Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 269183 пъти)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1410 -: Май 10, 2016, 10:44:10 pm »
Препоръчайте ми хубава книга за Плутон.  :)
Най-хубавото е https://www.helikon.bg/author/%D0%94%D0%B6%D0%B5%D1%84%20%D0%93%D1%80%D0%B8%D0%B9%D0%BD_10998/

но е трансформация,психология и дрън-дрън.Преди десетина години се впечатлих много,но сега не ми задоволява нуждите.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1411 -: Май 10, 2016, 10:45:52 pm »
Да ви попитам как мислите по един елементарен казус.Много ясно,че всеки от нас приема нещо от теорията присърце,а друго отхвърля и тълкуванието може би е повече въпрос на личен опит и избор,но все пак:
Натална карта и ретро планета,в точен съвпад например с К3.Аз лично клоня да тълкувам планетата равнозначно на съвпад с К2(!),защото ВЛИЗА във втори дом,а не като на К3.Вие как чувствате нещата?

Аз имам ретрогр. Марс на 2 градуса преди К4 - в 3 дом. Определено много силно влияе и на двата дома :)
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1412 -: Май 10, 2016, 10:51:25 pm »
Най-хубавото е https://www.helikon.bg/author/%D0%94%D0%B6%D0%B5%D1%84%20%D0%93%D1%80%D0%B8%D0%B9%D0%BD_10998/

но е трансформация,психология и дрън-дрън.Преди десетина години се впечатлих много,но сега не ми задоволява нуждите.

Дракич, напиши ми, моля те, заглавието, защото от линка ми вади списък с нови заглавия.

ПП. Отворих. През телефона не успях :)
Благодаря :)
« Последна редакция: Май 10, 2016, 10:55:41 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1413 -: Май 10, 2016, 10:54:50 pm »
"Еволюционното пътуване на душата"
Джеф Грийн.
 :08:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1414 -: Май 10, 2016, 11:01:26 pm »
Да ви попитам как мислите по един елементарен казус.Много ясно,че всеки от нас приема нещо от теорията присърце,а друго отхвърля и тълкуванието може би е повече въпрос на личен опит и избор,но все пак:
Натална карта и ретро планета,в точен съвпад например с К3.Аз лично клоня да тълкувам планетата равнозначно на съвпад с К2(!),защото ВЛИЗА във втори дом,а не като на К3.Вие как чувствате нещата?

Щом планетата е ретроградна, би трябвало и за нея да важи правилото за отстоянието на планета на 5* от куспидата на дома, само че в обратна посока. Т.е. ретро-планета на К3 да се тълкува като такава във 2 дом. Предполагам, че дава общ казус за двата дома по някакъв начин, през найната призма.
Моят Нептун е ретрограден и е на 4* от К4. Усещам влиянието му по темите и на 4 и на 3 дом.
« Последна редакция: Май 10, 2016, 11:04:31 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1415 -: Май 11, 2016, 12:14:44 am »
Щом планетата е ретроградна, би трябвало и за нея да важи правилото за отстоянието на планета на 5* от куспидата на дома, само че в обратна посока. Т.е. ретро-планета на К3 да се тълкува като такава във 2 дом. Предполагам, че дава общ казус за двата дома по някакъв начин, през найната призма.
Моят Нептун е ретрограден и е на 4* от К4. Усещам влиянието му по темите и на 4 и на 3 дом.

   Аkruks,въпросната натална планета е ретро Юпитер на К3,но на по-малко от градус вече във 2Д.По прогресии в едва ли в този живот ще стане директен.


 И аз имам ретро Плутон У5 на К4(без напрегнати аспекти),но от 3Д.Никога не съм го усещала(не че Плутон може да се осъзнае) с влияние към 3Д.Но той по принцип е най-бавен от всички,а и ретро движението му не е 10-20 градуса назад.И защото се колебаех за бързите  и бавните ретро планети на куспиди,за това се допитах.Юпитер влиза по 10 градуса назад,което си е много и по прогресии остава ретро за 4 месеца-120 години

П.П:въпросче,Делфи:
как усещаш трансатурновия Нептун в 3Д?каква му е изявата?Трети дом винаги ми е бил много нищожен,за внимание и се опитвам да предположа лична изява по него.Като се спра на комуникации мисля,че при мен не са нищо особено.Нямам специална изява със словото или по пътищата.Не че не ми се налага да пътувам.Може би при теб има писмено творчество с този Нептун там?
Моят Плутон го числя към 4Д,защото домът и семейството ми,от което произхождам,и другото, което може никога да не създам са с особен,обсебващ "рачешки" приоритет.
« Последна редакция: Май 11, 2016, 12:32:36 am от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1416 -: Май 11, 2016, 12:36:51 am »
Къде е к3, къде е к2... Драки?!  :) Това идва и на мен в повече. Да има влияние на 2 дом е едно. Но да сравняваш куспиди на домове - позасилила си се повече.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1417 -: Май 11, 2016, 12:43:51 am »
Аз лично клоня да тълкувам планетата РАВНОЗНАЧНО на съвпад с К2(!),защото ВЛИЗА във втори дом,а не като на К3.Вие как чувствате нещата?
Къде е к3, къде е к2... Драки?!  :) Това идва и на мен в повече. Да има влияние на 2 дом е едно. Но да сравняваш куспиди на домове - позасилила си се повече.
Еми,написала съм "равнозначно" т.е. подобно,а не "на К2.
Изложих някои мои причини за това,в конкретния случай с р. Юпитер и исках да чуя ваши наблюдения по ваши и чужди карти.Този Юпитер никога няма да напусне 2Д и цял живот ще се изявява там,за това мисля,че няма никакво място в 3Д.Но моето е само предположение и очаквам да науча какво сте виждали.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1418 -: Май 11, 2016, 12:54:52 am »
В момента не се сещам за карта от този тип. Сещам се само за една с точен съвпад на нодалната ос на иц/мц. По прогресия е в 3/9 дом. Но този човек си дава ясни индикации, че иц/мц са му важни.  :08:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1419 -: Май 11, 2016, 12:01:25 pm »
   Аkruks,въпросната натална планета е ретро Юпитер на К3,но на по-малко от градус вече във 2Д.По прогресии в едва ли в този живот ще стане директен.
В този случа Юпитер е втородомен, но заради съвпада си с К3 ще оказва влияние и на делата по 3-ти дом.
В този живот може да стане директен по прогресия, поне моя след 10г ще е директен, а ретро Сатурна ми по натал е станал директен когато завърших училище и имах най-хубавото лято, изпълнено с много приключения и развлечения. Сатурн ми е У5, У6 в 5д, на 14' от К6, освен това имах успех в спорта тогава, заминах на международна експедиция. Интересното в случая е, че Юпитер при мен нали е У4 в 8д, а когато стане директен по прогресия пр. Слънце ще е в 4д съвпад с ИЦ, освен това Юпитер е връх на два Йода при мен, за разположен в 3-ти квадрант Йод Глоба е писал, че нативът ще се опомни до 63г, тогава може да излезе от изолацията и инерцията, да разчупи статиката- всичко е точно.

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1420 -: Май 11, 2016, 04:42:23 pm »
Най-хубавото е https://www.helikon.bg/author/%D0%94%D0%B6%D0%B5%D1%84%20%D0%93%D1%80%D0%B8%D0%B9%D0%BD_10998/

но е трансформация,психология и дрън-дрън.Преди десетина години се впечатлих много,но сега не ми задоволява нуждите.

Дракич, като не ти е интересна (по-скоро не ти е от полза), що не я продадеш на Делфи - тя знаеш ли как ще й се зарадва :)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1421 -: Май 11, 2016, 04:44:57 pm »
Дракич, като не ти е интересна (по-скоро не ти е от полза), що не я продадеш на Делфи - тя знаеш ли как ще й се зарадва :)

Хаха, Хепи, аз мислех да помоля Дракс поне да ми я даде да я прочета  :) Може да не иска да я продава :58:
Но аз много ще й се зарадвам, наистина :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1422 -: Май 11, 2016, 09:46:37 pm »
Благоаря Стар, :)  аз имам интерес, но дали ще разбера сръбския  :017:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1423 -: Май 11, 2016, 11:13:09 pm »
Какво в една карта индикира за влечение към медицината?
Над силата е само умението да я владеем!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1424 -: Май 12, 2016, 08:29:16 am »
За лекари е 12 (6), за хирурзи + акцент луна
Само за влечение-не знам :)