Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 200108 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #285 -: Август 01, 2015, 08:42:11 pm »
Дирекционен Сатурн на ИЦ в квадрат с натален Нептун в 1 дом, но не знам дали това би могло да показва и евентуална смърт.
Като говорим за изчезнали хора, в картата на брат ми (за часа на раждане, който предполагаме, че е) има дирекционен Юпитер на К12, но това не знам дали по-скоро не показва скриване от обществото.

Не гледай куспидите - акрукс пише, че часът не е известен

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #286 -: Август 01, 2015, 08:51:06 pm »
Не гледай куспидите - акрукс пише, че часът не е известен
Бях забравил за това.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #287 -: Август 02, 2015, 09:06:22 am »
Това не е ли твоята карта, аз се чудех как от 20гр водолей АСЦ ти е станал 16гр., помислиг, че пак си правил ректификация
Не, това е картата на брат ми, но някои аспекти (като дир. Меркурий квадрат нат. Венера, дир. Сатурн в съвпад с прогр. Уран и разходящия съвпад на дир. Плутон с нат. Слънце) ги имаше и в моята карта по това време.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #288 -: Август 02, 2015, 08:14:19 pm »
Весо, аз си мислех, че гледам твоята карта, затова разглеждах аспекти на 3д- брат ти.
Извинявай, ако съм те подвел! Пуснах неговата, понеже нали и ти беше пуснала карта на изчезнал човек и затова реших да постна и неговата.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #289 -: Август 02, 2015, 08:52:26 pm »
За брат ти мисля, че  към 13,15ч е роден
Защо мислиш така?
Тогава и асцендентът е Риби, но нали преди години по снимките беше казала, че и двамата сме с асцендент Водолей.
Преди години майка ми ни подвеждаше като казваше по-късен час на раждане, обаче баща ми след това си спомни, че към 13 часа му били съобщили, че вече сме се били родили и че майка ми е вън от опасност, а ние сме родили твърде малки и ще ни държат в кувьози известно време.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #290 -: Август 03, 2015, 05:35:02 am »
Преди години за теб бях казала асц водолей, а за брат ти- риби, написаното от мен стои в онзи форум. 
И сега ли смяташ все още, че е така?
Иначе, преди години загубих работата си точно при съвпад на дир. Сатурн в МЦ. Не мисля, че Сатурн в Скорпион е силен, за да повлияе положително.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #291 -: Август 03, 2015, 01:41:37 pm »
Мухаха-много готини работи пише за дирекционен Плутон у8,в 8д,скп. тригон с моя к5,връзва се с другите работи,по това време дир.Юпитер прави тригон Асц.Ужасно много ми харесва ,,ужасно много пари,, :85: Обещавам да почерпя след 2-3 години :72:

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #292 -: Август 03, 2015, 02:00:23 pm »
Обещавам да почерпя след 2-3 години :72:
Както казват в "Господари на ефира" - "ОБЕЩАНО!".
Don't forget it!  ;)

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #293 -: Август 03, 2015, 02:22:04 pm »
Ноу проблъм ! По една бира и сега мога,но ако стане каквото си мисля,поне един симпозиум може да почерпя  ;D

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #294 -: Август 04, 2015, 10:39:40 am »
Почнах пак да гледам дирекциите за някои основни събития в живота ми и почнах още от тръгването в 1 клас (15 септември 1991), както каза enigma. Тогава дир. Слънце ми е било точно на МЦ, дир. Луна в квадрат с нат. Венера У3 и У8 и в секстил с К3 нат, а дир. Юпитер в съвпад с прогр. Меркурий, дир. ИЦ в съвпад със нат. СЛВ. Това ли всъщност наистина трябва да търся?
При вас какви дирекции е имало при тръгването ви в 1 клас?

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #295 -: Август 04, 2015, 10:58:13 am »
Имам и друг интересен въпрос. Брат ми тръгна една година след мен на училище и така до края на образованието ни той вървеше една година след мен, обаче при него какви индикации би трябвало да търся за това?
Освен това, при близнаци с по-голяма разлика (като братя Аргирови например, при които разликата е поне в половин час, както е казвала майка им в интервюта), но които са учили винаги заедно в училище и са работили заедно, там какви индикации трябва да се търсят в картите им за събития, които са се случили едновременно и при двамата?

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #296 -: Август 04, 2015, 03:27:55 pm »
Благодаря, akruks!
Често пропускам да гледам при дирекциите другите аспекти освен съвпад, квадрат и опозиция (бях чел преди, че само те действат). Колкото до физическо насилие, след като в натала ми няма индикации за такива неща, въобще не трябваше да се тревожа.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #297 -: Август 04, 2015, 05:35:23 pm »
Забелязах, че при някои хора и един дирекционен аспект може да даде значимо събитие, докато при друг човек в рамките на една година да се съберат няколко дирекционни аспекта - и нищо съществено да не се случи. Донякъде го обяснявам с начина на живот. Ако на някой животът му е по-инертен, понякога е достатъчна една силна дирекция към важна планета сигнификатор да го разтърси, особено когато са включени ъглови домове.

Днес гледах картата на една приятелка /сватбарката, за която наскоро споменах/, какви дирекции бележат това събитие в живота й. В годината на сватбата има дирекция на МС върху нат. Марс /дир. IС в съвпад с него/, а година по-рано, когато е срещнала бъдещия си съпруг, е имала дир. АС/ДС в квадрат към нат. Марс. Тя е нощно раждане, значи Марс би трябвало да има отношение към съпруга. Не управлява 7 дом и не се намира там, но има секстил с Юпитер - класически у7.

В нейния случай твърд аспект с малефик по дирекция е дал бракуване, не е донесъл неблагоприятно събитие. Марс в радикса се намира в Козирог, на границата между 4 и 5 дом /и в тригон с АС/.

« Последна редакция: Август 04, 2015, 05:41:52 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #298 -: Август 04, 2015, 06:54:28 pm »
Сватба като повечето, нищо интересно. Дори леко досадно беше.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #299 -: Август 05, 2015, 02:16:40 pm »
Това са въпросите, по които ще се радвам да чуя и други мнения. Също така може да направим и една статистика, за да видим при всеки как е било и да се види какво точно трябва да се търси.

Почнах пак да гледам дирекциите за някои основни събития в живота ми и почнах още от тръгването в 1 клас (15 септември 1991), както каза enigma. Тогава дир. Слънце ми е било точно на МЦ, дир. Луна в квадрат с нат. Венера У3 и У8 и в секстил с К3 нат, а дир. Юпитер в съвпад с прогр. Меркурий, дир. ИЦ в съвпад със нат. СЛВ. Това ли всъщност наистина трябва да търся?
При вас какви дирекции е имало при тръгването ви в 1 клас?
Имам и друг интересен въпрос. Брат ми тръгна една година след мен на училище и така до края на образованието ни той вървеше една година след мен, обаче при него какви индикации би трябвало да търся за това?
Освен това, при близнаци с по-голяма разлика (като братя Аргирови например, при които разликата е поне в половин час, както е казвала майка им в интервюта), но които са учили винаги заедно в училище и са работили заедно, там какви индикации трябва да се търсят в картите им за събития, които са се случили едновременно и при двамата?