Автор Тема: Цветове...Планети...Съответствия  (Прочетена 11260 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Цветове...Планети...Съответствия
« Отговор #15 -: Декември 31, 2013, 12:44:36 pm »
Какъв е замисълът на тази тема -кой цвят харесваме ,ни импонира или цветовете като астрологическа символика ?!?  ;)
Замисълът е един, вместо да ти отговори хвърковатият Хермес ще скокне на Нова тема, с хвъркатите си цървулки. :)
Има си стил...

"Стилно" ще ти отговоря, enigma, че "цървулните" му са изкусно съ'шити, НО това е тема за друг разговор ;)

...качената от strelicka картринка отчасти се доближава до твоята мисъл
(мисъл, която вместо да бъде "обяснена" скокна в друга тема)

btw...Lilla веднъж (ако не се лъжа) сподели, че черното(или опушеното) е цвят на Раху..

P.S....темата е създадена за да намерим приликите м/у планетите и "гардероба ни"

...лично за себе си мога да споделя че цветовете влияят дори в ежедневието...
Бяло(Луна??) като облека - чист/нежен/и спокоен ме виждат хората
НО облека ли Черно...дори физиономията ми се променя..
...за това..преднамерено или несъзнателно...
черното напълно отсъства в гардероба
Раху, цървулките са си български сандали, ренесансово провиждане на съвременните модни тенденции. Направо поглед в бъдещето.
Цветовете влияят на аурата предполагам, а и знам, така е. Отиват ти цветове, който го "носиш" вътрешно.


P.S....темата е създадена за да намерим приликите м/у планетите и "гардероба ни"
С това трябваше да започнеш.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цветове...Планети...Съответствия
« Отговор #16 -: Декември 31, 2013, 01:04:22 pm »
До към 30-та годишнина в гардероба ми преобладаваше черният цвят, макар че тогава бях доста по-оптимистично и жизнерадостно настроена в сравнение със сега. Носех черно, защото все не се чувствах "достатъчно слаба", а черното нали вталява визуално. И сега не обичам шаренията, но съм по-склонна да нося светли нюанси.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Цветове...Планети...Съответствия
« Отговор #17 -: Декември 31, 2013, 02:33:54 pm »

P.S....темата е създадена за да намерим приликите м/у планетите и "гардероба ни"

С това трябваше да започнеш.

Праволинейно ( и неуклончиво) ще кажа че темата с това е започната ;)

"Много хора се опитват да ме очернят, но не знаят колко ми отива черното" Раху
Не съм сред тях, така/искаш/ се чувстваш. ;)
Факт е, че въпреки съзидателната ти плодовитост, в повечето теми не се разбра какво визираш в началото. Така като поясниш, разбираме.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Цветове...Планети...Съответствия
« Отговор #18 -: Декември 31, 2013, 02:50:14 pm »


Как мислите...замисляли ли сте сте..
аз лично очаквах Сатурн да е с цвят Черен (като монасите) ::)
Имате ли любим преобладаващ цвят в гардероба(освен строгия етикет)
Три изречения, нямат връзка помежду си.
Имаш теми и някой/аз/ ти преча. ??? ???
Любимият цвят с какво свързваме в астрологията , това не разбрах, тема за Общи думи, или какво? Уточнявам, ти защо приемаш лично?
Очите са прозорец на различни души, така че кое око какво вижда е въпрос на друга квалификация.
Който искаш да те види, видя, споко.
Няма да пращаме никой никъде, щом има движение по въпроса. :72:
Queen - 'The Show Must Go On' (Music Video)
Поздрав!
Не приемай форума така лично.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Цветове...Планети...Съответствия
« Отговор #19 -: Декември 31, 2013, 03:00:05 pm »
 :93: ;) :58:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цветове...Планети...Съответствия
« Отговор #20 -: Декември 31, 2013, 04:16:16 pm »
Да,Enigma Отиват ти цветове, който го "носиш" вътрешно.


Аз колкото и бяло да обличам ,никой не ме  вижда като "бяла и добра" ,а винаги като "опасна"  :86:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Цветове...Планети...Съответствия
« Отговор #21 -: Януари 02, 2014, 07:35:09 am »
Да,Enigma Отиват ти цветове, който го "носиш" вътрешно.


Аз колкото и бяло да обличам ,никой не ме  вижда като "бяла и добра" ,а винаги като "опасна"  :86:
Така е ,"бягам" си от някои мои планетарни влияния. Но близки и приятели ми казват кой цвят ми отива. Знам, че е така, но в момента го не ща, синьото винаги е присъствало -лете, зиме, в гардероба ми. Зеленото ми тича-факт, но аз не го искам. Червено палто си купих-супер красиво е ,но вика-"ей ме, аз съм, няма да се дам...", а понякога търся9искам анонимност, за да имам време по 12 дом да си "ровя" нещо мое , да се вдъхновявам...
Не всеки дръзва да сложи червено, между другото, забелязали ли сте?
Купих си розови и цикламени  дрехи и колегите ахнаха как ми отивало. Странно-приемах го за невинно :93:бях се отрекла от това, а наистина ме "отваря", но не ми е нужно да се отварям. :57:
Венера ми е най-елевиралата планета натално, винаги имам мнение по въпрос цвят-излъчване, не че го споделям де. Обаче пък, като Раху си харесвам черното. И всъщност то е основният ми цвят-плутонова личност, или цвят за изолиране, концентрация. Не знам.
Достатъчно черно носих напоследък по траурни обстоятелства, затова узрях и за други цветове. Червеното първо го усетих отвътре, после-палтото.
През зимата винаги харесвам малко ярка дреха-напук на мъртвилото-жълто, червено...
Бялото е страхотно, особено лятос, но за мен иска хармония вътре в себе си. Може да изглежда като униформа, а може и да ти позволи да "преливаш" всякакви нюанси. ОВ от другите помага за "диагностика".
« Последна редакция: Януари 02, 2014, 07:48:17 am от enigma »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цветове...Планети...Съответствия
« Отговор #22 -: Януари 02, 2014, 11:28:15 am »
Да,Enigma Отиват ти цветове, който го "носиш" вътрешно.


