Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268618 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #705 -: Май 18, 2015, 09:58:12 pm »
Аз обичам ретро мерк :)
1) нямам проблеми
2) говоря и пиша повече
3) забавлявам се от обърквациите при околните  :85:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #706 -: Май 18, 2015, 10:18:46 pm »
Аз много ще се забавлявам утре - накичили са в графика 10 сделки една след друга, от 9 сутринта до 1 следобед. И ми се дават акъли да не отделям повече от 15-20 минути за превод по всяка, вкл. цялото подписване с неизбежните обяснения.

И, разбира се, ако не успея да се вместя в "норматива" - определен от хора, които никога не са били преводачи и нямат нужния опит и ценз, пак ще ме изкарат мен виновна. А и като знам как им куца организацията, междувременно тия клиенти ще трябва да се придвижват и да се извозват, а има само една служебна кола, с която утре ще се пътува.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #707 -: Май 18, 2015, 10:22:32 pm »

Хич, никакви покупки...Дори дребни.. При последния ретро си купих нов лаптоп, работи една седмица и се счупи...И го върнах..
Добре.
Имам един диск поръчан от Амазон преди 8 дена, дано като дойде, всичко да е ОК.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #708 -: Май 18, 2015, 10:24:06 pm »
Лили :)
Влизаш на стреща и пускаш таймер
На 15-та минута излизаш и влизаш в следващата

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #709 -: Май 18, 2015, 10:26:51 pm »
Аз много ще се забавлявам утре - накичили са в графика 10 сделки една след друга, от 9 сутринта до 1 следобед. И ми се дават акъли да не отделям повече от 15-20 минути за превод по всяка, вкл. цялото подписване с неизбежните обяснения.

И, разбира се, ако не успея да се вместя в "норматива" - определен от хора, които никога не са били преводачи и нямат нужния опит и ценз, пак ще ме изкарат мен виновна. А и като знам как им куца организацията, междувременно тия клиенти ще трябва да се придвижват и да се извозват, а има само една служебна кола, с която утре ще се пътува.

малиййй, как бе джанъм ..... не ти завиждам, честно.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #710 -: Май 18, 2015, 10:27:54 pm »
Аз обичам ретро мерк :)
1) нямам проблеми
2) говоря и пиша повече
3) забавлявам се от обърквациите при околните  :85:

Сеирджийка.

Мен това ретро в Близнаци хич не ме кефи.

Иначе разни дреболии се случват. Ненормално приписукване на аларма, без да има никакъв дразнител. Такива неща. Някои крушки се канят да горят явно.

Налегнало ме е едно видение. В последно време се присещам за някакви хора от миналото, от много далечното минало. И току ги срещна на неочаквани места. Или чуя новина за тях. Такива неща. Страх ме е да си помисля за някой.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #711 -: Май 18, 2015, 10:29:31 pm »
И въпрос - в ново мнение, после може да го затриете.
В последните дни имам проблеми с отварянето на форума или публикуване на мнение. Едно такова - или форум се счупва, или увисва и бездейства.
Само при мен ли е това? Заради сянката на Меркурия ли е?
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #712 -: Май 18, 2015, 10:30:26 pm »
И въпрос - в ново мнение, после може да го затриете.
В последните дни имам проблеми с отварянето на форума или публикуване на мнение. Едно такова - или форум се счупва, или увисва и бездейства.
Само при мен ли е това? Заради сянката на Меркурия ли е?

при мен няма

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #713 -: Май 18, 2015, 10:30:52 pm »
на мен ми се обадиха днес от една работа - по-скоро аз кандидатсвах вчера, та говорихме днес с HR-ката и се окaза , че е компания за която съм кандидаствал Ноември , естествено постъпиха крайно некоректно ... при кандидатсването , одобрихаме , после обаче се оказа , че и трябвало друг човек.

Както и да е, оказа се , че един служител е тежко болен им трябва заместник за дълъг период от време ... дано се раздвижи нещо. Но ми стана смешно този ретрограден Меркурий как ме свързва с познати лица.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #714 -: Май 18, 2015, 10:32:33 pm »
малиййй, как бе джанъм ..... не ти завиждам, честно.

Идеална възможност да ме натопят, ако нещо не потръгне според графика и ако някъде са сгафили. Тук за много по-дребни и незначителни неща се правят такива опити, а сега са отваря идеална възможност.  :D

Но утре ще съм яхнала метлата - ставам в 5, тръгвам в 6 сутринта. Няма да съм в настроение за консенсус.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #715 -: Май 18, 2015, 10:35:24 pm »
Идеална възможност да ме натопят, ако нещо не потръгне според графика и ако някъде са сгафили. Тук за много по-дребни и незначителни неща се правят такива опити, а сега са отваря идеална възможност.  :D

имаш ли възможност, по официален път, да изпратиш един вид информация на човека, пред когото могат да те натопят, че този график просто е невъзможен .... та дори и да е само до този, който го прави. По някакъв начин го направи писмено, да има черно на бяло - един мейл поне ... не на приказка. Не си оставяй "магарето в калта" .... поне аз така бих постъпила ...

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #716 -: Май 18, 2015, 10:36:49 pm »
на мен ми се обадиха днес от една работа - по-скоро аз кандидатсвах вчера, та говорихме днес с HR-ката и се окaза , че е компания за която съм кандидаствал Ноември , естествено постъпиха крайно некоректно ... при кандидатсването , одобрихаме , после обаче се оказа , че и трябвало друг човек.

Както и да е, оказа се , че един служител е тежко болен им трябва заместник за дълъг период от време ... дано се раздвижи нещо. Но ми стана смешно този ретрограден Меркурий как ме свързва с познати лица.

ее, хайде, дано да се отпуши сега ...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #717 -: Май 18, 2015, 10:39:26 pm »
имаш ли възможност, по официален път, да изпратиш един вид информация на човека, пред когото могат да те натопят, че този график просто е невъзможен .... та дори и да е само до този, който го прави. По някакъв начин го направи писмено, да има черно на бяло - един мейл поне ... не на приказка. Не си оставяй "магарето в калта" .... поне аз така бих постъпила ...

Този график е направен със знанието на въпросния човек - главната юристка на отдела.

Пак ще кажа - куцо и сакато. Не подлежи на коментар, оправия нЕма.  ;)

Хепи, с 8 години опит съм в тази сфера, а ми дават акъли и отправят забележки момичета, които хал хабер си нямат от това занимание. И после някой ще се чуди защо ми е толкова подигравателно отношението.

« Последна редакция: Май 18, 2015, 10:44:48 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #718 -: Май 18, 2015, 10:43:54 pm »
Този график е направен със знанието на въпросния човек - главната юристка на отдела.

Пак ще кажа - куцо и сакато. Не подлежи на коментар, оправия нЕма.  ;)

ами тогава официално ѝ напиши, че ще направиш всичко възможно, но графика е нереален и НЕ носиш отговорност, ако не се осъществи, защото реално не ти определяш какво и колко ще се говори. Хайде, използвай най-накрая силата си, за да се защитиш.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #719 -: Май 18, 2015, 10:46:34 pm »
Хайде, използвай най-накрая силата си, за да се защитиш.

Още нищо не се е случило, все ще ги навържем някак. Ако нещо пропадне не по моя вина /то се знае защо/, зная как да се защитавам. Не е чак толкова трудно да се защитиш срещу некомпетентен човек.

Най-гадното в тази фирма е, че по-глупавите и некомпетентните с все сили се стараят да смачкат и злепоставят по-опитните и по-интелигентните. Не знам как е в столицата, но с такова поведение тук ми лъхат на див провинциализъм /да не се изказвам още по-грубо/.
« Последна редакция: Май 18, 2015, 10:54:08 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui