Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 268832 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #645 -: Октомври 14, 2015, 03:56:07 pm »
Гледам ги наготово тук: http://www.beinsadouno.com/old/astro/astro_planets.php  :)

Планетните часове се редуват, като следват Халдейския ред на планетите - Сатурн, Юпитер, Марс, Слънце, Венера, Меркурий и Луна. Всеки ден има 24 планетни часове - 12 дневни и 12 нощни. Първият дневен планетен час има за управител планетата управител на деня. Например петък. Управител на деня е Венера. Управител на първия дневен час е също Венера. На втория дневен час е Меркурий, на третия Луна, на четвъртия Сатурн и така следват Халдейския ред. На първия нощен час управител е планетата, следваща по ред след планетата управител на 12-тия дневен час.
За всеки ден от годината и географско местоположение от таблици/справочници може да се разбере часа на изгрева и залеза. Намира се дължината на деня и на нощта в часове, делят се на 12 и се определят хронологичните граници на отделните планетни часове.
Благодаря ти много, akruks!  :-* :-* :-*
Не знам какво щях да правя без теб!!!

ПП: Не знаех, че и Уран, Нептун и Плутон се включват също. Това е нещо ново за мен. Още веднъж благодаря!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #646 -: Октомври 14, 2015, 06:32:31 pm »
в карта на близнаци с разлика 5 минути - всичко е еднакво, с изключение на ац - разлика от градус и половина. но домофикацията е същата. възможно ли е толкова малка разлика да дава толкова голямо отражение? децата са много различни като темперамент и характер.
И аз съм се питал това през всичките тези години, но все още не съм намерил задоволителен за себе си отговор.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #647 -: Октомври 14, 2015, 10:41:03 pm »
А ако разликата не е само в характерите? Възможно ли е еднояйчни близнаци родени през 5 минути да имат съвсем различна съдба един от друг?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #648 -: Октомври 14, 2015, 11:55:49 pm »
А ако разликата не е само в характерите? Възможно ли е еднояйчни близнаци родени през 5 минути да имат съвсем различна съдба един от друг?
Нали преди бях питала тук за мои познати сиамци, момче и момиче, родени буквално едновременно, залепени на няколко места в гръбчето, а като характер са толкова различни- момичето е свестен човек, скромно и работливо, а момчето наркопласьор, оправя обратни за пари, краде и т.н.

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #649 -: Октомври 15, 2015, 09:13:07 am »
Предстои ми изработване на амулетче /лично ще си го правя/.Кога е най-удачно-сега,на Новолуние или на Пълнолуние?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #650 -: Октомври 15, 2015, 10:05:26 am »
Предстои ми изработване на амулетче /лично ще си го правя/.Кога е най-удачно-сега,на Новолуние или на Пълнолуние?

По новолуние и балсамична Луна не се правят такива неща, освен ако не е нещо черномагическо, свързано с призоваване/привличане на тъмни сили.

Търси се благоприятен Лунен ден /зависи с какво е свързан амулетът/. Може и по пълнолуние, но Луната трябва да е благоприятно поставена.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #651 -: Октомври 15, 2015, 10:13:43 am »
ай, вярно, че така беше. аз сеобърках и си пречистих картите на новолуние  :lol_hitting:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #652 -: Октомври 15, 2015, 11:14:55 am »
А ако разликата не е само в характерите? Възможно ли е еднояйчни близнаци родени през 5 минути да имат съвсем различна съдба един от друг?

Имат една и съща събитийност като време при близнаците , но всеки реагира и се изявява по своя си индивидуален начин. Съдбата е пряко свързана и като отражение на средата. Най-лекият и не изискаващ особено напрежение начин за тълкуване при карти на родени близнаци е чрез метода на комбинираните карти, като за АСЦ на съответната карта се приема, онзи който е роден първи, съответно ДСЦ на картата се явява АСЦ на по-късно родения от близнаците.

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #653 -: Октомври 15, 2015, 11:28:18 am »
По новолуние и балсамична Луна не се правят такива неща, освен ако не е нещо черномагическо, свързано с призоваване/привличане на тъмни сили.

Търси се благоприятен Лунен ден /зависи с какво е свързан амулетът/. Може и по пълнолуние, но Луната трябва да е благоприятно поставена.
Благодаря! По пълнолуние ще търся благоприятни аспекти.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #654 -: Октомври 15, 2015, 11:47:56 am »
като за АСЦ на съответната карта се приема, онзи който е роден първи, съответно ДСЦ на картата се явява АСЦ на по-късно родения от близнаците.
Това означава ли, че К8 на първия близнак става К2 за другия и т.н.?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #655 -: Октомври 15, 2015, 11:50:56 am »
Това означава ли, че К8 на първия близнак става К2 за другия и т.н.?

Да.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #656 -: Октомври 15, 2015, 12:04:21 pm »
В такъв случай, след като аз съм вторият близнак, трябва ли да инвертирам цялата си карта по този начин? Тогава излиза, че имам Слънце в 3 дом, Марс в 1, стелиума в Стрелец в 4 дом, Луната в 11 и т.н.?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #657 -: Октомври 15, 2015, 12:19:34 pm »
По пълнолуние ще търся благоприятни аспекти.

Може и в 5ти лунен ден след новолуние или след пълнолуние - т.нар. Панчами, това е най-благоприятният лунен ден според ведическия календар. Но предстоящият панчами на 18 октомври няма да е благориятен - Луната ще е в сидералния Скорпион, в неблагоприятна накшатра и в един знак със Сатурн. Така че отпада.

Зависи и за какво се прави амулетът, в зависимост от това се избира лунна фаза, ден и лунна накшатра.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #658 -: Октомври 15, 2015, 12:34:14 pm »
Това означава ли, че К8 на първия близнак става К2 за другия и т.н.?
Весо, нали си писал по този повод преди 6г.
Цитат
Veselin
Добавено 2 Nov 2009
През 2003 г. в един друг форум един човек ни беше определил асцендентите като водолей, като каза, че по-малкото било тип Лъвче и че при близнаците винаги се получавало така (по-малкия имал и качествата на противоположния асцендент, не можели да живеят двама души заедно с една и съща енергия). Даже ни определи часове на раждане - на брат ми 12:24, а на мен 12:38, но тъй като това е твърде рано, пък и ни определи доста по-голяма разлика, а майка ми е категорична, че раждането е било по-късно и разликата ни е само 4-5 минути.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #659 -: Октомври 15, 2015, 01:04:13 pm »
Да, писал съм, но не съм сигурен, а и по този въпрос е хубаво да се чуят поне 3 независими един от друг мнения, за да преценя кое е вярно и кое не.

Жената, която беше писала това във форумите на дир.бг, се пишеше смараrд, предполагам някои от вас я знаят, но аз не знам нищо за нея и не знам доколко наистина познава.