Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268489 пъти)

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #345 -: Юли 03, 2014, 11:01:55 am »
Бе аз изпратих вече една любима фирма, защото си мълчах за тъпотиите на колегите и затова сега алармирам веднага и не ми дреме за колежката. В предишната фирма една подобна колежка беше объркала в 10 000 брошурка телефона на фирмата с домашен телефон на непозната жена и така хем бяхме на загуба, хем трябваше да обезщетим жената за грешката - цял месец са й звъняли клиенти, за да искат да си купуват рекламирания продукт  :57:

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #346 -: Юли 03, 2014, 12:21:56 pm »
Лаптопа ми започна да губи wifi връзка, мишката ми се развали, телефонът и той. Накрая вече толкова се ядосах, че го изтресках на земята...

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #347 -: Юли 03, 2014, 12:43:40 pm »
не е от рутера, в лаптопа е проблема-проверих
мишката скоро си я купих, че предишната я настъпих  ;D
А телефона си го изяде, щото ми беше нервно, да не се е чупил като са ме хванали лудите

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #348 -: Юли 03, 2014, 01:37:09 pm »
И да,това е по темата за ретро Меркурий ,защото той е този ,който (пре)правя в тази си фаза отношения също.Същият спря ретроградно в Рак ,като веднага се идентифицира с емоционалната нагласа на знака и продължи през Близнаци ,за да си (по)чисти "рам-паметта "от  ненужна емоционална информация или да я (пре)пиши отново,да я (пре)листи ...а това пак е астрология ,стига да можем да я четем. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #349 -: Юли 03, 2014, 01:54:03 pm »
И да,това е по темата за ретро Меркурий ,защото той е този ,който (пре)правя в тази си фаза отношения също.Същият спря ретроградно в Рак ,като веднага се идентифицира с емоционалната нагласа на знака и продължи през Близнаци ,за да си (по)чисти "рам-паметта "от  ненужна емоционална информация или да я (пре)пиши отново,да я (пре)листи ...а това пак е астрология ,стига да можем да я четем. :)

да, права си, но това не се отнася до проблема на Лили - откакто съм в този форум, проблема все си съществува (а той сигурно е отпреди това) - а Мерка беше ретро, после беше директен, после пак ретро ..... да не чакаме сега следващото ретро? Месеци наред се прелива от пусто в празно - Лили просто има нужда да си излива емоциите, тя няма нужда от съвет, нито пък ще го чуе, напротив, покрай нейния проблем ще дава съвети на другите.


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #350 -: Юли 03, 2014, 05:33:09 pm »
Хепи, както се казваше, "голямото се съдържа в малкото". И в този смисъл един колектив може да бъде отражение на една по-голяма общност и някой по-глобален проблем.  ;)

Добре, че Меркурий вече е тръгнал директно - тази вечер от 19 ч. имаме събрание на етажните собственици - ще се разправям с шепа идиоти във връзка с един стар нерешен проблем. Аз съм от пострадалите собственици и ще съм ищица.
« Последна редакция: Юли 03, 2014, 05:35:42 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #351 -: Юли 03, 2014, 06:47:45 pm »
Меркурия стана директен,но при мен продължава да се държи като ретрограден ???
Знам,че сега е в ретро сянка,но то не е сянка, а си е направо като ретро.

Сто пъти ми се обаждаха грешни номера,днес ходих да ми отблокират телефона/защото не можех да набирам-бях надвишила лимита/ :012: Пуснаха го!

Купих си нов евтин телефон току що,защото стария съвсем даде фира.

Ей такива работи...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #352 -: Юли 03, 2014, 08:18:31 pm »
Да, той още е в сянка, сигурно ще има за "доизчистване".

За голямо мое учудване на събранието се гласува единодушно да се събират пари и да се направи ремонт на протеклия покрив. Е, наложи се да изтърпя един час караници и надвикване като на селски панаир, но такъв е контингентът тук, няма как да е иначе. Поне се взе адекватно решение. Сега остава да съберем и парите - там вероятно ще има протакане, всеки гледа да мине тънко.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #353 -: Юли 04, 2014, 09:51:10 pm »
Аз си чистя пощата чак сега - махам писма от 2005, хиляди са... не трябваше ли да имам тоя мерак при ретрото  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #354 -: Юли 04, 2014, 10:07:41 pm »
Най-много да пусна антивирусната да сканира, това са ми редовните истерии по ретро(сенчест) Меркурий.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #355 -: Юли 04, 2014, 10:14:40 pm »
При мен Меркурий е още ретро.На моята планета почти винаги е ретро,почти винаги лг.4 и карам вечен Сатурнов хард транзит. :012:Спа релакс в страната на склеРозите ;D

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #356 -: Юли 04, 2014, 10:17:06 pm »
Преди час скайпът ми, така и не разбрах как, мина на арабски - докато една приятелка ми обясняваше как се кара с гаджето на дъщеря й да махне една компрометираща снимка от фейсбук. Днес с приятелката изловихме защо щерка й не й дава вече достъп във фейсбук  :012:

Та - с тоя арабски пишех отдясно наляво, всичко беше огледално, деинсталирах скайп и инсталирах и пак беше останал на арабски, накрая гледах къде точно са настройките за езиците в скайп от една картинка в интернет и броях в обратен ред, за да нацеля коя кутийка да натисна точно :57:
« Последна редакция: Юли 04, 2014, 10:21:11 pm от Eaglet »

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #357 -: Юли 05, 2014, 12:31:19 am »
Да ви кажа как особено тежко преживях тоя път ретроградния Меркурий. Управлява ми асцендента и е в съвпад с Луната. Претовари ме с мисли. Някой натисна копчето "мисли!" и забрави да го пусне. По едно време наблюдавах въртележката в главата си отстрани и просто се чувствах уморена. Имаше и доста съмнения, връщане към стари работи. Колата ми направи проблем и си се оправи от само себе си. Нещо със скоростите. Преди една година на ретро Мерка пък акумулаторът се разсърди без причина и също се оправи сам. Загубих една флашка, една нокторезачка затрих и още нещо, вече не помня какво. И не ми презаписаха книгите в библиотеката. И не мога да си намеря едни други, дето ми трябват.

3apa

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 99
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #358 -: Юли 05, 2014, 09:55:48 am »
Да, той още е в сянка, сигурно ще има за "доизчистване".

За голямо мое учудване на събранието се гласува единодушно да се събират пари и да се направи ремонт на протеклия покрив. Е, наложи се да изтърпя един час караници и надвикване като на селски панаир, но такъв е контингентът тук, няма как да е иначе. Поне се взе адекватно решение. Сега остава да съберем и парите - там вероятно ще има протакане, всеки гледа да мине тънко.

Щом става въпрос за събрание на блока, събиране на пари и ремонти, контигента навсякъде е един и същ :)
Аз вече не ходя на таклива работио, само ме уведомяват за решенията, ама аз обикновено съм съгласна с всякакви иновации ;)


Сматричка, и аз загубих разни неща, но няма нищо не възстановимо. Загубих част от сърцето си, ама то се регенерира бързо. Загубих вярата в хората, ама това стана отдавна и не се възстанови. При мен е управител на 3 дом и не знайно защо ми се пътува много и ми се скитосва насам-натам.

Управлява и 12-ти, но нямам никакво желание за усамотяване, мислене и задълбаване. Напротив малко по 5 дом ми действа. Живее ми се, забавлява ми се, излиза ми се. Тресе ме и екстремна треска - парашути, парапланери. Научават ми се нови неща, записах се наконна езда. Много ми се спортува, което по Девата и шести дом.

Изобщо картата ми работи в странна реалност, някакви паралелни свтове ;)

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #359 -: Юли 05, 2014, 10:25:24 am »
Жалко за вярата в хората! :(