Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 199518 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #360 -: Ноември 12, 2015, 09:39:18 am »
Смяната на знак на дир. Меркурий е достатъчна според мен. Дъщеря ми имаше такава смяна тази година, в която тръгна на училище :)

Да, Меркурий е за училище, ама за ВУЗ не е ли Юпитер? ...  ??? - малко странно ми се струва. Дирекциите отчитат само събитието, без някакви вътрешни трепети ....

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #361 -: Ноември 12, 2015, 09:51:06 am »
Меркурий е естествен управител на мисловните процеси и обученията, така, че според мен е достатъчен за каквото и да било обучение. Може при завършването на университетската специалност да има нещо по Юпитер. Като не е задължително да е дирекция, може прогресия, може транзит.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #362 -: Ноември 12, 2015, 10:01:24 am »
Сега погледнах на една приятелка, дипломира се преди няколко седмици, веднага записа нова специалност. Дирекции няма, само абсолютно точен тр. Юпитер тригон нат. Сатурн У9 и сходящ тр. Сатурн тригон нат. Юпитер. Специалностите са по Юпитер/Сатурн

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #363 -: Ноември 12, 2015, 10:04:16 am »
При мен прогресивният асц е бил в 9 дом като съм се записала да уча. Може и да има други аспекти, ама нищо не чаткам като си гледам картата  :012:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #364 -: Ноември 12, 2015, 10:09:44 am »
При мен прогресивният асц е бил в 9 дом като съм се записала да уча. Може и да има други аспекти, ама нищо не чаткам като си гледам картата  :012:

Това няма как да стане, сигурно имаш предвид прогресивен десцедент?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #365 -: Ноември 12, 2015, 10:16:01 am »
Това няма как да стане, сигурно имаш предвид прогресивен десцедент?

То и пр. Дсц е трудно да стигне до там на 20, нещо друго е гледала  :)

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #366 -: Ноември 12, 2015, 10:21:01 am »
Уф соларен бил  ;D Аз по-добре да не се обаждам вече на астро тема, че само глупости пиша  ;D ;D ;D

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #367 -: Ноември 12, 2015, 11:16:45 am »
Интересна тема :) Трябва да видя при мен как е било :)

Аз се дипломирах от средното през 1994г. В 10 клас реших да кандидатствам медицина и се записах на един курс по химия, като в 11 клас продължих да ходя, но при друг педагог. Паралелно и по биология. Винаги съм учила, но исках да съм брилянтно подготвена. Само, че като дойде време да се подават документи - се отказах. Следващата година майка ми ме натисна да кандидатствам нещо, но нямах желание, по-точно нямах идея какво искам. Есента на 1995г реших да е във ВИНС-а, записах математика - винаги съм била сила, но някак опресняващо. Кандидатствах, изкарах отлична оценка и влязох.

Когато реших да уча медицина - СД Меркурий прави ингрес във Водолей. Когато решавам да не кандидатствам прогр. Меркурий застава на К12.

Виждам, че есента на 1995г, когато реших, че ще уча и какво - тр.Юпитер - У9 ми е в 9 дом, в съвпад с Нептун.

Когато съм приета - СД СЛВ и прогр.Венера са в съвпад с нат.Нептун в 9 дом.

Не ги разгледах детайлно картите, в къщи ще огледам още, но това ми направи впечатление ;)
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #368 -: Ноември 12, 2015, 11:25:37 am »
Меркурий е естествен управител на мисловните процеси и обученията, така, че според мен е достатъчен за каквото и да било обучение. Може при завършването на университетската специалност да има нещо по Юпитер. Като не е задължително да е дирекция, може прогресия, може транзит.

добре, тенкю, ще приема ингреса на дир Меркурий като указание. :)
(търся само дирекциите)

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #369 -: Ноември 12, 2015, 11:29:50 am »
........................

Мисълта ми е, че аз влизам във ВУЗ без дирекционен аспект на или към У9 или пък точен аспект на или към К9 ..... и това ми е много странно ...

........................

Сега проверих и дипломирането .... тук вече си имам дир К9 върху нат Сатурн :) - идеално, даже перфектно, защото го направих със забавяне :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #370 -: Ноември 12, 2015, 04:39:23 pm »
Сега погледнах на една приятелка, дипломира се преди няколко седмици, веднага записа нова специалност. Дирекции няма, само абсолютно точен тр. Юпитер тригон нат. Сатурн У9 и сходящ тр. Сатурн тригон нат. Юпитер. Специалностите са по Юпитер/Сатурн

Satin, не може да няма отразено събитието по дирекции. Върни една година назад и включи всички аспекти -полуквадрат, сескиквадрат, куинконкс.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #371 -: Ноември 24, 2015, 11:23:40 pm »
Имам питанка, че след един градус имам опозиция дир. Марс нат. Сатурн, 2-8 дом, Марс е У1/8, Сатурн У10/11/12. На операция или инцидент ми намирисва  :017: Нещо не ми идват на ум хубави асоциации, освен да раждам секцио, но за тая цел имам 6 месеца да си намеря донор ;D


А погледна ли дирекционни куспити, възлите? Пък и то при нея не е започване на следване, а продължение... Може би дирекциите да показват момента, когато е започнала.

Акрукс, сега ти виждам поста, сори. Вече не помня, какво съм гледала, утре ще погледна пак картата.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #372 -: Ноември 24, 2015, 11:41:34 pm »
Не се паникьосвай, може да проработи и по други аналогии. Но все пак имай едно наум за евентуални по-конфликтни реакции от твоя страна.

Преди около 2 години имах дир. Марс в опозиция с нат. Плутон и същевременно дир. Плутон в съвпад с Асцендента. Едно голямо нищо. Но сега осъзнавам, погледнато в ретроспекция, че тогава съм започнала да трупам повече напрежение. Всъщност тогава си позволих насъбраното напрежение да излезе на повърхността, спрях да трупам гняв и да премълчавам, започнах свободно да го изразявам.

Доста недоброжелатели се появяват при такива дирекции, защото това е моментът, в който можем да покажем на другите някоя потисната по-нелицеприятна страна от личността. Или просто да спрем да им угаждаме за щяло и нещяло и да решим да ги погалим срещу косъма, при мен така се случи.  :)

Тъй че ако държиш да си популярна и харесвана в някоя важна за теб среда, опитай се да сдържаш някои свои изблици. Определено не е най-подходящият момент за захаросано общуване и създаване на личен фен клуб.  ;D

Но нито една дирекция не работи изолирано от цялото, виж какво друго има по същото време.

И все пак това е по-добрият вариант - Марс да е промисор, а не Сатурн. Имала съм такава дирекция, само че опозиция от Сатурн към нат. Марс, при това в ъглови домове. Беше доста брутално. Но при мен са свързани с други домове в хороскопа.

А що се отнася до гореспоменатите плутонови дирекции, впоследствие осъзнах как са се проявили в моя вреда, но със закъснение и с неочкван удар под кръста. Тогава си прекъснах отношенията с онези псевдороднини, отклоних едно тяхно манипулативно искане /по-скоро изнудване/ и в тяхното лице спечелих врагове. Тъй че до никакъв суицид и хирургични интервенции не се е стигнало при мен, просто свалих маските на лицемерни и двулични хора. Беше като удар с камшик за тях, отворих кутията на Пандора.




« Последна редакция: Ноември 24, 2015, 11:54:01 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #373 -: Ноември 24, 2015, 11:52:41 pm »
При опозиция дир. Марс нат. Плутон- бях първи клас, за първи път ме бяха пуснали сама на вън, бях се покатерила на една сграда и паднах от около 3-4 метра, доста високо беше. Нищо не си счупих, но много ме болеше главата, спомням си че ми беше черно през очите, не помня дали съм губила съзнание.  Eдва се прибрах и направо си легнах, а беше рано и мама ме пита, какво е станало, защо си лягам толкова рано, аз не казах че съм паднала.
Имам още едно опасно падане с борд, трябва да видя какви аспекти е имало, защото за мен това е рядкост, а не е да съм от кротките, като малка все бях по дърветата и покривите ;D

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #374 -: Ноември 25, 2015, 12:02:33 am »
Хм, аз не бих се шашкала, по-скоро гледай майка ти да не пренебрегне някоя ситуация, настинка

Но смяна на знак на дир сатурн изглежда интересно :)
Виж по време как са