Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268569 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #780 -: Май 25, 2015, 09:35:37 pm »
Ами една тема "по света" няма ли да ви е добре?


Днеска ми се случи случка
Загубвам дистанционното на алармата за вкъщи. Без да разбера. Някой го намира, слага ми го на капака на колата. То стои там 1 час, вали го дъжд. Връщам се, качвам се на колата, и малко преди да изляза на 1 голям булевард, гледам някаква играчка отпред, като се загледах-дистанционното.
Има добри хора, ей
[/quote

Това е готино, защото...на ретрото действат универсални неща, космични закони. Прагматиката на земния и въздушен меркурий не върви.
Ама не на всеки -това, явно си го заслужила-да ти се върне...Ти последно как си наректифицира картата-в смисъл кои домове ти управлява меркурий и къде снове сега транзитно.

venera1978

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 85
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #781 -: Май 25, 2015, 09:47:31 pm »
Ретро Мерк ми се мота в 8 Нат.дом/секстил Нат.Венера,която е У8/...и ми се върти в главата идеята за кредит,но знам,че сега е неразумно,затова ще изчакам да стане директен,но имам питане-който е имал такъв транзит-как му се е отразил?

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #782 -: Май 25, 2015, 09:55:34 pm »
По-добре не предприемай нови начинания, докато е ретрограден!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #783 -: Май 25, 2015, 10:07:50 pm »
По ретро Меркурий се сдобих с нов парфюм - надявам се да не го разлюбя, когато Меркурий се обърне.  ;D

Но покупката не беше чак толкова импулсивна - от известно време мислех да си го взема, но все отлагах, не ми беше чак толкова належащо в списъка с приоритетните покупки.

Ароматът му и той се оказа меркуриански, дори хамелеонски някак - в началото ти се струва семпъл, изведнъж експлодира в неочаквана ароматна гама, променлив и непредсказуем, но и нетраен, ненатрапчив, деликатно изплъзващ се... Много подходящ за предстоящите горещи летни дни.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #784 -: Май 25, 2015, 10:09:51 pm »


Днеска ми се случи случка
Загубвам дистанционното на алармата за вкъщи. Без да разбера. Някой го намира, слага ми го на капака на колата. То стои там 1 час, вали го дъжд. Връщам се, качвам се на колата, и малко преди да изляза на 1 голям булевард, гледам някаква играчка отпред, като се загледах-дистанционното .                                                              Аз забелязвам в това,нещо загубено в ретроградна фаза на Меркурий да се завръща,ефект на ,,бумеранга,, -Майка ми която загуби документи в периода си ги получи.някой ги намерил и занесъл в болницата/нямаше адрес на тях /,аз си прибрах ключа затворен със прилежащия му катинар,има връщане и когато планираното пътуване на майка ми се провали и се завърна от проваленото пътуване .

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #785 -: Май 25, 2015, 10:21:07 pm »
Enigma, 1 и 10-ти, последно така реших :)

Ако е както казваш, много ще съм доволна, добричка се оказвам тия дни

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #786 -: Май 26, 2015, 12:01:37 pm »
Гъските по ретро Меркурий съвсем изпростяха, направо им се чудя на елементарните номерца.  :012:

Държат ме встрани от информация, касаеща и моята работа, и после правят големи учудени очи, когато се окаже, че нещо не съм разбрала или го разбирам в последния момент.

Между другото, забелязах да правят тия номера и в други колективи, често разпространен тип интрига е и доста тенденциозен.  :)

Започва да ми се прояснява и да разбирам какви мотиви стоят зад това отношение - професионална завист и ревност. Досега проблем с клиенти не съм имала и ме виждат как общувам с тях, че клиентите много ми симпатизират и бързо ми се доверяват. А такова доверие някои не могат да изградят в продължение на няколко месеца работа с даден клиент. В резултат на това започва да се търси под вола теле - нещо не съм била казала или пък съм била казала не каквото трябва на някой клиент, не съм се усмихвала както подобава или пък твърде много съм се усмихвала... Мислех, че такива елементаризми се минават и изживяват още в средното училище тук, но явно съм ги надценила.





« Последна редакция: Май 26, 2015, 12:24:40 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #787 -: Май 26, 2015, 12:47:10 pm »
Ретро Мерк ми се мота в 8 Нат.дом/секстил Нат.Венера,която е У8/...и ми се върти в главата идеята за кредит,но знам,че сега е неразумно,затова ще изчакам да стане директен,но имам питане-който е имал такъв транзит-как му се е отразил?

Venera, и при мен транзитен Меркурий също преминава през 8-ми дом, в съвпад с натална Венера там. И при мен Венера е У1 и У8-ми, сега освен Меркурий, транзитен Марс и транзитно Слънце правят съвпад с нея. Отминалото новолуние от 18-ти май и то беше в 8-ми дом, никаква изява свързана с финанси  обаче.

При първият съвпад на тр. Меркурий с Венера пътувах, Меркурий ми е У9. При съвпада на тр. Марс с Венера, получих стомашно неразположение, Марс ми е У6. Сега чакам Слънце да мине връз нея, Слънцето е У10. Досега не откривам връзка с дома, в който се случват съвпадите.

Папи, преди няколко години по ретро Меркурий, си бях изтърсила портмонето през балкона по невнимание. Мислех, че съм го забравила някъде, изобщо не се сещах, че е излетяло.  Вътре ми беше личната карта, едни други карти от университета тогава, карта за метро, банкови карти и какво ли още не. Три дни търсене, даже в боклука рових, няма го. Пусках хорарна карта тогава, картата показа, че ще се намери. 
Намери го сестра ми, с тогавашното ни куче (немски дог, голяма красавица беше, Бог да я прости :'(). Слязла долу да я разходи, и кучето я отвело пред другия вход, има чимширени храсти за украса отпред в градината, портмонето отхвърчало и паднало вътре в храстите, кучето го надушило! Жилището е в близост до търговска зона, толкова народ преминава там, никой не го е видял.

Или беше чудо, или неприятна шега на ретро Меркурий!


Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #788 -: Май 26, 2015, 01:10:09 pm »


Папи, преди няколко години по ретро Меркурий, си бях изтърсила портмонето през балкона по невнимание. Мислех, че съм го забравила някъде, изобщо не се сещах, че е излетяло.  Вътре ми беше личната карта, едни други карти от университета тогава, карта за метро, банкови карти и какво ли още не. Три дни търсене, даже в боклука рових, няма го. Пусках хорарна карта тогава, картата показа, че ще се намери. 
Намери го сестра ми, с тогавашното ни куче (немски дог, голяма красавица беше, Бог да я прости :'(). Слязла долу да я разходи, и кучето я отвело пред другия вход, има чимширени храсти за украса отпред в градината, портмонето отхвърчало и паднало вътре в храстите, кучето го надушило! Жилището е в близост до търговска зона, толкова народ преминава там, никой не го е видял.

Или беше чудо, или неприятна шега на ретро Меркурий .                                                                                         Ефекта на ,,Бумеранга,, :72: ,загубена вещ при ретро Меркурий се намира,това,че покупките са кофти-израз на тенденцията покупката да се завърне в начално положение,нелогично,но факт!

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #789 -: Май 26, 2015, 01:57:06 pm »
Опозит, първият ти  абзац е в женски род.
Папи, имаше някъде в нета заглавия-" Ретроградният меркурий се завръща, за да поправим миналото". Може да се мисли и че някой "друг" го поправя.
« Последна редакция: Май 26, 2015, 06:16:41 pm от enigma »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #790 -: Май 26, 2015, 02:26:50 pm »
Oposit е цитирал romantica, но по някаква причина е забравил да отбележи това - пак по ретро Меркурий.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #791 -: Май 26, 2015, 03:39:16 pm »
Случка 2-ра част
Отивам в супермаркета, оставям си телефона на един щанд и продължавам да пазарувам
Хората го прибират, обаждат се на последно използвания номер и казват, че съм го загубила при тях. Прибират го в офиса. През това време плащам и след касата търся тел-няма го, връщам се, връщат ми го и т.н.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #792 -: Май 26, 2015, 04:10:41 pm »
Papy, ти си късметлийка.  :012:

Хм, а днес тъкмо едни наши клиенти споделиха неприятни впечатления за хората в столицата, пък колко мили и усмихнати били хорицата във Варна.

Може и на някой нагъл таксиметров да са попаднали.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #793 -: Май 26, 2015, 04:19:30 pm »
Хм, да не би пък туй да е от съвпада на уран с нат юпитер...
Треа с тото да пробвам

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #794 -: Май 26, 2015, 06:19:32 pm »
тр Уран доста време се мота над нат Юпитер, но печалба от лотария- йок!

Ми и аз това викам в съседната тема за уран-надценен е нещо