Автор Тема: Транзити на Уран  (Прочетена 205515 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #585 -: Март 21, 2016, 09:49:10 am »
Ребека ме подсети в една от другите теми - тука има много овенски венери в края на втора и в трета декада, не се ослушвайте ами давайте инфо как ви се отразява уран. Особено с новолунието в съвпад с уран на 18 овен!

Ако си мълчите ще посочвам поименно! :D

Тери, че те тези венерки сега са заети :) - чакай да отмине транзита, да станат недоволни и тогава ще започнат да пишат/оплакват, че е свършило :) - то сега е екшън при тях :)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Уран
« Отговор #586 -: Март 21, 2016, 09:50:52 am »
Тери, Венерата ми е на 13 градуса в Овен. У5 и У10. Имах тотална промяна във външния вид, нестабилност на работа и проблеми с колеги, наелектризираща и нещастна любов.
Промениха се вкусовете ми за всичко

Уран проработи по всички фронтове, но натално ми е на асц затова така силно се изяви. А и имаше други фактори по транзити и прогресии.

П.П. Всички промени и драми бяха само за добро.
« Последна редакция: Март 21, 2016, 09:52:33 am от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #587 -: Март 21, 2016, 10:20:47 am »
Terry, мога да споделя за тр.Уран съвпад пр. Венера, нищо нетипично- в романтичната сфера мъж с изразени Уран/Водолей, във финансовата не така стабилни доходи, ту има(ше), ту няма(ше), социални контакти с хора от съвсем различна среда във връзка с дейността ми, понеже Венера ми управлява 6/11-ти и се намира в 5-ти ; прекъснах доста приятелства ;хобито ми се трансформира( по същото време и Плутон прави квадрат) в поле за изява, за първи път казах на глас, че нямам сили и така се чувствах. Но най-тежко преживях ситуация, в която разбрах, че съм предадена, това ме смачка, но поне вече знам, че има болка, която е по-силна от физическата. Вълнуващ период с още доста интересни ситуации, но моята Венера не  е добре поставена по натал, така че проявите не са така ярки, догодина като ми направи съвпад тр. Уран с натална може да е по-различно.  Не бих казала, че съм (била) недоволна, а освободена от доста предразсъдъци, но и станах още по-независима, самостоятелна, което не е така в плюс за жена, живееща тук, а и имах период, когато бях  асексуална, това е много вълнуващо като преживяване поне за мен. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #588 -: Март 21, 2016, 12:29:21 pm »
Да бе ... на мен ми разказа играта последните 2 години ...  Квадрата на Плутон с Мерка беше по-лесен (или поне по-приемлив за преживяване)

Днес мисля, че разбрах, какво ми "донесе" Уран :) - колкото и да беше трудно, установявам, че вече съм по-дистанцирана в отношенията си с другите - няма го това "присвиване" в стомаха, когато чуя/науча за чужд проблем (особено на интимен партньор). Мога да съчевствам, но вече не преживявам, все едно е мой проблем. Доволна съм, щастлива съм от този факт - това е доста приятно усещане :)

Тр Уран приключи с квадрат към Асц, тригон към Марс и куинконс към Венера/Плутон и Нептун (те са в секстил и тр Уран затваря йод).

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Уран
« Отговор #589 -: Март 21, 2016, 12:44:36 pm »
Това с охладняването и при мен го има, Хепи. Не знам дали е от Уран. Повече ми прилича на Сатурново - Сатурн в момента тъкмо ми прави тригон към Венерата и се усещам как някак ставам много нечувствителна по ред въпроси, свързани с интимното партньорство. Искаше ми се да използвам по-цветиста дума, но се въздържам :)
На теб Сатурн ти е в квадратура към Венерата сега.

Установявам, че като налазят Венерата компания от тежкари и ситуацията се усеща много разнопосочна, сякаш те дърпат в различни посоки и изпадаш в дезориентация, до един момент, когато всичко се събира в една точка и се установява за кой ли път, че "всички  пътища водят до Рим" :)
Колкото и объркано да ми се струва всичко в един момент, после всичко се намества и светва цялата картинка. :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на Уран
« Отговор #590 -: Март 21, 2016, 12:45:31 pm »
Днес мисля, че разбрах, какво ми "донесе" Уран :) - колкото и да беше трудно, установявам, че вече съм по-дистанцирана в отношенията си с другите - няма го това "присвиване" в стомаха, когато чуя/науча за чужд проблем (особено на интимен партньор). Мога да съчевствам, но вече не преживявам, все едно е мой проблем. Доволна съм, щастлива съм от този факт - това е доста приятно усещане :)

Хепи, това го забелязвам и при мен. Наистина е доста приятно усещане. (аз дистанцирах предимно роднините и ми се отрази много добре)
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #591 -: Март 21, 2016, 12:52:17 pm »
Делфи, аз го отдавам на Уран, защото Уран дистанцира. Сатурн е по-друг сякаш. Пък и е малко далеч от Венера - още 2,5 гр има.
Процесът с Уран трае от 1 година и го наблюдавам, докато Сатурн едва сега навлиза в квадрата, но пък Плутон е в тригон :) - ще видим :).
Интересното е, че и тримата имат натален аспект с Венера, а  помежду си, и става една обърквация  :57: :57:

Но в момента този резултат определено е по Уран :) - дори и това, че астрологията ми помогна в този процес - иначе щяха да чукат по главата до припадък :). Все пак аз положих усилия, за да стигна дотук (куинконса) и съм доволна от себе си

 :-*

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #592 -: Март 21, 2016, 01:02:37 pm »
Хепи, това го забелязвам и при мен. Наистина е доста приятно усещане. (аз дистанцирах предимно роднините и ми се отрази много добре)

Скорпи, ами то при теб тепърва предстои аспект Венера с Уран ....  ???

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Уран
« Отговор #593 -: Март 21, 2016, 01:07:16 pm »
Без да навлизам в спор Хепи :) искам да споделя, че Уран кръжи над Венерата ми от 2 години, но чак сега, когато се включи и Сатурн, забелязвам у себе си това вътрешно отдръпване от ситуациите. Има го и това, че Уран вече се отдалечава, но не съм сигурна, че той разделя и слага граници. Нямам чак такъв голям опит и наблюдения, така че бих разгледала и други карти с подобни аспекти. :)
А аспектът на тр.Сатурн към Венерата ти е вече в орбис, но знам, че имаш особено мнение по въпроса, така че няма да настоявам  :58:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #594 -: Март 21, 2016, 01:11:39 pm »
И на мен тепърва ми предстои съвпад с Венера, но ще се съберат доста отключващи фактори - тригон от Сатурн и опозиция от Юпитер, а това ще се случи същевременно и в аспект към оста на възлите.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #595 -: Март 21, 2016, 01:22:31 pm »
Без да навлизам в спор Хепи :) искам да споделя, че Уран кръжи над Венерата ми от 2 години, но чак сега, когато се включи и Сатурн, забелязвам у себе си това вътрешно отдръпване от ситуациите. Има го и това, че Уран вече се отдалечава, но не съм сигурна, че той разделя и слага граници. Нямам чак такъв голям опит и наблюдения, така че бих разгледала и други карти с подобни аспекти. :)
А аспектът на тр.Сатурн към Венерата ти е вече в орбис, но знам, че имаш особено мнение по въпроса, така че няма да настоявам  :58:

Делфи, ние не спорим :) - това е приятно споделяне на възгледи.
Уран не слага граници - той ги руши. Но аз визирах друга негова способност - да гледа безпристрастно на ситуациите/нещата, без да участва емоционално и лично (опозиция с Лъв). Това имах предвид.
Предполагам, че сега, при квадрата на Сатурн, вече ще стане едно друго нещо - ще се наложи да "формулирам" своята стойност" и така да влизам в отношенията с другите и да харча парите си. Ясно е, че ще бъда принудена - все пак идва квадрат :).

Предполагам, че Рени ще може по-добре да обясни разликата между твоя съвпад и моя куинконс, а и значението на факта, че при теб няма натален аспект венера/сатурн. На мен ми е трудно, но тя ми е обяснявала.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #596 -: Март 21, 2016, 01:29:01 pm »
искам да споделя, че Уран кръжи над Венерата ми от 2 години, но чак сега, когато се включи и Сатурнно чак сега, когато се включи и Сатурн, забелязвам у себе си това вътрешно отдръпване от ситуациите.


...защото е придал форма, направил е видимо, познато усещането при активирането на Венера от външна планета, затова когато една от трите външни планети докосват планета или важна точка е добре  транзитите им да се разглеждат паралелно със Сатурн, в противен случай вероятността да разберем какво  и защо  всъщност се е случило е минимална или криворазбрана.  :)
Делфин, при теб Сатурн добре ли е поставен и има ли аспект към Светило или АСЦ ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #597 -: Март 21, 2016, 01:34:44 pm »


Тр Уран приключи с квадрат към Асц, тригон към Марс и куинконс към Венера/Плутон и Нептун (те са в секстил и тр Уран затваря йод).

Хепи, има още време докато приключи, предстои Новолуние в Овен в същия градус, тр.Марс ще го аспектира, виж дали имаш прогресия в същия. Хубавото е, че си водиш записки защото догодина вече ще знаеш какво отразяват като преживяване, как и защо. 
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Уран
« Отговор #598 -: Март 21, 2016, 01:36:57 pm »
Единствената, благодаря за споделеното, ти си споделяла и другаде, но при теб и плутон правеше квадратура, нали така?


Рени, не знаех, че прогресивната ти венера е ретро?!? При мен съвпадът на тр. уран с пр. венера не се усети въобще.


И на мен тепърва ми предстои съвпад с Венера, но ще се съберат доста отключващи фактори - тригон от Сатурн и опозиция от Юпитер, а това ще се случи същевременно и в аспект към оста на възлите.

И при мен тъй, но опозицията с Юпитер май малко ще се размине като точен аспект. Хубавото е, че сатурн ще тригонира венера докато прави съвпад с луната, а уран ще тригонира луната докато прави съвпад с венера. Да не беше само този проклет възел в цялата работа ;D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #599 -: Март 21, 2016, 01:40:17 pm »
Хепи, има още време докато приключи, предстои Новолуние в Овен в същия градус, тр.Марс ще го аспектира, виж дали имаш прогресия в същия. Хубавото е, че си водиш записки защото догодина вече ще знаеш какво отразяват като преживяване, как и защо.

Ииии, бе Рени, остави ме малко да се порадвам  :38: :38: :38: - това Новолуние ще го "прескоча", не го ща  :57:  :cheer:

Записките са само в главата ми - преживяванията ми през последната 1,5 година определено няма да ги забравя, докато съм жива. Аз всъщност имам добра памет по делата на Венера - помня си неща още от ученическите години - но това е нормално с моя натал :)

Дали имам прогресия в 20-я градус ли - ами цяло прогр новолуние си имам там на 31 май :), в Скорпион, 5 дом :), а пр Плутон е там от 1-2 години :)
« Последна редакция: Март 21, 2016, 01:42:38 pm от Happy58 »