Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 199578 пъти)

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1140 -: Декември 26, 2020, 12:40:42 pm »
До колкото знам, аспектът действа от градус преди до градус след точния съвпад.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1141 -: Декември 26, 2020, 01:22:05 pm »
Какъв е допустимият орбис при съвпад на дирекционна планета към лична такава в натала?
дават го градус преди точния съвпад и градус след него
Юпитер по дирекция когато ми кацна на МС имах забележително събитие при точния съвпад, а при дир. Сатурн на Луна и К8 събитието беше градус след точния съвпад, почина майка.

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1142 -: Декември 26, 2020, 02:16:36 pm »
Дир.Сатурн  съвпад нат.Юпитер , някакви наблюдения/ предположения ?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1143 -: Декември 27, 2020, 03:29:47 am »
Дир.Сатурн  съвпад нат.Юпитер , някакви наблюдения/ предположения ?
предстои ми след 15 месеца  :)
СД САТУРН СЪВПАД С ЮПИТЕР: Юпитер олицетворява съзнанието, а Сатурн - подчинението на закона. Съединението им означава ПРАКТИЧЕСКА МЪДРОСТ. Успех, репутация и всеобщо уважение. Този успех е безопасен за родения, тъй като не го опиянява. Като цяло - умерени амбиции и сдържаност.

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1144 -: Декември 27, 2020, 01:15:53 pm »
Дир.Сатурн  съвпад нат.Юпитер , някакви наблюдения/ предположения ?
предстои ми след 15 месеца  :)
СД САТУРН СЪВПАД С ЮПИТЕР: Юпитер олицетворява съзнанието, а Сатурн - подчинението на закона. Съединението им означава ПРАКТИЧЕСКА МЪДРОСТ. Успех, репутация и всеобщо уважение. Този успех е безопасен за родения, тъй като не го опиянява. Като цяло - умерени амбиции и сдържаност.
Благодаря,Акрукс!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1145 -: Декември 27, 2020, 02:24:25 pm »
Дир.Сатурн  съвпад нат.Юпитер , някакви наблюдения/ предположения ?
Предположения имам,наблюдения–не.
В кой дом се случва съвпадът.
Какво управляват и от кой дом идва Сатурн.
Какво е Сатурн-криза,свиване,закон,карма,смърт,край,учител,съд,възрастни хора,бедност,ограничения,стегнация,граници,молби,печати,студ,,бюрократи,подписи,документи(получаване/утвръждаване),архиви,оценки,експерти,баща,шеф,,неуспехи,трудности,забавяния,ограничения,болести,недвижимост,дядявци/баби
Какво е Юпитер–вяра,просперитет,щастие,късмет,пътешествия в чужбина,заминаване надалеч,висше образование,юридически и съдебни спорове,външна търговия,морал,свещеници с висог ранг,академици,професори,гуру,капитан на кораб
И сега ги съедини в домът в който попадат и производните домове.........най-общо казано:документални уредици/неуредици,имотни дела и делби,ограничения,адвокати,съдилища,ритуали като смърт,сватба,кръщене-с участието на църковни служители

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1146 -: Декември 27, 2020, 03:34:01 pm »
Дир.Сатурн  съвпад нат.Юпитер , някакви наблюдения/ предположения ?
Предположения имам,наблюдения–не.
В кой дом се случва съвпадът.
Какво управляват и от кой дом идва Сатурн.
Какво е Сатурн-криза,свиване,закон,карма,смърт,край,учител,съд,възрастни хора,бедност,ограничения,стегнация,граници,молби,печати,студ,,бюрократи,подписи,документи(получаване/утвръждаване),архиви,оценки,експерти,баща,шеф,,неуспехи,трудности,забавяния,ограничения,болести,недвижимост,дядявци/баби
Какво е Юпитер–вяра,просперитет,щастие,късмет,пътешествия в чужбина,заминаване надалеч,висше образование,юридически и съдебни спорове,външна търговия,морал,свещеници с висог ранг,академици,професори,гуру,капитан на кораб
И сега ги съедини в домът в който попадат и производните домове.........най-общо казано:документални уредици/неуредици,имотни дела и делби,ограничения,адвокати,съдилища,ритуали като смърт,сватба,кръщене-с участието на църковни служители
Сатурн ми управлява 3 и 4 дом, натално е в първи дом.Юпитер е У2 и 5 във втори дом , където се случва и съвпада.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1147 -: Декември 27, 2020, 07:06:41 pm »
Сатурн ми управлява 3 и 4 дом, натално е в първи дом.Юпитер е У2 и 5 във втори дом , където се случва и съвпада.
Това кой дом управляват и в кой дом сключват аспект е от значение при транзити и прогресия, при дирекция от значение е единствено естеството на планетата- цитирала съм от книга какво е за Сатурн и какво за Юпитер. Доколкото помня имаше пълен 2-ри дом, Слънце, Луна и още 4 планети там, Сатурн по дирекция е минал над Уран и над Слънце, имаше ли събития преди 10 и преди 6-7г, грубо сметнато?
Затъмнението този месец попада между Юпитер и Нептун, активирало е 2-ри и 5-ти дом, най-вече втори, по който са материалните и моралните ценности, пари, приходи, подаръци по Коледа, чужбина, висше, банки, служебно израстване, промяна на статус, нов мъж , шеф, понеже Слънцето ти управлява МС

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1148 -: Декември 27, 2020, 08:18:39 pm »
Сатурн ми управлява 3 и 4 дом, натално е в първи дом.Юпитер е У2 и 5 във втори дом , където се случва и съвпада.
Това кой дом управляват и в кой дом сключват аспект е от значение при транзити и прогресия, при дирекция от значение е единствено естеството на планетата- цитирала съм от книга какво е за Сатурн и какво за Юпитер. Доколкото помня имаше пълен 2-ри дом, Слънце, Луна и още 4 планети там, Сатурн по дирекция е минал над Уран и над Слънце, имаше ли събития преди 10 и преди 6-7г, грубо сметнато?
Затъмнението този месец попада между Юпитер и Нептун, активирало е 2-ри и 5-ти дом, най-вече втори, по който са материалните и моралните ценности, пари, приходи, подаръци по Коледа, чужбина, висше, банки, служебно израстване, промяна на статус, нов мъж , шеф, понеже Слънцето ти управлява МС
Да знам, Акрукс, че при дирекции е важно естеството на планетата, но Сафо ме попита. Да, пълен 2 дом имам, когато дир.Сатурн мина през Уран преди 10 год. смених местоживеене , когато мина над Слънцето ми бях без работа, на разходящ съвпад си намерих, накара ме да си правя сметка за всичко, беше много тегав период. Сега над Юпитер се чудя какво ще е...но разбрах,че уроците на Сатурн са за цял живот. Всъщност картата ми бъка от транзити,прогресии и дирекции, не знам защо се хванах за този аспект....До момента събития нямам, единствено, че зачеркнах сесрта ми от живота си!
Чудя се , какво ли ще ми донесат всичките тези аспекти:
Дир.Луна тригон Марс
Дир.Луна секстил Уран
Дир.Меркурий тригон Марс
Дир.Меркурий секстил Уран
Дир.Сатурн съвпад Юпитер
дир.Плутон съвпад Уран ( този аспект много ме притеснява)
Дир. АЦ съвпад Слънце
Прогресии
Пр.Луна опозиция Венера
Мерка тръгна директен тази година
Пр.Венера съвпад Слънце
Пр.Марс смени знак,влезе в скорпион
пр.Юпитер секстил Венера
Пр.Юпитер съвпад Нептун

