Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268911 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #630 -: Февруари 09, 2015, 01:42:04 pm »
За следващия уикенд ми обеща да прати първата порция, ще видим, аз на чужди работни графици доверие нямам.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #631 -: Февруари 09, 2015, 03:59:49 pm »
Е, не... Изпуснала съм си часа при маникюристката! Мислех, че съм записана за утре, а се оказа, че било за днес. Сега и пиша по Фейсбук. Моля я да не ми се сърди  :'(

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #632 -: Февруари 09, 2015, 04:40:41 pm »
Обаче се сетих за още една ретроградна проява.

На ретро Меркурий от счетоводството ми съобщиха за бонуси, за които въобще не знаех, че ми се начисляват. За тях ми беше споменато още по време на събеседване с шефката на отдела, преди да ме изберат и назначат на работа.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #633 -: Февруари 09, 2015, 05:07:52 pm »
Парите не са много, но беше приятно да разбера, че си е удържала на думата. А вече го бях отписала това обещание, стори ми се празни приказки на интервюто.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #634 -: Февруари 10, 2015, 09:40:07 am »
Днес буквално за 5-10 минути се разминах с много неприятно изживяване в служебния асансьор, на косъм са били от злополука. Ако бях закъсняла, щях и аз да съм с тях. Осем човека от персонала засядат в служебния асансьор, който тръгва да пада надолу, накрая  се включват спирачките. Тоя асансьор не стига, че е бавен и всяка сутрин се реди опашка пред него, а и се оказа некачествено производство, макар че сградата е сравнително нова. Сега ще се ходи пеша до шестия етаж, малко гимнастика няма да попречи.

Колежката от отдела, която заседна, дойде и цялата трепери, голям стрес.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #635 -: Февруари 10, 2015, 09:59:49 am »
Леле ужас! Да пази Господ! Много страшно звучи...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #636 -: Февруари 10, 2015, 09:17:24 pm »
Това е голям асансьор в бизнес сграда, побира 1 тон тегло.

Ако бях закъсняла само с 5 минути, щях да се качвам с хората, които са били там. Успях да се кача с предните.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #637 -: Февруари 11, 2015, 12:09:14 pm »
Вече има журналисти в сградата, отнякъде са надушили за случката с асансьора.  ;D

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #638 -: Февруари 11, 2015, 12:19:24 pm »
четохме вече  ;D

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #639 -: Февруари 11, 2015, 01:32:19 pm »
Днес буквално за 5-10 минути се разминах с много неприятно изживяване в служебния асансьор, на косъм са били от злополука. Ако бях закъсняла, щях и аз да съм с тях. Осем човека от персонала засядат в служебния асансьор, който тръгва да пада надолу, накрая  се включват спирачките. Тоя асансьор не стига, че е бавен и всяка сутрин се реди опашка пред него, а и се оказа некачествено производство, макар че сградата е сравнително нова. Сега ще се ходи пеша до шестия етаж, малко гимнастика няма да попречи.

Колежката от отдела, която заседна, дойде и цялата трепери, голям стрес.
Гледайки репортажа по ТВ се сетих за теб, после си викам, е то Варна е голяма, но ето ,че е било покрай теб. Важното е ,че хората са здрави, пък стресът около това може и да им държи влага доживот.
На предишното ретроградие нелепостите бяха повече. Тръгнах за някъде, заваля, срещам комшията от етажа, той ми дава чадъра си. Аз отказвах, ама го взех. :57: Връщайки се у дома ,му звъня да го върна и той на изпроводяк ми вика-Имаш едно голяма тенджера у дома, но няма да ти я върна, защото нямам друга. Та това с чадъра е било "ход". :-\
« Последна редакция: Февруари 11, 2015, 01:38:49 pm от enigma »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #640 -: Февруари 11, 2015, 01:44:10 pm »
Важното е, че не са пострадали и не е имало наранявания. Малко са попреувеличили журналята, то няма как, винаги трябва нещо да се изопачи или драматизира. "Пострадалата" според тях жена е колежката, която седи точно зад гърба ми. Повече се е стреснала, отколкото пострадала. Сега я бъзикам, че е попаднала в черните хроники, тя се смее.

Но понякога е хубаво да се надигне аларма, защото навсякъде виждам едно тъпо безхаберие.

Но като се замисля, добре че не съм била с тях в асансьора, понякога един човек действа катализатор - тази година имам дирекции за "кулминация в живота", включително и смъртни /дир. Плутон в съвпад с АС, дир. Марс в опозиция с Плутон, дир. Луна в секстил с Плутон/. Би могло да има къде по-неприятен завършек, а за разлика от мен повечето от тези хора имат деца и близки, за които се грижат.



« Последна редакция: Февруари 11, 2015, 01:46:28 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #641 -: Февруари 11, 2015, 02:33:05 pm »
Брей как лесно се самоотписа
Недей така черногледо

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #642 -: Февруари 11, 2015, 02:38:43 pm »
Не съм се самоотписала, а чакам кулминация  ;D, само че не знам каква ще е.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #643 -: Февруари 11, 2015, 04:06:57 pm »
Днес пак закъснях за работа. Този път-не по моя вина. Ходих да си оправям маникюра при една друга маникюристка, която е много добра и старателна, но работи ужасно туткаво. Страшно ме изнерви и се наложи да тръгна веднага след като ми направи поддръжката с гел-не остана време за лакове и рисунки. Та утре продължаваме с маникюра  :012: Може да си нямам рисунка, но съм със изящен нокът и вървя с гордо вдигната глава  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #644 -: Февруари 11, 2015, 04:10:57 pm »
Станахме известни с нашата сграда, тъкмо гледах видеорепортаж по БНТ.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui