работи като журналист. Това се случва, когато човек избира специалност по други съображения, а не следвайки това, което го влече.
« Последна редакция: Декември 15, 2013, 04:39:12 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #167 -: Декември 15, 2013, 04:45:31 pm »
Докато чакаме Гаури ето една карта  :)
Асц със сигурност е Близнаци, но не помня точния час. Слънцето е в 11-ти, но за Луната нямам спомен дали е в 1-ви или 2-ри.

А картата къде е :)


Забравила съм я естествено  ;D
Ето

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #168 -: Декември 15, 2013, 04:52:51 pm »
За Папи правих предложения.

Няма смисъл, Мирабела, когато дойде времето ще стане каквото трябва
Ако човек не иска да си помогне, никой не може

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #169 -: Декември 15, 2013, 06:54:08 pm »
ПП. И тази тема разводнихме.  :ecomcity:

темите може,алкохола -не  :08:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #170 -: Декември 15, 2013, 07:53:23 pm »
Притежателят на картата е генен инжинер, учен-изследовател.

Много интересен казус! Никога не бих предположила такъв вариант! Определено успя да ме изненадаш.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #171 -: Декември 15, 2013, 07:56:40 pm »

Затова пускам следващата задачка. Ще си говорим за един много добре реализиран професионално мъж.
Картата е ведическа,   данните давам на бележка.

мотивите за добрата реализация са парите и комфорта сам по себе си, усещането за сигурност също играе значима роля
мисля, че постиженията му не се дължат на умствен капацитет и изобретения, а по скоро на способността и умението да завързва добри отношения с подходящи хора в подходящото време, умение за привличане на практични покровители, добре разположени и в синхрон с нуждите му

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #172 -: Декември 15, 2013, 08:12:17 pm »
Раху в 1-ви дом е планетата, която силно влияе върху професионалната реализация, както виждаме. Имаме  аспект към 10-ти.  Раху е сигнификатор на изкуственото, на отровите, на илюзорното, носителят и инспиратора на човешкия стремеж да превъзмогне и надхитри природните закони. Раху често показва що се отнася до кариера, медицински  професии - лекари, фармаколози, химици, биохимици, в случая имаме  генен инжинер. Разработките му (поне последните) са свързани с репродуктивните проблеми и преодоляването им с помощята на генните технологии..

В тази карта не успях да свържа силното влияние на Раху с медицината и научно-изследователската дейност.
Подхлъзна ме съвпадът му с Венера на АС, както и накшатрата на Луната - по мои наблюдения родените с Луна в Криттика (особено частта, попадаща в Телец) нерядко имат влечение към изкуството, както и способности в тази сфера. В западната карта - рецепцията Луна/Венера.
С по-материална ориентация свързах влиянието на Раху/Венера в тази карта - в посока към благосъстояние, популярност и социален успех. Научна кариера не бих предположила. Но като цяло накшатра Ардра дава доста широк спектър от възможности за реализация. И, да, свързана е със силата на интелекта. Може би това следваше да отчетем.

За пореден път се убеждавам, че има карти, които могат да бъдат интерпретирани буквално, има и карти, които рискуваме да не "разчетем" правилно дори след задълбочен анализ.  :017:




Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #173 -: Декември 15, 2013, 08:18:22 pm »
не разбрах Гаури защо ни похвали, като май никой нищо не позна (четох малко през пръсти...) :)

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #174 -: Декември 15, 2013, 08:20:40 pm »
Мерси  Гаури:)

ами  аз си мислех за химия ( заради венера  на ац с раху, но  исках да видя  д-10) за  биохимия не съм предполагала ( т.е. да е чичо д-р) и  че е преподавател със сатурн  в 9, защото има 3, 9, пък в 10 ; виждала съм комбинацията венера- раху  в 10 са  химик изследовател;

раху е по "рисърча", но предположих, че пее добре, защото има добре поставена венера и  сатурн, или че има някакви такива ръчни хобита с карака на 3  в собствен знак+ екзалте слънце, та клонях по- скоро към някакво изкуство, че  му лепнах и строежи и недвижимости заради сатурн.... начиии кръгла нула  :41:

чаках да видя какви даши  са му били, за да се ориентирам по кое се е почнал живота му, понякога дават добра индикация кое ще заработи в картата;

п.п. да помоля  да пускате часовете и датите , защото понякога не виждам картите

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #175 -: Декември 15, 2013, 08:27:36 pm »
оффтооп.

забелязала съм, че  хора, които са много добри в професионалната си област, обикновено  са далече от посредствени в хобитата си и другите си интереси :) т.е ги бива с каквото и да се захванат;

я да питам за жена му? с кету в 7  винаги са интересни ситуациите ( макар и да има у на 7 със слънце поизгореничък)


Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #176 -: Декември 15, 2013, 08:30:19 pm »
п.п. да помоля  да пускате часовете и датите , защото понякога не виждам картите

освен ако човекът изрично не се е съгласил, или не би имал нищо против (т.е. познаваме го достатъчно добре), смятам, че е по-добре с лс, по лична преценка

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #177 -: Декември 15, 2013, 08:44:36 pm »
Папи, върни се няколко страници назад и си прочети мнението... Похвалата беше отправена най-вече към теб. Ти каза, че работи в  чужбина и, че може би е  медик, гинеколог.. Той всъщност е точно такъв, но на  едно по-високо ниво...Изследователско и научно... Нали... :93:

много бих искала да приема похвалата, обаче генното инжинерство е с преобладававаща математика, тоест - предимно е инжинер, математик, после - химия, биология, поне така ми се струва

Интересена карта, мерси, Гаури :)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #178 -: Декември 15, 2013, 09:08:48 pm »
О, генен инженер! Благодаря ти, Гаури, за задачката! Никога, ами никога, не бих успяла да се сетя. И аз познавам един генен инженер (и преподавател). Ходих да слушам лекции при него. "Твоят" генен инженер с какво по-точно се занимава? В областта на медицинските изследвания ли? Генна терапия? Разкажи, ако знаеш, че ми е много интересно. Повече от астрологията.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #179 -: Декември 15, 2013, 11:12:07 pm »
Сега знаете ли за какво се сетих по казуса на Гаури?
Може би трябва да се обръща повече внимание на символиката на планетите във ведическата митология - всяка от тях може да има различни изяви на светско и на духовно ниво. В картата от примера някак по инерция дадох афинитет на светското, материалното, не се замислих за по-висшите изяви на планетите.

Във ведическата митология Венера (Шукра, Ушанас) се свързва и с окултното знание, тя е господар на асурите. И владее вълшебната мантра за съживяване. Затова според индийците силна Венера в хороскопа може да даде и стремеж към знания, астролог, адепт... Венера не е само красота, изкуство, плътски наслади и материален комфорт - това е изявата й на светско ниво и в хороскопа на човек, който вибрира на тези честоти.

В зависимост от знака и накшатрата съвпадът Венера/Раху може да се прояви по различен начин - в случая попада в Ардра - накшатра, която се управлява от Меркурий и Раху. Но наистина беше трудно да се предположи, че точно тази комбинация ще даде учен. Някъде четох, че Венера се свързва и с естествените науки, такива като биология; по Раху са проучванията, изследователската работа, високите технологии.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui