Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268598 пъти)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1260 -: Май 02, 2016, 03:48:10 pm »
Обмислях по ретро Мерк да реализирам мечта от 7год. , но нещо пак загубих хъс.  ::)
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1261 -: Май 03, 2016, 08:22:11 am »
тези дни и аз, и хората около мен губим разни вещи. чудя се от ретро мерка ли е или от някоя друга планета от ретроградния парад.
напоследък забелязвам, че по-скоро по време на стационарната фаза се случват разни дребни и неприятни нещица, не толкова по време на самото ретроградие.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1262 -: Май 03, 2016, 08:59:22 am »
Обмислях по ретро Мерк да реализирам мечта от 7год. , но нещо пак загубих хъс.  ::)
И аз имам мечта от 4 години,но никога не ми остава време за нея.Това е сериозен мозъчен напън,а повече имам нужда от психически релакс.И това твоето май не е загуба на хъс  :72: :-*
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1263 -: Май 03, 2016, 09:39:55 pm »
В момента имам чувството, че Виваком ме изнудват.  :012: Ползвам нет+тв пакет за 8 лева с н' на брой канали. Предстои ми смяна на адрес и те ми казват така: "И ли си прехвърляш броя канали, с по-лошо качество вариант на връзка за тройно по-висока цена, или запазваш цената, но плащаш солена неустойка, защото ти правим прекратяване на договор и сключване на нов, с желаната от вас актуална промоция."  :012: Направо ме изумяват с глупостите си. Разправяла съм се с тях и преди.
В момента Меркурий е ретрограден през моя 9ти дом, а натално е У1,2,10 на ИЦ.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1264 -: Май 03, 2016, 09:41:28 pm »
С тия от Виваком много трудно се работи, със или без ретро Меркурий  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1265 -: Май 03, 2016, 10:03:17 pm »
Да бяха само Виваком  :012:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1266 -: Май 04, 2016, 11:34:25 am »
Преди малко ми съобщиха, че имотната сделка за момента се проваля. Другата страна не е представила документ, а ваденето му струвало няколко хиляди лева ... Аз от самото начало бях много против този имот и имах силно вътрешно безпокойство ... :( Сега ми е мъчно за това, което родителите ми преживяват ... :(

Копнато от един друг форум за провалените сделки в сегашния момент.

"Ретгроградният Юпитер в Дева до 10 май е свързан преди всичко с ината, забавянето и "закучването" на сделките по необясними причини. При много хора планетата, когато е ретроградна, влияе отрицателно на сделките и паричните постъпления, носи забавяния, загуби, неразплатени доставки, неразплатени задължения, изоставяне на плащанията, забавени вноски, по-ниски от обичайните постъпления/вземания от клиенти."
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1267 -: Май 04, 2016, 11:49:22 am »
При много хора планетата, когато е ретроградна, влияе отрицателно на сделките и паричните постъпления, носи забавяния, загуби, неразплатени доставки, неразплатени задължения, изоставяне на плащанията, забавени вноски, по-ниски от обичайните постъпления/вземания от клиенти.

Интересно, а при мен точно наобратно е потръгнало. Даже имам чувството, че сега ми се връща/компенсира всичко, от което съм била лишена и с каквото съм била ощетена. Случиха се неща, които ме накараха да повярвам в справедливата изстрадана награда.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1268 -: Май 04, 2016, 11:52:21 am »
Ако в натала ти Юпитер е ретро, може да се проявява късметлийски при теб сега :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1269 -: Май 04, 2016, 11:57:16 am »
Нито Юпитер, нито Меркурий са ми ретро. Само Венера. И нейните ретроградия не се проявяват късметлийски, напротив.

Хм, сега като се замисля, може и от ретро Марс да е - прави тригон с нат. Слънце и прогр. Венера.  :)
« Последна редакция: Май 04, 2016, 12:04:15 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1270 -: Май 04, 2016, 12:42:19 pm »
Интересно, а при мен точно наобратно е потръгнало. Даже имам чувството, че сега ми се връща/компенсира всичко, от което съм била лишена и с каквото съм била ощетена. Случиха се неща, които ме накараха да повярвам в справедливата изстрадана награда.

Ами уран ти е в съвпад вече с венера, нали? А другата седмица транзитна венера ще ти е в опозиция с уран, т.е. двойно подчертаване на аспекта
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1271 -: Май 04, 2016, 01:02:36 pm »
Ами уран ти е в съвпад вече с венера, нали?

Абсолютно точен по градус. Съвпадът му с Меркурий не беше толкова ефективен. Но при мен Венера е много силна и има достойнства във ведическата карта. Даже сега по-силно се изявява по домова позиция в навамша /11 дом/, отколкото в раши /6 дом/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1272 -: Май 04, 2016, 09:50:25 pm »
На Дьен пабьедъй ли се изправя Юпитер? Ехе, отпушиха се нещата :cheer:
(☿℞ ми подсказва, че ♃℞ в ♍ = запек. Включително и мунданен.)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1273 -: Май 04, 2016, 10:18:18 pm »
На Дьен пабьедъй ли се изправя Юпитер? Ехе, отпушиха се нещата :cheer:
(☿℞ ми подсказва, че ♃℞ в ♍ = запек. Включително и мунданен.)

На Дьен Йивропы  :29:

Всъщност на 10ти тръгва директно, ако гледаме ефемеридите.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1274 -: Май 04, 2016, 10:44:50 pm »
Тю, за една бройка. С тия ретро Мерк, ретро Марс и ретро Сатурн какъв парад ще правят на Красния площад, хич не знам. Ще вземе да им се счупи нещо…