Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 199568 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #390 -: Декември 26, 2015, 10:46:59 pm »
Аспектите, за които споделяте - основно по соларни дъги ли ги гледате? Съпоставяте ли и с екваториални дирекции? И зодиакални, разбира се, но те са близо до дъгите :)
Над силата е само умението да я владеем!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #391 -: Декември 26, 2015, 11:54:46 pm »
Можеш ли да обясниш разликата накратко?

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #392 -: Декември 27, 2015, 09:51:11 am »
Имам питанка, че след един градус имам опозиция дир. Марс нат. Сатурн, 2-8 дом, Марс е У1/8, Сатурн У10/11/12. На операция или инцидент ми намирисва  :017: Нещо не ми идват на ум хубави асоциации, освен да раждам секцио, но за тая цел имам 6 месеца да си намеря донор ;D

СД Марс 2 опозиция Сатурн 8, Сатенче при теб и знаково се повтаря домовата опозиция- на първо място уязвими са финансите,лични и тези на партньора/бившия / в смисъл стагнация на доходи,забавяне на  дължими разплащания,издръжки,внимавай не давай пари на заем на приятели,не тегли кредити, не ставай поръчител, плащай редовно данъци,осигуровки,заеми ,ипотеки, всичко по инструментариума на 8 дом и гледай да си изрядна в задълженията,  рискови действия ,свързани с финансови средства,носят загуби,периода е неблагоприятен за покупка на земя,жилище,ремонти,строежи,проекти свързани със строителство,можеш да станеш жертва на  финансово престъпление ,привличаш некоректни хора
Марс е ген.сигнификатор на брат,дете от мъжки пол за теб и те са уязвими,отделно е диспозитор на венера и меркурий,сатурн/у10 – баща,шеф,у11- приятели,групи,форуми,хора с общи интереси,у12-хронифициране на стари болежки,което разширява диапазона на възможните събития,който ще са повторение на грешни действия заради нат.квинконс,ако не си научила урока,освен всичко друго този асп. е травмиращ,носещ болка,физическа за теб,марс у1,болки в кръста,прищипвания,скованост стави,костите,сухожилия разтегнати,зъби,ако трупаш гняв,главоболия,мигрени,ще излизат пъпки,ще вдигаш температури,по добрият вариант  счупи нещо,крещи ,викай,ако си гневна,работи много,ходи пеша,спортувай,катери върхове,планини с приятели,спазвай диета,ако се налага, стриктен режим на хранене,изразходвай марсовата енергия,2 дом са творчески способности,някакъв вид изкуство,който да гълта свободното ти време,важно е да  НЕ мързелуваш за да не трупаш енергия,която да се взриви,напрежение ,конфликти с брачен ,бизнес партньор,свързано с финанси,наследства, застраховки МПС,недвижимост,имоти да пострадат инцидентно
2 дом е 8 за партньора,там е възможно инцидентни,травматични случки,кризисни, с възрастни хора, 2 дом е 5 от 10- заедно с 8 раждане на дете в бащината фамилия,или тази на шефа ти,или оперативна намеса поради хронифициране на стара травма,опозето  ще съпреживееш травматично,чрез засегнат  друг човек ,който ще сподели с теб,ще му  бъдеш утеха

макар,че Синухе е писал,че ".....Дирекционно нещата трябва да се гледат максимално просто/за разлика от транзитите/, дори е желателно да не се взимат предвид управители на домове , а предимно домовете и знаците в които се сключва аспекта и най-вече природата на аспекта и планетите главно.И обикновено дирекционен аспект дава проявление само веднъж/но силно/,защото не е процес. "така ,че ако отпаднат упр.домове...остават 2-8

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #393 -: Декември 27, 2015, 12:14:58 pm »
Можеш ли да обясниш разликата накратко?

При зодиакалните - всички елементи преминават през един знак от картата за 30 години.

Екваториалните - пак е градус година, но по екваториалната координатна система.

При дирекции по слънчеви дъги (зодиакални) - 1 година се приравнява на движението на слънцето за 1 ден.

При дирекции по слънчеви дъги (екваториални)  - пак се гледа движението на слънцето за денонощие, но по небесния екватор - екваториалната координатна система, а не еклиптичната.

Аз за сега проверявам по първите 3 и съм с впечатления, че най-много точност и събития има по екваториални дирекции. Струва ми се, че  най-масово се ползват сл. дъги - зодиакални - те са заложени в астро.сом.
Над силата е само умението да я владеем!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #394 -: Декември 27, 2015, 10:57:18 pm »
Виж тук

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #395 -: Февруари 22, 2016, 04:15:03 pm »
Попаднах на още един случай, в който дирекции/прогресии на и към Юпитер са донесли загуба и тежка година.

При една моя колежка през изминалата година има смърт в семейството, баща ѝ умира от рак. Погледнах какви дирекции има в годината на смъртта му - дирекционно МЦ в опозиция с нат. Юпитер. Година-година и половина по-рано е имало дир. Юпитер в съвпад с нат. Луна /ъглова/ - вероятно тогава поставят тази диагноза и започва агонията.

Юпитер в нейната карта управлява ИЦ в знака Риби /вероятно и Асцендента, ако е в първия градус на Стрелец/. В радикса има Слънце в съвпад с ИЦ, така че Юпитер се връзва с бащата. В годината на смъртта му по дирекции се активира наталният квадрат /точен/ между Юпитер и Сатурн - МЦ е в опозиция с Юпитер и квадрат със Сатурн в 8 дом. Интересно е също така да се отбележи, че през същата година е действал планетен период на Юпитер/Сатурн. По вторична прогресия в годината на смъртта има точна квадратура между пр. Слънце и нат. Сатурн, при това прогресивното Слънце застава в съвпад с нат. Юпитер.

Предполагам, че квадратурата на Юпитер с осмодомен ретро Сатурн е изиграла ключова роля. В годината на смъртта тя се активира, а Юпитер има отношение към въпросите, свързани със семейството и дома.




Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #396 -: Февруари 22, 2016, 04:22:42 pm »
Лили, ако наталния квадрат м/у Юпитер и Стурн е точен, и дир ИЦ е в съвпад с Юпитер, значи дирекционна ос МС/ИЦ е в квадрат с наталния Сатурн в 8 дом....
В книжката на Левин това е достатъчно условие.

При мен Слънцето също е в съвпад с ИЦ (2 гр орбис), но не свързвам тази комбинация с баща ми. Това обаче не пречи, когато дир Плутон каца на ИЦ, баща ми да умре. - така ректифицирах картата си.
При смъртта на майка ми дир Уран прави нонагон 40гр към ИЦ - взех го от същата книжка - напрегнати и кармични аспекти на малефици към МС/ИЦ.
« Последна редакция: Февруари 22, 2016, 04:25:43 pm от Happy58 »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #397 -: Февруари 22, 2016, 04:24:39 pm »
Хепи, това го писах по-горе.

А всъщност как си насочих вниманието към този казус. Сетих се за това събитие и реших да видя дали картата ѝ може да се ректифицира.
« Последна редакция: Февруари 22, 2016, 04:30:40 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #398 -: Февруари 22, 2016, 05:19:35 pm »
Дирекции/прогресии с участието на Юпитер има в картата на дъщерята. Но както казах, в натала има квадратура Юпитер-Сатурн, тя се е задействала. Не разполагам с рождени данни на бащата.

Юпитер, освен всички благинки, може да даде и разрастване на туморни тъкани, ако се разглежда влиянието му в медицинската астрология. Злокачествените процеси са по Плутон, да.
« Последна редакция: Февруари 22, 2016, 05:24:17 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #399 -: Февруари 22, 2016, 05:52:36 pm »
Преди 5-6год. имала ли е някакво събитие, свързано с важен мъж в живота, че тогава дир. нодална ос е квадратирала нат Слънце?

Не ми е споменавала. Но нито се е омъжвала, нито се е развеждала тогава. Започване на нова работа има в средата на 2012. Преди това май е имало прекъсване, беше останала без работа.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #400 -: Февруари 22, 2016, 06:05:32 pm »
Нямам информация какво се е случило преди 5 години, а примерът е пуснат с друга цел - какво се е случило през изминалата година и какви дирекции/прогресии е имало. Даже не знаех, че е имала близък в напреднал стадий на рак, не беше споделяла в офиса. За смъртта му научих впоследствие. Доколкото разбрах, някъде през септември трябва да се е случило.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #401 -: Февруари 22, 2016, 07:02:03 pm »
Август 2015 май юпитер влезе в дева, сатурн вече е в стрелец, в нейната натална карта иц, слънце, юпитер и луна са в риби (?), а сатурн в близнаци (?)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #402 -: Февруари 22, 2016, 07:08:23 pm »
Не - Слънце в Риби близо до ИЦ, Луна в Близнаци около ДЦ.

Имало е транзит на Юпитер и Сатурн към ъглова Луна, тя при нея е много силно изявена и управлява 8 дом.
« Последна редакция: Февруари 22, 2016, 07:10:16 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #403 -: Февруари 22, 2016, 08:40:22 pm »
Не - Слънце в Риби близо до ИЦ, Луна в Близнаци около ДЦ.

Пак става

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #404 -: Февруари 26, 2016, 10:47:08 am »
Да попитам, разглеждали ли сте СД Венера в съвпад с натално Слънце - във вашата или друга карта? Зная, че много зависи от всичко останало, но все пак, бих се радвала на обратна връзка, наблюдения и т.н.
Над силата е само умението да я владеем!