Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268620 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1710 -: Декември 06, 2017, 02:30:49 pm »
Има индийски магазини във Варна, ще взема и там да потърся. Но не ми се обикаля много и си напоръчвах разни джунджурийки от електронни магазини. Част от тях пристигнаха – от някои съм доста разочарована, не струват похарчените пари. Един грозен и начумерен Ганеша пристигна, на картинката изобщо не изглеждаше така.  Най-сполучливата покупка по (пред)ретрограден Меркурий се оказа маркова чанта от естествена кожа, намалена с 50%. Няма никакви дефекти, вероятно просто е била последна останала бройка от колекцията.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1711 -: Декември 06, 2017, 03:46:33 pm »
Класика в жанра, явно от такива случки му е тръгнало името на ретро Меркурий-отивам да получа доставка, като излиза че трябва да заплатя само 3лв .Обърках се ,пратката беше моя -дъски за икони ,личат си, тежат, но дължа само 3лв... :017: Зачудих се кво става, банков превод или друго, защото схемата на самото поръчване беше завъртяна, но не- нищо не дължах! Звъннах им да питам как трябва да платя ,а те дори не знаеха, че са сбъркали .Аз знаех и можех да се скатая, но нямам такъв морал, още повече икони ще рисувам върху тях. Някак съвестта не ми позволи, но беше много изкушаващ подарък от ретрото  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1712 -: Декември 06, 2017, 05:18:21 pm »
Имала съм още по-фрапиращ случай. Преди няколко години, може и по ретроградие да е било. Някой по погрешка ни заплаща сметката за стационарния домашен телефон, която след разговори с чужбина бе набъбнала до 100 лв. Така и не се разбра кой е нещастният шаран. Разговорите не бяха мои, а на мой близък. При мен такива аванти няма. А при онзи – тронов Юпитер в кулминиращия знак /по сидерал/, екзалтирала Венера на МС /по тропикал/. Пари при пари отиват. Чак се бях изчервила на касата, а оня доволно потриваше ръце. При все това, че от нищо не се лишава и има възможност да си плаща сметките.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1713 -: Декември 06, 2017, 10:15:43 pm »
Тъкмо Меркурий тръгна ретро и времето се развали, задуха гаден студен вятър и много познати, както и аз, се изпоразболяхме. Също така, и оборотът ни намаля, няма много хора по улиците или поне не идват при нас.  ???

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1714 -: Декември 06, 2017, 11:10:01 pm »
Тръгна ретро баш, когато реших да си направя подаръци - първа пратка от амазон дойде с UK щепсел /сътворих решение  ;D/, втора пратка от амазон не дойде в оречения час, няма и номер за проследяване, трета пратка през австрийски куриер се чака, четвърта от САЩ кой я знае къде ще потъне, днес понафиркал се ''колега'' започна да ми споделя как ме били настройвали против него и как не ми бил враг - ретро Мерк опозиция my Sun..

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1715 -: Декември 07, 2017, 01:14:39 am »
Тъкмо Меркурий тръгна ретро и времето се развали, задуха гаден студен вятър и много познати, както и аз, се изпоразболяхме. Също така, и оборотът ни намаля, няма много хора по улиците или поне не идват при нас. 
не пречи вятъра, а започнаха да излизат сметките за ток и парно, които са по нови цени, то не остават пари за храна, какво остава за удоволствия- да си вземе човек билетче да тръкне  :012:

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1716 -: Декември 08, 2017, 11:15:35 am »
Това ретро вече ме заболя буквално главата от инсталиране и преинсталиране. Такова чудо не е било всяка вечер до къm 12 ,01 часа дори, тегля ,инсталирам ,махам ,като болна съм .Много тежко ,друг път все ми се случва по едно инсталиране проблемно, но на това ретро всички пиратски програми на куп до уцелване на най-читавата ме разболя физически .  :012:А еmоционално съм вече изчерпана ,имам още много работа по комютъра и покрай това не остава време за нищо. А бързам ,за да върна в рамките на позволеното лаптопа, ако му има нещо. Всеки път на ретро Меркур правя точно наобратно от астро рецептите ,ама сега нямах избор .

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1717 -: Декември 08, 2017, 11:16:54 am »
Тоя ретро Меркурий почва да ме дразни - изпуснах намаленията за Черния петък, сега пак има намаления в магазина, в който имам да си купувам уред и съм в дилема :012:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1718 -: Декември 08, 2017, 11:20:27 am »
Оф да, а между общото умопомрачение правя хаотични поръчки, които отменям, после заменям, кaто преди малко последната   ;D То всеки ден е черен петък, щото всички търговци се мислят за черен Петър  :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1719 -: Декември 08, 2017, 11:37:46 am »
Тоя ретро Меркурий почва да ме дразни - изпуснах намаленията за Черния петък, сега пак има намаления в магазина, в който имам да си купувам уред и съм в дилема :012:

Ако можеш изчакай след 13.12, ако не, поне пазарувай след обяд , но да не е в часа на Венера и Меркурий.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1720 -: Декември 11, 2017, 09:15:49 pm »
На 13.12 .долен съвпад Слънце /Меркурий, докато Марс е съвпад с Луна ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1721 -: Декември 11, 2017, 11:17:13 pm »
При мен долният съвпад е върху МС в опозиция на нат.Марс. Гледм, че се пада да е рано през нощта. След като уикенда сън не ме хвана как да изляза от ситуация ... вече ми се избистри план за спасение и днес се активизирах, като си си предоговорих финансовите теми. Тр.Марс на К8 - тронов - изяви се, като по учебник :) Много съм доволна, олекна ми. А утре вероятно ще се активира договора в системата - така виждам Слънце/р.Меркурий на МС в опозиция на нат.Марс.
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1722 -: Декември 12, 2017, 09:57:48 am »
Рени, аз имам и друго проявелние - нова кола от днес, днес е сделката, аз няма да се кача да я карам веднага, но си е събитие :). У3 и при мен и при мъжа ми е Меркурий.
Над силата е само умението да я владеем!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1723 -: Декември 12, 2017, 02:13:50 pm »
На 13.12 .долен съвпад Слънце /Меркурий, докато Марс е съвпад с Луна ?
В д7,опозиция на луната ми,разбрах тъжна вест за бивш колега на мъжа ми,слушам,чувам,виждам жени, поличба,слухове,ще ми се обади по телефона някой,който не съм чувала скоро,или поне така съм настроена.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1724 -: Декември 12, 2017, 03:00:34 pm »
На 13.12 .долен съвпад Слънце /Меркурий, докато Марс е съвпад с Луна ?

Първо заседание по делото КТБ ;D
Frankly, my dear, I don't give a damn.