Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290860 пъти)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #270 -: Ноември 12, 2014, 09:20:40 pm »
Скоро тр. Сатурн мина през прогресивното ми МЦ. Обикновено не гледам подобни аспекти. Но тр. Сатурн през нат. МЦ преобърна живота ми в доста насоки, даде ми израстване и доведе до още промени. Затова ми беше интересно дали ще има проявление при транзита през прогресивна точка.
Сега виждам, че по времето, когато аспектът е бил точен, аз много ясно се осъзнах като пораснала. Винаги съм харесвала да бъда класически елегантна, но напоследък имах едни хулигански отклонения и ми допадаше отвреме-навреме да минавам в другата крайност с дънки, кецове и изобщо...вид на 17-годишна. Е, рязко ми се изпари желанието да изглеждам така. Струва ми се нелепо и абсурдно и не отговаря на начина, по който се усещам. МЦ се свързва и с това как се показваме пред света, така че това е едното проявление.
Второто - все повече ми харесва да общувам с хора, които са доста по-зрели от мен, като имам предвид най-вече приятелски отношения с жени.

Мога да кажа, че Сатурн фино ми промени някои настройки, заради което се стигна и до външни проявления - с вида и приятелския кръг. Има още нещо - обмислям да направя голяма промяна с работата, като коренно сменя сферата. Това обаче ще е догодина, когато завърша образованието си.

Тоест, транзитът през пр. МЦ се е проявил като през наталното, но по-приглушено, не толкова явно и отчетливо. Темите, по които има раздвижване обаче са същите.

Заради тр. Уран през Венера (управител на МЦ) ме беше обхванала инфантилност, непукизъм и безразсъден ентусиазъм за глупости. Сатурн ме отрезви по много приятен, деликатен начин. Върна ме към ядрото ми, станах по-уравновесена и избистрих ценностите и желанията си.

Сатурн е голяма работа. :)
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #271 -: Ноември 13, 2014, 12:16:17 am »
Akruks, компенсацията е в ретроградната планета- има си причина да си родена с такава. Фокусът е бил в тази посока като дом, знак,аспекти и ако делата по същите си ги осъзнала в периода от 10-12 г., в годината когато Сатурн се е обърнал директен по прогресия,започваш да изразяваш неговата природа по типичния начин.Въвеждането на Сатурновите теми е продължило поне 2 1/2 г. ,а ако е имало активиране от транзити, лунации в периода, тогава би трябвало е да имаш връх в някоя област или край по оста 4/10-ти. Ретроградието при Сатурн не е чак толкова тежко в натала, просто ограничава вътрешната увереност на човек, там където действа, в тези области в картата и трябва повече време за да стигне своя Еверест, има повече препятствия нагоре по хълма. :)
Рени, аз това го знам от личен опит, затова и зададох въпроса на Рару да чуя нейното мнение, понеже останах с впечатление, че според нея като Сатурн е ретро си остава негативния отпечатък завинаги...
При мен проявлението, когато по прогресия стана директен през 82г, беше по 5д- спорта, нали Сатурн е У5 - тогава ходих на международна експедиция, а и след това пак по този дом са ми успехите, до преди да стане директен по прогресия нямах успехи по 5д, боледувах често, Сатурн е също У6- като бебе съм имала рахит и късно съм проходила, следващите години имах подкожен ревматизъм и зимно време краката ми се покриваха със синини, отървах се от него през пубертета, но косата ми в този период много се омазняваше и имах пърхут, кокоши тръни ми излизаха под ноктите и всичко това е по Сатурн...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #272 -: Ноември 13, 2014, 04:29:52 am »
Отпечатъкът си остава, прогресията не е гумичка за триене за да го премахне.Същият си го решила, както споделяш ти, чрез опита разширявайки разбиранията си за себе си.Можеш само да го надраснеш, не да го премахнеш. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #273 -: Ноември 13, 2014, 04:42:00 am »
Имате ли наблюдения от Сатурн когато се е обърнал ретрограден по прогресия, а в натала не е ретро.

Samoella,предполагам, че в първите години при обръщане ретро по прогресия си се вкопчила по делата, отразяващи елемента в който е поставен при теб Сатурн. Може да е имало задържане в тези области, както и дома, където е поставен и управлява, а след този период започваш да изпитваш силна нужда да развиваш по-задълбочено природата на същия.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #274 -: Ноември 13, 2014, 11:52:49 am »
Аз съм с ретрограден Сатурн в картата и няма да доживея да се обърне директен. Транзитите на Сатурн ги преживявам изключително болезнено, направо натърпимо. След Сатурновия възврат силата ми влезе вътре и направих голям личен прогрес, който почва и отвън да си личи.

Всичките ми планети от Марс до Плутон вкл. станаха ретроградни по прогресии една по една, само Нептун остана след няколко години.

Samoella

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 104
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #275 -: Ноември 13, 2014, 12:08:43 pm »
Samoella,предполагам, че в първите години при обръщане ретро по прогресия си се вкопчила по делата, отразяващи елемента в който е поставен при теб Сатурн. Може да е имало задържане в тези области, както и дома, където е поставен и управлява, а след този период започваш да изпитваш силна нужда да развиваш по-задълбочено природата на същия.

Благодаря Рени, при мен Сатурн след няколко години се очаква да се обърне ретро по прогресия досега все си е направо, той при мен е У5 иначе се намира в 10 дом в съвпад с МС, ЯВНО ще се вкопча по делата на 5 дом  :72:, но пък при мен и Северен възел е там в Козирог и го управлява пак Сатурн.
Относно транзита му в момента е в 3 дом, но се очаква след около няма година ще влезе в 4 дом, как се е проявил при тези от вас които сте го преживяли, по това време при мен ще е опозиция с наталния и за това вече прочетох по-горе. 

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #276 -: Ноември 13, 2014, 02:23:53 pm »
Аз съм с ретрограден Сатурн в картата и няма да доживея да се обърне директен. Транзитите на Сатурн ги преживявам изключително болезнено, направо натърпимо. След Сатурновия възврат силата ми влезе вътре и направих голям личен прогрес, който почва и отвън да си личи.

Всичките ми планети от Марс до Плутон вкл. станаха ретроградни по прогресии една по една, само Нептун остана след няколко години.

И при мен така, в натала е ретро стационарен, по прогресия също ретро, ей ужасно ми се отразява, ще го видим след възврата, дано стана по-устойчива, че така не може да се продължава.

Моите всички са ретро по прогресия без Юпитер и Марс, който пък от тронов стана заточен

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #277 -: Ноември 13, 2014, 02:50:25 pm »

С какво свързвате от опита си транзит на Сатурн през 3д?

При мен е носил отдалечаване от средата, предизвикано отвън. Почти отцепване от колектива. Не съм имала проблеми с близки и роднини, само средата. Но пък при мен Сатурн е У на 3 и отчасти У на 4д.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #278 -: Ноември 13, 2014, 02:59:48 pm »
Аз съм с ретрограден Сатурн в картата и няма да доживея да се обърне директен. Транзитите на Сатурн ги преживявам изключително болезнено, направо натърпимо. След Сатурновия възврат силата ми влезе вътре и направих голям личен прогрес, който почва и отвън да си личи.

Всичките ми планети от Марс до Плутон вкл. станаха ретроградни по прогресии една по една, само Нептун остана след няколко години.

Smarta, би ли споделила преживяното в периода, когато същите са се обърнали ретро по прогресия, особено Юпитер и Уран- ти си Слънчеви Риби с акцент Водолей, нали ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #279 -: Ноември 13, 2014, 03:23:08 pm »
И при мен в момента Сатурн транзитира през 5Д.От както е в дома не съм завъдила нова връзка.Изискванията за партньор когато Сатурн транзитира са много тежки и безкомпромисни и трябва да отговарят на Сатурново/Плутоновия архиетип,а той не е нито слабохарактерен,нито повърхностен,нито авантюрист. За това смятам вероятността за създаване на връзка почти за нулева.  :)
Мерси Драко,но направих този извод заради обратната връзка, която дадоха доста от приятелите тук,които са преживели транзита на сатурн през 5ти.
Доста от тях казват,че точно тогава са започнали сериозни връзки.
Както и да е, знам че явно ще имам доста грижи покрай детето и отговорности и това сигурно ще се отрази негативно на кариерата ми....но знае ли човек какво ме чака :-X

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #280 -: Ноември 13, 2014, 03:42:42 pm »
Мерси Драко,но направих този извод заради обратната връзка, която дадоха доста от приятелите тук,които са преживели транзита на сатурн през 5ти.
Доста от тях казват,че точно тогава са започнали сериозни връзки.
Както и да е, знам че явно ще имам доста грижи покрай детето и отговорности и това сигурно ще се отрази негативно на кариерата ми....но знае ли човек какво ме чака :-X
Дано дойде подходящият човек,разбира се!  :08: :)
През предишния сатурнов транзит в 5Д съм била дете и коментирам сегашния от личния ми опит.При мен не се е появила дори наченка на подходящ мъж за нова връзка,а Сатурн ми е У7.  :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #281 -: Ноември 13, 2014, 04:15:43 pm »
Smarta, би ли споделила преживяното в периода, когато същите са се обърнали ретро по прогресия, особено Юпитер и Уран- ти си Слънчеви Риби с акцент Водолей, нали ?  :)
Да, такова съм. Ще трябва да погледна точните моменти на обръщането и ще ти кажа.

С какво свързвате от опита си транзит на Сатурн през 3д?

Сега имам такъв транзит. Сатурн ми е У5 и 6. В трети дом имам натален Юпитер, Уран също е на ръба на ИЦ. Записах магистратура. Уча два семестъра наведнъж + малко работа. Доста се натоварвам. Безнадеждно лакома съм на четене и учене, не мога да науча всичко наведнъж, но не спирам да опитвам. Все не ми стигат парите да си купя всички книги, които искам, но пък за транзита през 3 дом купих повече откогато и да било. Спрях да карам колата и почнах да се движа с градския транспорт, добре се чувствам от това, тонизира ме, макар че всеки ден по 3 часа е досадно. С брат ми нямам никакви проблеми, нито с други роднини. В околната среда се случват подобрения, домът ми е по-комфортен от преди (след транзита във втори дом). Понеже вече година и половина Сатурн е в 3, скъса ме от пътувания из страната. Хем ме уморяват, хем ме разнообразяват и не съжалявам. Например като У5 в 3, много пътувания имах с хора, в който пея. Другите пътувания са само по роднински въпроси. В началото на периода ме принуди да си сложа в ред документалните въпроси - прехвърляхме имоти, коли, застраховки, регистрации... документите вкъщи сложих в невиждан ред. Подмених си личните документи. Накара ме да поема отговорност за колата. Сега е дори чиста!!! И може би най-уморителното - твърде много контакти. Не мога да отговарям на всички имейли и обаждания, да се виждам с всички приятели и познати. Пиша си едни дълги списъци и се мъча да ги отмятам. В университета получавам голямо признание и от колеги, и от преподаватели. Благодарение на транзитния Сатурн в дома на Юпитер, оцених какво е да имаш Юпитер в даден дом. Реших професинално да се настаня в сферата на образованието и да не я напускам. Това е в основни линии.
А да, подариха ми много хубав телефон и електронен четец на книги. Отделно си подобрих самооценката.

След два месеца ще имам точен квадрат на Сатурн към Слънцето. Ще се обадя за отчет.

Плаши ме Сатурн в 4. Особено минаването през ИЦ, който е съвпад с Антарес. Никой транзит през тая точка не ме е зарадвал.
« Последна редакция: Ноември 13, 2014, 04:32:08 pm от Smarta »

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #282 -: Ноември 13, 2014, 04:17:28 pm »
С какво свързвате от опита си транзит на Сатурн през 3д?

При мен е носил отдалечаване от средата, предизвикано отвън. Почти отцепване от колектива. Не съм имала проблеми с близки и роднини, само средата. Но пък при мен Сатурн е У на 3 и отчасти У на 4д.
При мен този транзит донесе 2 курса и постоянна татуировка на ръката с името на мъжа ми. Транзита не оряза по никакъв начин контактите ми, към които и без това съм особено избирателна, вероятно защото и по натал Сатурна ми е там. Единствения човек, с който прекъснах комуникация по време на този транзит е майката на мъжа ми.   ;D

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #283 -: Ноември 13, 2014, 08:27:45 pm »
С какво свързвате от опита си транзит на Сатурн през 3д?

При мен е носил отдалечаване от средата, предизвикано отвън. Почти отцепване от колектива. Не съм имала проблеми с близки и роднини, само средата. Но пък при мен Сатурн е У на 3 и отчасти У на 4д.
Когато за пръв път транзитира Сатурн през 3д сама се бях отдалечила от многото младежки компании, с които всеки ден се виждах за кафета, водки и всек'ви такива... В този период си напълних библиотеката с книги, записах частни уроци по математика и след няколко месеца издържах изпита в ТУ София с мн.добър, приеха ме да следвам "Съобщителна техника" - по 3д  :012:
Сега тр Сатурн е отново в 3д, миналото лято извърши съвпад с точния съвпад между Марс У3 и Нептун У7 в 3д, а това лято, като ретрограден, го доближи- общуването не беше ограничено, пътуванията също, но имах проблем с десния крак в областта на ишиасния нерв, дали сухожилие бях разтегнала или мускул съм поразкъсала, но една година ме болеше и е имало дни, в които си влачех крака като пребито куче.
« Последна редакция: Ноември 13, 2014, 09:23:25 pm от akruks »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #284 -: Ноември 13, 2014, 09:17:40 pm »
С какво свързвате от опита си транзит на Сатурн през 3д?

При мен е носил отдалечаване от средата, предизвикано отвън. Почти отцепване от колектива. Не съм имала проблеми с близки и роднини, само средата. Но пък при мен Сатурн е У на 3 и отчасти У на 4д.

Четене на книжки, работа далеч от близки,пътувания с цел, връзка . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“