Автор Тема: Познай професията - практикум  (Прочетена 207577 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #105 -: Декември 14, 2013, 06:37:34 pm »
Поне съм уцелила едно от "поприщата" на които се е изявявала  :93: ( недвижимите имоти).  :86:Там, където си мислех, че може да изкара девиденти от съпруг, всъщност са се оказали плюсове от  "другите" по 7ми дом ,или бизнес партньори, които си намира с връзки.

Да, така е. Сменила е доста поприща и работни колективи, но без работа почти никога не е оставала, винаги успява. И при това доста си вдига летвата, винаги очаква много висока заплата (каквато, например, аз нямам самочувствие да поискам). Работа си намира предимно с връзки, само брокерската беше изключение (заради тази работа трябваше да се премести във Варна от малкия си град).

А съпругът й не е с високо социално положение, но е свестен и държи на нея, подкрепя я. Той е автомобилен монтьор, много е сръчен. Според мен в картата й е сигнифициран от съвпада на Марс с Меркурий, а по опозицията Сатурн/Слънце са многобройните й "полезни" връзки с дърти, но влиятелни мъже.




Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #106 -: Декември 14, 2013, 06:46:56 pm »
Аз си мислех, че е заради бащата. Заради аспекта на Сатурн и Слънце.

Обаче сега забелязах, че в нейната карта Слънцето е в накшатра, управлявана от Луната, и управлява 4-ти дом от Луната. Не виждам връзка на Слънцето с 4-ти дом от Лагна или Арудха Лагна обаче.

Бях чела в една книга по предсказателна астрология на Динеш Матхур, че ако дадена планета е свързана едновременно със сигнификатора на определена сфера, както и със съответните домове от Лагна, сигнификатора и Арудха Лагна, то тази планета може да представлява делата във въпросната сфера.

Сатурн в тази карта е свързан с 6-ти дом от Лагна и себе си (там стои Меркурий - диспозиторът му по накшатра) и с 6-ти от Арудха Лагна (управлява се от Слънцето, а Слънцето и Сатурн са в силна взаимна връзка). Сатурн е естествен сигнификатор на конфликтите, споровете, а домът, който им отговаря, е именно 6-тият.

Сатурн по същия начин е свързан и с 8-ми дом от Лагна и себе си. Сатурн е естествен сигнификатор на 8-мия дом, по който е страданието. Значи, ако Слънцето може да представлява майчината фигура в тази карта (в което не съм сигурна), а Сатурн представлява конфликтите и страданието, то това, че Слънцето се намира в знак на Сатурн и получава аспект от него (вид самбандха), се връзва със споделеното от теб. Малко нагласям, защото не успявам да свържа Слънцето с 4-ти дом от Лагна.

Може би си разглеждала нейната D-12 във връзка с отношенията с родителите?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #107 -: Декември 14, 2013, 06:53:35 pm »
Аз си мислех, че е заради бащата. Заради аспекта на Сатурн и Слънце.

Доколкото знам, тя почти не познава баща си - родителите й се разделят, когато е била съвсем малка. Но майката винаги й е вменявала комплекси и дори й е натяквала, че прилича на баща си - на "онзи нехранимайко".

