Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290656 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1320 -: Януари 05, 2017, 06:13:09 pm »
Ирко, по принцип Венера и Луна в 4 дом са хубава позиция, но при теб Сатурн в долна кулминация разваля семейната идилия. А и са в по­­-специфични накшатри, там носят повече проблематика.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1321 -: Януари 05, 2017, 07:04:22 pm »
Дали въздействието на транзитирания дом не се влияе от наталното положение на Сатурн? Ако е силен в картата, транзитите ще носят израстване, ако е слаб и неследван от натива, ще носи уроци и лишения.

...

Не мисля :017: При мен Сатурн хич не е на висота в картата, напротив - в 5 дом, на 1:43 в Лъв, ретрограден, по прогресии вече и заточен в Рак, слабо аспектиран - най-точният му аспект е квадрат към К8/К2 ... ужас, ужасен ...  ;D Обаче - в транзитите си - не е гадина - изисква търпение, воля, постоянство и възмездява с извоюването. Няма даром там - винаги е по заслуги и при мен е някак покровител, не злосторник.
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1322 -: Януари 05, 2017, 09:12:19 pm »
Дали въздействието на транзитирания дом не се влияе от наталното положение на Сатурн? Ако е силен в картата, транзитите ще носят израстване, ако е слаб и неследван от натива, ще носи уроци и лишения.
Напълно правилно предполагаш  :72:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1323 -: Януари 05, 2017, 09:30:32 pm »
Алена, не ти аспектира почти нищо. Нещата си зависят от твоите усилия, дисциплинираност и постоянство - в Лъв. Няма кой да ти свива перките, освен ако самата ти с прекалена взискателност към себе си не се саботираш. Може да имаш необходимост постоянно да се надскачаш.

Изключително точно, Стар  :72: :08:
Над силата е само умението да я владеем!

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1324 -: Януари 06, 2017, 12:12:24 am »
Точно така Лила - много точно си го написала! Винаги съм мечтала за сплотено и голямо семейство - имам в предвид близки отношения с цялата рода. Само че с майка, която ми спретва интриги с всички няма как да стане. Не чувствам никаква връзка с тях, изобщо не се чувствам част от тяхното семейство, което ми е много неприятно...

Държа под око много по-голям и ярък стелиум в 4ти дом - на милото ми дете.
Бащината планета квадратира цялото това нещо от 1ви дом :(
Като резултат - таткото всячески се опитва да контролира детето и да го изолира от двете семейства.
Манипулира го. Но пък и аз съм в първия му дом и то много по-близо до Asc-та на хлапето.
Изумително е, че със собственото си семейство таткото е особено жесток, тъй като е решил, че те влияят зле - пълни врели некипели!
Детето страда, но вече е дефинирало ясно проблема и се опитва да го преодолее и заобиколи.
Аз от друга страна яко напъвам да има семейни интеракции. Организирам Коледи, шумни Нови Години и пр. празници, но таткото винаги успява да опропасти нещо. Невероятно е, да видиш натална карта 100% в действие, ако ще и да се скъсаш от работа да противостоиш.
Моето семейство на всичкото отгоре е на километри отдалечено, а най-любимият вуйчо е в чужбина.
Надявам се на добра компенсация откъм приятели и в бъдеще партньори по бизнес/любов/брак.
Какво специфично да гледам в картата на детето за това?
« Последна редакция: Януари 06, 2017, 12:14:47 am от lina »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1325 -: Януари 06, 2017, 12:28:41 am »
При мен заслугите, постоянството и усилията не се отплащат. Залудо са. От работа и усилия, воюване, по-скоро гърбав се става, не богат.  :D

Ами аз нямах предвид материални награди ... Мисля, че от квадрата към К2 съм взела кофтия ген за кости и зъби, а с квадрата към К8 - оставам зависима от "чужди пари" (а никак не обичам  да е така). Имам приличен личен доход, но постоянно изпадам в ситуация да ползвам заем и то не за глезотии ... пак по Сатурновите болежки  ;D Сега влизам в спестовна схема (революция в живота ми), но то е за образованието на децата, а след това за черни и следпенсионни дни , ако доживеем  :29:
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1326 -: Януари 06, 2017, 12:39:30 am »
Сега влизам в спестовна схема (революция в живота ми), но то е за образованието на децата, а след това за черни и следпенсионни дни , ако доживеем  :29:

Мислиш като европейка, тук са рядкост такива хора.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1327 -: Януари 06, 2017, 12:58:13 am »
Дори убедих и мъжа ми, той в началото беше предубеден, но сега е много доволен и такава стъпка в семейството е доста сплотяваща. Крачка по крачка - вървим по пътя един към друг  :)

Между другото - днес ми светна - защо Сатурн ми се навърта около МС - шефа ще заминава на дълга ваканция и ще ни се отели вола на работа .... Когато поемам такава отговорност, защото не е просто да отговарям за собствените си действия от свое име, а за своите действия от негово име .... ставам много нащрек и внимавам изкл. много. А това напряга, мен ме напряга  :012:
Над силата е само умението да я владеем!

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1328 -: Януари 07, 2017, 01:58:26 pm »
Между другото съвпад на тр. Сатурн с нат. Венера в картата ми има ли показания за раздяла с мъжа ми? Като чета колко хора са го преживели по този начин съвпада.... иначе Сатурн ми прави тригон с нат. Юпитер, който е У4.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1329 -: Януари 07, 2017, 02:56:32 pm »
Виж кой дом ти управлява Венерата. По природата на планетата и по домовото управление. И не забравяй, че Венера е и финансова,  и творческа.

Днес е точен съвпад на Сатурн върху Нептуна ми. Подсърпахме се съвсем неочаквано с милото! Както знаем, първият транзит върху планета при предстоящо ретроградие само посочва какъв ще е акцента.
Очаквам лятото, когато мине ретроградна и после се върне, да се разделим окончателно.
Така беше и с Уран при сходящ, но нереализиран съвпад с Луната миналата година - разказа ми играта с емоциите, донесе възможност за нов работа, която само се загатна, и смених жилището. Тази година всичко това ще е на куп, че и ще има ингрес в 7д. Може пък да срещна някой нов мъжки елемент (тъй като съвпада на Сатурн и Нептун ще е преди ингреса на Уран в 7д).
Та, наблюдавайте сходящите аспекти преди ретроградието. 100% доказано.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1330 -: Януари 07, 2017, 03:20:19 pm »
............................
Та, наблюдавайте сходящите аспекти преди ретроградието. 100% доказано.

разчитам само на такъв в следващата година .... Плутон тригон СЛВ :), съвпад К7 и тригон към Венера/Плутон. Всичко друго е мазало :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1331 -: Януари 07, 2017, 04:32:10 pm »
Между другото съвпад на тр. Сатурн с нат. Венера в картата ми има ли показания за раздяла с мъжа ми? Като чета колко хора са го преживели по този начин съвпада.... иначе Сатурн ми прави тригон с нат. Юпитер, който е У4.

При мен не - бях бременна с второто дете и получих тежък кръвоизлив с отлепване ....

Иначе при теб е по-сложно, отколкото го описа. Сатурн минава над стелиума - нат.Сатурн, Уран и Венера. Ти ли коментираше за студенина и отчуждение в рожденото семейство. Напоследък - нямам време да вниквам и рпедимно прелитам отгоре, но ако си ти ето - стелиумът работи.

Така, нат.Венера, Уран, Сатурн съвпадат с тр.Сатурн и квадратират заедно ДС, където са Хирон и застава и тр.Марс.

На първо място си разгледай сатурновия възврат. Домофикацията му с точност покрива наталата. Имаш точен квадрат с тр.Хирон на ДС. Темата за взаимоотношенията в семейството - ти и другите е болезнена и изисква решаване. Това е урок, тема за развитие ....

Паралелно във възвратната карта има опозиция тр.Юпитер към на наталния + тр.УРан. Юпуитер ти управялва 4 дом. Така, че пъзелът се нарежда. Ще си поставена пред избор, ще се наложи да вземеш решение или-или и може да е изненадващо, внезапно.

Квадратът на Марс от ДС  към 4-домния стелиум ще  за дни. Може да имате конфликт с мъжа си. В солара - Слънцата са в 3 сол и нат дом - темата за най-близките около теб и е на дневен ред. В тригон са със сол. ДС и нат.СЛВ. Изборът да бъдеш почтена, да заложиш на ценностите - ще ти бъде подкрепящ. Нодалната ос ще те поставя в ситуации да се учиш да си взаимодействаш с другите. За ингреса на Слънце по прогресии и дирекции в Козирог сме говорили - няма да повтарям. Сатурн е диспозитор на прогр. Слънце.

Ако си си наумила да се разделите с мъжа ти - да, има вероятност - ако ти го решиш. СД ЮЛВ прави точен съвпад с нат.Марс - в последните минути на Везни. СД Марс е пред ингрес в Стрелец. Промяна изглежда предстои. Но тя може и да е в градивен аспект - да се преосмислят взаимоотношенията, да се реформулират. С всеки мъж има проблеми - с един едни, с друг - други. Затова връзката се изгражда, човек прави компромиси, някъде отстъпва, другаде настъпва. Предстои ти съвпад на СД Марс с нат.Слънце до година и половина.

Всичко е в твоите ръце :)
Над силата е само умението да я владеем!

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1332 -: Януари 09, 2017, 02:34:56 pm »
Yaya, Венера е управител на 2 и 9 дом. Дано тази година стана по-отговорна с работата и ми потръгне с финансите. Започнала съм да създавам онлайн бизнес, който е международен.

Аленка, Благодаря ти за подробния анализ! Аз споделих това за отдалечаването от родното ми семейство. Явно транзита на Сатурн върху този стелиум действа толкова радикално върху семейните отношения.
Направих карта на Сатурновото възвръщане обаче домовете не съвпадат с наталните както казваш, или аз не съм разбрала правилно как се прави картата. Направих карта за деня когато Сатурн прави същите градуси и после синастрия с наталната. Не знам дали се гледат домовете на възвратните карти или се прави само натална с транзити за съответния ден.

Но наистина основна тема са ми отношенията с всички около мен. Това което си анализирала по картата ми ме накара да осъзная, че всъщност бих искала да положа усилия в положителна насока. Иначе, да - аз съм причината за това положение във връзката ни. И от известно време си мислех, че Марс е виновен, но смятах, че неговото действие е по-краткотрайно и затова го отписах от картинката. Но това което казваш потвърждава предположенията ми. От около година и нещо - две сякаш съм станала доста неотстъпчива, не ми харесва да правя компромиси, искам всичко да е както аз пожелая, още по-избухлива и невъздържана съм, дори арогантна - все качества на Марс. Но и съм по-нахъсана за работата си  :72: Ясно осъзнавам и съм на 100% сигурна, че това е сродната ми душа и че ако се разделим по моя вина, ще съжалявам след това цял живот. Дори мъжа ми ми вика, че действам като типичен Овен, а съм Стрелец - говоря за раздяла и в същото време знам, че това ще е най-голямата глупост в живота ми. Но съм подвластна много силно на емоциите си, които ми замъгляват разума на моменти.
Това със соларния ДЦ върху СЛВ ме беше притеснило да не би да показва, че ще се случи нещо съдбоносно с връзката ми, но явно има и други значения. Благодаря ти много!  :-*

Дирекциите не ги бях гледала, но сега си направих карта и ще ги имам в предвид и тях.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1333 -: Януари 09, 2017, 02:48:02 pm »
Между другото съвпад на тр. Сатурн с нат. Венера в картата ми има ли показания за раздяла с мъжа ми?

Не е задължително, а и мъжете не са по Венера. Тя символизира начина, по който се свързваме с другите, какво ни привлича и ние с какво привличаме. Също така по Венера са приятелствата и всички любими хора. При съвпад леко охлаждане в отношенията с близки хора не е изключено, но и период на помъдряване, по-отговорно отношение към личните ангажименти и приятелствата. Опозицията е по-проблематичен аспект, там има конфронтация.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1334 -: Януари 09, 2017, 11:46:28 pm »
 :-* Благодаря ти за обяснението Лила! Всичко си пасва.