Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290907 пъти)

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1575 -: Август 23, 2017, 08:02:50 pm »
"Другарят" Сатурн вече е стационарно-ретрограден и след два дни съвсем ще спре- има ли напрежение, 'стоп-машини', кости, зъби, стави, кожа ? Усещане, че времето е спряло по засегнатите сфери още от пролетта, точки в 21 * , 27 * , особено от подвижния кръст ?  :)
Рени, аз съм от подвижния кръст със Сатурн 21*01 Стрелец, а ИЦ е на 21*50. При мен времето е спряло, или по- точно времето минава през мен, а аз гледам като наблюдател, стоя неподвижно, нищо не се случва, тъпча на едно място във всяко едно отношение. Много подтискащо, депресивно.... Иначе със зъби, кости и стави имам проблеми от както се помня. Но от около две години почти всички зъби са ми изключително чувствителни към сладко, студено, топло, кисело и каквото се сетиш. Ужасна болка ме пронизва чак до мозъка. Зъболекарят казва, че нямам кариеси, просто чувствителност. Винаги съм си била с определена чувствителност, но от две години някъде е просто кошмар. Венците ми кървят нон стоп въпреки, че нямам зъбен камък и имам добра устна хигиена, пробвах какво ли не, но без резултат. Не знам дали не е свързано с влизането на Сатурн в Стрелец (аз съм слънчев Стрелец).
Стелиума ми в Стрелец започва със Сатурн и свършва с Уран на 25*24. Когато директен Сатурн подмина Уран имах известен период, в който почувствах, че някакъв товар пада от плещите ми, олекна ми малко. За кратко Сатурн ме остави да дишам и после като тръгна на опаки....оле мале. Не вярвах, че повторното му преминаване през стелиума ще бъде толкова гадно като първото, но уви - грешала съм  :( От както наближи ИЦ ме налегна ужасна депресия, живеца ми изчезна, нямам желание за нищо, тук-там проявя някакъв ентусиазъм, но за кратко. Има и липса на близост в къщи, студенина в отношенията ни - много тегава работа, а Сатурн ми е У5 и У6.
Като цяло Сатурн в 4 дом си е отговорности в дома, домашни задължения. Еднообразие. Писна ми от него, а още колко има да го търпя.

То не остана много, ама и от мен не остана много-няма го онова усмихнато момиче .
Бека  :D много ме разсмя с това. Точно това се отнася и за мен. Станах вечно недоволна, по- избухлива от преди, усмивката ми почти изчезна, а иначе съм вечно засмяна, лъчезарна. Емоционално съм почти напълно изтощена.

Сега при новия му директен ход ще ни тромбова за финал  :57:

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1576 -: Август 23, 2017, 09:38:10 pm »
Помете ми целият стелиум във 2 дом - емоционално , психически  не ми останаха сили да съществувам , напълно изтощена съм....

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1577 -: Август 23, 2017, 09:53:34 pm »
"Другарят" Сатурн вече е стационарно-ретрограден и след два дни съвсем ще спре- има ли напрежение, 'стоп-машини', кости, зъби, стави, кожа ? Усещане, че времето е спряло по засегнатите сфери още от пролетта, точки в 21 * , 27 * , особено от подвижния кръст ?  :)

Не :) Адски ми е любовно - а уж Сатурн върху У5 :) А любимият е с АЦ Козирог.
Единственото, което усещам, е липсата на пари да ида на море за последните летни дни. Но пък ще си взема отпуска и ще изкарам няколко дни на басейна в града :)))
Дано това любовно-еуфорично настроение се задържи повечко
« Последна редакция: Август 23, 2017, 09:55:43 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1578 -: Август 23, 2017, 09:58:57 pm »
Не :) Адски ми е любовно - а уж Сатурн върху У5 :) А любимият е с АЦ Козирог.
Сигурно за това се чувстваш така. Любимият ти е върху У5  :012:

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1579 -: Август 23, 2017, 11:44:16 pm »
Сигурно за това се чувстваш така. Любимият ти е върху У5  :012:

Ако беше той, щях да се развам. Но от Сатурн кой да очаква, че би стимулирал У5. А У5 ми е Нептун - къде остана трезвата преценка, не знам. Трябваше да проглеждам при този аспект. Не е късно де, има 1 градус като се обърне. Но все пак, в орбис е, Сатурн трябва да бие шамари на Нептун за свестяване
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1580 -: Август 23, 2017, 11:48:35 pm »
, Сатурн трябва да бие шамари на Нептун за свестяване
а дали Нептун няма да закачи на вилицата си оковите на Сатурн и да го разоръжи  :012:

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1581 -: Август 23, 2017, 11:58:52 pm »
"Другарят" Сатурн вече е стационарно-ретрограден и след два дни съвсем ще спре- има ли напрежение, 'стоп-машини', кости, зъби, стави, кожа ? Усещане, че времето е спряло по засегнатите сфери още от пролетта, точки в 21 * , 27 * , особено от подвижния кръст ?  :)
При мен е в градуса на нат. Венера и Юпитер , съответно полу секстил и тригон.
Имам точно обратното усещане- че всичко се раздвижи и задейства.
Малко ще се допълня- тр . Сатурн У7,8 към Юпитер У6- днес чрез посредник се активирах и заявих желание за ново работно място, реално то не е свободно още и няма как да кандидатствам. Основна причина - пари.
Имам поне двумесечни болки в ставата на дясната ръка и кръста и утре вероятно ще взема болничен . Отделно успях да си докарам слънчево изгаряне . Чака ме и ремонт на зъб, но понеже не боли, си трая.
И най - кофти - отслабнах драстично това лято, не знам как ще наваксвам, като нямам никакъв апетит.
« Последна редакция: Август 24, 2017, 03:12:30 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1582 -: Август 24, 2017, 12:19:32 am »
Другарят Сатурн се раздвижи в точен тригон с наталната ми Венера, а заедно с него – Юпитер и Марс в аспекти към същата точка. Това ми засяга и прогресивните ъгли. Точен тригон между Сатурн и Венера имам и по прогресия. Да видим как ще се отработва. Да взема да напиша любовен роман?  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1583 -: Август 24, 2017, 12:21:58 am »
Другарят Сатурн се раздвижи в точен тригон с наталната ми Венера, а заедно с него – Юпитер и Марс в аспекти към същата точка. Това ми засяга и прогресивните ъгли. Точен тригон между Сатурн и Венера имам и по прогресия. Да видим как ще се отработва. Да взема да напиша любовен роман?  :012:

Аз ще седна да ти измисля сюжета, ти ще го напишеш  -  имам тригон на Венера с Плутон по Прогресии :)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1584 -: Август 24, 2017, 12:23:09 am »
а дали Нептун няма да закачи на вилицата си оковите на Сатурн и да го разоръжи  :012:
Квото и да прави, след 2-3 месеца ме настига квадрат на Сатурн към Слънце. Тъй че, Нептун и да боде, ще е доста временно :)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1585 -: Август 24, 2017, 12:27:15 am »
Материал за любовна драма не знам дали ще имам, но за отношенчески перипетии с приятелски елемент мога да напиша многотомна поредица.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1586 -: Август 24, 2017, 08:31:48 am »
тр.Сатурн през ЮЛВ/4 дом -цял месец отпус прекарах с внука и дъщеря ми в Южния парк,много забавно и щастливо време,/Сатурн Водолей У5 в 6 дом по нат./
имам страхотна енергия ,децата ме зареждат позитивно,глъчката, смях, ревове, кучета,живота тече в ритъм през три часа
на ден навъртам 10 км. с количката и се прибирам пеша до вкъщи още 4 км
на предишното преминаване на сатурн през възела съм била бременна с дъщеря ми,правихме и ремонт на баня в къщи

ха-ха едни момчета,много напористо ни предлагат  тестери, да усетим аромата на  най-новите парфюми, :)
в парка,близо до мол парадайс,лош избор за презентация
отговорих им да не словоблудсваме излишно,потопени сме в аромата на
памперси,мокри кърпички и наповърщана детска гушка ,мммм любимата ми серия
ако искат да им демонстрирам моя тестер -уникален  памперс ,с елемент на изненада,като го отвориш не знаеш дали е нова серия,или обичайната
това ги втрещи,подминават ме ускорено,ако пак се засечем...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1587 -: Август 24, 2017, 02:33:09 pm »
На мен ми се е спрял баш на рождения Сатурн - 21.09гр., за 2 или 3 път тази година, в 10 дом, в съвпад с нат. МС :(

Всички мисли са насочени на тема "работа" (то и не ме е пуснала през последните 2 г.). Има сфера, в която многооо искам да успея

Сатурн ще спре един път върху твоя рожден и то утре. Спецификата е, че спира стационарно-директен, а минал директен пролетта през този градус.

Ти си написала какво означава Сатурн в 10-ти дом- кое реално е важно за теб към момента, на кое или кой искаш да се посветиш с много упорство, постоянство, като демонстрираш способността си да се справяш с препятствията. Това вече е отбелязано в натала доколко и как. 10-ти дом не е само кариера, професионален престиж, а и статус, който може и да е личен- това е ъглов дом и винаги дава информация за определен тип важни за теб взаимоотношения. Не е необходимо на всяка цена да разбираш нещата и/или хората, за да ги приемеш. Капанът на Сатурн в 10-ти е, че хората много се страхуват, дали са улучили правилното, за да ги видят реализуеми и успели, така без да искат контролират избора си, вместо да следват призванието си, мечтите си, мирогледа си- Сатурн идва от 9-ти дом, като беше там, какво разбра, какво научи, колко авантюристично си настроена, че да материализираш дейност, идея, бъдеще, които да имат перспектива в следващите 7 г ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1588 -: Август 25, 2017, 09:01:53 am »
На мен ми се е спрял баш на рождения Сатурн - 21.09гр., за 2 или 3 път тази година, в 10 дом, в съвпад с нат. МС :(

Всички мисли са насочени на тема "работа" (то и не ме е пуснала през последните 2 г.). Има сфера, в която многооо искам да успея и съм впрегнала всичките си сили. За много хора е безумие, за мен е смисъл.
Дадох жертва един зъб - кариес, през лятото.
Косопадът го преодолях с многооо системни грижи (използвах ядкови масла - замислих се сега, че ядките са по Сатурн, май  ::)) и сега ми излиза много нова коса.
И двамата ми родителя имаха проблеми със зъбите, а баща ми и в работата.

ПП.
Аз честно казано не мога да му хвана смисъла на този Сатурн в 10 дом - постоянна стагнация по отношения на работата, до момента . И най-малките пропуски са винаги очевадни, никаква крачка в страни и никаква положителна оценка, когато човек се старае и проявява дисциплина :017:
Какъв му е дарът, ако има такъв, освен някой бял косъм ;D?


Романтика,а какъв асп.сключва Сатурн в тр.през 10 към Асц.
ако нат.Асц-МС са в квадратура,то тр.Сатурн също е в каре към Асц. и нещата касаещи кариера и постижения стават трудно,бавно ,много труд,оценките,признание мижави,регрес на плановете,околнит ти пречат,потискат развитието тиqда не забравяме и каре към Дсц,те са една ос-т.е нямаш подкрепата на другите,партньорите или трудно я получаваш
но когато тр.Сатурн мине в 11 д,вече секстил към Асц. идва признанието,11 е 2 от 10- може да даде растеж на заплащането от кариера,соц.статус-възход,материализира желаното,за което си си трудил дълго и усърдно

ако нат.Асц.-МС са в секстил по рождение ,то тр.Сатурн дава признание още през 10 дом,ако това са целите ти и ако имаш подкрепата на нат Сатурн по статус,в тригон е към Дсц.-лесно получаваш подкрепата на другите ,партньори,съветници  в постигане на целите си

да не забравяме,че Юпитер е в падение в  10 дом,а той дава растеж и развитие,но Марс ексзалтира тук,раздай се на макс,дела,дела и пак дела,не спирай
както и нат.асп.или връзка Сатурн-Юпитер-  соц. успех
10 дом освен кариера, соц.статус е и доброто име,което градиш с годините в социума и работата
първо работиш за добро име,после то работи за теб,когато си го изградил
« Последна редакция: Август 25, 2017, 09:27:17 am от strelicka »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1589 -: Август 25, 2017, 10:06:33 am »
При мен светилата са на 21-22 в подвижните знаци. Не отчитам събития ::)
Frankly, my dear, I don't give a damn.