Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268625 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1035 -: Октомври 07, 2015, 12:12:02 am »
А кои са фаталните Луни? В Скорпион и Лъв може би, но да ме пази Господ от техните драми.

В интерес на истината Луните в Рак са доста семпли - няма ги обичайните женски номерца, просто не ни идва отвътре, като деца сме. При мен има и друг проблем - чувствата твърде много се интелектуализират, по друг начин никой не може да ме "докосне". Не понасям лиготии, драми, сапунки и манипулативни претенции.

Благодаря :) При мен с Луна в Лъв и Венера в скорпион ... циркът е пълен  :012:

Иначе, темата с "не моженето" - може и да не се елементаризира толкова :) Това е, като да имаш доверие на някого, че може да свърши нещо толкова добре, колкото и ти и да му делегираш тези права, да му гласуваш доверие. Хората, които сме силни - искаме само да свършим всичко и това всъщност, ни прави слаби ...

Спомням си, когато за първи път стъпих на мениджърска позиция - исках всичко да свърша сама, за да съм сигурна, че е направено, както трябва, нямах доверие на никого, никой нямаше да го свърши, както аз  ;D Е, нищо подобно :) човек на всичко се учи :)
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1036 -: Октомври 07, 2015, 12:17:17 am »
Алена, да , ти имаш излъчване на фатална жена. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1037 -: Октомври 07, 2015, 12:28:02 am »
Те, Венерата и Луната са в квадрат, крайно ми е непонятен този аспект между тях, но има време, ще го разуча. За сега нямам никакви проблясъци по темата :( По отделно ги разбирам, но с квадрата по между им ми е пълна мъгла  ???
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1038 -: Октомври 07, 2015, 12:33:39 am »
При мен са в знаков квадрат. В семейството, в което съм възпитана, имаше много табута, вкл. и спрямо външния вид/стил. Потискане и вменяване на комплекси/вина по отношение към по-привлекателните жени в семейството, до степен унижение. С майка ми носим това клеймо. Тя беше постоянно наказвана и пренебрегвана от майка си за вродената си красота, в сравнение с по-голямата /и любима/ сестра.
« Последна редакция: Октомври 07, 2015, 12:47:06 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1039 -: Октомври 07, 2015, 12:46:51 am »
Хм, майка ми харесва поддържани жени, но е потискала моите тийн пориви на показност и предизвикателност - това сега го намирам за напълно нормално, макар, че тогава съм се бунтувала. Имахме дългогодишен личностен конфликт, но узряхме и сега сме много близки. Това е била  кажем една проява на аспекта - много пъти съм си го мислила. Но това приключи. От над 10г сем в отлични отношения и много близко, а радикалният аспект остава и се канализира по някакъв начин. Затова търся нишки вътре в себе си - по отношение и на Венера и Луната :)

Мисля беше коментирано в друга тема - че Луната изисква от Венера да е винаги на ниво (висота). Венера е в тригон с АС. Може би това е активно сега :)
Над силата е само умението да я владеем!

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1040 -: Октомври 07, 2015, 08:26:53 am »
Знам, че съм извън темата за ретро Меркурий, но във връзка с коментираното по-нагоре.

Опозицията Луна/Венера в мъжка карта ми е интересна. Ако чоплите проявления, с удоволствие бих почерпила от Вашия опит.

Иначе на ретро фазата ѝ се вижда вече краят. И на мен времето вече не ми стига. :012:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1041 -: Октомври 07, 2015, 09:15:56 am »
Никаква муза на мухъли не искам да бъда-това положение ми е обидно.  :043: :043: :043: :043:

Оф, Драко :D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1042 -: Октомври 07, 2015, 09:36:00 am »
Това е най-голямата ни грешка. А тук все още се котира драмата.  :012:

Тук просто не се котират умните жени. За равнопоставеност въобще не може да се говори, като в 18 век сме.

Нека ми преказва Драко, че искала да бърше сополи - ама феминизма и еманципацията донесоха и нещо много положително за мъжете- жена, която е независима финансово има избор да е с мъж само заради самия него и любовта си към него, не заради парите и положението му.

Ама на комплексарите им е по-лесно да си "купуват" жени и любов. Дори и в брака.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1043 -: Октомври 07, 2015, 09:53:28 am »
На Грег проблема ми се струва, че произтича от Луната в Дева.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1044 -: Октомври 07, 2015, 09:57:43 am »
На Грег проблема ми се струва, че произтича от Луната в Дева.

Според мен, и това от личен опит, проблеми с връзките никога не са само от едно положение в картата. В случая са и трите - съвпада в овен, луната в дева, Нептун в 7ми дом.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1045 -: Октомври 07, 2015, 10:04:44 am »
На Гръг огъня /съвпада в Овен/, не се проявява, защото когато Луната вземе превес с негативни емоции, убива и най-силния огън.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1046 -: Октомври 07, 2015, 10:17:20 am »
Грег, полу(не)сериозно. За☽♍ някой каза, че ти дава желание да се чувстваш полезен. ♀♈ я оплюхме, но имаш и ♂♈. Заеми се с жиголстване, хем работа, хем си начесваш луната, хем си отработваш овенските планети. Ще се хвърлиш в дълбокото, ще разбереш какво искаш, какво не. Ако щеш, прави го на доброволчески начала, безкористно. След години ще има какво да разказваш на многобройните си внуци :012:
« Последна редакция: Октомври 07, 2015, 10:21:59 am от Reptil »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1047 -: Октомври 07, 2015, 10:27:58 am »
За тази работа в мъжка карта трябва положителен аспект на луна с венера и силно венерино влияние :29:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1048 -: Октомври 07, 2015, 10:32:43 am »
Те, Венерата и Луната са в квадрат, крайно ми е непонятен този аспект между тях, но има време, ще го разуча. За сега нямам никакви проблясъци по темата :( По отделно ги разбирам, но с квадрата по между им ми е пълна мъгла  ???

до сега била ли си в  триъгълници, в ролята на венера или луна

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1049 -: Октомври 07, 2015, 10:45:02 am »
Да Луната в Дева убива всичко ...