Автор Тема: Венера и сексуалността  (Прочетена 46119 пъти)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #15 -: Януари 22, 2014, 01:45:41 am »
Ако Нептун е идеалът, а Марс — сексуалният импулс, една квадратура помежду им какво би показвала тогава?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #16 -: Януари 22, 2014, 01:59:04 am »
Ако Нептун е идеалът, а Марс — сексуалният импулс, една квадратура помежду им какво би показвала тогава?

"Парче от Рая "  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #17 -: Януари 22, 2014, 02:08:40 am »
Ами, на първо място потайна.  ;D В това са съгласни - и квадратът на Венерата ми с Плутон, и 12-тия й дом.  :012: Лъва е като дойде някой по-близо.  :012: :012:

Рептиле - това определено няма да е хубав аспект във всички случай - зависи кой надделява - Нептун или Марс в самия натал, но със сигурност ще има някаква незадоволеност. Ако Нептун надделее, според мен е възможно човек да се старае да се оттърве от импулсите си, да ги потисне, фалшиво да се опитва да ги "облагороди" до нещо, което му се струва по-духовно. Обратното, ако Марс надделее, може да тръгнат да стават твърде много бройките - Марс ще прави напук на Нептун, защото двамата не се разбират. Със сигурност, обаче, аспекта си дава много чар, обаятелност и привлекателност за жените, ако е в мъжка карта. И в женска, де, но в мъжка повече ще се усети.

Цитат
Ами, на първо място потайна.

Хм ,полезна информация ,значи първо се усеща "общото " за сезона ,а след това "личното" .Според теб това е така защото Плутон е на трон в периода  или не можеш да се диференцираш от това ,че имаш аспект Венера /Плутон  ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #18 -: Януари 22, 2014, 02:29:13 am »
Не, личното си го усещам добре и то си идва първо. Въпросът е, че когато една планета попадне в 12 дом, тя има нужда от уединение и потайност - 12 дом - защото ще се умори да бъде сред хората и няма сили да се показва пред тях, нито го счита за нужно. Плутон също крие информация, защото част от неговия имидж е първо, да бъде потаен, второ той е изключително мнителен, има резерви спрямо това да споделя кой е, защото всяко споделяне за него го прави слаб. Та ... акцентът не е в това че усещам общото пред личното, а че когато се зачекнат Венерини теми, аз оставам в сянка. И не е така само за сексуалността. Просто когато тези теми станат лично за мен, не обичам да говоря за тях. What happens in Vegas, stays in Vegas, нещо такова.  :012: :012: :012:

Thunder,благодаря за споделеното. :08:

Обаче не мисля ,че беше "сенчеста" по тема за ...Венера ,все пак е лъвска ,няма как да  се крие ,просто сцената и публиката й са от по -друго тесто  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #19 -: Януари 22, 2014, 02:29:33 pm »
Рептиле - това определено няма да е хубав аспект във всички случай - зависи кой надделява - Нептун или Марс в самия натал, но със сигурност ще има някаква незадоволеност. Ако Нептун надделее, според мен е възможно човек да се старае да се оттърве от импулсите си, да ги потисне, фалшиво да се опитва да ги "облагороди" до нещо, което му се струва по-духовно. Обратното, ако Марс надделее, може да тръгнат да стават твърде много бройките - Марс ще прави напук на Нептун, защото двамата не се разбират. Със сигурност, обаче, аспекта си дава много чар, обаятелност и привлекателност за жените, ако е в мъжка карта. И в женска, де, но в мъжка повече ще се усети.

Аха, търсене на идеалната чрез проба и грешка :) Доста се връзва.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #20 -: Януари 23, 2014, 05:39:39 pm »
а какво става при венера в рибби квадрат сатурн?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #21 -: Януари 23, 2014, 07:51:03 pm »
а какво става при венера в рибби квадрат сатурн?

Обикновено са силно предани някому,което пречи да определят своята сексуалност,поради това ,че невинаги е физическа вярност.

"+"- Сатурн успява да й придаде форма на желанията ,по-лесно ще разбере какво желае/харесва
"-" -ще избира винаги наранени партньори;

 Сексуалността ще варира от "хетеро-...."до "би..." ,предпочитанията в сексуалната област са много често "жертва/роб-господар/ка "
В женска карта ,такава е жената ,в мъжка -такъв тип жена ще "търси".
По принцип аспектите Венера /Сатурн ,свързани по-често със самочувствието или неговата липса ,отколкото са някакви сексуални "аномалии" (ако можем да говорим за такива ) .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #22 -: Януари 23, 2014, 07:54:16 pm »
Венера в Риби май доста лесно минава от легло в легло 

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #23 -: Януари 23, 2014, 07:55:05 pm »
А нали риби+ сатурн= фригидност, или не съм разбрала?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #24 -: Януари 23, 2014, 08:04:58 pm »
А нали риби+ сатурн= фригидност, или не съм разбрала?

Казах :" многоооооооооооооо  Риби ...",не само Венера в Риби  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #25 -: Януари 23, 2014, 08:06:59 pm »
Венера в Риби май доста лесно минава от легло в легло

Кога ?!?  :67:

Защото Луна/Марс в Риби ,Нептун към същите и Венера ,пак дава същите индикации ,но пак ще попитам -кога или по-скоро,защо ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #26 -: Януари 23, 2014, 08:25:22 pm »
А нали риби+ сатурн= фригидност, или не съм разбрала?

Казах :" многоооооооооооооо  Риби ...",не само Венера в Риби  ;)

Ами ти ме объркваш, преди време каза, или намекна, че венера няма общо с фригидността
Ако е слънце + венера в риби квадрат сатурн, фригиден ли е човек?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #27 -: Януари 23, 2014, 09:08:11 pm »
Papy,според мен Луна ,Луна/Слънце  по-скоро биха дали  такава тенденция ,докато Венера ще потвърди или не удоволствието/желаното.
Рибите залитат в двете крайности в сексуалната област -от силни страсти и много секс ,до пълно лишаване ,заради принципа на Нептун-копнежите по нещо нереално,илюзорно и поради това ,че се отъждествяват с другия/те ,така че ...според това ,кой е отсреща това "отиграват" /отразяват ....и да ,чисто физиологически  сме студенокръвни. ;)

Слънце,Венера,Сатурн в Риби и Луна във въздушен/огнен знак -може би ,да , е една от възможните комбинации.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #28 -: Януари 23, 2014, 09:09:37 pm »
мерси, сега разбирам по-добре :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #29 -: Януари 23, 2014, 09:25:22 pm »
За мене Марс в Риби е по-показателен за такива междукреватни пътувания и начинания.  :012: :012: :012:

Да,поставен обаче по специфичен начин  :08:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“