Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 268676 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1575 -: Юни 27, 2016, 10:16:01 pm »
 Да попитаме  мъжете те може да ни насочат към  верния отговор и според това какво предпочита тяхната Венера ще стигнем до някакво заключение. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1576 -: Юни 27, 2016, 10:17:36 pm »
Да попитаме  мъжете те може да ни насочат към  верния отговор и според това какво предпочита тяхната Венера ще стигнем до някакво заключение. :)

Ама не тук

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1577 -: Юни 27, 2016, 10:27:50 pm »
Добре, само да има информация, върху която да се гради хипотеза и да се изследва.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1578 -: Юни 27, 2016, 10:37:29 pm »
Рак и Телец би трябвало да са щедри  :)

Да си даде картата, че не ми се търси.

Между другото имам една карта, Луна в Рак съвпад Асц квадрат Венера, обаче в Овен, и там не се изляло изобилие в тази част на тялото. Луна в Рак квадрат Венера във Везни, отново същото. Общо взето всички женски карти с Луна в Рак, които имам, няма една с повече сантиметри в тази област.
Рак и телец са двата знак на притежанието, дали ще е щедър нативът, зависи от неговото индивидуално развитие. Телци познавам много пинтиести, но и щедри екземпляри. Виж, раците, там е по-сложно, изглеждат стиснати, но това е понеже пари и сигурност при тях е малко равнозначно, заради ранимата им ч
увствителност, си купуват сигурност,Решат ли че те обичат, ще ти дават много, щедри подаръци.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1579 -: Юни 27, 2016, 10:42:30 pm »
Луна/ Венера в Овен в 5-ти, Слънце Риби в 4-ти , нямам нито Рак, нито Телец в лични планети или на ъгъл- бюста ми е красив и малко над "C".  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1580 -: Юни 27, 2016, 11:43:12 pm »
Аз съм с много точен квадрат между Луна и Венера, а Венера е заточена по дом и знак и във взаимна рецепция с диспозитора си Плутон. Имах много красив за моите разбирания - нормален, не огромен бюст, стегнат. Аз и не харесвам големи гърди :) Може би, заради взаимната рецепция с Плутон (Скорпион-Везни) - Венера е везнишка. Размерът беше "С". Вероятно от квадрата с Луната - след второто дете, мина в графата "тотална щета"  ;D и под ножа, но пак бе изхвърляне и без "големи размери" :) По-скоро да се възстанови каквото беше :)
Над силата е само умението да я владеем!

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1581 -: Юни 28, 2016, 12:31:19 pm »
Малък бюст при Луна в Рак и добре, че е така.Винаги ми е бил достатъчен, съразмерен спрямо фигурата и през ум не ми е минавала идеята за кубици.
Аз попадам все на дупемани, не познавам нито един цицоман. :57:
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1582 -: Юли 02, 2016, 02:25:04 pm »
Интересно - аз люто не понасям органически, никак, пък не ми е малко огъня. Може би няма нужда от нещо да ме разпалва овтън - достатъчно си горя отвътре  ;D Иначе подправки - да, може.

Сладкото - не ми е на дневен ред, у дома не купувам изобщо, освен, ако няма повод - някой да идва на кафе или рожден ден.

Също не понасям кисело - капка оцет може да има в салатата и ще я усетя и няма да я докосна. Но мога да пия фреш само от лимони  ;D
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1583 -: Юли 02, 2016, 03:02:24 pm »
Според Аюрведа вкусовите ни предпочитания за сладко, горчиво, люто, кисело и солено "откликват" на типа доша.
Ако не гледаме тази система, по какъв начин може да ги свържем с елементите в астрологията ? Огнени знаци - афинитет към люто, повече подправки. А за сладко ?

Стар, това си е цяла наука :) Сигурна съм, че някъде има писано, но трябва да рови човек.
При мен това работи. Имам много огън в картата си и много земя, по-малко въздух и най-нюню ми е водата. Може и заради подчертания Овен члез стелиума ми в него, обичам люто, много, обичам подправки - всякакви, колкото по-богато, толкова по-добре. Напоследък имам страст към захаросания джинджифил, прекрасно нещо :) Иначе него си го правя на чай. На прах пък си го слагам в кафето, наред с другите подправки, с които си го приготвявм :)

За сладкото ще споделя, че като малка ядях на корем, а сего купувам задари детето вкъщи. Преди правех торти, еклери, тулумбички, сладкиши всякакви, да не изброявам, а сега пак заради него, отвреме-навреме. Мисълта ми е, че сякаш с годините, глада ми за сладко се тушира доста. Голям принос затова имат и некачествените изделия по кафе-сладкарници и пекарни също, но това е друга тема, да не се отклоняваме :)

Ето това ми попадна, близко тематично :)

http://www.edgarcaysi.narod.ru/ayur_astrologiya.html
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1584 -: Юли 02, 2016, 03:06:44 pm »
Афинитет към лютиво имат по-скоро Въздушните с Венера там, за да им "разпалва" идеите, конфигурация Марс/Сатурн
Сладкото търсят хората, които по-лесно се уморяват, по-пасивните-Водните типове, конфигурация често повтаряна е Венера/Сатурн  , Венера/ Юпитер също.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1585 -: Юли 02, 2016, 03:10:15 pm »
Рени, засмя ме :)
Значи и така погледнато, пак съм "ЗА" лютото - съвпад Марс/Сатурн в Телец  :012:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1586 -: Юли 02, 2016, 03:32:09 pm »
Делфин, просто съм станала наблюдателна. ;)
При мен доминанта е Огън/Вода, преведено на езика на Аюрведа Питта доша, като периодично попадам в Питта-Вата. Лютиво съм опитвала като малка, разбирай като съвсем малка на около 3-4 г. . Не го консумирам не защото по някакъв начин съм се отвратила или прекалила със същото, просто не ми е вкусно, както аромата на канела и прясно мляко, разни там треви, банани и пъпеши. Но се наслаждавам на сладкото и прекалявам , когато не съм се наспала или съм физически преуморена.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1587 -: Юли 02, 2016, 04:23:11 pm »
Аз също съм водно-огнена + малко земя, тригон Венера/Луна, секстил Марс/Сатурн + рецепция по трон. Люто и сладко не ме влекат, но доста харесвам киселичко.  :012:

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1588 -: Юли 03, 2016, 12:23:24 am »
Според Аюрведа вкусовите ни предпочитания за сладко, горчиво, люто, кисело и солено "откликват" на типа доша.
Ако не гледаме тази система, по какъв начин може да ги свържем с елементите в астрологията ? Огнени знаци - афинитет към люто, повече подправки. А за сладко ?

Доколкото и в "несидералната" астрология планетите, а не знаците, са отговорници за вкуса, вероятно може да се търси връзка между тригонократорите и вкусовите предпочитания на елементите. Така погледнато обаче, огнените трябва да си падат по пикантно и сладко едновременно, а горките водни типове, при все свръхчувствителните си стомаси и храносмилане, трябва да тъпчат мазна и люта храна...

Май по-добре да се търси планетата управител на първи и втори или доминираща планета за целта.

планетазападнаджйотиш
ЛунаСОЛЕНО, проста, сурова храна, влажна и студена, всички напиткиСОЛЕНО
ВенераСЛАДКО/МАСЛЕНО/МАЗНО, леко подправени храни, със сладък ароматКИСЕЛО
МарсГОРЧИВО/ЛЮТО, остър вкусГОРЧИВО
ЮпитерСЛАДКО, с лек, ненатрапчив, приятен аромат, сладко с леко горчив послевкусСЛАДКО
СатурнСТИПЧИВО, неприятен, остро-кисел вкус, като от киселина - силно изсушаващСТИПЧИВО
МеркурийСМЕСЕН, възбуждащ, стимулиращ вкус, с много подправкиСМЕСЕН
СлънцеОСТЪР, ПИКАНТНО-ЛЮТ, горещо, сладкокиселоЛЮТО


De omnibus dubitandum est

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1589 -: Юли 04, 2016, 11:13:25 pm »
Според Аюрведа вкусовите ни предпочитания за сладко, горчиво, люто, кисело и солено "откликват" на типа доша.
Ако не гледаме тази система, по какъв начин може да ги свържем с елементите в астрологията ? Огнени знаци - афинитет към люто, повече подправки. А за сладко ?
астрологично Луна в овен обича пикантна и топла храна, което при мен съответства и с дошата