Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268935 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1560 -: Януари 07, 2017, 10:30:28 pm »
Луната също отговаря за ума, така че раняването й от опозицията с Марс много добре се връзва с припадъците и спорадичните изблици. Силният Мерк явно донякъде компенсира и затова човекът не е съвсем луд.
Тези дни си мислех за съвпада Мерк-Юпитер и си обещах някога да почета и проуча повече за него.
Имам две карти без час с такъв съвпад. Едната е на мъж със съвпад в Рак, другата е на жена със съвпад във Везни. В западната астрология Юпитер се приема за висша октава на Меркурий, във ведическата е свързван с морала и душевността на личността.
И при мъжа, и при жената, които са от различни поколения, расли и живеещи в различна среда, има отчетливо изявена душевна мръсотия, липса на морал, циничен и вулгарен изказ, комплекси маскирани зад "остроумни" шеги.

изтрих си предния пост, защото сега разбирам, че говорите само за ведическа. Сори за притеснението.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1561 -: Януари 07, 2017, 10:30:37 pm »
Луната също отговаря за ума, така че раняването й от опозицията с Марс много добре се връзва с припадъците и спорадичните изблици.

Античните астролози нали са били по–категорични, свързват това влияние с лудост, безумие, гърчове, епилептични припадъци. Но за да се постави такава "диагноза", трябва да има още много фактори и предпоставки.

Цитат
Силният Мерк явно донякъде компенсира и затова човекът не е съвсем луд.

Според мен двупосочно може да се изяви, ако има някакво преекспониране. Или тронова планета, екзалтирала, или заточена да даде някакъв бъг. Наблюдавала съм го и в здравни карти /по Аюрведа/ – заболяването да е показано от планета в собствен знак или екзалтирала.

« Последна редакция: Януари 07, 2017, 10:32:51 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1562 -: Януари 07, 2017, 10:44:32 pm »
и мойте постове от сутринта ги няма,при публикуването изписа грешка,после два пъти ги публикува и накрая ги няма,питах те за залезите,който качваш,символично какво завършваш
Да, и точно изчезването им ме кара да си мисля, че това, дето го завършвам, няма да го бъде.
Просто имам слабост към залезите и добра видимост за тях, за изгрев не се жертвам да се будя повече от веднъж годишно.
Дадох си сметка, че за 5-6 дни съм се чула/писала  с всичките бивши мъжове в живота си- нещо ме накара да им пиша я за имен ден, я по друг повод .С единия се засякохме в заведение.
 Преди малко ми звънна бивша колежка, издирила ми номера от обща позната, от години сме си изгубили координатите.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1563 -: Януари 07, 2017, 11:43:00 pm »
Още един ефект отчитам от стационарния Мерк върху Марса ми - дойде ми форумната муза. Няколко месеца ме мързеше да пиша и сега такава енергия за писане....от къде се взе  ;D
При първия транзит през Марса преди стационарната фаза се сбърках от писане, но по работа...и малко по скайпи вайбър.  :engel016:
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1564 -: Януари 08, 2017, 12:00:50 am »
Някакъв инцидент ли е станал предния път? Авария?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1565 -: Януари 08, 2017, 12:16:59 am »
Уран все пак е проработил. При този транзит може да се научиш да контролираш такива състояния, но трябва да спреш да се страхуваш и да си сигурна, че всичко зависи от теб.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1566 -: Януари 08, 2017, 12:17:50 am »
Казах ли ти, че все пак смятам да установя контакт с извънземните? Поискано – сторено.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1567 -: Януари 08, 2017, 12:25:02 am »
Затова ли пускаш само космонавтски филми със скафандри :012:  Каква е случката че не разбрах ?

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1568 -: Януари 08, 2017, 12:25:35 am »
По ретро анаретен Мерк в Стрелец цяла вечер за луди си говорихме, сега минахме на налудничави преживявания и на извънземни  ;D
За рептилите в 16-и апартамент кога ще стане дума? ;D
Пък мен покрай Венера-Нептун в Риби ме е налегнала една съпричастност и доброта, чак не съм на себе си. Държа да отговарям на всеки въпрос във форума, да помагам на децата по спирките. Който иска да се възползва бързо, щото доколкото се познавам няма да ме държи дълго  :012:
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1569 -: Януари 08, 2017, 12:33:28 am »
Аз не съм била добра от няколко години и не смятам-мисля че ми омръзна за винаги. С Уран ву Венера и Марс и Плутон към тях, Сатурн каре към Слънцето-сбогом мили деца  :012:

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1570 -: Януари 08, 2017, 12:42:26 am »
Сега меркурито е под егидата на сатурна, а откровения тук се случиха :57:. Харесва ми, и правилно си мисля, че когато се държим дървено, то е за да прикрием човешка чувствителност.

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1571 -: Януари 08, 2017, 12:47:18 am »
Хайде сега,
милиарди хабер си нямат за ретро Меркурия.
А ние тук седим и се нищим и разнищтваме.
Направо сме си прекрасни!
И да я караме по-нашироко и по-добре, моля ви!
Всичко ще ни се намести и ще ни е наред  :-*
https://www.youtube.com/watch?v=LRP8d7hhpoQ
« Последна редакция: Януари 08, 2017, 12:54:13 am от lina »

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1572 -: Януари 08, 2017, 01:14:07 am »
По ретро анаретен Мерк в Стрелец цяла вечер за луди си говорихме, сега минахме на налудничави преживявания и на извънземни  ;D
За рептилите в 16-и апартамент кога ще стане дума? ;D
Пък мен покрай Венера-Нептун в Риби ме е налегнала една съпричастност и доброта, чак не съм на себе си. Държа да отговарям на всеки въпрос във форума, да помагам на децата по спирките. Който иска да се възползва бързо, щото доколкото се познавам няма да ме държи дълго  :012:
Вчера пресичах пешеходно, и един пич-млад БМВеец говореше по тел, с ляв завой, не можеше да обслужи всичката информация, едва наби спирачки, щеше да ми прегази тънката нога. Две минути след това видях едно бабче да пресича на тъмно в час пик с млякото  от млекаря, помогнах.Каквото е писано се случва.
 Не мога да вярвам, че всеки ден тя така си ходи бабката за мляко, без да я блъснат и потрошат. Просто 10 минути пресичахме натоварено платно, но никой не свиреше и не псуваше.
« Последна редакция: Януари 08, 2017, 01:17:40 am от enigma »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1573 -: Януари 08, 2017, 03:12:21 pm »
Този ретро Мерк ми беше много изнервящ, беснеех си наум през цялото време, ама накрая завърши с телефон размазан в стената, горкият е на сол :D

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1574 -: Януари 08, 2017, 03:38:55 pm »
Сега виждам, че ст. Меркурий ще е в точна опозиция с нат. Слънце.
Очертава се да поставя въпрос в Понеделник, който няма да се хареса на някои от колегите ми в новия обект, където съм в момента.
Бях търпелив, очаквайки, че сами ще се усетят и замислят, но има правила и норми, които трябва да се спазват - омръзна ми да смърдя на цигари, да съм пасивен пушач без да съм го желал и т.н.