Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268479 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1080 -: Октомври 08, 2015, 05:25:22 pm »
А това че, Меркурий спира съвпад със СЛВ, какви вести ни носи ?  :)

Някакви, свързани с предишният му съвпад с възела, на 28 август :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1081 -: Октомври 08, 2015, 06:20:24 pm »
Цялата картина е интересна, не само съвпад със Слв.
Меркурий и Слв са в точен секстил със Сатурн.
Но моята програма казва, че когато е стационарен Меркурий, негов диспозитор - Венера, е в Дева. В съвпад с Луна и каре Сатурн.
Вестите ще да са свързани с умението да сме дипломатични, може и някакво партньорство. Но май ще е открояващо се.
Меркурий ще е в рецепция с диспозитора си Венера. Която е паднала и притисната от карето със Сатурн.

Аз този съвпад ще си го нося и соларно и ми е интересно как ще се прояви. Да видим дали ще се носят вести. Или ще се създават.

На повърхността ще е едно. Но под нея е друго.

Тези последни издихания на ретро Меркурий ме побъркват. Нет изчезва, форум изчезва, всичко по технологиите се опитва да ме дразни в дома ми. Вчера се опитах да си измеря кръвното с апаратче - сдаде багаж.  :57: Днес апаратче е добре. Но ми идваше да го тръшна и да го приключа вчера.

Иначе ми харесва положението му там - все ми правят разни подаръчета, отстъпки, нали ми е меркуриев възврат, а натално управлява 5 и 8 дом. Ако ще е така през цял солар, ще е много готино.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1082 -: Октомври 08, 2015, 07:05:30 pm »
При мен ретро Мерка е в 12 дом и определено си правя равносметки, човъркам си душата и психиката. Търся отговори на важни за мен въпроси. Осъзнах, че трудностите, през които преминавам в момента ме правят по-мъдра, по-устойчива. Не искам да гледам песимистично на трудностите, напротив-да имам паник атаки, да имам непотушим гняв към себе си, да имам проблем с егото, но само така ще израсна духовно. Та така, де търся себе си  :012:

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1083 -: Октомври 08, 2015, 09:21:34 pm »
А това че, Меркурий спира съвпад със СЛВ, какви вести ни носи ?  :)

вести, срещи, пътувания, приятели и подобни меркуриеви елементи, свързани с бъдещето ни развитие по личните СЛВ.

Интересно, сега се сещам, че имам среща утре ... дано да даде и някакъв резултат. Подаръчето вече си го знам, но предпочитам нещо повечко.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1084 -: Октомври 08, 2015, 09:59:50 pm »
Най-накрая на стационарно директен и при мен да даде отражение предвид меркуриевата ми работа. Работила съм нещо преди два дни, което днес друг колега твърди, че е работил. Яко се е объркал, но нищо :012:


Иначе интересното е, че ретро меркурия ми е в 8ми дом гледано от слънцето, и имах проблеми с разни парични преводи, вкл. от банката ми ми бяха блокирали едната банкова карта, защото им се видяло, че има транзакции към странни онлайн търговци.  :D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1085 -: Октомври 13, 2015, 06:03:55 pm »
Отчитам още резултати от ретро Мерка - намерих в службата документ, който съм копирала цели 40 пъти и най-важното - няма да ми е необходим.  Не четири или пет пъти, а цели четиредесет..


 :85: :85: :85: :85:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1086 -: Октомври 13, 2015, 11:43:37 pm »
Меркурий вече е директен, но продължават същите греди  :012:

Днес пратих напомнящ мейл за курса по немски и се оказа, че дотук съм била единственият кандидат за такъв, а са минали 2 седмици.

Питах за аналогичен /специализиран/ курс по английски и ми предложиха курс по общоезикова подготовка, който в моя случай въобще не върши работа.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1087 -: Октомври 14, 2015, 11:42:36 am »
А кога ще излезе от ретроградната си сянка?

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1088 -: Октомври 14, 2015, 02:16:37 pm »
имам чувството, че си действа с пълна сила. днес сутринта ми гръмна полюлея, на приятелка - кухненски уред. отделно всякакви комуникационни недоразумения и интернет смущения

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1089 -: Ноември 17, 2015, 02:25:33 pm »
В момента Меркурий е в горен съвпад със Слънцето.  Умът, мислите действат напълно и който е инвестирал по време на ретро фазата на Меркурий, сега му предстои да жъне реколтата в съответната област.  :)
Онези, които са родени с горен съвпад Слънце/ Меркурий, бихте ли сподели ли, колко разумни са днес действията ви и колко силно налагате волята, себе си ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1090 -: Ноември 17, 2015, 03:15:52 pm »
 На 17 .11. 2015 г. Меркурий е в горен съвпад със Слънце на 24 * 55'-25 * Скорпион
 На 06 .01. 2016 г. Меркурий се обръща ретрограден.

Акрукс, просто споменах фаза от цикъла на Меркурий, защото същата носи полезна информация,за който разбира се е такава. Нали все пак той е факторът напомняне за нещата, които вълнуват мислите, ума ни, в съответния период. Аз не мога така добре и конкретно  да облека във форма информацията , която носи горния съвпад на Меркурий със Слънце, но ако Стар има желание, може да коментира същия, защото го умее . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1091 -: Ноември 17, 2015, 03:39:19 pm »
Акрукс, внимавай внимателно в картинката:



a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1092 -: Ноември 17, 2015, 04:00:24 pm »
В момента Меркурий е в горен съвпад със Слънцето.  Умът, мислите действат напълно и който е инвестирал по време на ретро фазата на Меркурий, сега му предстои да жъне реколтата в съответната област.  :)
...

Днес ми е супер любовен ден :) По време на ретро фазата бяха двете ми операции с възстановителни периоди. Бях и дома и мъжът ми полагаше грижи. Искаше ми се това отношение да не е сам, докато съм омаломощена и уязвима :)

Днес е изключително мил, но явно има куп причини за това :) И тази е една от тях :)
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1093 -: Ноември 17, 2015, 09:43:02 pm »
В момента Меркурий е в горен съвпад със Слънцето.  Умът, мислите действат напълно и който е инвестирал по време на ретро фазата на Меркурий, сега му предстои да жъне реколтата в съответната област.  :)
Онези, които са родени с горен съвпад Слънце/ Меркурий, бихте ли сподели ли, колко разумни са днес действията ви и колко силно налагате волята, себе си ?
Явно добре съм засадила, защото вчера и днес съм много продуктивна на работа. :) Отмятам спешни задачи, върви и текущата работа, а тя не е като да можеш да сбъркаш, и въпреки това се чувствам бодра и свежа и имам хъс за още няколко такива невъзможни откъм натоварване дни. Буквално стресът ме зареждаше, а това не ми се е случвало доста отдавна.  :-*
Но Меркурий ми е управител на Асц, така че си действа по темата :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1094 -: Декември 28, 2015, 12:37:56 pm »
Все ги говорите тези сенки, сега седнах да видя за какво иде реч :) Доволна съм, научих нещо ново за мен :) Сянката при мен започва на Меркуриевия възврат върху К11 и  от там се активира тао квадрата ми с връх Меркурий и опозиция на Юпитер и Плутон ... Явно това ретроградие ще е по-особено :)

Разбрах, че има 2 сенки - едната е преди ретроградието и започва от градуса, до който планетата ще се върне. А втората е, когато планетата е станала директна и изминава пътя, по който се е връщала. Предполагам, че когато планетата е в първата сянка преди ретроградието - се очертават темите, които ще се дълбаят при ретроградието, а в сянката след ретроградието се правят изводи и затвърждават уроците от ретроградието :)

Гледам, че Меркурий влиза в първата си сянка в съвпад с Плутон - очаквам да се засегнат и плутоновите теми и трансформации - в моя случай - още повече :)
Над силата е само умението да я владеем!