Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 268906 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1680 -: Септември 29, 2016, 01:33:48 pm »
Но по-интересното ми се стори, че е починал 1 ден преди рождения й ден. И се чудех - е, цял солар изкарал, а баш в последен ден на солара да вземе да умре. Поглеждам картата й, за да видя текущ солар - ми той започнал днес, в деня на смъртта на мъжа й и един ден преди рождения й ден. И по-интересното е как директно е влязъл в сила. Соларът виждам в зет, че е активен от 11:30. Мъж й почина 11:37, нещо от сорта.
Емче, един ден преди рождения й ден или един ден преди рождения си ден е починал човека? Нещо се обърках, че пак се зачетох в поста ти.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1681 -: Септември 29, 2016, 01:59:40 pm »
Емче, един ден преди рождения й ден или един ден преди рождения си ден е починал човека? Нещо се обърках, че пак се зачетох в поста ти.

съпругът е починал 1 ден преди РД на дамата (съпругата), на чийто соларен асцендент е Марс.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1682 -: Септември 29, 2016, 02:05:55 pm »
Да, казусът е друг, аз не съм разбрала добре.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1683 -: Септември 29, 2016, 07:40:49 pm »
Нямам възможност да сложа карти сега.
Ако някой иска да сложи

Дамата - 29.09.1966 плевен, час сега няма как да видя, но асц е 28 градуса в скорпион.
Съпруг - 04.10.1961 плевен, асц е около средата на стрелец, тр сатурн е на асц или малко в първи дом
Може да бъркам за съпруг,но в момента не мога да проверя.

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1684 -: Септември 30, 2016, 07:00:03 pm »
с прецакания управител на 9ти Меркурий (казими, или твърде изгорен) си пътувам извън граница неограничено, въздушният Юпитер, предполагам също има значение

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1685 -: Октомври 01, 2016, 07:33:38 pm »
Снощи получавам аз ,,подарък,,-ГСМ от последните модели който абсолютно ненужен-2години вноски нахалост и то от гадната фирма теленор .Това от майка ми-гледам тр.Венера съвпад вчера точен с Луна в скорпи ,8д .тр.Луна съвпад с пр.Юпитери пр.Уран. пр.Луна квадрат нат Луна .Много се ядосах,сто пъти съм казвал няма нужда,предвидих бял-кой да слуша-склероза яка,тая скорпионска Луна по-добре да не се активира наистина :lol_hitting:

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1686 -: Октомври 01, 2016, 08:11:34 pm »
Триплицитет и деканат - припокриват се като градусов отрязък в един зодиакален знак. Какъв е според Вас смисълът да се използват паралелно ? И единият и другият си имат своята обосновка поотделно.

Зависи каква система на деканати ползваш. При Манилус и т.нар. индийска система съвпадат, при по-старата, т.нар.  "египетска" по Порфирий, Фирмикус и Региомонтанус не съвпадат. После, ако не ползваш тримата тригонократори, а само дневен/нощен, ще има отрязък от градуси, за които съвпадат, но за другите - не, дори при Манилус. Въпросът е, за какво ги ползваш?
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1687 -: Октомври 01, 2016, 08:14:39 pm »
 :d030:
Триплицитет и деканат - припокриват се като градусов отрязък в един зодиакален знак. Какъв е според Вас смисълът да се използват паралелно ? И единият и другият си имат своята обосновка поотделно.

Не ти разбирам въпроса
Например овен: триплицитетни у-ли-слънце, юпитер, сатурн; деканат: марс, слънце, венера

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1688 -: Октомври 01, 2016, 08:45:51 pm »
Но в друга система деканатите съвпадат с тригонокртаторите, във втора са  на Слънце, Марс, Юпитер. А в трета са Марс, Юпитер, Венера.
« Последна редакция: Октомври 01, 2016, 08:47:27 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1689 -: Октомври 01, 2016, 08:59:02 pm »
Има техники, при които по първи управител на триплицитет се съди за нещо, по втория за друго и т.н., също по първата третина на знака - първи тригонократор... Същото и за деканите. Ако се разглеждат като господари на времето, а според избраната система съвпадат с тригоните....
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1690 -: Октомври 01, 2016, 10:15:58 pm »
Аха, ок, но как първият триплицитетен го отнесохме към градуси?
Не в първата част на живота, примерно, а в първите х градуса на знака

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1691 -: Октомври 01, 2016, 10:34:47 pm »
Аха, ок, но как първият триплицитетен го отнесохме към градуси?
Не в първата част на живота, примерно, а в първите х градуса на знака

Права си, годините бяха.
Стар да си каже за какво й трябват
De omnibus dubitandum est

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1692 -: Октомври 25, 2016, 11:19:35 am »
Последния клип на Джони Пери,модерна индийска-Хилари печели,но нещо кофти веднага след изборите-и дисквалификация,можело и някаква секретна информация да се изнесве,която да се отрази на световно ниво-доста политици имат криза по това време-около нова година .

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1693 -: Октомври 28, 2016, 11:04:22 pm »
Новост ли е в астрокома Solar arc direction и Natal and Solar arc direction или, понеже гледам през малко устройство, сега да ми се набива в очи? Помня, че съм търсила само дирекции, но без да ги видя досега.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1694 -: Октомври 29, 2016, 12:06:34 am »
Новост ли е в астрокома Solar arc direction и Natal and Solar arc direction или, понеже гледам през малко устройство, сега да ми се набива в очи? Помня, че съм търсила само дирекции, но без да ги видя досега.
Не го бях забелязала досега, значи е ново.