Автор Тема: Любители на Чашката  (Прочетена 25265 пъти)

Rahu

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
  • спри да гледаш и започни да виждаш
Любители на Чашката
« -: Декември 29, 2013, 02:43:11 am »
;)
« Последна редакция: Март 29, 2016, 10:10:59 am от Rahu »

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Любители на Чашката
« Отговор #1 -: Декември 29, 2013, 02:46:03 am »
...нека символично да изключим Нептун... ;D
Тогава пак е водата...Чашката е бягството, не можем да изключим нептун, но и водни луни, марсове при мъж дават склонност. И за домове може да се говори.Слънце, асцендент водни-също.
При мъже аспект марс-нептун. Гневните хора по-често пият...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Любители на Чашката
« Отговор #2 -: Декември 29, 2013, 02:57:42 am »
Не ,липсата на топлина -това замества "чашката".Алкохолът сгрява ,не напоява . :67: ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Любители на Чашката
« Отговор #3 -: Декември 29, 2013, 03:18:09 am »
Не ,липсата на топлина -това замества "чашката".Алкохолът сгрява ,не напоява . :67: ;)
Да, точно е това,което казваш. :)
Зависимостите, преди време мислих. Откъде идват-духовна леност, желание за бягство в красив свят, който може да бъде постигнат и при разни практити и науки, не само ескапизъм чрез алкохол и други пристрастявания. Езотерика астрология, хоби, творческото...
Защо се "връзва" човек с чашката например? Сигурно е изгубил спонтанното, живеейки в големия град, далеч от природата, не може да разпусне психологически стреса от безмислената динамична материална надпревара. Марионетка в омагьосан кръг.
Но винаги има начин, ако е нептун/въпреки нежеланието на Раху/, то той е и вдъхновение, творчество, поезия, изкуство, медитация.

« Последна редакция: Декември 29, 2013, 03:19:58 am от enigma »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Любители на Чашката
« Отговор #4 -: Декември 29, 2013, 03:31:12 am »
Около мен е пълно с "чашко-любители" и се опитвам да намеря закономерност,дали в посока Марс /Венера нетипични по знак в женска /мъжка карта ,Юпитер в твърд аспект/знак при Венера в мъжка карта ,Марс в женска ,Нептун към Марс в женска и към Венера в мъжка  ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Любители на Чашката
« Отговор #5 -: Декември 29, 2013, 03:35:51 am »
Малко хора могат да говорят така за него... :clap:
...проследих разговора ви и в другата тема....