И още много има....Прикачам картата си, които има време/желание нека коментира.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1149 -: Декември 27, 2020, 09:53:27 pm »
Стрелец, Юпитер по натал е силен еснциално, но не е добър - изгорен, западен. Може да  дава някакъв фанатизъм- идеализъм, обсебване по отношение как да печелиш доходи и това да води до загуби периодично. Желанията може да се разминават с възможностите/ресурсите. Съвпадите на Сатурн не са леки аспекти, задават нов цикъл  с повече усилия, нужда от " с какво реално разполагам, за да имам това, което искам силно" /тук във 2-ри дом. Ще ти се  структурира и изясни визията за бъдещето и какви са перспективите по 2-ри дом. Това, което ти е на сърце като занимание/ занятие/5-ти/ е в конфликт с ресурса, отпада, губиш и заапочваш наново. Може да следиш енергетиката на физическото тяло, не прекалявай с това да се захващащ с всичките възможностите, които те срещат, ще се изтощиш- някакво практично хоби си намери- хем да  ти е забавно, хем тялото да се разтоварва.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1150 -: Декември 28, 2020, 11:08:04 am »
Аз си признавам, че дирекции рядко си следя, не ги разбирам.
От любопитство погледнах картата си и видях как опозицията Мерк/ Сатурн , която си имам по рождение по оста 2/8, сега е точна на МЦ/ Иц. Естествено, ако градусите са им точни, защото имам известни съмнения.
Та така, пустото МЦ още един път става подчертано.
Доколкото разбрах, при дирекциите се гледа естеството на планетите.
Освен да се напъна и създам една стихосбирка, с която да се окича с лавров венец. :D И да отчета всичко, дето се предполага, че е по МЦ.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1151 -: Декември 28, 2020, 12:23:53 pm »
Аз си признавам, че дирекции рядко си следя, не ги разбирам.
От любопитство погледнах картата си и видях как опозицията Мерк/ Сатурн , която си имам по рождение по оста 2/8, сега е точна на МЦ/ Иц. Естествено, ако градусите са им точни, защото имам известни съмнения.
Та така, пустото МЦ още един път става подчертано.
Доколкото разбрах, при дирекциите се гледа естеството на планетите.
Освен да се напъна и създам една стихосбирка, с която да се окича с лавров венец. :D И да отчета всичко, дето се предполага, че е по МЦ.
Меркурий на МС- активира контактите на работното място;
- промяна на работата, ако е по ℜ Меркурий ;- професионализъм;
- РАЖДАНЕ на брат или сестра, ако ℜ меркурий Н9У3;
Сатурн на Иц - РАЗВОД на родители;
- бащата напуска семейството преди да се роди детето;
- покупка на малък дом, ако н.сатурн е ретрограден – стар дом.
- смърт на родител;
Това последното никак не ми харесва, но така е дадено в таблицата, която копирах преди време от тази тема.  Малката дъщеря ще има този аспект след 15г.

От книгата за дирекции:  МЕРКУРИЙ СЪВПАД С  МС : Активност в кореспонденцията, повишение благодарение на обучението или литературна работа Изучаване на математика, езици, ораторство и др. Меркуриански предмети. За МЛАД ЧОВЕК І начало на бизнес или получаване на образование/степен. Пътувания. ПОРАЗЕН МЕРКУРИЙ: Скандали, сплетни около родения, разочарования, неуспехи и лош резултат за гореспоменатите Меркуриански дела.
 САТУРН СЪВПАД С  IС /САТУРН опозиция МС/: При БЛАГОПРИЯТНО ВЛИЯНИЕ: Завършване на дом или кариера, започнати преди. Имот от завещание, помощ от роднини. Отделяне от роден край и семейство. При ЛОШО ВЛИЯНИЕ: Болести и смърт на родител. Загуби на пари или собственост, възможно предизвикани от неуспешен бизнес. Принудителна имиграция/проблеми с власт, здраве/, преместване/поради зле платена работа/. Семейната среда ограничава родения в работа, партньорство, реализация. Възобновяване на хронични оплаквания.
           

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1152 -: Декември 28, 2020, 02:18:10 pm »
Това последното никак не ми харесва, но така е дадено в таблицата, която копирах преди време от тази тема.  Малката дъщеря ще има този аспект след 15г.

Има много възможности, така че не мисли най- лошото!

При мен този аспект е бил когато съм била на годинка. Точно тогава е починала прабаба ми, при която сме живели и чийто апартамент е предписан на баща ми (но това се е случило много преди тя да почине).

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1153 -: Декември 28, 2020, 03:05:35 pm »
Това са препоръчителни общи тълкувания, които е разглеждат с индивидуалната карта.
Нали, има значение къде попада Сатурн по натал, какъв го играе и дали въобще може да играе, за да е приложимо това твърдение ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1154 -: Декември 28, 2020, 03:16:53 pm »
Аз изобщо не мисля най- лошото, не обичам да се програмирам така.
Преди три месеца станах законен собственик на жилището, в което живея- това също е Сатурн на ИЦ, разбира се, имаше и транзитна и соларна подкрепа .
Напролет съм замислила основен ремонт, всичко , което имам като спестявания, ще отиде там.
Та, варианти много, но само времето ще покаже кога, къде, как.
Благодаря за включването на всички!
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...