Имаше много трудни и конфликтни отношения с майка си, която е слънчева Риба (по тропикал). Откакто се омъжи, вече не поддържа никакъв контакт с нея, доколкото знам. И така се чувства много по-добре, след като връзката й с нея окончателно прекъсна.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #108 -: Декември 14, 2013, 07:36:30 pm »
Да ви кажа , срещала съм няколко карти с тези оси ( асц лъв или водолей ) и слънца във водолей , луни в лъв ( или обратното) и там наблюдавам малко сходни семейни теми. При една приятелка- лъв , асц водолей и луна водолей, лоши отношения с майката в детството и тийн годините. В последствие се оправят, но е  по-близка с баща си. Може би в следствие на това в момента не изгаря от желание да има деца, а е омъжена и вече на "подходяща възраст" ( 35г.), но не се чувства готова и не иска. Тя самата ми е споделяла, че може би тези моменти от детството и влият негативно в тази насока.   При др. позната : лъв, асц неизвестен ( но вероятно дева ), луна във водолей. Нейните се развеждат , когато тя е в гимназията, но поддържа мн добри отношения с двамата, особено с  баща си ( дори  може би по-близки отколкото с майката). Но има "качеството" както и жената от картата на Lilla, да се насочва ( някак деликатно и фино )към полезни и изгодни връзки и контакти. Много е отнесена, хората я имат за малко шматка и дистанцирана, но същевременно забелязвам, че добре си права сметката за доста неща и хора. ( малко използвачески модел, но пък хората и помагат, някак си постоянно с желание , дори те сами  предлагат помщта си).
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #109 -: Декември 14, 2013, 07:37:03 pm »
Бих казала, че е доста непривлекателна и семпла като жена, нищо че двете женски планети са й в силна позиция по сидерал. Допълнително и нейната майка й създаваше комплекси за малоценност, оттам нататък става голямо натрупване и удря по егото, търси някаква компенсация навън, в социалните връзки. Но си мисля, че най-пълноценна се чувства у дома, с любимия мъж, когато всички маски и защити падат.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #110 -: Декември 14, 2013, 07:45:38 pm »
Имах една колежка в университета, цялата магистратура си изкара на гърба на тоз и онзи, преподавателят по програмиране много я харесваше, една кротка, любезна...
Привика някой вкъщи, направи вечерка, той й реши задачите..
Нямам карта, лицето й беше като месечина ясна :)

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #111 -: Декември 14, 2013, 07:48:37 pm »
Цитат
Нямам карта, лицето й беше като месечина ясна :)

Сигурно лунно влияние  :012: :012:, луна на асц.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #112 -: Декември 14, 2013, 07:50:21 pm »
Има жени, които и по време на обучение, и по-нататък в професията умеят да се възползват от някои есенциално женски качества и активно ги експлоатират в своя полза. Ние, мъжкараните, можем само да се чудим как успяват... И не е въпрос на красота и привлекателност - те са фактор, но не достатъчен.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #113 -: Декември 14, 2013, 08:15:03 pm »
Мда, Гаури, права си
Ама като някои сме родени с повечко мъжка енергия-какво да правим
Уф-са като се замисля, излиза, че мъжете, дето са привлечени от мен по дифолт са сбъркани

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #114 -: Декември 14, 2013, 08:20:30 pm »
Или не забелязваш нормалните  :19:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #115 -: Декември 14, 2013, 08:25:52 pm »
Да ти кажа, Гаури, не съм никаква кариеристка, но и тичичната "женка" (глупаво пърхаща с мигли) не съм. Поставям си професионални цели и се реализирам на това поприще, защото друг избор нямам - за мен това е единственият начин да оцелея, аз сама съм си опора. Докато при жената от примерната карта, каквато и да е тя и ако се абстрахираме от нейния "морал" (за всеки от нас това понятие има различни измерения), тези неща са някак в баланс, поне на мен така ми се струва - и кариера може да гради, да е пробивна, целенасочена и дори по мъжки безскрупулна в професията, и да омайва и привлича мъже, да бъде слаба и беззащитна с тях, да им захранва самочувствието. Може би някой ще каже, че при нея това се дължи на тригона между светилата. При нея светилата са в голям тригон с Плутон, при мен са в т-квадрат със същия.
Истината е, че не полагам никакви усилия да привлека някой - при мен или се случва по естествен начин, спонтанно и без да флиртувам, или ме подминава, когато изглеждам твърде дистанцирана и незаинтересована, т.е. ако няма никакъв резонанс.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #116 -: Декември 14, 2013, 08:30:18 pm »

Уф-са като се замисля, излиза, че мъжете, дето са привлечени от мен по дифолт са сбъркани

Ами, няма такова нещо... :72:

да ти кажа, Гаури, много спамиш... :85:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #117 -: Декември 14, 2013, 09:21:25 pm »
Картата е ведическа,   данните давам на бележка.

Данните ги има вътре в картата.  ;)

Леле, какъв голям телешки стелиум в късметлийския 11 дом.
« Последна редакция: Декември 14, 2013, 09:27:07 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #118 -: Декември 14, 2013, 09:28:01 pm »
ето западната по примера на Гаури

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Познай професията - практикум
« Отговор #119 -: Декември 14, 2013, 09:32:15 pm »
този човек според мен работи по венера в 12-ти дом, в чужбина, с жени (примерно гинеколог:) )
ще помисля малко