Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 200095 пъти)

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #855 -: Април 30, 2017, 12:16:51 am »
Happy58, Благодаря ти от сърце!  :58:
Толкова добре си вникнала в картата ми. Имах нужда точно от такива анализи каквито сте направили с Алена, както и насоките които сте ми дали. Но, за да не обсъждаме натална карта в темата за дирекции ще прехвърля отговора си в темата за Натални карти.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #856 -: Май 01, 2017, 08:24:28 am »
irko_birko,
Правилно си забелязала :)
Дирекционните аспекти на всички планети ,без Слънцето и Луната ,действат 1 гр.преди и 1 гр. след точния аспект. Т.е година преди и година след това.
За слънцето-2 гр .преди и 2 гр.след. За Луната-1.5 гр преди и след .
Значи ли това, че като се прави ректификация, да се взема предвид това? Примерно, ако дир. Сатурн е бил на МЦ, да се търси времето, когато Сатурн е бил на градус преди съвпада, и тогава да се смята, че е започнало събитието?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #857 -: Май 01, 2017, 01:55:11 pm »
Значи ли това, че като се прави ректификация, да се взема предвид това? Примерно, ако дир. Сатурн е бил на МЦ, да се търси времето, когато Сатурн е бил на градус преди съвпада, и тогава да се смята, че е започнало събитието?
ами не, защото понякога събитието е на градус след куспидата
майка ми почина на СД Сатурн разходящ съвпад с К8 орбис 2гр. , но се влоши здравословно сериозно на 1 градус преди К8, където ми е Луната

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #858 -: Май 01, 2017, 02:35:39 pm »
на мен Дирекционния Сатурн в момента е в критични градуси , сменя си знака , влиза в Козирог , средата на Юни вече ще е със сменен знак :) Сатурн е управител 8-ми, диспозитор на Слънце, Меркурий - управители 3, 1, 4-ти , става на трон. Предполагам , че ще даде стабилност , повече изява

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #859 -: Май 01, 2017, 03:18:25 pm »
ами не, защото понякога събитието е на градус след куспидата
майка ми почина на СД Сатурн разходящ съвпад с К8 орбис 2гр. , но се влоши здравословно сериозно на 1 градус преди К8, където ми е Луната
В такъв случай, как да подходя? Това повече ме обърква.

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #860 -: Май 02, 2017, 01:38:00 am »
До колкото съм чела, дирекциите дават период в рамките на около 2 години, може и малко повече, когато ще има определени влияния, събития. Но не се знае кога точно ще се случи нещо, затова мисля, че се гледат транзити за по-конкретни отрязъци от време.

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #861 -: Май 02, 2017, 12:50:26 pm »
До колкото съм чела, дирекциите дават период в рамките на около 2 години, може и малко повече, когато ще има определени влияния, събития. Но не се знае кога точно ще се случи нещо, затова мисля, че се гледат транзити за по-конкретни отрязъци от време.

Много са 2 години. Дирекцията на слънчевата дъга е по-малко от 60 . Символичната е градус=1г.
Транзити и лунации за определен диапазон. :)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #862 -: Май 02, 2017, 01:08:41 pm »
Аз знам, че най-отчетливо се усеща 30 минути преди точния аспект, след това при разходящ аспект отслабва влиянието.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #863 -: Май 02, 2017, 01:10:18 pm »
Аз знам, че най-отчетливо се усеща 30 минути преди точния аспект, след това при разходящ аспект отслабва влиянието.

Или 6 месеца преди и след. :)

И аз така.

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #864 -: Май 02, 2017, 01:42:09 pm »
Дирекцията на слънчевата дъга е по-малко от 60 . Символичната е градус=1г.

Това не го знаех и си мислех, че е 1 г. Добре че направих коментар, за да науча.  :) Благодаря ви!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #865 -: Май 03, 2017, 12:49:10 am »
В такъв случай, как да подходя? Това повече ме обърква.
Весо, това е само една от техниките за прогностика, гледат се паралелно и другите, на профекциите например може да се определи не само месец, но и деня на нещо си... Соларите също може да се раздробят чрез прогресия до 4 дни, отделно транзитите, които отключват прогресия, ама ти ги знаеш тези неща.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #866 -: Май 03, 2017, 08:15:36 am »
Весо, това е само една от техниките за прогностика, гледат се паралелно и другите, на профекциите например може да се определи не само месец, но и деня на нещо си... Соларите също може да се раздробят чрез прогресия до 4 дни, отделно транзитите, които отключват прогресия, ама ти ги знаеш тези неща.
Знам, но това не значи, че съм се научил как да ги прилагам. А и за съжаление, досега в живота ми нямам особено много значими събития, даже са много малко.

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #867 -: Май 03, 2017, 11:25:33 am »
Това не го знаех и си мислех, че е 1 г. Добре че направих коментар, за да науча.  :) Благодаря ви!
Правилно си разбрал първоначално - 2 години е валиден аспекта. Орбиса за Слънце е 2 градуса, значи 2 градуса преди и след точния аспект , стават общо 4 години. За Луната 1,5 градуса, значи общо 3 години, а за останалите планети 1 градус, т.е 2 години. Това са валидните орбиси само за мажорните аспекти. Минорните са по 1 градус орбис за всички планети, т.е в рамките на 2 години са валидни.
« Последна редакция: Май 03, 2017, 11:27:49 am от Radost »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #868 -: Май 03, 2017, 11:31:06 am »
Четири години са прекалено много за една дирекция. При никой автор не съм го срещала, не съм го наблюдавала и на практика. Обикновено авторите го дават плюс/минус една година около точния аспект. Дирекциите се използват за прогнозиране на годишни събития, а не за средносрочни прогнози по 3–4 години. Но за да предположим кога ще проработи една дирекция, т.е. кога настъпва таймингът, използваме допълнителни техники.
« Последна редакция: Май 03, 2017, 11:33:11 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #869 -: Май 03, 2017, 11:39:53 am »
От книгата на Левин за дирекциите:

"За мажорните аспекти на СД Слънце, а също за дирекцията на различните точки, правещи аспект със Слънцето, орбиса е 2*. Когато промисорът е влязъл в орбис, то мажорния аспект към Слънцето започва да работи 2* преди точния аспект и продължава да работи още 2* след него.
За мажорните аспекти на Луната – орбиса е 1,5*.
За мажорните аспекти на планети и точки – орбиса е 1*, т.е. точност +/- една година.
За минорните аспекти на Слънцето, Луната, планетите и точките – орбиса е 1*."

Не съм наблюдавала целенасочено в повече карти, но има резон.


Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми