Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268539 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1170 -: Януари 17, 2016, 03:52:00 pm »
При мен върви през 7 дом - с господина, с който възобнових контакт през декември, се водят едни безкрайни разговори, обяснения, изясняване, - повечето за стари неща, но аз вкарвам и сегашни ситуации. Интересно е. Мисля че никога преди не бих си позволила да говоря с партньор по такъв начин - много тайни се разкриха, и от двете страни. Странното е, че тайното е само при мен :) - Мерка е У3,4,12. При него е У1 и У10 и минава през 5 дом.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1171 -: Януари 17, 2016, 04:50:13 pm »
В моето обкръжение, вкл. и за мен - изминалата година беше много критична в партньорски план, може би от ретро.Венерата ...

Иначе и написаното от starinthenightsky се случва. Сезонната карта почти дублира солара ми, та явно темата ще е на масата през цялата година при мен :(
Над силата е само умението да я владеем!

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1172 -: Януари 17, 2016, 05:29:12 pm »
Да и при мен всичко казано от Starinthesky се случва , но от както се върнах в Белгия ме гони яка депресия. Може би от Слънцето , което в Северна Европа едвам се появява на хоризонта. Меркурий при мен е управител на Асцедента и в момента се разхожда в 8-ми дом на  кризите , мисля че всичко идва оттам.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1173 -: Януари 17, 2016, 05:46:30 pm »
Грег, приеха ли те на работа, помня доста време това те притесняваше ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1174 -: Януари 17, 2016, 05:51:32 pm »
Да да , всичко е наред, избраха ме пак при Юнското ретроградие на Мерка. Друго хубаво нещо и сериозно ми се случи пак сега при това ретроградие. За мен тези периоди са страшнно важни. Ще пиша за второто събитие като приключи. Сестра ми успя да завърши при ретро Венера, пак управител на асцедента.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1175 -: Януари 17, 2016, 07:45:16 pm »
Да да , всичко е наред, избраха ме пак при Юнското ретроградие на Мерка. Друго хубаво нещо и сериозно ми се случи пак сега при това ретроградие. За мен тези периоди са страшнно важни. Ще пиша за второто събитие като приключи. Сестра ми успя да завърши при ретро Венера, пак управител на асцедента.
Браво!  :clap:

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1176 -: Януари 18, 2016, 04:15:40 pm »
И мен не ме пропусна Меркурий - резервирам хотел в чужбина и го плащам онлайн, но се оказа,че съм избрала стая с 2 легла, вместо с 3. Резервацията беше с невъзможност за сторниране или промяна, та се наложи да звъня в Америка, да обяснявам случая, за да я анулират безвъзмездно и да потвърдят новата. ::) 

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1177 -: Януари 19, 2016, 05:54:04 pm »
РАДВАМ СЕ НА Меркуцио че ми обърка малкия подреден свят, че да видя по друг начин нещата.
Върна ми хора от миналото, друга интроспецкийка направих за живота си.
Рекламациите са повече, телефонът дето се прецака ми го подариха пак на рероградието му. тогава си казах-дарен е е-няма да се чупи, знаейки че се лъжа. ;)
Счупи ми се инструмента, на който работя, за ботушите дето се огънаха в леда няма да говоря. Акумолаторът се зарежда, циповете на другите ботушки ги движа с вилица, но вървят. Някак шестодомно есенциално се отчитам с битовизми. Кво пък, само дето не мога да си правя планове, нещо друго спонтанно ги осуетява.
Транзитът е в 6 и 5 дом сега, но натално мерк ми държи финансите, ще се харчат непредвидени пари.
Най-вече не си обяснявам защо ме гаври като няма точни аспекти?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1178 -: Януари 19, 2016, 07:22:06 pm »
...защото,Енигма, попитай Слънцето си и Венера/Сатурн .:-)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1179 -: Януари 20, 2016, 09:28:41 am »
Нигме,виж дали не квадратира върха на 2 дом,пък и Мерка е в ретро съвпад с Плутон

при синът ми нещата се отпушиха, той е натално с ретро Мерк. и ретро Юпитер- та неща обявени за продажба,седяха с месеци, сега за две седмици продаде колата,обектива на Канон,че си купи по- профи и гуми,вчера накуп последните две ги прати по куриер,ей това е да ти върви на ретро,като си изначално ретро :72: даже периода,който бях маркирала като възможен това да се случи съвпадна  ;)
рекламация на сокоизтисквачка, която Е мак не признаха,само я връщахме до Румъния и трупахме месец денгуби,в официалния сервиз ,където той я занесе ще я ремонтират гаранционно,първите губят завинаги клиенти,черен петък грънци,око да види,ръка да пипне трябва за да видиш слабите звена на стоката
« Последна редакция: Януари 20, 2016, 09:37:12 am от strelicka »

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1180 -: Януари 20, 2016, 11:05:25 pm »
Нигме,виж дали не квадратира върха на 2 дом,пък и Мерка е в ретро съвпад с Плутон

при синът ми нещата се отпушиха, той е натално с ретро Мерк. и ретро Юпитер- та неща обявени за продажба,седяха с месеци, сега за две седмици продаде колата,обектива на Канон,че си купи по- профи и гуми,вчера накуп последните две ги прати по куриер,ей това е да ти върви на ретро,като си изначално ретро :72: даже периода,който бях маркирала като възможен това да се случи съвпадна  ;)
рекламация на сокоизтисквачка, която Е мак не признаха,само я връщахме до Румъния и трупахме месец денгуби,в официалния сервиз ,където той я занесе ще я ремонтират гаранционно,първите губят завинаги клиенти,черен петък грънци,око да види,ръка да пипне трябва за да видиш слабите звена на стоката
И аз съм с поколенческия съвпад в дева, плутоне там-във 2 дом, меркур е диспозитор, нямат аспекти-това 108 гр. не го броя.  Малко след този коментар неочаквано ми дадоха закъснял хонорар.
Дона Кънингам в " Плутоновоте кризи" твърди, че позицията на плутон в дом е равно на-провалът напук в конкретната област от картата. Сега намирам логика, беше ми начин на мислене да мразя и игнорирам парите. Имам напредък, след като освен дребни липси, има и придобивки.
А към енергията на парите-напоследък се раздавам, и се справям финансово, идва източник за нови заработки периодично. И преди съм давала, но мисленето ми беше спестовно. Явно при мен парите трябва да са в оборот-въртят ли се-давам-вземам-изобилието не секва.
А раснах на ръба на липсата, промених си ценностите по 2 дом, мисленето, отношението.
Даде ми нов поглед, благодаря. ;)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1181 -: Януари 20, 2016, 11:39:57 pm »
Стар, няма ли промяна в отношението , грижите  към "кошницата" ти  на всеки 6 г. при ретро периодите ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1182 -: Януари 21, 2016, 10:52:48 am »
Плутон е колективна планета и като такава иска да осъзнаем истината за слабите места и недостатъци,дето ни връщат в изходна позиция,когато опрем до тях, да се жертваме за колективното,както го правим за себе си,чрез опозиторната на рожденната му позиция точка,чрез крайностите виждаме и едната и др.точка на махалото и даването не е само материално,може да са грижи,внимание,съвет,отделено лично време за някой ,психологическа подкрепа по оста 2-8 дом,изгубването на правилна перспектива във взаимовръзката с другите ни налазва като криза,
плуто учи човек кога да дава, кога да не дава, колко да дава и да разбере, че недаването е понякога върховно даване, това последното е копнато/ ама си е много вярно  ;)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1183 -: Януари 21, 2016, 03:13:37 pm »
Току що ми звънна един мъж да му изключа СОТ-а.  ;D

Пет минути говорим и не можем да се разберем, да беше питал веднага къде звъни.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1184 -: Януари 21, 2016, 08:10:21 pm »
Ретро Мерка донесе огромна сметка за телефона на братовчедка ми. Направо побесня и тепърва ще се изяснява с оператора. А при мен, хааа интриги на работното място. Направо не мога да повярвам колко ниско можем да паднем, само и само да се изкачваме по стълбата на властта. И то удара, подозирам че е от близка за мен жена. Жалко, че отварянето на очите е съпроводено с такава болка.  :(
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."