Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290716 пъти)

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1245 -: Декември 01, 2016, 12:42:49 am »
Сатурн го държа под око от години, защото отдавна ми стана ясно, че съм Сатурно-зависима  ;)

В транзита му през 10тия ми дом изгря моята кариерна звезда.
Сменях фирми, когато и както си исках. Търсеха ме, канеха ме и ме чакаха да благоволя да се присъединя някъде си.

Сатурн в 12ти дом (имаше и съвпад с нат. Луна) - изорах цялото си житие-битие. Седях си вкъщи (след работа), не се виждах с никого и анализирах ли анализирах какво, с кого, защо. Пълна ретроспекция и антагонизъм. Страдах нещо си, но и полагах добра основа в разбирането на Себе си.

В 1ви дом - завърнала се връзка от миналото (мнооого Сатурнова) и раждането на детето ми. Новото ми АЗ на майка.

Оттам насетне е потъване. Докато Сатурн стигна най-ниската в картата точка - 4ти дом. Време на изолация, уединение, изгнание - в чужбина! То си е и по Луната в 12ти де.
Неволно скъсах всичко с всички. Кариерата беше забравена. И за мен забравиха всички.
А колко трудно е да изпълзиш обратно  :91: :'(
Щото, когато имаш прекрасно дете, останалите изяви на 5ти дом си мълчат и там Сатурн изисква само пълно оттдаване и служене на нуждите на детето - да е живо и здраво, милото ми!

Таааа, чакам и аз, до седмица-2, Сатурн да ми нагази 6ти дом. Какво ще иска там, моля кажете!
Надявам се, вече странични от домашните задължения.

Кой каза, че ще пие жен-шен ли к'во беше?!
Пие се вино, моля!
Сатурн с чай не се оправя  :57:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1246 -: Декември 01, 2016, 08:25:39 am »
При мен този секстил на транзитни Юпитер и Сатурн ми аспектира точно десцедента - Сатурн в секстил, Юпитер в тригон. Като гледам днес и марс е в точен съвпад с десцедента, ама как ме ядосаха едни идиоти! Чакам да ми се обадят и да ги навра...знаете къде.



Щото, когато имаш прекрасно дете, останалите изяви на 5ти дом си мълчат и там Сатурн изисква само пълно оттдаване и служене на нуждите на детето - да е живо и здраво, милото ми!


Много вярно, при мен Сатурн току що влезе в пети дом. Любовта съм я отложила за когато двамцата с плутон ми квадратират венерата след 3-4 години :D

Сега по същество за теб - 7ми дом ли управлява при теб?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1247 -: Декември 01, 2016, 08:35:49 am »
Тери, не си пожелавай любов на квадратура Плутон към Венера, пък и в добавка със Сатурн вече не си го представям....  ;D
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1248 -: Декември 01, 2016, 08:46:14 am »
Аз написах, не че си пожелавам, а я отлагам за тогава :012: уран ми е съвпад с венерата сега, та разбрах какво значи безполова планета ;D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1249 -: Декември 01, 2016, 12:38:39 pm »
И аз емигрирах, когато Сатурн ингресира в знака на ИЦ, а там ми е Марс, съвпадът не беше точен. И кофти се релокирах, както стана ясно по картата, този град не ми понася, блокира перспективите. Докато Сатурн минаваше през 4 дом, беше голяма изолация, чувствах се като в небрано лозе. На фона на доста динамичен живот вкъщи и покрай близките. Възходът – професионален и от гледна точка на социалните контакти – започна след преминаването му през Десцендента. Кулминацията в живота – при транзит през МС. Това бяха най-силните и ярки години в живота ми. Никога не е имало лекота, но имаше усещане за живот. По време на транзита си през четвърти квадрант свърши най-много злини, изплю максимум отрова. Когато пресече Асцендента и тръгна надолу, беляза години на спад и изолация, темпото е намалено до минимум.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1250 -: Декември 01, 2016, 12:47:57 pm »

Сега по същество за теб - 7ми дом ли управлява при теб?


Да. 7ми дом ми е в Козирог, а наталният Сатурн ми е отсреща в съпад с Марс, който е на Asc😉

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1251 -: Декември 01, 2016, 12:51:16 pm »
И транзитът му през Козирог не е чак толкова далеч – може тогава да има някакво раздвижване при теб, след преминаването му в 7 дом.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1252 -: Декември 01, 2016, 02:39:22 pm »
Хм, при мен Сатурн е в 5 дом в натала - не съм се замисляла дали изисква да се отдавам напълно на децата, но е факт, че го правя, без изобщо да се замислям. При мен в натала е ретрограден в Лъв, но по прогресии вече е заточен в Рак. Ако се допусне, че Сатурн в 5 дом в Лъв - иска да извиси, както заради собствената си природа да се катери нагоре, така и по волята Слънцето - негов диспозитор по знак и ест. управител  на  дом, то .... да, иска му се - нагоре и нагоре - сам, единак. Но след появата на децата и в кореспонденция със заточението в Рак по прогресия - ходът му се спъна доста ... като кон с вързани крака, на който казваш"тичай" ...
Над силата е само умението да я владеем!

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1253 -: Декември 01, 2016, 05:11:13 pm »
И аз емигрирах, когато Сатурн ингресира в знака на ИЦ, а там ми е Марс, съвпадът не беше точен. И кофти се релокирах, както стана ясно по картата, този град не ми понася, блокира перспективите. Докато Сатурн минаваше през 4 дом, беше голяма изолация, чувствах се като в небрано лозе. На фона на доста динамичен живот вкъщи и покрай близките. Възходът – професионален и от гледна точка на социалните контакти – започна след преминаването му през Десцендента. Кулминацията в живота – при транзит през МС. Това бяха най-силните и ярки години в живота ми. Никога не е имало лекота, но имаше усещане за живот. По време на транзита си през четвърти квадрант свърши най-много злини, изплю максимум отрова. Когато пресече Асцендента и тръгна надолу, беляза години на спад и изолация, темпото е намалено до минимум.

Lilla, звучиш ми много сходно.
При мен релокацията също беше крайно неподходяща. Страната/градът също много Сатурновски. Студ във всяко отношение :(

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1254 -: Декември 01, 2016, 05:16:59 pm »
Вчера с една приятелка коментирахме моята релокация, североизточната част на България наистина не е най-подходящото място за мен. Нито признание на личните качества и заслуги, нито перспектива за развитие – активира се неаспектираният Юпитер в тропическата карта. А в другия край на страната МС в релокираната карта минава в точен секстил със СЛВ във Везни в 11 дом, включва се нодалната ос с Венера. И Уран минава на броени градуси от Асцендента. Във Варна – голяма греда.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1255 -: Декември 01, 2016, 05:34:14 pm »
Хм, при мен Сатурн е в 5 дом в натала - не съм се замисляла дали изисква да се отдавам напълно на децата, но е факт, че го правя, без изобщо да се замислям. При мен в натала е ретрограден в Лъв, но по прогресии вече е заточен в Рак. Ако се допусне, че Сатурн в 5 дом в Лъв - иска да извиси, както заради собствената си природа да се катери нагоре, така и по волята Слънцето - негов диспозитор по знак и ест. управител  на  дом, то .... да, иска му се - нагоре и нагоре - сам, единак. Но след появата на децата и в кореспонденция със заточението в Рак по прогресия - ходът му се спъна доста ... като кон с вързани крака, на който казваш"тичай" ...

a.l.e.n.a, усетила си го Сатурн в 5ти  :)
При мен, поради натален в 1ви, налага ми се да доказвам АЗ-а си при всяка Сатурнова задачка от тази перспектива.
Поне така си го усещам аз. Ако на дневен ред са ми децата - не ми се позволява "да се разсейвам" с друго.
Ето, през целия му ход в 5ти (на Сатурн), захващах проекти, партньорства и той пак и пак ме връщаше все в темата на децата. Тук много добре пасва твоето "като кон с вързани крака, на който казваш"тичай"  :012:
Т.е. няма половинчати неща. Акцентът е ясен и трябва 100% да му се отдам. В който и да било дом, все е така, защото касае мен (личността ми) и това как аз ще се справя с нещото. Лично е много.

И все пак нещо за тр. Сатурн в 6ти?
И аз го чакам, кога ще преплува Dsc, ама доста още има...


Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1256 -: Декември 01, 2016, 06:25:11 pm »
При мен е в сила точна опозиция на транзитен Сатурн в 6-ти към нат. Марс в 12-ти.
Имам много силна нужда от усамотение, даже форуми и чатове не ме вълнуват, шопинг, кафета, срещи пък хич и ми е едно такова странно, но явно се пренаситих след съвпада на про Луна с нат. Венера от всичката светска суета.
Даже тези дни не лягам или не си тръгвам от работа, ако има нещо несвършено- обикновено обичам да отлагам, но сега ме гризе съвестта, ако зарежа нещо или го съгледам недовършено.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1257 -: Декември 01, 2016, 07:23:24 pm »
И аз емигрирах, когато Сатурн ингресира в знака на ИЦ, а там ми е Марс, съвпадът не беше точен. И кофти се релокирах, както стана ясно по картата, този град не ми понася, блокира перспективите. Докато Сатурн минаваше през 4 дом, беше голяма изолация, чувствах се като в небрано лозе. На фона на доста динамичен живот вкъщи и покрай близките. Възходът – професионален и от гледна точка на социалните контакти – започна след преминаването му през Десцендента. Кулминацията в живота – при транзит през МС. Това бяха най-силните и ярки години в живота ми. Никога не е имало лекота, но имаше усещане за живот. По време на транзита си през четвърти квадрант свърши най-много злини, изплю максимум отрова. Когато пресече Асцендента и тръгна надолу, беляза години на спад и изолация, темпото е намалено до минимум.

При мен са точно същите неща .. като премина през ИЦ-то се преместих в Брюксел , град в който и в момента изживявам голяма самота , ограничения , гледам в живота си като зрител не като участник , сега 2017 обаче Сатурн от 6-ти окончателно се мести в 7-ми дом , да видим , какво ми е подготвил ...

Сега се сетих , че и Брюксел също е под знака на Сатурн
« Последна редакция: Декември 01, 2016, 07:26:55 pm от greg07 »

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1258 -: Декември 01, 2016, 09:07:33 pm »
През транзита на Сатурн в седми се омъжих и загубих работа/започнах нова; през върха на десети - родих малкия, сега на прага на преминаването в 12. дом напускам тази работа. Четох, че отношенията, основани по време на транзит в седми дом, загубили с времето своето значение, се разпадат, когато той влезе в 12, и колко по-малко се съпротивляваме, толкова по-добре.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1259 -: Декември 01, 2016, 11:16:00 pm »
На мен ми мина Луната в Скорпион някъде тогава почина скорпионската ми баба та като влезе там в 12 дом Сатурна и ми падна черна завеса-голям антракт голямо чудо героинята не може да се върне на  житейската сцена щото и се е разтропала дограмата

Сатурн в 12-ти си е кофти всякак