Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290688 пъти)

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #945 -: Юли 14, 2016, 04:38:11 pm »
Транзитен Сатурн съвпад с натален Уран в осми дом. По натал сатурн е в шести почти в седми дом. Както при първия, така и при втория съвпад на сатурн с Уран абсолютно нищо интересно като събитие. Принципно за Сатурн казват, че винаги дава събитие, но не и при мене.  :) Същото беше и когато сатурн правеше квадрат с наталната ми луна, абсолютно никакво събитие, както е описвано по астрологичната литература.  ;)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #946 -: Юли 14, 2016, 04:46:11 pm »
И как е поставен сатурн в натала ти?
Над силата е само умението да я владеем!

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #947 -: Юли 14, 2016, 04:56:01 pm »
И как е поставен сатурн в натала ти?

Ето го  :)
Би трябвало да дава събития ама в действителност не.  ;)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #948 -: Юли 14, 2016, 06:38:25 pm »
Доста е аспектиран Сатурн - трябва да разгледам по-внимателно, но на първо четене:

-ретрограден
-ъглов
-съвпад с тронов Марс
-секстил с Юпитер
-тригон със Слънцето

Дай датите, на които е имало аспекти без събития?
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #949 -: Юли 14, 2016, 07:56:35 pm »
Транзитен Сатурн съвпад с натален Уран в осми дом. По натал сатурн е в шести почти в седми дом. Както при първия, така и при втория съвпад на сатурн с Уран абсолютно нищо интересно като събитие. Принципно за Сатурн казват, че винаги дава събитие, но не и при мене.  :) Същото беше и когато сатурн правеше квадрат с наталната ми луна, абсолютно никакво събитие, както е описвано по астрологичната литература.  ;)

А при майка ти съвсем без събития ли беше?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #950 -: Юли 14, 2016, 08:15:36 pm »
odin, имаш натална квадратура на съвпада Марс/Сатурн с Луната ти. Емоционалният фон ти е познат и при транзити на Сатурн не реагираш необичайно.
При транзити на Марс също ли нищо различно не забелязваш?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #951 -: Юли 14, 2016, 08:34:38 pm »
Доста е аспектиран Сатурн - трябва да разгледам по-внимателно, но на първо четене:

Дай датите, на които е имало аспекти без събития?

Да наистина е доста аспектиран.
Квадрата с луната беше лятото на 2014 г. А в момента за втори път прави съвпад с Уран в осми дом и като цяло периода ми е изключително скучен без каквито и да е било събития. Първия му съвпад беше декември миналата година, но тогава имаше и точна опозиция плутон венера и аспекти по прогресивна луна мисля. Събитието тогава беше бърза напрегната любовна връзка, но сатурн няма отношение към това според мене.  :)

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #952 -: Юли 14, 2016, 08:36:11 pm »
А при майка ти съвсем без събития ли беше?

Не абсолютно никакво събитие при квадрат с луната.  :)

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #953 -: Юли 14, 2016, 08:41:38 pm »
odin, имаш натална квадратура на съвпада Марс/Сатурн с Луната ти. Емоционалният фон ти е познат и при транзити на Сатурн не реагираш необичайно.
При транзити на Марс също ли нищо различно не забелязваш?

Трябва да се разровя назад във времето да видя дали е имало някаква закономерност при транзитни аспекти на марс спрямо натални планети.  :)
Междудругото транзитен юпитер в аспект с плутон или венера винаги ми е носил добри пари без значение дали е тригон квадратура итн. Обаче при последното му скорошно транзитно преминаване правейки секстил с венера нямаше нищо положително във финансийте.
В момента имам и транзитен Нептун тригон марс, и северен възел секстил венера, и отново никакви събития, за разлика от миналата година когато при транзитен нептун тригон сатурн и слънце едновременно заедно с още няколко други транзита имах страшно много работо и ангажименти.  :)
« Последна редакция: Юли 14, 2016, 08:47:07 pm от odin »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #954 -: Юли 14, 2016, 09:09:22 pm »
Да наистина е доста аспектиран.
Квадрата с луната беше лятото на 2014 г. А в момента за втори път прави съвпад с Уран в осми дом и като цяло периода ми е изключително скучен без каквито и да е било събития. Първия му съвпад беше декември миналата година, но тогава имаше и точна опозиция плутон венера и аспекти по прогресивна луна мисля. Събитието тогава беше бърза напрегната любовна връзка, но сатурн няма отношение към това според мене.  :)

То не стига, че съвпада с Уран, ами и двамата са ретро и на К8  :017: Би следвало темата да е започнала при директния съвпад, сега да има ревизия с поправка и  при новия директен съвпад - прилагане на усвоеното. Обаче той Сатурн няма да мърда още много, ще се застои там. Тогава и прогр. Луна съвпада с Плутон  ::) Прогресивното Слънце е троново и тригонира стелиума и може затова да преживяваш леко събитията  :) :72: И Сатурн по СД е на същото място, като по транзит  :017: Тези вибрации би следвало да са ти оцветили годината, т.е. да не са непознати, да си им свикнал. СД Уран в опозиция на нат.Слънце и СД Слънце в тригон с нат.Уран - имал си може би дилема и лесно си взел решение?

Може да има случки, когато през август Сатурн тръгне директен и съвпадне с Марс върху Уран  :29: :engel016: ;D

Сатурн по прогресия от кога е директен?
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #955 -: Юли 14, 2016, 09:28:04 pm »
Междудругото транзитен юпитер в аспект с плутон или венера винаги ми е носил добри пари без значение дали е тригон квадратура итн. Обаче при последното му скорошно транзитно преминаване правейки секстил с венера нямаше нищо положително във финансийте.

По същото време имаше ли някакви проблеми с жена/и на работното място или свързано с работата ти и по отношение на паричните въпроси?

В момента имам и транзитен Нептун тригон марс, и северен възел секстил венера.....

При хармоничен аспект със СЛВ възможности може да има, но трябва труд и влагане на усилия, понякога предоляване на вътрешни състояние и съпротиви, за да достигнем до желаното :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #956 -: Юли 14, 2016, 09:52:57 pm »
То не стига, че съвпада с Уран, ами и двамата са ретро и на К8  :017: Би следвало темата да е започнала при директния съвпад, сега да има ревизия с поправка и  при новия директен съвпад - прилагане на усвоеното. Обаче той Сатурн няма да мърда още много, ще се застои там. Тогава и прогр. Луна съвпада с Плутон  ::) Прогресивното Слънце е троново и тригонира стелиума и може затова да преживяваш леко събитията  :) :72: И Сатурн по СД е на същото място, като по транзит  :017: Тези вибрации би следвало да са ти оцветили годината, т.е. да не са непознати, да си им свикнал. СД Уран в опозиция на нат.Слънце и СД Слънце в тригон с нат.Уран - имал си може би дилема и лесно си взел решение?

Може да има случки, когато през август Сатурн тръгне директен и съвпадне с Марс върху Уран  :29: :engel016: ;D

Сатурн по прогресия от кога е директен?

За съжаление нямам астро програма на този компютър в момента. Темата от миналата година при първия съвпад приключи още януари-февруари, през който период учудващо имаше много напрежение в любовната сфера. Прекалено много хора се намесиха и всичките бяха неподходящи от моя гледна точка. Това беше периода на кулминацията.  :19: Лично аз за съжаление с прогресии не съм запознат, от както се интересувам от астрология съм изучавал и наблюдавал само транзитите и техните аспекти, а прогресиите ми ги тълкува астролог.
Какви случки да очаквам през август според тебе?
По прогресии се дават много събития септември и октомври, като едното от тях е за 23,09,2016 и за него астроложката ми каза да си го отбележа специално, като изключително важно- За този период по транзит видях, че има доста интересни аспекти на транзитни планети спрямо натални, но като дойде времето ще споделя.  :08:




odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #957 -: Юли 14, 2016, 09:57:50 pm »
По същото време имаше ли някакви проблеми с жена/и на работното място или свързано с работата ти и по отношение на паричните въпроси?

При хармоничен аспект със СЛВ възможности може да има, но трябва труд и влагане на усилия, понякога предоляване на вътрешни състояние и съпротиви, за да достигнем до желаното :)

През 2014 при секстил на СЛВ към натална луна имах невероятен финансов подем, и затова в момента се учудвам, че при секситла на СЛВ към натална венера няма никаква събитийност, а единствено само скука и застой.  :57:

Юпитер секстил венера мисля, че нямаше абсолютно нищо запомнящо се и то през целия му последен транзит, а вингаи е имало преди това особено юпитер венера юпитер плутон.  :08:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #958 -: Юли 14, 2016, 10:18:34 pm »
За съжаление нямам астро програма на този компютър в момента. Темата от миналата година при първия съвпад приключи още януари-февруари, през който период учудващо имаше много напрежение в любовната сфера. Прекалено много хора се намесиха и всичките бяха неподходящи от моя гледна точка. Това беше периода на кулминацията.  :19: Лично аз за съжаление с прогресии не съм запознат, от както се интересувам от астрология съм изучавал и наблюдавал само транзитите и техните аспекти, а прогресиите ми ги тълкува астролог.
Какви случки да очаквам през август според тебе?
По прогресии се дават много събития септември и октомври, като едното от тях е за 23,09,2016 и за него астроложката ми каза да си го отбележа специално, като изключително важно- За този период по транзит видях, че има доста интересни аспекти на транзитни планети спрямо натални, но като дойде времето ще споделя.  :08:

На 23 септ. е това, което писах за прогр. Луна - съвпада с Плутон (и с натален и с Прогресивен) на анаретен градус в 6 дом. Плутон при теб управлява взаимоотношенията. Тъй като съвпадът е в 6 дом - вероятно ще засегне ежедневието, работата, обичайните дейности, здравето. Може да е замесена жена, майка ти, колежка, друга.

Хах, погледнах ти наталната луна къде е - точно където е моята. Добре, че каза, че си мъж, че изобщо не го помислих. Като се има предвид, че Луната в натала ти е на К5 - може и някоя нова любов да ти разтърси и преобърне спокойното ежедневие  :29: Соларната ти Луна е в 5 сол. дом - ще има емоции по любовните теми  :29:

Това е много отгоре-отгоре, но септември скоро ще дойде и ще споделиш  :) То и след това има интересни неща - като следиш транзити - виж новолунието в края на октомври - върху нат.Сатурн, а тогава в 8 дом - Венера и Сатурн започват нов цикъл.
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #959 -: Юли 14, 2016, 10:29:44 pm »
През 2014 при секстил на СЛВ към натална луна имах невероятен финансов подем, и затова в момента се учудвам, че при секситла на СЛВ към натална венера няма никаква събитийност, а единствено само скука и застой.  :57:
Юпитер секстил венера мисля, че нямаше абсолютно нищо запомнящо се и то през целия му последен транзит, а вингаи е имало преди това особено юпитер венера юпитер плутон.  :08:

Освен Венера, Юпитер и Плутон, за финансови постъпления гледай и управителите на 2, 6 и 10 домове , къде са поставени, как са аспектирани в натала и как са транзитирани, щом разбираш само от транзити засега :)  А може да започнеш да четеш и за прогреси и дирекции  :) Гледай също е 8, като 2 от 7 ( и като парите на другите) - ако работодателят ти е закъсал, няма как да дойдат пари при теб в количеството, което ти харесви  ;)
« Последна редакция: Юли 14, 2016, 10:33:06 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми