Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268614 пъти)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #285 -: Юни 18, 2014, 04:34:15 pm »
Ами то аз ставам невероятен заплес по ретро Меркурий, така че не се учудвам. Сяяя се гледам в огледалото, май съм тръгнала с някви размазани, ама много видно размазани, моливи за очи и съм ходила така на улицата, като гримирана от индианец ... и така съм влязла в магазина ... но какво да правиш ... след зимното ретроградие, в което бях влязла пак така в магазина, ама цялото ми лице в сажди, малко омацан грим няма как да ми развали душевното спокойствие. Иначе НептунЯ ми транзитира през 6 дом сяя и е трион със наталното Слънце.  :)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #286 -: Юни 18, 2014, 04:35:45 pm »
Иначе НептунЯ ми транзитира през 6 дом сяя и е трион със наталното Слънце.  :)

Аааа тригонченце... то ясна работата  :D.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #287 -: Юни 18, 2014, 04:38:19 pm »
И к'во - ти като си орибена и онептунена по натура, така ли ходиш до магазина?  :85: :85: :85: :85:

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #288 -: Юни 18, 2014, 04:41:33 pm »
Ааааа Тъндъре, да не ти дава господ сабахлян да ме срещнеш като отивам да си взема кафе  :043: :043: :043:... Сигурно малките деца като не слушат и ги плашат с мене  :85:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #289 -: Юни 18, 2014, 04:46:51 pm »
Хахахахах  :D :D :D :D Поне си знаеш, а аз съм толкоз заплесната, че няма да се погледна нещо, после установявам как са ме видели хората.  :D :D :D В стаята ми има огледало до вратата и като отговориш вратата, срещу нея почти ее голямото огледало в хола ... и въпреки всичко, не е достатъчно, за да се видя.  :012: :012: :012: :012:

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #290 -: Юни 18, 2014, 09:22:09 pm »
И аз цял ден се заяждах с непозната моя шефка-чужденка, редактор от световна величина, която не може да планира кое кога ще се случва и затова аз трябва да предавам светкавично всичко, което ми прати :) Цял ден си разменяхме професионални любезности :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #291 -: Юни 18, 2014, 09:25:31 pm »
А аз по ретро Меркурий реших повторно да кандидатствам в агенция, в която веднъж си пуснах документите преди 3 или 4 години. Видях, че отново са пуснали обява. Предния път ми направиха доста неприятно впечатление, за съжаление същото впечатление отново се затвърди. Май се имат за много велики там. Чак ме сърби да ида на място в офиса и да видя що за мухли работят там.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #292 -: Юни 18, 2014, 09:29:42 pm »
При мен тази си мисли, че съм на трудов и се държи с мен като да съм й длъжна да съм 8 часа на нейно разположение - явно не са й казали шефовете й, че нямам никакъв договор и че няма да й мълча, а ще я командвам и аз, щом става въпрос за липсващи срокове  :lol_hitting:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #293 -: Юни 18, 2014, 09:33:07 pm »
Миналото лято по време на годишния ми отпуск ми звъняха но няколко пъти на ден от офиса и по цял ден трябваше да съм им на разположение на скайпа, за да им превеждам кореспонденцията и по едно-две откъслечни изречения. Хубава отпуска изкарах, няма що. Но така е като се работи в детска градина.
Сега, за предстоящите летни отпуски ще обявя други "правила" и ще ги предупредя предварително, за да няма пак "не чул, не разбрал по ретро Меркурий".  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #294 -: Юни 19, 2014, 05:11:16 pm »
Отново проява на ретро меркурия в живота ми.
Както споменах,тази фаза много осезателно се усеща.
Както се прибирам от работа и си вървя със слушалките,обръщам се и виждам познато лице.
Мъж,по който много си падах преди повече от 15 години,съученик на брат ми.
Казахме си здрасти ,даже ме прегърна/слънце телец/.Поприказвахме си,последните години живееше в чужбина,родиха му се 2 деца,развел се и си дошъл в БГ заедно с децата :012: Той ги гледа.Почнал си работа тук,почти инкогнито.
Върнах се и веднага му скроих наталната карта :012:И що да видя.Имаме съвпад на негов северен възел с мойто слънце-ама точно.Съвпад негов меркурий с мои луна и марс.
Негово прогресивно слънце с мои прогресивни венера и марс.

По прогресии в неговата карта,след един градус прогр му луна ще влезе в телец и ще съвпадне с пр му венера ,а малко по-късно след 3 градуса ще има съвпад на пр луна със слънцето му- вид новолуние.

Приятно и изненадващо ми стана,че го видях,точно във фазата на ретро мерк.Не мога да каже,че го харесвам-приятен ми е.Но аз нали имам слабост към мъжете телци,много ги харесвам....пък нали и аз съм с много телец в картата си ;)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #295 -: Юни 19, 2014, 07:29:16 pm »
Днес бях на една сделка, две страни - българи (продавачи) и руснаци (купувачи).
Българите закъсняха с половин час, руснаците ги чакат... После, когато най-сетне се появиха в кантората, се оказа, че единият си е забравил личната карта в офиса на адвокатката - газ до там, ние пак стоим и ги чакаме. Не знам дали е от ретро Меркурий, те по принцип са така - вечно закъсняващи и неорганизирани, не се случва за пръв път.

В офиса пак задавам рутинни и елементарни въпроси, а те не разбират... Направо им се чудя вече на акъла - има ли го, няма ли го?  :o
« Последна редакция: Юни 19, 2014, 07:31:36 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #296 -: Юни 19, 2014, 07:34:08 pm »
Кои са вечно закъсняващи, на чий акъл се чудиш, нищо не разбрах

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #297 -: Юни 19, 2014, 07:48:34 pm »
На клиентите, с които работя. Рядко са точни.

А другото е патологичен случай, не се дължи само на ретро Мерк.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #298 -: Юни 19, 2014, 07:51:04 pm »
Чакам от няколко дни да ми се обадят за един документ. Вчера се обадили на длъжностните лица, но те чак днес ми предават. И това не е от ретроградността на Меркурий. И да е директен, пак си е така. :012: Днес аз се обадих и си свърших работата сама.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #299 -: Юни 19, 2014, 08:03:03 pm »
Мира, ти ако чакаш някой да ти свърши някаква работа в нашия град, ще трябва да се застреляш. Тук маниерът е още по-бавен, всичко се протака до последно, спокойно и лежерно го дават - усеща се, че е курортен малък град. На мен ми е трудно да се адаптирам, защото съм свикнала на друг ритъм, не мога да си променя и начина на мислене и да го уеднаквя с местния.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui