Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290623 пъти)

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #750 -: Декември 31, 2015, 03:00:28 pm »
Според домовете, където се случва съвпада и домовете, които управляват съвпадащите планети, както и според ключовите им значения.
Съвпадът на Сатурн с Плутон/Хирон е във 2 дом, а за десц е ясно. Сатурн е У4, Плутон У2, Уран У5 и Венера У1.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #751 -: Януари 01, 2016, 05:37:58 pm »
Знам, тъкмо се чудех, като проблеми или уроци да го отбележа.

Проблемите са събития, от които се учиш

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #752 -: Януари 03, 2016, 10:57:39 pm »
Хванах го!Той,Сатурн У7 ми вкара Козирозите-транзитира в 5Д и прави тригони към Венера,с нея в натала са в секстил.
Вече е в орбис с опозицията към себе си.Обяснявам си ефекта от това с отпадането на стари принципи,от което не страдам и нямам гузна съвест.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #753 -: Януари 04, 2016, 11:29:09 am »
Хванах го!Той,Сатурн У7 ми вкара Козирозите-транзитира в 5Д и прави тригони към Венера,с нея в натала са в секстил.
Вече е в орбис с опозицията към себе си.Обяснявам си ефекта от това с отпадането на стари принципи,от което не страдам и нямам гузна съвест.
Точно сатурнова опозиция не ти е свалила задръжките- принципите ти ги клати Уран, който преминава през обора в 10д., най-вече съвпад тр уран с нат Слънце тласка човек към бързи и коренни промени на личността.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #754 -: Януари 04, 2016, 05:44:21 pm »
Точно сатурнова опозиция не ти е свалила задръжките- принципите ти ги клати Уран, който преминава през обора в 10д., най-вече съвпад тр уран с нат Слънце тласка човек към бързи и коренни промени на личността.
Съгласна съм,че Уран е разбил "старите устои",докато освен съвпада със стелиума направи и секстил към Сатурн.Моята абдикация стана лесно и много приятно,защото в радикса Уран/Сатурн са в тригон.Но нещата между мен и Сатурнианците колкото и да са чусесни до момента,винаги като остана сама се сещам,че "не е така" и затова обельосвам (знаковата)опозиция. 
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #755 -: Януари 07, 2016, 11:52:53 pm »
Сатурн при транзита си през 12 дом скоро ще направи тригон с третодомната ми Венера. Има градус до точния аспект и вече доброволно ограничих пазаруването, необичайно за мен имам желание да пестя, не ми се харчат пари. Харесвам си разни неща и после не си ги купувам, защото решавам, че са излишни (и те наистина са). Засега е това, дано продължи по-дълго. Имам нужда от финансова дисциплина, защото заради нат. съвпад на Венера Луна и Юпитер съм с доста широки пръсти.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #756 -: Януари 08, 2016, 04:05:06 pm »
заради нат. съвпад на Венера Луна и Юпитер съм с доста широки пръсти.
То като съм с натална опозиция на Юпитер и Венера, не пръстите, а дланите са ми широки (преносно) :012: Луна съвпад с Юпитер- прекалявам редовно с храната, а сега Юпитер като шета над АСЦ и налях кокъла, което нямаше да е фатално, ако преди няколко години не изхвърлих всички дрехи от времето, когато Юпитер пак шеташе над АСЦ. Ходя сега с един клин и се моля на небесните сили да си върна линията от преди година-две, че не ми се дават пари за широки дрехи, колкото и да съм широкопръста  :engel016:

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #757 -: Януари 18, 2016, 10:23:54 am »
Как бихте разгледали съвпад във 2д на тр Сатурн и натален Нептун У5. Сатурн натално е в 11д. Това се комбинира с възврат на нодална ос и пр. Луна в 10д в съвпад с У7, Слв и Юпитер У5.
Възможни ли са повече загуби, ако това е трета квадратура на Сатурн в радикса?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #758 -: Януари 18, 2016, 10:44:49 am »
Раздяла с илюзии по темата? Проглеждане.
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #759 -: Януари 18, 2016, 10:50:56 am »
Как бихте разгледали съвпад във 2д на тр Сатурн и натален Нептун У5. Сатурн натално е в 11д. Това се комбинира с възврат на нодална ос и пр. Луна в 10д в съвпад с У7, Слв и Юпитер У5.
Възможни ли са повече загуби, ако това е трета квадратура на Сатурн в радикса?
Защо трета квадратура, нали ще прави съвпад с Нептун във 2д., квадрат ще прави с нат. Сатурн, но този квадрат си имала в детството, отработила си му енергията, няма да е нещо непознато, а и парите (моралните ценности) при теб се управляват от Плутон У2 в 12д, а когато тр Сатурн застане на Нептун във 2д и квадратира наталния Сатурн, в същото време ще е в секстил с Плутон У2 , в тригон с Луната на ДСЦ, в тригон с Марс У2, У7- няма как да имаш загуби при това положение. Възврата на нодалната приключва един цикъл и започва нов, като това ще има отношение по 4д (миналото) и 10д(бъдещето), който също така и пр. Луна ще акцентира.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #760 -: Януари 18, 2016, 11:05:24 am »
Акрукс, и на мен ми предстои този аспект, като нептун е в пети дом. Притеснява ме, че Сатурн  е У6, а Нептун У8, макар, че при съвпада с Нептун Сатурн прави точен тригон с асцедента. Какво според теб може да даде?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #761 -: Януари 18, 2016, 12:03:06 pm »
Акрукс, Алена, и двете сте прави. Проблемът ми е преди всичко, че Нептун отговаря за любовта. След година очаквам големи сътресения, които обаче започват от сега. Просто развръзката ще е тогава.
Преди 18г при възвратът на нодалната ос съм приключила първата си връзка и срещнах любовта на живота си, но тогава Сатурн транзитираше през 9д. Сега се чудя дали новият възврат ще ме раздели с нея.
Натрупват се много аспекти към този период. В момента Юпитер и СЛВ ми съвпадат върху Сатурна. Юпитер определено активизира любовни теми. Това, което започва сета в опозиция на Слънцето ми, ще приключи точно върху съвпада в 10д. Въпросът е окончателно ли ще приключи или само ще промени ситуацията. Питам, като ясно отразявам и преминаването на пр. Луна през този съвпад, както и соларната Луна върху наталния ми МЦ за предстоящата година.
Може периодът да ви се струва далечен, но е свързан със сериозна психическа подготовка, за да не успея да се срина...
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #762 -: Януари 18, 2016, 12:14:53 pm »
Акрукс, Алена, и двете сте прави. Проблемът ми е преди всичко, че Нептун отговаря за любовта. След година очаквам големи сътресения, които обаче започват от сега. Просто развръзката ще е тогава.
Преди 18г при възвратът на нодалната ос съм приключила първата си връзка и срещнах любовта на живота си, но тогава Сатурн транзитираше през 9д. Сега се чудя дали новият възврат ще ме раздели с нея.
Натрупват се много аспекти към този период. В момента Юпитер и СЛВ ми съвпадат върху Сатурна. Юпитер определено активизира любовни теми. Това, което започва сета в опозиция на Слънцето ми, ще приключи точно върху съвпада в 10д. Въпросът е окончателно ли ще приключи или само ще промени ситуацията. Питам, като ясно отразявам и преминаването на пр. Луна през този съвпад, както и соларната Луна върху наталния ми МЦ за предстоящата година.
Може периодът да ви се струва далечен, но е свързан със сериозна психическа подготовка, за да не успея да се срина...

Твоята нодална ос няма нищо общо с любовта, за да свързваш възврата с нови любови. При всички положения преди 18 год е имало някакви други аспекти, водещи до това ново начало. Възврата на оста е процес, а не събитие.
И защо сатурн върху нептун трябва задължително да е приключване .... Казваш, че любовта е Нептун - предполагам, защото е У5.   Само че 5 дом може да е и много друго. Едва ли една любов от 18год може да се отнесе по 5 дом - трябва си и 7 или 8.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #763 -: Януари 18, 2016, 12:24:10 pm »
Хепилота, защото всяко начало и край на връзка е било с аспект към Нептун. Венера при мен е финансова планета. Аспект към рожден Марс ми отключва връзките, но транзит на Марс може само да ми активира нервите. Така съм установила, гледайки картата си.
Колкото до Нодалната ос, връзката й с У7 според мен води до това. Периодът тогава беше много труден в тази насока. Скъсването ме срина, а едновременно с това срещнах тази невъзможна любов и там също имаше хем тръпка, хем удари.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #764 -: Януари 18, 2016, 12:28:10 pm »
Yaya, едно от посланията на съвпада тр.Сатурн/ нат.Нептун е в това да видиш всички илюзии и идеализации в общуването си в любовта/децата и да ги преодолееш. "Огледай комуникацията си с любимите хора, осъзнай заблудите си в това, научи се да общуваш, ако все още не си"
Предстои ти стресов период, когато Уран стигне К7 дом, това е сигурно. Но не е задължително всичко да се срине. И аз бих огледала картата ти като намеря време днес.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми