Автор Тема: Манипулации  (Прочетена 12210 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Манипулации
« Отговор #15 -: Януари 30, 2014, 03:55:14 pm »

колкото повече неща може да иска човек и от колкото повече неща може да се страхува, толкова по-лесно се изпада в крайности


С това съм напълно съгласна.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Манипулации
« Отговор #16 -: Януари 30, 2014, 03:57:58 pm »
Имам предвид, че не винаги хората приемат определени свои черти и не ги използват градивно. Така може да е и със скритите манипулаторски таланти, аххаха, та трябва осъзнаване. А когато нещо не е осъзнато, във външната среда има огромна вероятност да понасяш големи вреди от него. Било то като го виждаш натрапчиво като качество на хората, било то като в теб самия се проявява "на другия полюс"

Да,така е -поне при мен има доста неосъзнато (Слънцето ми е силно аспектирано ). :smiley_confused1:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Манипулации
« Отговор #17 -: Януари 30, 2014, 04:11:18 pm »
Луна в опозиция с друга планета ,във Везни/7-ми дом-тук мога да те подкрепя и с карти ,на хора ,които лично познавам.

тоест тези хора са манипулативни?
ако искаш сложи карта да видим какво ги кара да са и доколко могат да са
защото всеки е манипулативен спрямо някой друг и е манипулиран спрямо някой трети, естествено като имаме предвид и какво вече говорихме за страхове и т.н.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Манипулации
« Отговор #18 -: Януари 30, 2014, 04:15:51 pm »
Може би ще се учудите, но при Луна/Марс също съм виждала склонност към манипулации. Ако по Сатурн има пасивност, фиксиране върху конкретна поведенческа роля (от която има очакване за извличане на "дивиденти"), по Марс има доста активно и целенасочено въздействие.

От известно време ме "работи" жена със съвпад Луна/Марс в квадрат към Меркурий (Меркурий е в точен тригон с Плутон) - доста добре й се получава с други хора, признавам уменията й. Луната няма аспект със Сатурн, Плутон, Нептун и Лунни възли.

Лили,в кои знаци са Луна и Марс ,съвпад /опозиция,какво има в Рак и/или къде попада Рак в натала ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Манипулации
« Отговор #19 -: Януари 30, 2014, 04:20:49 pm »
Лили,в кои знаци са Луна и Марс ,съвпад /опозиция,какво има в Рак и/или къде попада Рак в натала ?

В Овен, отсреща е Уран. Меркурий в Козирог. Имам съмнения за АС Рак, но нямам час.

Марс е в 12 гр. Овен, в момента има точен квадрат на Плутон - ще срещне достоен отпор.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Манипулации
« Отговор #20 -: Януари 30, 2014, 04:29:01 pm »
Лили,в кои знаци са Луна и Марс ,съвпад /опозиция,какво има в Рак и/или къде попада Рак в натала ?

В Овен, отсреща е Уран. Меркурий в Козирог. Имам съмнения за АС Рак, но нямам час.

Марс е в 12 гр. Овен, в момента има точен квадрат на Плутон - ще срещне достоен отпор.  :)

Луна съвпад Марс ,така ли ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Манипулации
« Отговор #21 -: Януари 30, 2014, 04:33:45 pm »
ето карта от рени

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Манипулации
« Отговор #22 -: Януари 30, 2014, 04:39:04 pm »
Луна съвпад Марс ,така ли ?!?

Да.

Същата манипулативност наблюдавам и при друга Луна - в опозиция с Марс, но там има и опозиция със Сатурн.

При първата се наблюдава стремеж към доста активно въздействие върху отсрещния (Луна в квадрат с Меркурий - стреми се да те надприказва и така да ти вземе думата), във втория случай - въздействие чрез натиск и доминация (психологически - вменяване на вина и комплекси в съчетание със заплахи).



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Манипулации
« Отговор #23 -: Януари 30, 2014, 05:59:43 pm »
Мен'е също ми хвърлят ореол на манипулатор, но истината не е някъде там - Луна/Марс, кардинален ексчейндж, в каре с Меркурий и аспекти към Сатурн.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Манипулации
« Отговор #24 -: Януари 30, 2014, 06:00:48 pm »
Thunder,хубава тема в синхрон с мунданната обстановка Венера/Плутон -Юпитер ,по оста Рак/Козирог  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Манипулации
« Отговор #25 -: Януари 30, 2014, 06:04:57 pm »
Мен'е също ми хвърлят ореол на манипулатор, но истината не е някъде там - Луна/Марс, кардинален ексчейндж, в каре с Меркурий и аспекти към Сатурн.

Къде е при теб "Водата " или има дефицит на такава,опозиции по оста Телец/Скорпион ,Нептун към Луна /Венера има ли ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Манипулации
« Отговор #26 -: Януари 30, 2014, 06:26:33 pm »

Къде е при теб "Водата " или има дефицит на такава,опозиции по оста Телец/Скорпион ,Нептун към Луна /Венера има ли ?!?

Водата е в 5 и 8 дом, имам известен земен дефицит, но съм пропуснал останалите хлъзгави конфигурации  :) .
Просто понякога може би попрекалявам с това "да предпазя" някой скъп човек за мен, от нещо което очевидно не е добро и действайки по този начин упражнявам някакъв контрол в/у решенията му и постъпките, без това ми поведение да е породено от някакви користни цели и обръщане на ситуацията в моя полза.
Луна в накшатра Ревати...

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Манипулации
« Отговор #27 -: Януари 30, 2014, 06:34:45 pm »
Santi, не се брои - за манипулация трябва лична изгода

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Манипулации
« Отговор #28 -: Януари 30, 2014, 06:49:04 pm »
Аз съм забелязала, че мога да бъда много изкусен манипулатор ако искам, но проблема е , че не желая  :012: :)  Просто кардиналната ми принципна порода не позволява. Иначе съм пълна с аспекти- луна тригон плутон, силно аспектиран плутон, марс съвпад нептун опозиция луна ( при това по оста козирог-рак), достатъчно вода, че и риби в това число  :) Ако става въпрос да се измъкна от дадена ситуация и ножа е опрял до кокала ( както се казва) съм готова на разни тактики, но иначе да извличам изгода чрез манипулиране на трети лица- тц  ;D А иначе имам чувството, че ми е вграден детектор за манипулатори.  :) Разпознавам ги отдалеч.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Манипулации
« Отговор #29 -: Януари 30, 2014, 07:21:36 pm »
А иначе имам чувството, че ми е вграден детектор за манипулатори.  :) Разпознавам ги отдалеч.

И при мен плутоновата доминанта и осмодомната Луна се изявяват в тази насока - разпознавам ги отдалеч, елементарни са ми номерата им, но аз самата не желая да манипулирам.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui