Автор Тема: Илюзията на другите за нас  (Прочетена 14719 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #15 -: Януари 24, 2014, 02:34:19 pm »
Не мисля, че нептун заблуждава
Всъщност може да заблуди самия човек, че е "скрит", "замаскиран", то това му е най-кофтито
От наблюдения-хора с ъглов плутон, или с ъглов меркурий в аспект с плутон, не можеш дълго да им играеш представление-и без да ти доказват, че те познават, ще те ковнат с 2 думи на мястото ти.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #16 -: Януари 24, 2014, 02:38:29 pm »
Бих могла да дам за пример себе си(макар и донякъде). Създавам много, ама мноого грешно впечатление у хората. Първо е погледът - много хора ги плаши, стряска и решават, че гледам "злобно"(докато аз просто си блея) :-\ . После решават, че, след като съм мълчалива и тиха, съм скучна и консервативна моралистка(това е предизвиквало много изненади при мои изказвания, които са се стрували на околните изведнъж твърде "скандални" за моята личност). Много хора ме смятат или за лоша и особнячка, или за наивна и сива, докато не ме опознаят. Понеже живеем в свят, в който никой не иска да задълбае и да вникне под привидното, рядко и някой ме опознава истински. Мога да бъда разнолика - в зависимост от реакцията ми спрямо събеседника. Плутониянка съм и знам, че това  дава някакъв вид специфично излъчване, но познавам и други Плутониянци, които нямат такива социални проблеми.
С времето се научих,че това не бива да ме наранява и сега го възприемам като игра на котка и мишка  :57:

За теб важно ли е да впечатляваш или хората под някаква форма ти го "връщат " това впечатление ,както ти сподели ?!?

Щом ти си се самоопределила като човек със силно присъствие на Плутон ,онова ,което излъчваш от неговата "палитра" ще ти бъде върнато от другите ,не е задължително обаче по начина ,по който ти впечатляваш.Има нещо такова като "засмукване"  на другите ,когато Плутон/Скорпион под някаква форма е застъпен в натала и затова другите "щат ,не щат" винаги реагират на тези личности,впечатляват се от тях. ;)
Да ти кажа - трудно ми е да схвана думите ти. Забелязала съм, че понякога не всичко зависи от мен - случвало се е несъзнателни неща да ми се "изписват" на лицето(съвсем не волево). Иначе си имам и Луна в първи дом(съвсем е възможно и Кету да и прави компания, но не е сигурно още), но харизматична не знам дали съм.

Всички с акцент на Плутон са харизматични личности ,обясних защо,заради вакуума ,който създават около себе си ,съзнателно или не .Това от своя страна не им слага етикет на "добри" или "лоши " хора ,просто привличат .
А това ,че Луната ти е в 1-ви дом ,е нормално хората да те приемат като човек ,който непрекъснато променя изражение,осанка,настроение,както и ти така виждаш хората. ;)









„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #17 -: Януари 24, 2014, 02:41:25 pm »
Сега е ред на Пърпъл да цитира всички цитати от по-горе

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #18 -: Януари 24, 2014, 02:45:56 pm »
Не мисля, че нептун заблуждава
Всъщност може да заблуди самия човек, че е "скрит", "замаскиран", то това му е най-кофтито
От наблюдения-хора с ъглов плутон, или с ъглов меркурий в аспект с плутон, не можеш дълго да им играеш представление-и без да ти доказват, че те познават, ще те ковнат с 2 думи на мястото ти.

Цитат
Не мисля, че нептун заблуждава
Всъщност може да заблуди самия човек, че е "скрит", "замаскиран", то това му е най-кофтито

Винаги е двупосочно.


Цитат
От наблюдения-хора с ъглов плутон, или с ъглов меркурий в аспект с плутон, не можеш дълго да им играеш представление-и без да ти доказват, че те познават, ще те ковнат с 2 думи на мястото ти.

Не надценявай Плутон.
Интересно ми е как Плутон "наблюдава" Нептун и как Нептун "заблуждава " Плутон като и двамата не играят "покер" ?!?  :57:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #19 -: Януари 24, 2014, 02:48:27 pm »
Нептун не може да заблуди плутон, но винаги гледаме меркурий, че и луна

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #20 -: Януари 24, 2014, 02:51:49 pm »
Нептун не може да заблуди плутон, но винаги гледаме меркурий, че и луна

Ще имаш "златната" възможност да провериш. :72:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #21 -: Януари 24, 2014, 02:56:55 pm »
И аз съм така - често се вглеждам втренчено в една точка и си мисля някакви работи. Абсолютно Нептуново и после идва някой и ме пита защо съм ядосана и гледам толкова зле.  :( Понякога се обръщат към мен за галено като Хитлер.  :D :D :D Изкарват ме някаква резачка на глави едва ли не.  :85: :85: И аз наистина реално имам някакви по-неразпространени виждания, които може да са и малко крайни, ама все пак съм просто едно мече с управител на асцендента Меркурий в Рак на к11. Попринцип съм и много чувствителен и лесно раним човек, но хората това изобщо не го отчитат и явно и не го вярват - та ми е интересно как, аджеба, така стана, че високите ми планети над хоризонта не се виждат - попринцип нали те се забелязват у хората - вкл. не ми се вижда у1, но хората забелязват Козешкото, даже в някакъв преекспониран вариант, бих казала.

Цитат
високите ми планети над хоризонта не се виждат - попринцип нали те се забелязват у хората 

Ти искаш така да те виждат,щом са горе на МЦ ,навън ,в обществото.
АСЦ-знак ,упр ,.планети там ,стелиум -това забелязват хората ,защото ти това им показваш на прима виста .
А каква си всъщност ,долу в "ниското" и "тъмното " -ИЦ/4-ти дом . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #22 -: Януари 24, 2014, 03:01:15 pm »
Всъщност проверявам от години-ежедневно :)
А защо ми се струва, че се опитваш да сплашиш бедните душици с бъдещи ужасни транзити :)
Много пъти съм казвала-повечето хора нямат с какво истински да отразят нептун, така че можем да го гледаме само като допълнителна екстра, един щрих в повече-и толкоз

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #23 -: Януари 24, 2014, 03:04:52 pm »
В моето обкръжение има два интересни Меркурия – единият е в съвпад с ЮЛВ, тригон с Плутон, квадрат с Юпитер и много го бива да лъже, блъфира и заблуждава, другият е в точен тригон с Плутон и квадрат с Луна – изживява се като булеварден психолог. Но има ли някакъв интерес, започват да говорят по особено мазен начин.

Същите впечатления имам от още една особа - Нептун в първи дом в квадрат към Меркурий/Сатурн на ИЦ, тригон към Слънце/Венера в Риби.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #24 -: Януари 24, 2014, 03:05:56 pm »
То е вярно, че бих искала така да бъда забелязвана, би ми бил коз в обществото да виждат мечето, а не това, че мечето държи нож, но и ти го казваш - хората забелязват - асцендента, знака на асцендента, управителя му. Аз в 10 д имам Слънце, ама никой не ми го вижда, хахахаа.  :012: И имам два стелиума - единия Лъвския, другия Козия - защо хората забелязват този с транссатурновите, не е ли по-логично да забелязват личните?

Слънцето ще ти го видят,когато отидеш в неговия край от опозицията ,сега си в другия ,но нали чрез него ще го изразиш.Аз например не виждам стелиума ти в Козирог толкова ярко ,колко този в Лъв ,защото ми импонира на моя в 5-ти дом ,но "секирата" се усеща също  :72:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #25 -: Януари 24, 2014, 03:21:45 pm »
Всъщност проверявам от години-ежедневно :)
А защо ми се струва, че се опитваш да сплашиш бедните душици с бъдещи ужасни транзити :)
Много пъти съм казвала-повечето хора нямат с какво истински да отразят нептун, така че можем да го гледаме само като допълнителна екстра, един щрих в повече-и толкоз

Кой "плаши" и "сплашва"(планета) ?1?
И в каква посока те насочих да "гледаш/наблюдаваш"(планета)  ?!?

Изпусна главните участници тук и Марс ,и Меркурий ,а ти дадох жокер с покера . :(
Току-що помогна на Лили ,донякъде да си отговори на въпроса за илюзията . ;)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #26 -: Януари 24, 2014, 04:50:06 pm »
За Нептун на МЦ - майка ми, леля ми(която е нейна близначка) имат такова разположение. И при двете - не знаеш от къде ще ти дойде. Майка ми съм я виждала извън вкъщи как се държи и как говори - леко напевно, понякога мааалко мазно, но винаги омагьосва хората. Имала е (и все още има) доста обожатели и винаги успява да се хареса. Пред близките си - със свалена маска - е доста по-различна - коли и беси наред(с близначката й е същото, но може би с малко повече твърдост за пред хората). Другата ми леля има Нептун на АЦ - особена ми е - гледа те влажно, влажно, но нещо ти подсказва, че не е искрена. Не се чувствам комфортно около нея. Не е лоша, просто ми е хлъзгава(ако мога така да се изразя). Но и трите имат толкова много планети в ъглови домове(основно), че е трудно да се отсее някакво конкретно влияние. И трите са страшно харизматични, но по съвсем различен начин. При майка ми и близначката й е по-захаросано, докато при другата ми леля е с доза женски фатализъм.

Цитат
доза женски фатализъм.

Purple,при тях Венера има ли аспект с Плутон,Нептун,Уран или в техни знаци/домове,аспект с АСЦ ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #27 -: Януари 24, 2014, 05:03:55 pm »
Пускам карта на жена, създаваща доста измамно и фалшиво впечатление в началото. Мазна, хитра, пресметлива, хлъзгава. Първото впечатление е в пъти по-приятно от последващото опознаване - не на цялата същност, а на някои нейни страни. А ми се струва, че тук има доста неясни моменти предвид натовареността на Южния възел.

В интерес на истината някои качества не ми се свързват много със стрелешката й Луна в накшатра Мула.
Но целият водолейски стелиум минава в сидералния Козирог и попада в един знак с Кету - може и във възела да е разковничето на този фалшив образ. По западната - Нептун в първи дом в тригон към Слънце и Венера в Риби, но има и опозиция на Плутон към тях - не изключвам някакъв дуализъм (който може да се прояви и по Лунните възли).
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #28 -: Януари 24, 2014, 05:05:55 pm »
В моето обкръжение има два интересни Меркурия – единият е в съвпад с ЮЛВ, тригон с Плутон, квадрат с Юпитер и много го бива да лъже, блъфира и заблуждава, другият е в точен тригон с Плутон и квадрат с Луна – изживява се като булеварден психолог. Но има ли някакъв интерес, започват да говорят по особено мазен начин.

Същите впечатления имам от още една особа - Нептун в първи дом в квадрат към Меркурий/Сатурн на ИЦ, тригон към Слънце/Венера в Риби.

Цитат
Нептун в първи дом в квадрат към Меркурий/Сатурн на ИЦ, тригон към Слънце/Венера в Риби.
.....

Лили ,това в картата на жена ли е и ако да ,същата от "тихите " тирани ли се изявява вкъщи или на работното място ?
Какво изчанчено има в облеклото й ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #29 -: Януари 24, 2014, 05:06:59 pm »
А ти направо пусна картата на същата ,нали  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“