Автор Тема: Транзити на Уран  (Прочетена 205542 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #525 -: Януари 25, 2016, 07:25:26 pm »
Вчера се опитах да започна да чета ЖИЗНЕНОСТ И БЛАГОПОЛУЧИЕ С УРАН ТРАНЗИТИТЕ НА ПРОБУЖДАНЕТО на Бил Тиърни. С децата в къщи е трудно, но все пак стигнах до някъде :)

Някой дали я е чел и да има формирано мнение? Аз, разбира се - също ще споделя :)

Зависи кой какво търси. Аз я четох и изучих (частично) заради сериозните аспекти, които тр Уран прави от 1 година в картата ми. Не че нещата не се случват, но на мен ми трябва нещо повече - чистата прогностика ми върши работа вече само при хорарите. А мен там въобще не ме бива - не ми се отдават, имам предвид.

Ако имаш сериозни аспекти на Уран, просто се подготви за фойерверки от всякаква полярност и избягвай да взимаш решения. :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Уран
« Отговор #526 -: Януари 25, 2016, 08:05:38 pm »
Дори малкото, което прочетох ми бе много полезно. Уран ми застава върху натален Юпитер - от там активира огнения тригон, това почти отминава. Актуален е секстилът с нат.Марс - това най-силно го усещам.

Предстои февруарското новолуние да направи мунданни секстил с Уран и квадрат с Марс - те да видим ;)
Над силата е само умението да я владеем!

Рада

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
Re: Транзити на Уран
« Отговор #527 -: Януари 26, 2016, 09:09:58 am »
Какво може да донесе съвпада на тр. Уран и Десц.? По време на точния му съвпад Венера също ще мине през него на фона на точен съвпад на ретрограден Сатурн и Хирон, след което тр. Уран ще стане ретрограден и отново ще премине през Десц. (в натала е У5 в 4 дом)
Аз бих могла да споделя малко опит :).  Преди 3 години моя приятелка ме помоли да погледна картата й. В солара бях видяла, че има вероятност за бебе. Тр. Уран беше много близо до ДС. Разрових се малко в книгите и накрая й казах, че може би ще има бебе. Тя се посмя, защото лекарите бяха категорични. След 4 месеца ми каза със сълзи на очи, че е бременна по естествен начин. Беше се случило на точния съвпад на тр. Уран с ДС. Сега тр. Уран е още в 7 дом. Връзката с мъжа й е много трудна....
Аз за последните две години преживях квадрат на тр. Уран с натален Сатурн и Венера. Все още е под 1 гр. и квадратът с наталната Луна. До два месеца ще започне и квадрат към натален Меркурий и оста АС/ДС. Дано съм подготвена този път?! :)

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Транзити на Уран
« Отговор #528 -: Януари 26, 2016, 03:10:44 pm »
Аз бих могла да споделя малко опит :).  Преди 3 години моя приятелка ме помоли да погледна картата й. В солара бях видяла, че има вероятност за бебе. Тр. Уран беше много близо до ДС. Разрових се малко в книгите и накрая й казах, че може би ще има бебе. Тя се посмя, защото лекарите бяха категорични. След 4 месеца ми каза със сълзи на очи, че е бременна по естествен начин. Беше се случило на точния съвпад на тр. Уран с ДС. Сега тр. Уран е още в 7 дом. Връзката с мъжа й е много трудна....
Аз за последните две години преживях квадрат на тр. Уран с натален Сатурн и Венера. Все още е под 1 гр. и квадратът с наталната Луна. До два месеца ще започне и квадрат към натален Меркурий и оста АС/ДС. Дано съм подготвена този път?! :)
Благодаря за споделения опит :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #529 -: Януари 26, 2016, 03:49:40 pm »
Аз бих могла да споделя малко опит :).  Преди 3 години моя приятелка ме помоли да погледна картата й. В солара бях видяла, че има вероятност за бебе. Тр. Уран беше много близо до ДС. Разрових се малко в книгите и накрая й казах, че може би ще има бебе. Тя се посмя, защото лекарите бяха категорични. След 4 месеца ми каза със сълзи на очи, че е бременна по естествен начин. Беше се случило на точния съвпад на тр. Уран с ДС.
Е, точно тр Уран на ДС не я е заплодил, при мен когато кацна на ДС ми започна менопаузата, Уран ми е У6 в 12д. Бебето при твоята приятелка е от друг щъркел, не от Уран  :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #530 -: Януари 26, 2016, 04:14:09 pm »
Рада, в картата на твоята приятелка, има ли акцентирана Земя и/или изявен Сатурн ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рада

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
Re: Транзити на Уран
« Отговор #531 -: Януари 26, 2016, 07:46:42 pm »
Рада, в картата на твоята приятелка, има ли акцентирана Земя и/или изявен Сатурн ?

Да, Рени има. Слънце, Марс и Меркурий са в земен знак. А Сатурн е в 10 дом на 5 гр. от МС. Уран е У5.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #532 -: Януари 26, 2016, 11:16:36 pm »
Да, Рени има. Слънце, Марс и Меркурий са в земен знак. А Сатурн е в 10 дом на 5 гр. от МС. Уран е У5.

Земният тип хора най-трудно се "сприятеляват " с Уран, затова попитах, благодаря.

Относно връзката тр.Уран, 7-ми дом и бременността, може същия да е събудил партньора /съпруга й, в смисъл "светнала му е лампичката", да задоволи емоционалните й нужди по един творчески начин -бебче, обратното също е възможно, самата тя да е рискувала,експериментирала със смяна на тактиката, за да се е получил желания резултат в партньорството. Разбира се, трябва да има и други индикации -  например, Сатурн в периода е  бил все още в 1-ви дом, така че с нещо важно е била видима за света, за другите, а Юпитер в 8-ми. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #533 -: Януари 26, 2016, 11:31:20 pm »
Разбира се, трябва да има и други индикации -  например, Сатурн в периода е  бил все още в 1-ви дом, така че с нещо важно е била видима за света, за другите, а Юпитер в 8-ми. :)
Сатурн през 1-ви те прави важен и видим за света?? Окапаха ни зъбите на мен и мъжа ми, като премина през 1-вия ни дом преди няколко години, той точно в този период си загуби работата, аз имах проблеми с крака и се влачих като бито куче близо година- имало е дни да не мога да стана от лелгото от болка- отзад на бедрото сухожилието беше дало дефект  :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #534 -: Януари 26, 2016, 11:46:41 pm »
Акрукс, всички планети в 1-ви и 10-ти са видими за другите, което не е аналог за красота, изящество или медали от Втората Световна.
Транзитен Сатурн в 1-ви дом : Идентифицирам се с нещо важно за мен или ще показвам на другите, кое е важното  за мен в периода.
Ти сама си преценила какво е било важно за теб в този период и по какъв начин си подходила към същия и с какво си била видима за другите. Сатурн докосне ли нещо, то става важно. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #535 -: Януари 27, 2016, 09:18:34 am »
Да, Рени има. Слънце, Марс и Меркурий са в земен знак. А Сатурн е в 10 дом на 5 гр. от МС. Уран е У5.

А кой дом управлява Уран и в кой натален дом се намира?

Дотук имаме Уран, У5, върху Десц.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #536 -: Януари 27, 2016, 11:57:59 am »
Акрукс, всички планети в 1-ви и 10-ти са видими за другите, което не е аналог за красота, изящество или медали от Втората Световна.
Транзитен Сатурн в 1-ви дом : Идентифицирам се с нещо важно за мен или ще показвам на другите, кое е важното  за мен в периода.
Ти сама си преценила какво е било важно за теб в този период и по какъв начин си подходила към същия и с какво си била видима за другите. Сатурн докосне ли нещо, то става важно. :)
Ами за мен беше важно тогава здравето и го укрепих, като започнах да правя йога, а за моя мъж беше важна работата, за да има пари да издържа дъщерите, предимно голямата- и при двама ни Сатурн е У5 и У6, а при жената, която е родила, щом Уран е У5, значи и Сатурн е У5  :)

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Транзити на Уран
« Отговор #537 -: Януари 28, 2016, 05:20:59 pm »
когато кажат за Уран ,че всичко се случва много бързо в живота ти днес ми се потвърди: както си вървя спокойно по тротоара и изведнъж до мен се изсипва огромен блок сняг от покрива на сградата.Ударната вълна ме отхвърля на 1м. ...аз падам на земята цялата в кал и вода на платното за движение.Хората наизскачаха от колите ,от улицата а аз точно в този момент съм много спокойна....След 10мин. осъзнавам какво е станало и къде щях да бъда сега...Когато видях транзитите за днешния ден  си казах:Пазят ме...Но и каквото ти е писано не можеш да го избегнеш...Преобърнаха ми се представите за живота като цяло...Ето и картата:

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Транзити на Уран
« Отговор #538 -: Януари 28, 2016, 05:26:30 pm »
И от какво те" пази" Юпитер в 12, че не загрях, какви са страшните транзити?

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Транзити на Уран
« Отговор #539 -: Януари 28, 2016, 05:40:46 pm »
И от какво те" пази" Юпитер в 12, че не загрях, какви са страшните транзити?

Уран точна опозиция с натален Уран ,който се намира в 1...точен квадрат с ИЦ и точен полусекстил с Луна. Марс-точен съвпад с К2 а в прогресивната карта Марс е  съвпад с АЦ.....Ако прибавим и Черна луна ..и тя точен съвпад с Уран....Юпитер в 12 е един вид пазител