Аз колкото и бяло да обличам ,никой не ме  вижда като "бяла и добра" ,а винаги като "опасна"  :86:
Така е ,"бягам" си от някои мои планетарни влияния. Но близки и приятели ми казват кой цвят ми отива. Знам, че е така, но в момента го не ща, синьото винаги е присъствало -лете, зиме, в гардероба ми. Зеленото ми тича-факт, но аз не го искам. Червено палто си купих-супер красиво е ,но вика-"ей ме, аз съм, няма да се дам...", а понякога търся9искам анонимност, за да имам време по 12 дом да си "ровя" нещо мое , да се вдъхновявам...
Не всеки дръзва да сложи червено, между другото, забелязали ли сте?
Купих си розови и цикламени  дрехи и колегите ахнаха как ми отивало. Странно-приемах го за невинно :93:бях се отрекла от това, а наистина ме "отваря", но не ми е нужно да се отварям. :57:
Венера ми е най-елевиралата планета натално, винаги имам мнение по въпрос цвят-излъчване, не че го споделям де. Обаче пък, като Раху си харесвам черното. И всъщност то е основният ми цвят-плутонова личност, или цвят за изолиране, концентрация. Не знам.
Достатъчно черно носих напоследък по траурни обстоятелства, затова узрях и за други цветове. Червеното първо го усетих отвътре, после-палтото.
През зимата винаги харесвам малко ярка дреха-напук на мъртвилото-жълто, червено...
Бялото е страхотно, особено лятос, но за мен иска хармония вътре в себе си. Може да изглежда като униформа, а може и да ти позволи да "преливаш" всякакви нюанси. ОВ от другите помага за "диагностика".

Права си за червеното...не всеки дръзва да го носи.
Аз не излизам без червено ,това е моята "визитна картичка" ,всички ме свързват с този цвят .Без оглед на сезон,място,ситуация,етикет-аз съм винаги в червено или с червено.
Докато ми беше пр.Луна в Скорпион и в 12-ти дом преди няколко месеца,пробвах пурпурно-лилави нюанси и имах много интересна случка-моя позната не можа да ме познае в първия момент,при което аз попитах защо (толкова бях изненадана ) .Тя ми отговори: "Това не си ти -няма го червеното " . ;)
Отдавам го на това ,че и Луна и Венера са в Марсов знак,АСЦ ми е огнен и в близост е Марс и макар че Нептун е кацнал на самия АСЦ и Слънцето ми е в Риби-никога не съм имала афинитет към синьо-зелените ,виолетови нюанси и шарено кичозни дантелки и джуфки. :86:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цветове...Планети...Съответствия
« Отговор #23 -: Януари 02, 2014, 12:19:16 pm »
Настроението ни ,моментна емоция ,период ,определят ли предпочитанията ни към цвят ,който е несвойствен за нас ?!?
Например,активирани Венера,Слънце,Луна ,АСЦ от транзит,прогресия .... ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Цветове...Планети...Съответствия
« Отговор #24 -: Август 25, 2022, 06:45:06 pm »
От както тр. Сатурн е в 12 дом "потънах" изцяло в тъмната гама - черно и сиво.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1192
Re: Цветове...Планети...Съответствия
« Отговор #25 -: Август 25, 2022, 08:38:54 pm »
Романтикооо,  къде по сенчестия изрови от нафталина стари теми и герои!? Тамън от рождението на форума.

То Сатурн в 12, ако беше лесна хапка,  хич нямаше да го гоеорим. Ама черно и сиво са си добре. Цветове за хладен подтон. Единият стомана,  другият си е хард. Студено, тъмно и контрастно. Зима. Зимна нощ,  вледенена.
Отиват на такива жени - тип "нож за рязане на лед", Ледени кралици.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Цветове...Планети...Съответствия
« Отговор #26 -: Август 25, 2022, 08:53:13 pm »
Че той леда реже ли се,аз го чакам да се разтопи в чашата.Със Сатурн през 12,1,2 карам трети сезон paint it black .А преди бях волна и пъстра, като канарче ,когато не съм червена.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1192
Re: Цветове...Планети...Съответствия
« Отговор #27 -: Август 25, 2022, 09:02:57 pm »
Ти си жена със специални способности. На голо дупе таралежи мачкаш  :P
Има едни ножове/шишове за лед,  които в Първичен инстинкт бвха главни герои в миналия век.

Ще използвам момента приятелски да напомня на всички прекрасни съфорумки,  че черното е опасен цвят чисто визуално. И ако не сте типаж Зима,  както ви е мама родила - хладни,  тъмни и контрастни,  яко състарява, зрително разболява и загрозява. Иска много грим да се балансира този естетичен ефект за фейса.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Цветове...Планети...Съответствия
« Отговор #28 -: Август 25, 2022, 09:40:39 pm »
Да направо съм лешникотрошачка отзад...на сън. :D Сетих се за тия шишове за убийства,да.Черното е удобно,маскировъчно ,ако искаш малко да се скриеш,по инкогнито да преминеш.Като не ти е весело и не искаш много да те гледат.А иначе като изляза ,като червен светофар,дори котките спират да ме погледнат с респект. :D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цветове...Планети...Съответствия
« Отговор #29 -: Август 25, 2022, 09:58:59 pm »
Значи аз съм типаж Зима.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“