Хора ли ?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Любители на Чашката
« Отговор #6 -: Декември 29, 2013, 03:42:29 am »
Около мен е пълно с "чашко-любители" и се опитвам да намеря закономерност,дали в посока Марс /Венера нетипични по знак в женска /мъжка карта ,Юпитер в твърд аспект/знак при Венера в мъжка карта ,Марс в женска ,Нептун към Марс в женска и към Венера в мъжка  ::)
Имам и аз наблюдения-абе, яко  се пие, затова пък-масово :) това-като статистика.
три типа разричавам, има и още...
1.Пият в компания, заради нея. Обикновено са душата...малко горивце им дава вдъхновение/само ако не прекалят/. Влизат в роля, правят шоу-интересни са. Обикновено не са завизисми. Но са най-редкият тип пиещи.
2.Пият, за да се усмъртят. Бягството е желано винаги, имат си травма,драма-несправяне с някакви текущи житейски гадости.  :57:Мога да ги разбера, но винаги има при тях несправяне, не знам защо.
3. Най-лоша прогноза. От детството имат психотравми, но има и наследственост вероятно. Ако отрано не намерят творчески отдушник...не е добре...
Като цяло всичките са раними психологически хора, без първите.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Любители на Чашката
« Отговор #7 -: Декември 29, 2013, 03:55:50 am »
Тръгнахме в посока народопсихология-значи все пак Венера /Марс е за мен отговора,защото кога ни е "студено" ,даже и сред хора ,когато не можем да се свържем с другият/и поради ред смахнати табута,традиции,порядки ...
Нептун /Юпитер усилват усещането ни за "Рая" в огнената течност.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Любители на Чашката
« Отговор #8 -: Декември 29, 2013, 03:57:23 am »
Нептун, риби, 12 дом...слага край на нещо-травма, драма, житейски цикъл. Излекуван, или не-остава споменът. Ако12 дом-миналото не е изживян и вече само в картотеката, тогава вероятно има чашка повече от редното.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Любители на Чашката
« Отговор #9 -: Декември 29, 2013, 04:01:12 am »
Тръгнахме в посока народопсихология-значи все пак Венера /Марс е за мен отговора,защото кога ни е "студено" ,даже и сред хора ,когато не можем да се свържем с другият/и поради ред смахнати табута,традиции,порядки ...
Нептун /Юпитер усилват усещането ни за "Рая" в огнената течност.
Не знам, може  и така да е. като нямаме човешка любов-марс-венера, като нямаме божествена любов-нептун, юпитер...В пиенето освен разпускане има и едно търсене на състояние-онова на кеф, измерение,  земните,човешки проблеми отсъстват, опиянението им дърпа шалтера.
Децата в детството не познават пиенето като начин, не само защото не им дават.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Любители на Чашката
« Отговор #10 -: Декември 29, 2013, 04:03:56 am »
От моето обкръжение мъжете с ранени марсове и/или слънца пият по-често.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Любители на Чашката
« Отговор #11 -: Декември 29, 2013, 04:07:46 am »
На Рибки-те им трябва "чашка" или друг вид опиат,за да влезнат в "час' ,точно в кой няма значение ,защото те самите не знаят какво чувстват,усещат,говорят и трябва някой друг отвън да им придаде форма на емоциите и....когато този някой /нещо липсва ..."духът от бутилката " идва на помощ.Така те отново са си "у дома" -там някъде ... ;)
« Последна редакция: Декември 29, 2013, 04:11:07 am от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Любители на Чашката
« Отговор #12 -: Декември 29, 2013, 04:17:18 am »
На Рибки-те им трябва "чашка" или друг вид опиат,за да влезнат в "час' ,точно в кой няма значение ,защото те самите не знаят какво чувстват,усещат,говорят и трябва някой друг отвън да им придаде форма на емоциите и....когато този някой /нещо липсва ..."духът от бутилката " идва на помощ.Така те отново са си "у дома" -там някъде ... ;)
Знам за какво говориш...
Но някои риби постигат състоянието и без пиене, толкова са между световете, аз ги гъбаркам, че се справят и без горивце...
Други пият много/по човешките стандарти/ и държат... :-\
Виждала съм такива, дето -тогава нептун им се удвовява с положителен знак, правят челна стойка, свирят виртуозно, не могат това на трезва глава. :57:
Сигурно следващият етап е алкохолизъм, не знам. А може и да не е , загадка са ми. Дано не се влюбя в някой такъв мъж, ще ме изпързаля и ще си плача цели 2 години/шегувам се/.
Говорих само за рибите дотук, да не се припознават други люде. :85:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Любители на Чашката
« Отговор #13 -: Декември 29, 2013, 04:20:14 am »
От моето обкръжение мъжете с ранени марсове и/или слънца пият по-често.

Така е...заради наложените вековни закостенели традиции -мъжът трябва да е МЪЖ (макар да не знам какво точно влагат в този образ ) и ако не отговаря на "изискванията " от 18 в.пр.н.е. го "разстрелваме" с :"Какъв МЪЖ си ?" .Съответно "огънят" изчезва(това е мъжкия принцип) и на негово място идва" ледниковия период" ,а той си отива най-лесно с какво -с домашна гроздова -мека топлина. :(
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Любители на Чашката
« Отговор #14 -: Декември 29, 2013, 04:28:28 am »
От моето обкръжение мъжете с ранени марсове и/или слънца пият по-често.

Така е...заради наложените вековни закостенели традиции -мъжът трябва да е МЪЖ (макар да не знам какво точно влагат в този образ ) и ако не отговаря на "изискванията " от 18 в.пр.н.е. го "разстрелваме" с :"Какъв МЪЖ си ?" .Съответно "огънят" изчезва(това е мъжкия принцип) и на негово място идва" ледниковия период" ,а той си отива най-лесно с какво -с домашна гроздова -мека топлина. :(
Мъжете със слаб/труден марс не винаги се реализират. Това не ги прави лоши, ако са добри хора и честни-просто житейски жребий, фатум.Колко от хората мислят така?
Мъжът трябва да е реализиран-факт. За да е успешен, силен, да защитава. Но в живота не става така винаги. понякога си мисля, че за тях е по-трудно.

Между другото, жените като са силни, срещат "нереализирани" ;) мъже.Предполагам, защото душата е безполова и човек не трябва да мисли сексистки.
Познавам цяло семейство, всичките мъже пият.Таткото-марс в рак с трудни аспекти, синът марс в раК-ранен, другият син-марс във възни с опозиция от сатурн в овен, водни асценденти. Огнени слънца-и тримата.
Справят се житейски-средно според тях. Чак успели не са. Това ги мъчи.
« Последна редакция: Декември 29, 2013, 04:31:32 am от enigma »