Автор Тема: 25.05.2013 - Частично лунно затъмнение в стрелец  (Прочетена 33641 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Казват, че частичното не влияе колкото пълното. За всеки случай ще кача карта, ако някой си познае събитие в рамките на две седмици след затъмнението или една преди него - да сподели

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: 25.05.2013 - Частично лунно затъмнение в стрелец
« Отговор #1 -: Май 25, 2013, 10:36:31 pm »
Кой казва и защо го е казал ? ;)

В първи дом ,на 3* от АСЦ  приемам го за съвпад ,опозиция пр.Меркурий ,упр на ДСЦ и МЦ ,секстил с Юпитер ,упр на АСЦ ,Уран ,упр.3-ти дом -голямо мислене ще пада върху казуса :" Да променя ли отношението си към заобикалящата ме действителност с акцент върху партньорствата и интимни ,и професионални или само ще си остана с философстването по темата ?!? "
Искаш да си "позная" отговора ли -няма как ,Нептун държи лунацията . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: 25.05.2013 - Частично лунно затъмнение в стрелец
« Отговор #2 -: Май 25, 2013, 11:07:09 pm »
Защо пък по пълнолуние да не се разделим с илюзии, точно заради квадрат с нептун, и да изкристализира идеята и възприятието?
Кой казва, че квадратите са лоши?  ;)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: 25.05.2013 - Частично лунно затъмнение в стрелец
« Отговор #3 -: Май 25, 2013, 11:40:23 pm »
Разбира се ,че може по всяко време да се разделим с илюзиите си -със и без лунация ,транзити,прогресии  и да ....но няма никога да знаеш точно  по кое време ,когато участва Нептун. ;)
Квадратите не са "лоши" ,защото носят динамика ,стига човек да има нужда от нея .  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: 25.05.2013 - Частично лунно затъмнение в стрелец
« Отговор #4 -: Май 25, 2013, 11:52:58 pm »
Напоследък стигнах до извода, че най-лошото нещо, което може да се случи на човек, е да се остави на инерцията

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: 25.05.2013 - Частично лунно затъмнение в стрелец
« Отговор #5 -: Май 26, 2013, 12:00:19 am »
Доста хора по рождение/натал са инертни -силен акцент на вода,Луна/Венера /Нептун и особено Марс във воден знак ,без компенсация от огън/кардиналност или квадратура и когато ги настигнат композиция от тежки транзити ,както каза ти,същите тези хора наистина се "отдават" на ...течението .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: 25.05.2013 - Частично лунно затъмнение в стрелец
« Отговор #6 -: Май 26, 2013, 11:08:32 am »
Малко сменям темата, но в картата на близка-натален юпитер в 3*близнаци-снощи почина леля й и тя стана богата наследница
Естествено документално нещата тепърва трябва да се оправят, но тя е единствена пряка жива роднина
Картата е без час, та осите не се знаят

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: 25.05.2013 - Частично лунно затъмнение в стрелец
« Отговор #7 -: Май 26, 2013, 02:29:54 pm »
Тази твоя позната има ли заложено по натал да стане богата наследница ?
Аспекти Венера,Юпитер,Плутон ,даже и Нептун,акцент Рак ,Телец/Скорпион,силно аспектирана Луна  след като не знаеш часа ?
Лунацията /затъмнението тепърва ще акцентира върху онова ,което и се и случило,като документация,може би пътуване,договаряне ,роднински взаимоотношения.
Виж Плутон ,Нептун какво правят по транзит . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: 25.05.2013 - Частично лунно затъмнение в стрелец
« Отговор #8 -: Май 26, 2013, 06:00:35 pm »
Широк стелиум в близнаци-слънце, юпитер, марс
Венера тригон плутон, луната ми прилича на дева, възможно и асц да е там, и това с лелята се вързва-с един хубав квадрат към нат луна евентуално
Ще видим какво още, ако съм права за асц-то нептун съвпад десц-наскоро откриха висока захар в кръвта на мъжа й

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: 25.05.2013 - Частично лунно затъмнение в стрелец
« Отговор #9 -: Май 26, 2013, 10:53:47 pm »
Кой казва и защо го е казал ? ;)


радвам се да те "чуя" и "видя" отново тук :)

по темата - и аз го твърдя, още повече - и пълно затъмнение, при това слънчево и в точен аспект (до 1 градус) с натален съвпад (секстил) и съвпад с прогресивни ъгли (а, уж отключвало прогресии)

айде, скептичната се обади 8)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: 25.05.2013 - Частично лунно затъмнение в стрелец
« Отговор #10 -: Май 26, 2013, 11:06:26 pm »
При Козирог/Сатурн трябва доста катинари да се счупят за да се отключи нечия врата и пак не е сигурно  :)
Обаче тук друго ми стана интересно ,какво се има в предвид в астрологически план с думата 'твърдя" ,разбира се и ти кога ,защо я ползваш  ::) ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: 25.05.2013 - Частично лунно затъмнение в стрелец
« Отговор #11 -: Май 26, 2013, 11:37:55 pm »
"твърдя" при мен се свързва само с личен опит, рядко с ""логични" прозрения", които няма как да обясня, но за сметка на това по-точни (пак от практика) от опита:)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: 25.05.2013 - Частично лунно затъмнение в стрелец
« Отговор #12 -: Май 26, 2013, 11:50:47 pm »
И аз съм "за" личните преживявания и гледна точка ,но нали знаеш,че нашите си същите са 'твърде' субективни . :)
Не може едно затъмнение -пълно,пръстеновидно ,частично да не окаже влияние върху определена област/сфера от живота ни ,защото е" коктейл" от Слънце /Луна /Лунни възли -цел,нагласа,посока.Влиянието не е аналог на случка /събитие и символиката му е (поне за мен) ,нещо като "среща на тъмно" .Има такъв термин в покера -да заложиш натъмно . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: 25.05.2013 - Частично лунно затъмнение в стрелец
« Отговор #13 -: Май 27, 2013, 07:22:38 pm »
Луната беше точно върху наталния му Уран (У1) в 10-ти дом. В същото време транзитен Нептун (натален У2) от 1-ви дом квадратира Уран. Забавяне, неястнота относно реализирането на професионални цели. Особено проблемна е служебната комуникация (на пръв поглед 3-тият дом и У3 не изглежда да са засегнати).

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: 25.05.2013 - Частично лунно затъмнение в стрелец
« Отговор #14 -: Май 27, 2013, 07:51:07 pm »
Нали затъмнението /лунацията е в Стрелец/Близнаци ,оста е 3/9 -ти?!? Така че ,неминуемо вниманието във всяка карта ще е и върху делата по горепосочените,плюс различната локализация в съответната карта . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“