Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268632 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1125 -: Януари 06, 2016, 09:40:32 am »
Аз още не съм го усетила някак. Може би, защото в прогресии ми е все още ретро и ми синхронира :)
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1126 -: Януари 06, 2016, 09:46:12 am »
Аз още не съм го усетила някак. Може би, защото в прогресии ми е все още ретро и ми синхронира :)

и моя прогресивен Мерк е ретро, но на транзитния не му пречи да се проявява .... Но си спомням че едното ретроградие през 2015 и при мен нямаше нещо особено - не знам от какво зависи

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1127 -: Януари 06, 2016, 09:59:33 am »
Гледам в темата последно мнение от Роза, отварям - Алена  :D Ретро Меркурий  :012:

Мотае ми се из пети дом, разбира се къде другаде да са ми неразбирателствата. Обикаля около 150* с АСЦ. Освен това ми управлява АСЦ и съуправлява 10 дом.

Мисля си, тези на които Меркурий ни е подчертан в натала, дали по-осезаемо не усещаме ретро-фазата му, т.е. винаги има проявление?
« Последна редакция: Януари 06, 2016, 10:06:57 am от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1128 -: Януари 06, 2016, 10:05:33 am »
И на мен прогресивен Меркурий преди няколко години се обърна ретро, но не забелязвам никаква разлика в проявлението на транзитен ретро Меркурий :)
Няма как прогресивните планети да се проявяват като натални, че да сме свикнали до такава степен с енергиите им и  да не ги усещаме. :) Даже смятам напротив.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1129 -: Януари 06, 2016, 10:58:57 am »
При бих казала е подчертан в натала - У3, У4, У7 на К11 и на върха на тао квадрат с опозицията Плутн-Юпитер. В момента и не от скоро е в съвпад с тр. Плутон ...  ;D

Може би защото е много настъпан в последните години - каквото и да прави ми е станало ежедневие  ;D
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1130 -: Януари 06, 2016, 11:02:29 am »
При бих казала е подчертан в натала - У3, У4, У7 на К11 и на върха на тао квадрат с опозицията Плутн-Юпитер. В момента и не от скоро е в съвпад с тр. Плутон ...  ;D

Може би защото е много настъпан в последните години - каквото и да прави ми е станало ежедневие  ;D

Все едно да кажеш, че се свиква на бой  ;D
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1131 -: Януари 06, 2016, 12:20:52 pm »
Ха ха, ами ... просто ми е ежедневие от няколко години и не се впечатлявам  :012: , но нямам търпение вече Плутон да се махне от там  ;D Добра работа свърши, хайде да си хваща пътя  :012: но още година ще му досажда :)



Направете си синастрия със синодичния цикъл Слънце - Меркурий, за повече инфо какви насоки може да предложи ретроградието на Меркурий.

Благодаря за идеята :) А можеш ли дадеш дата и час на съвпада?
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1132 -: Януари 06, 2016, 03:27:05 pm »
Тоя шматник този път въобще съм го опуснала кога е тръгнал ретро :D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1133 -: Януари 06, 2016, 04:13:35 pm »
Браво на малкия! Свърши ми много добра работа - всичко, което "висеше", откакто се разболях, се уреди и приключи .... ще го черпя  :clap: :clap:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1134 -: Януари 06, 2016, 05:59:22 pm »
По ретро Меркурий ми се развали дистанционното на климатика и сега нито мога да го изключа, нито да регулирам температурата. И е минало на 25 градуса, тук е сауна вече, цяла нощ не можах да спя. Помислих, че е от батериите - купих нови, сложих ги правилно, дистанционното изобщо не се включва.

Веднъж звънях в сервиза по повод същото дистанционно, трябва да се чакат 2-3 седмици за ново, това е абсурдно!
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1135 -: Януари 06, 2016, 06:07:50 pm »
По ретро Меркурий ми се развали дистанционното на климатика и сега нито мога да го изключа, нито да регулирам температурата. И е минало на 25 градуса, тук е сауна вече, цяла нощ не можах да спя. Помислих, че е от батериите - купих нови, сложих ги правилно, дистанционното изобщо не се включва.

Веднъж звънях в сервиза по повод същото дистанционно, трябва да се чакат 2-3 седмици за ново, това е абсурдно!

На моя шеф му се развалиха двата климатика - маркови и профилактирани всяка година ... А тази сутрин му блокира гаражната врата ....



Браво на малкия! Свърши ми много добра работа - всичко, което "висеше", откакто се разболях, се уреди и приключи .... ще го черпя  :clap: :clap:

Хепи, много се радвам :)
« Последна редакция: Януари 06, 2016, 06:11:32 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1136 -: Януари 06, 2016, 06:14:35 pm »
Сега въпросът е как да изтърпя тази денонощна сауна, времето е тръгнало да се затопля.

Но и съвсем да го изключа - не става. Тази сутрин за няколко часа нямаше ток, събудих се от студ.

Климатикът вече не е в гаранция, ще трябва да се поръчва ново дистанционно и май ги пращат чак от София. Един месец чакане.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1137 -: Януари 06, 2016, 07:53:04 pm »
 :043: :043: :043:

Оказа се, че не бях сложила правилно батериите - двата плюса трябва да са в различни посоки и има значение коя от батериите къде слагаш.  :57: Получих просветление! Това задължително трябва да се полее  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1138 -: Януари 11, 2016, 04:48:41 pm »
Ама и работа, телефонът ми загина окончателно. Трети път блокира, та се върнах на по-стара версия. Магариите почнаха още от ретро-сянката, ама нали си упорствах. Станах в 05 30 от само себе си, от стрес, да не се успя за работа, че кой ти ползва вече часовници, само мобилната аларма.
Меркурий ми управлява 2 и 11 домове-дала съм почти една заплата заеми на приятели, не мога да ги оставя, колективна схема стана. А ще тряБва да се бръкна за ново телефонче някак. Ще го мислим.....Назад, назад, моме по 2 и 11 домове.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1139 -: Януари 11, 2016, 06:45:16 pm »
Аз пък днес съм станала 1/2 час по-рано :( Какво прецакване ...
Над силата е само умението да я владеем!