Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 200110 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #735 -: Януари 06, 2017, 05:41:09 pm »
Здравейте, нова съм във форума, но искам да задам един въпрос. Повечето, които следват Левин обръщат внимание на всички аспекти на дирекционните планети. За сметка на това в книгите на Noel Tyl, авторът казва да гледаме само "твърдите" аспекти. Чудех се какви са вашите лични наблюдения?

Ноел Тил за дирекции ли казва да се гледат само твърди аспекти?

Selena

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #736 -: Януари 07, 2017, 03:27:41 pm »
Цитат
Ноел Тил за дирекции ли казва да се гледат само твърди аспекти?
Книгата, от която съм чела е: Astrology's Most Successful Predictive System. В нея пише само за дирекции и казва, че само твърдите аспекти имат значение за прогнозите

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #737 -: Януари 07, 2017, 03:33:59 pm »
Има градация на аспектите по сила на влияние. Но някои и минорни гледат.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Selena

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #738 -: Януари 07, 2017, 03:49:57 pm »
Цитат
Има градация на аспектите по сила на влияние. Но някои и минорни гледат.
Мен най-много ме вълнуваше какви са личните впечатления

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #739 -: Януари 07, 2017, 03:54:03 pm »
Вярно, книжки всички сме чели.
Всеки астролог има различна практика, това е въпрос на дългогодишни наблюдения и практическа проверка.

Аз лично давам приоритет на твърдите, но използвам и плавни аспекти, само мажорни. Също така се използват паралели, особено при работа с примарни дирекции, те са много мощни.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #740 -: Април 07, 2017, 09:29:59 pm »
Здравейте!

Имам няколко въпроса, които ме терзаят.

Първият е: забелязали ли сте при какви аспекти действат дирекциите? По принцип, всеки казва, че към натални. Но наталната снимка към момента на раждане. Следователно, би трябвало дирекцията да влияе повече към прогресивна планета, нали?

Второ: Как да тълкувам аспектите - Плутон квадрат Марс или Плутон квадрат У6, 7?

В рамките на половин година ще го имам като аспект с прогресивна и с натална планета и не знам как да го отгранича.

Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #741 -: Април 07, 2017, 09:58:11 pm »
За дирекция към прогресия не съм чувала дали се разглежда, нямам такива наблюдения засега. Но дирекция към натална планета – да, а също транзит към дирекция или прогресия.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #742 -: Април 07, 2017, 10:04:49 pm »
Здравейте!

Имам няколко въпроса, които ме терзаят.

Първият е: забелязали ли сте при какви аспекти действат дирекциите? По принцип, всеки казва, че към натални. Но наталната снимка към момента на раждане. Следователно, би трябвало дирекцията да влияе повече към прогресивна планета, нали?

Второ: Как да тълкувам аспектите - Плутон квадрат Марс или Плутон квадрат У6, 7?

По мои наблюдения, върху картите на близки, действат аспектите на дирекция към натал и то много точно. Прогресиите се отключват от транзити.
Плутон квадрат Марс е същото като Марс квадрат Плутон, ключ при тълкуването е основната природа на включените планети, независимо кой дом управляват. Всички дирекционни аспекти следва да се интерпретират като временни влияния, дали и как ще са активирани делата на даден дом показва дирекционна планета на натална куспида, когато е наличен такъв аспект.
МАРС КВАРДАТ, ОПОЗИЦИЯ с ПЛУТОН : Енергия и АГРЕСИЯ. Използване на властта само егоистично. Отиващо твърде далеч физическо насилие. Обидчив и ядосващ се. Силен сексуален импулс, изискващ отдушник - примерно творчеството. Не е изключена насилствена смърт. В общо добър хороскоп - голяма смелост. В недобър хороскоп - насилие при постигане на целите.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #743 -: Април 07, 2017, 10:09:50 pm »
И при моите скромни наблюдения до момента - точно работи дирекция към натал. И се усеща 6 месеца по-рано.
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #744 -: Април 07, 2017, 10:16:20 pm »
И се усеща 6 месеца по-рано.

Звучи обнадеждаващо. В рамките на тази година имам дирекционен секстил на Юпитер към МС.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #745 -: Април 07, 2017, 10:54:37 pm »
Сега наблюдавам съвпад на СД Венера с нат.Слънце в 10 дом. Събитията започнаха през август, пикът беше в началото на март и предполагам, че толкова време ще отшумява :) Много прясна ми е аналогията и от съвпада на прогр. Венера с нат.Слънце :)

Лили, ти имаш ли очаквания? Напоследък, като че ли - Юпитер е щедър с проф. ти занятия :)  :-* Като, че ли от изв. време действа?
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #746 -: Април 07, 2017, 11:03:06 pm »
Лили, ти имаш ли очаквания? Напоследък, като че ли - Юпитер е щедър с проф. ти занятия :)  :-* Като, че ли от изв. време действа?

Имам предположение за социален възход, а и вече съм в антардаша на Раху. Той ми е в изгряващия знак във ведическата карта и формира т.нар. Раджа йога с две планети в трикона домове, Луната и Марс. Те пък са в накшатри, управлявани от Раху.

През изтеклата година имах дирекционен квадрат на Юпитер към нат. Слънце, усети се много положително. Наплив на професионални ангажименти, поръчки, клиенти. Финансово подобрение също се усети. Но и изгърбване от работа, малко почивка – все пак е квадратура. Обаче те зарежда с енергия.

По дир. Юпитер в секстил с МС промяна в статуса засега не очаквам, няма ги нужните предпоставки за принц и сватбена лимузина.  ;D Но по тема професия/хоби вероятно ще се усети, сега там е фокусът и вече има динамика. Имам реализирани лични проекти. По дирекция Юпитер/МС може да проработя и с някоя издателска къща, знае ли човек.  ;)

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #747 -: Април 08, 2017, 12:54:40 pm »
Всички дирекционни аспекти работят при мене квадрати, тригони , секстили , съвпади , всичко си работи

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #748 -: Април 08, 2017, 01:15:15 pm »
Значи дирекция към натал. Шест месеца по-рано са половин градус орбис. Ще започне към лятото, когато съвпадът пр Луна пр/дир МЦ застане точно срещу СЗ от февруари и срещу моя Меркурий.
Агресивна не съм, не обичам физическото насилие, нямам власт... Дано не съм аз тази, която ще изпита физическо насилие.  ::)
В натала нямам предпоставки, предполагам няма аз да ям пердах :)))
« Последна редакция: Април 08, 2017, 01:21:25 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #749 -: Април 08, 2017, 01:25:34 pm »
Порасна ти работата.  :043: :d030:

Така ми е пораснала, че днес наврях в миша дупка един потенциален клиент. Но наистина прилагат много съмнителни практики, май съм се разминала с мошеник. В един сайт за фрийлансъри, където копирайтъри се представят за преводачи и работят много под реалните пазарни цени. Като има нелоялна конкуренция, ще има и некоректни възложители. Аман от некадърници!
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui