Автор Тема: Илюзията на другите за нас  (Прочетена 14715 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #30 -: Януари 24, 2014, 05:09:57 pm »
Може да се каже, че е успяла в живота - здраво семейство, собствен бизнес.
Малко е заплес или се прави на такъв, но много добре си знае и гони интереса. Като цяло мениджърските умения доста й куцат, но това не е довело до фалит на бизнеса.

Няма изчанчено облекло, но не е и стилно. Облича се с костюмчета, но изглежда селски, няма усет за стил... Иначе е доста привлекателна, младолика, миньонче.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #31 -: Януари 24, 2014, 05:12:48 pm »
Може да се каже, че е успяла в живота - здраво семейство, собствен бизнес.
Малко е заплес или се прави на такъв, но много добре си знае и гони интереса. Като цяло мениджърските умения доста й куцат, но това не е довело до фалит на бизнеса.

Няма изчанчено облекло, но не е и стилно. Облича се с костюмчета, но изглежда селски, няма усет за стил... Иначе е доста привлекателна, младолика, миньонче.

Цитат
Облича се с костюмчета, но изглежда селски
Благодаря ,това ме интересуваше. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #32 -: Януари 24, 2014, 05:17:49 pm »
Жената е дошла от село... И още си носи боб в буркани и зелен лук за обяд в офиса.  :)

Иначе е добър пример за това как човек може да успее независимо откъде е дошъл. Но манталитетът не се променя - в това съм се убедила отдавна, има безброй примери.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #33 -: Януари 24, 2014, 05:43:11 pm »
според мен жената си има доста добри качества, просто меркурий затисант от сатурн/марс я карат да е по-подозрителна, по-взряна, по-надребно...разни такива, които вероятно правят лошо впечатление

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #34 -: Януари 24, 2014, 05:50:39 pm »
Жената е дошла от село... И още си носи боб в буркани и зелен лук за обяд в офиса.  :)

Иначе е добър пример за това как човек може да успее независимо откъде е дошъл. Но манталитетът не се променя - в това съм се убедила отдавна, има безброй примери.

Тук има индикации,затова ,което споделихме по темата -ти я виждаш като "мазна" по-скоро ,нали правилно разбрах ?!?
Обърна ли внимание ,че в картата няма Огън ,нормално е така да я възприемаш ,без да твърдя обратното за нея разбира се . ;)

Цитат
И още си носи боб в буркани и зелен лук за обяд в офиса. 

Това не е индикация ,че човек е живял/дошъл от село . ;)








„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #35 -: Януари 24, 2014, 06:03:17 pm »
AL е със Сатурн в Скропион при мен, което дава добро обяснение на това какво първо впечатление правя, а ако отсрещният човек не ми е симпатичен не му показвам повече. Другият вариант е да видят първо Венера, която заблуждава, че съм мила, сладка и безпомощна, ама после има изненада  ;D

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #36 -: Януари 24, 2014, 06:44:55 pm »
От наблюдения-хора с ъглов плутон, или с ъглов меркурий в аспект с плутон, не можеш дълго да им играеш представление-и без да ти доказват, че те познават, ще те ковнат с 2 думи на мястото ти.
тихичко се усмихвам  ;),лошото е като ги ковнеш,веднагически да им бият тетанус,защото проявяват  симптоми -изпотяване,мускулни спазми,затруднено отворяне на устата/онемяват/ и скован  врат,стават крайно чувствителни към докосване,отрова сме за нептун

нептун  вярва в каквото си поиска,а плутон не вярва на нищо и отнема илюзиите,изтрезвително
 "Реалността е илюзия, породена от липсата на алкохол.“кой е спечелил накрая-нептун или плутон
« Последна редакция: Януари 24, 2014, 07:21:08 pm от strelicka »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #37 -: Януари 24, 2014, 07:18:44 pm »
нептун вярва в каквото си поиска,а плутон не вярва на нищо

 :08:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #38 -: Януари 24, 2014, 07:32:08 pm »
Рени, въпросът не е в бобЪ, има много индикации за селяния, не е като да не са разпознаваеми.  ;D
Но в случая не говорим за това. Да, доста е подозрителна, мнителна, съмнява се във всеки. Но не бих казала, че и тя е от най-коректните. А човек когато не е точен и честен в отношенията си, се оглежда за такива качества и у другите, бяга от собствената си сянка... Както и да е, това не е само мое впечатление за нея, а на повечето хора, които при едни или други обстоятелсва я познават.

Искам също така да добавя, че според мен тя има много положителни човешки качества, усещам и дълбока душевност, емпатия, милосърдие - все нептунови и лунни черти. Но в бизнеса е хиена - вярно е, че в някаква степен трябва да си така, за да успееш, но има все пак някакви граници. Лицемерна е доста и действа ала фурнаджийска лопата. Днес ти се кълне пред всички колко държи на теб и те цени като сътрудник, утре се обръща на 180 градуса (интересът се променя) и забравя, че някога си съществувал. Но това не й пречи след известно време, когато обстоятелствата се променят и отново реши, че си й нужен, да ти се обади, сякаш нищо не е станало, и да се опитва да мине отново с познатия вече репертоар.

Разбира се, тя не е никакво изключение, хора като нея познавам доста - и сред жените, и сред мъжете. Да, разочароваш се, но в крайна сметка приемаш, че трябва да има и такива хора, и продължаваш напред.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #39 -: Януари 24, 2014, 07:44:44 pm »
тихичко се усмихвам  ;),лошото е като ги ковнеш,веднагически да им бият тетанус,защото проявяват  симптоми -изпотяване,мускулни спазми,затруднено отворяне на устата/онемяват/ и скован  врат,стават крайно чувствителни към докосване,отрова сме за нептун

Усмихвах се мило до един момент, до към 30та си годишнина, а хората прекаляваха и ми играеха хоро на главата. Вероятно дотогава повече съм се идентифицирала с нептунското, после се включиха Сатурн и Плутон - станах по-остра и по-малко толерантна. Колкото и да съм търпелива, видя ли глупост, тарикатлък, мързел, дебелокожие и очевидно правене напук - не жаля, забравям за вродената си деликатност. Преди много внимавах какво и как говоря, да не засегна някой с думи. Сега използвам присъщия ми сарказъм като оръжие, най-вече срещу изброените по-горе качества, пък те нека се потят и червят.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #40 -: Януари 24, 2014, 08:21:07 pm »
Две карти на две дами. И двете имат харизма - определено не остават незабелязани където и да се озоват. Излъчват сила и сексапил. И професионализъм, амбиция и успех.

Едната обаче е бачкатор и колплексар, а другата - претенция без покритие - от тези с лъжливия произход, с фалшивите/купени дипломи, с неопределените компетентности.

Едната си пробива път основно в легнало положение и не се свени да демонстрира, че само пачките стоят между нея и поредния избраник (обикновено съвсем случайно той се оказва и някой малък или голям пряк шеф - който поддаде и докогато е нужен). Безогледна е и смята, че е родена да ръководи. Като шеф е ужасТ и мъгла - неграмотна е, истерична, не знае какво влиза в задълженията й, но си намира хора, които да й бачкат, обикновено лоялността им не трае дълго. Иначе пред външни хора е любезна, жизнерадостна, остроумна, ларж и загрижена за хората си, гранд-дама или "народен човек", според каквото е нужно.  Постоянно твърди, че е заобиколена от неблагодарни хора, които е "изкарала от калта", а те я предават. Тя самата сменя много бързо отбора, при необходимост и по убеждение, но това е друга работа, де, то е защото "те я предават и си гледат само собствения интерес". Подобно е и отношението й към близките й - мъж, деца, роднини.

Другата изпитва истински комплекс, че мъжете, с които работи (и не само) я харесват и гледат на нея като на сексуален обект. За да докаже, че не е само хубава, бачка за двайсетина, но никога не й стига, не се осмелява да си помисли, че е "Про-", предпочита да седи на сянка и бяга от шефски позиции като дявол от тамян. Когато все пак й поверят мениджърски функции, върши работата на целия си екип, за да не би да злепостави хората си, не дай си боже някой да бъде уволнен или да си загуби бонуса. Иначе за външните хора е рязка, разтропана, остра, импулсивна и категорична, направо огън и жупел или "строга господарка". Всъщност е добродушна и лоялна до глупост, седи като един същ диригент на титаник и отхвърля безбройни примамливи предложения за работа, просто защото върви след "човека, не след портфейла". Такова отношение има и към семейството си.

Часовете им са от Есграон, не са ректифицирани, но не говорим за гранични асц. и луни, така че ми се струва, че стават.
De omnibus dubitandum est

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #41 -: Януари 24, 2014, 08:45:59 pm »
В индийската астрология има понятие, наречено Арудха Лагна – нещо като производен Асцендент, смята се в зависимост от домовата позиция на неговия управител. Според индийските астролози АЛ показва ”майя” на личноста, т.е. образът му в очите на другите, илюзията му за тях.
-------------------------------------

такава тема не коментирахме ли наскоро, или бъркам

имам съвпад на дебилитиран Юпитер и Венера в Козирог в знака на АЛ

и доста се доближавам до ей това


Другата изпитва истински комплекс, че мъжете, с които работи (и не само) я харесват и гледат на нея като на сексуален обект. За да докаже, че не е само хубава, бачка за двайсетина, но никога не й стига, не се осмелява да си помисли, че е "Про-", предпочита да седи на сянка и бяга от шефски позиции като дявол от тамян. Когато все пак й поверят мениджърски функции, върши работата на целия си екип, за да не би да злепостави хората си, не дай си боже някой да бъде уволнен или да си загуби бонуса. Иначе за външните хора е рязка, разтропана, остра, импулсивна и категорична, направо огън и жупел или "строга господарка". Всъщност е добродушна и лоялна до глупост, седи като един същ диригент на титаник и отхвърля безбройни примамливи предложения за работа, просто защото върви след "човека, не след портфейла". Такова отношение има и към семейството си.


или поне "се доближаваХ"


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #42 -: Януари 24, 2014, 08:46:18 pm »
Едната си пробива път основно в легнало положение и не се свени да демонстрира, че само пачките стоят между нея и поредния избраник (обикновено съвсем случайно той се оказва и някой малък или голям пряк шеф - който поддаде и докогато е нужен).

Тази от първата карта ли е? Макар че като спомена за истеричност, по' ми мяза на втората карта. Но ако говорим за безогледно минаване през мъжки легла в името на амбициозна цел или статус, повече клоня към първата.

В описанието на втората се припознах и аз.  ::)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #43 -: Януари 24, 2014, 08:49:14 pm »
Не мисля, че нептун заблуждава
Всъщност може да заблуди самия човек, че е "скрит", "замаскиран", то това му е най-кофтито
От наблюдения-хора с ъглов плутон, или с ъглов меркурий в аспект с плутон, не можеш дълго да им играеш представление-и без да ти доказват, че те познават, ще те ковнат с 2 думи на мястото ти.
хахахах колко вярно!  :85: Меркурий ми е на 8 градуса от асцендента в 1 дом и прави 4 градусова опозиция с Плутон в 7 дом.  Въпреки много силния ми проявен Нептун в картата хич не съм мазен и миличък, напротив. Страшно директен съм и не спестявам критиката на никой, дори да се опитвам устата ми сама се отваря!  :91: :57: Понякога говоря твърде груби неща без да осъзнавам какво причинявам на околните.  ??? Опитвам се напоследък да не ги представям в най - крайния вид нещата и малко по - малко го отработвам. Помня веднъж бях казал на една учителка, че нищо не става от нея и че трябва да се прегледа, и след това не знам как не ме остави на поправка!  :85: Тя действително не ставаше за учителка и аз реших да й го кажа от откровенност.  :57: Разбира се, последва една истерия от нейна страна даже ме заплаши с насилие!  :85: :85:
« Последна редакция: Януари 24, 2014, 08:52:14 pm от AzaZaeL »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #44 -: Януари 24, 2014, 09:32:27 pm »
Рени, въпросът не е в бобЪ, има много индикации за селяния, не е като да не са разпознаваеми.  ;D
Но в случая не говорим за това. Да, доста е подозрителна, мнителна, съмнява се във всеки. Но не бих казала, че и тя е от най-коректните. А човек когато не е точен и честен в отношенията си, се оглежда за такива качества и у другите, бяга от собствената си сянка... Както и да е, това не е само мое впечатление за нея, а на повечето хора, които при едни или други обстоятелсва я познават.

Искам също така да добавя, че според мен тя има много положителни човешки качества, усещам и дълбока душевност, емпатия, милосърдие - все нептунови и лунни черти. Но в бизнеса е хиена - вярно е, че в някаква степен трябва да си така, за да успееш, но има все пак някакви граници. Лицемерна е доста и действа ала фурнаджийска лопата. Днес ти се кълне пред всички колко държи на теб и те цени като сътрудник, утре се обръща на 180 градуса (интересът се променя) и забравя, че някога си съществувал. Но това не й пречи след известно време, когато обстоятелствата се променят и отново реши, че си й нужен, да ти се обади, сякаш нищо не е станало, и да се опитва да мине отново с познатия вече репертоар.

Разбира се, тя не е никакво изключение, хора като нея познавам доста - и сред жените, и сред мъжете. Да, разочароваш се, но в крайна сметка приемаш, че трябва да има и такива хора, и продължаваш напред.

Огън-ят ,липсва както казах ,аз също не съм фенка на силно "рибно" присъствие ,но така научавам нещо и за себе си. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“