Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268593 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1425 -: Септември 25, 2016, 04:48:24 pm »
Сега приключвам въпросния анализ, смятайте колко дни се точи, не ми е в стила.

Чудех се защо напоследък съм с толкова забавени мисловни реакции, не мога да се концентрирам и нямам бистра мисъл... Погледнах - транзитният Меркурий след стационарната си спирка почти не е мръднал и тия дни прави квадрат с наталния ми Нептун.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1426 -: Октомври 07, 2016, 02:28:17 pm »
От днес вече Меркурий  ще ни провокира да експериментираме, според нуждите ни, в онези области и сфери, за които ни е било напомнено при ретро фазата му. Както и да действаме цивилизовано, там където предстои да осъществяваме събраните информация и факти, докато достигне горен съвпад . Анаретния 29 * в Дева , в който спря Меркурий, може да остави някои ангажименти, проект, план недовършени; думи неизказани, отношения неизяснени, а това не се харесва на природата на Дева- и може би това ще наложи да се извършат промени в онези области, където има най-голямо съпротива към промяната. Всички онези, които са започнали някакво "изчистване" без значение дали е свързано с природосъобразен начин на живот, взаимоотношения или  разни натурии, може да не са доволни, защото са свръхкритични към очаквания резултат- Меркурий спря заедно с Юпитер.
Всички онези, които имат планети, точки в анаретен градус и повече от 2 ретроградни планети, получихте ли обяснение и/или  превод за онова, което се свързва с  тялото и неговите нужди, с работата ви, както и с финансите, нещо да кажем като удовлетворение?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1427 -: Октомври 08, 2016, 02:09:43 pm »
Моята опозиция по ос 8/2  Мерк-  ретро Сатурн  на 28 гр. Козирог/ Рак се води анаретна.
Вчера с удоволствие видях, че във фиша не са ми отчели един ден неплатен отпуск и веднага сметнах това за знак свише, като си купих едно яке, за което се колебаех.
Отделно, имам немалки неочаквани приходи, те са по 3-ти дом, по 8-ми също пълно удовлетворение от една романтична вечер на хубаво място.
« Последна редакция: Октомври 08, 2016, 02:22:11 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1428 -: Октомври 08, 2016, 02:15:55 pm »
Ако си ползвала този ден неплатен отпуск, ще ти го вземат от следващата заплата.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1429 -: Октомври 08, 2016, 02:18:59 pm »
Ако си ползвала този ден неплатен отпуск, ще ти го вземат от следващата заплата.

Ех, няма безплатен обяд!  ???
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1430 -: Октомври 08, 2016, 02:20:51 pm »
Няма как да стане, става въпрос за една събота, в която така и не са отчели точно кой е бил и кой не е.
При нас всичко може, случвало се е и друг път.
Хич не го смятам за безплатен обяд, след като ми спестяват командировъчни и допълнително отработени часове, вкл. и в почивни дни.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1431 -: Декември 06, 2016, 09:50:39 am »
скоро от 19.12 .2016 /15* Козирог до 8.01 2017 год./28 *Стрелец/
ПСФ – 1 до 19 декември 2016
Ретроградие - 19 декември 2016 до 8 януари 2017
ВСФ - 8 до 28 януари 2017


Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1432 -: Декември 11, 2016, 06:30:12 pm »
Значи до 19 покойно мога да си взимам домакински уреди?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1433 -: Декември 11, 2016, 07:15:03 pm »
Значи до 19 покойно мога да си взимам домакински уреди?
По-добре изчакай да мине и ВСФ.

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1434 -: Декември 11, 2016, 08:16:54 pm »
По-добре изчакай да мине и ВСФ.

Еее, който е закъснял с коледните подаръци, какво да прави?? :o Поне до 19-и се надявам да не стане някоя мизерия с избора. O:-)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1435 -: Декември 11, 2016, 09:07:50 pm »
Може ли да действаме на обратното обратно и да изправим дефекта .В смисъл -меркурий ръце/ крака, да му/ си купя обувки  с ретро елементи -архаични оръдия за ръце и да го отработа и обезоръжа без да се тревожа :017:  Също втората ми идея за пробване е да си купя техника внос от вън нейде с транспортни дефекти в опаковката, но здрави.. като ги поръчам онлайн, ама ги взема пеша,на 2 крака. Абе мисълта ми е, че Меркурий кажи речи вечно е ретро, в сянка или друг недъг и неволя-та ако си съобразявам шопинг терапията с него -съвсем ще се излекувам- тъй че не е полезно ;D  и търся начини да  продължа да си пазаря ,ако не съвсем на воля, то поне ,тъй че да извлека дивиденти . :017:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1436 -: Декември 11, 2016, 09:19:51 pm »
Май по време на предишното ретроградие трябваше спешно да си купувам нов хладилник. А бях заделила тази сума за други неща по ремонта, който така и не завърших. Хладилникът работи перфектно, сега се моля пред пералнята. А вчера се отчупи капакът на климатика, само 4-годишен и не беше куча марка или секънд хенд. Където пипна, там се пука. Руки из жопы, както казват руснаците.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1437 -: Декември 12, 2016, 08:29:32 pm »
Значи до 19 покойно мога да си взимам домакински уреди?

ако имаш някой с рожден ретро мерк,натовари го той да ти го купи,на тях им върви тогава

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1438 -: Декември 17, 2016, 11:17:45 pm »
Меркурий се обръща тъкмо преди съвпада си с Плутон, Слънцето е на път да влезе в анаретна зона, а Марс тъкмо е направил ингрес в Риби. Изглежда това ретроградие ще е поляризиращо, на крайности и преломни моменти - на преобръщане.

Луната и Нептун са в опозиция - в близост до нодалната ос - ще има крайност на емоциите. Уран и Юпитер са противопоставени - балансира ги Сатурн.
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1439 -: Декември 17, 2016, 11:28:01 pm »
Предполагам, че точно преди празниците пак ще ме изгърбят. Работя меркуриева професия и по време на ретроградните фази идват повече поръчки, при това от неочаквани места. Каквото мога съм го пренасочила вече за януари, допълнителни ангажименти. Обаче по основните може да е гърч, предколедно. Ще карам скоро и марсово завръщане, а сега и Кету минава през наталния Марс – енергията ми клони към кота нула, чувствам се изчерпана и имам нужда от презареждане, с повече положителни емоции.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui