Автор Тема: Транзити на Уран  (Прочетена 205503 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #660 -: Юни 01, 2016, 12:04:05 am »
Уран при мен натално е ретрограден, Рени. По-скоро съм приела схващането, че ретроградните планети предполагат известно забавяне, или аз поне така ги усещам. Колкото до споделеното /цитатът е на Н. Маркин - "Транзити на бавните планети"/ за себе си намерих известна логика. Дотолкова доколкото усещам транзита му по-скоро на вътрешно ниво. За мен като цяло много градивен период, но пак във вътрешен/нематериален план.

Форумът в този му вид много добре отразява природата на ретроградните планети.   :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Транзити на Уран
« Отговор #661 -: Юни 01, 2016, 01:00:37 pm »
Уран ми шета из 6-ти дом, еми на път съм да си сменя работата за 3-ти път. Докато си намеря моето местенце, доста професии ще сменя.

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Транзити на Уран
« Отговор #662 -: Юни 13, 2016, 11:31:08 am »
Уран явно при мен си действа. В натала ми е в 6ти дом, ретро. Управлява 10ти, диспозитор на Юпитер, Луна и Марс, които са в този дом. Най-аспектираната ми планета в натала, част от хвърчило с Луна, Марс, Меркурий, Хирон и Сатурн, Участва и в др въздушен тригон с Юпитер и Сатурн. Транзитен Уран лятото на 2011 влиза в 12ти, тотална промяна в кариерата на 180градуса/имаше си и други подкрепящи аспекти/. През 2014г прави съвпад с нат Меркурий в 12ти, съответно опозиция с натален Уран, това си върви с транзитен тригон на Плутон към нат. Венера. Дева интерсептиран в 5ти натално. Неочаквана и нетрадиционна любов с меркуриев тип с акцент на Дева. Промяна в мисленето. Почти веднага след това прави съвпад с нат Хирон, който е на 3гр от Меркурий, също в опозиция с нат Уран/тригона на Плутон към Венера е приключил/, трансформация в разбиранията за любовта, отключване на интереса към астрологията. Транзитен ЮЛВ по същото време си преминава през Хирон и Меркурий. След 3г следва най-интересната част, защото се е насочил към съвпада на нат Слънце/У4, У5/ и Венера/У1,У6 и единствен краен диспозитор/

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Транзити на Уран
« Отговор #663 -: Юни 13, 2016, 01:11:52 pm »
Действа и още как.
Аз продължавам да съм в плен на пътешествията,септемврийското го уредих, но три гадини ми предложиха да ги придружа в Гърция и Турция по за уикенд и познайте сега кой е най- запаления.
Само зяпам фотоси на красиви плажове, издирвам подходящи оферти и изобщо , живея някъде в близкото бъдеще под чадър и с фреш в ръка. :85:
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Транзити на Уран
« Отговор #664 -: Юни 13, 2016, 03:06:52 pm »
Уран явно при мен си действа. В натала ми е в 6ти дом, ретро. Управлява 10ти, диспозитор на Юпитер, Луна и Марс, които са в този дом. Най-аспектираната ми планета в натала, част от хвърчило с Луна, Марс, Меркурий, Хирон и Сатурн, Участва и в др въздушен тригон с Юпитер и Сатурн. Транзитен Уран лятото на 2011 влиза в 12ти, тотална промяна в кариерата на 180градуса/имаше си и други подкрепящи аспекти/. През 2014г прави съвпад с нат Меркурий в 12ти, съответно опозиция с натален Уран, това си върви с транзитен тригон на Плутон към нат. Венера. Дева интерсептиран в 5ти натално. Неочаквана и нетрадиционна любов с меркуриев тип с акцент на Дева. Промяна в мисленето. Почти веднага след това прави съвпад с нат Хирон, който е на 3гр от Меркурий, също в опозиция с нат Уран/тригона на Плутон към Венера е приключил/, трансформация в разбиранията за любовта, отключване на интереса към астрологията. Транзитен ЮЛВ по същото време си преминава през Хирон и Меркурий. След 3г следва най-интересната част, защото се е насочил към съвпада на нат Слънце/У4, У5/ и Венера/У1,У6 и единствен краен диспозитор/

bast,какво очакваш от транзита на Уран върху съвпада Слънце/Венера? При мен  Уран ще мине върху същия съвпад ,веднага при ингреса си в Телец през 2018. Слънце У6,Венера У3,8 при мен във 2Д.

П.П Знаково и по градуси планетите ти са почти като моите,явно си родена няколко дни след мен :)

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Транзити на Уран
« Отговор #665 -: Юни 13, 2016, 03:32:38 pm »
То ако знаех какво ще е нямаше да е интересно  ;) Всичко са само догадки, но Венерата ми е доста важна и предполагам, че ще има събития. При мен предполагам, че ще са свързани с това, което се занимавам. Аз съм художник/Венера У1, У6/, рисувам предимно сама /навън или вкъщи/, Слънце/Венера в 12ти. По Слънце У4, У5, някаква промяна ще е в дома или в любовта, но може и да е свързано пак с работата ми/У4,У5 - творчество, създаване предимно у дома/. Само се надявам да не е критическата  :D Всички останали промени се понасят/ работа, преместване, любови и т.н. /

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #666 -: Юни 13, 2016, 03:37:46 pm »
То ако знаех какво ще е нямаше да е интересно  ;) Всичко са само догадки, но Венерата ми е доста важна и предполагам, че ще има събития. При мен предполагам, че ще са свързани с това, което се занимавам. Аз съм художник/Венера У1, У6/, рисувам предимно сама /навън или вкъщи/, Слънце/Венера в 12ти. По Слънце У4, У5, някаква промяна ще е в дома или в любовта, но може и да е свързано пак с работата ми/У4,У5 - творчество, създаване предимно у дома/. Само се надявам да не е критическата  :D Всички останали промени се понасят/ работа, преместване, любови и т.н. /

ееее, ти пък сега  :57:

критическата е свързана с хормони и трансформация - трябва ти и Плутон :) - така че, споко и се радвай на промените  :08:

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Транзити на Уран
« Отговор #667 -: Юни 13, 2016, 03:52:31 pm »
ееее, ти пък сега  :57:

критическата е свързана с хормони и трансформация - трябва ти и Плутон :) - така че, споко и се радвай на промените  :08:

Ами Слънце и Уран, де да знам, че съм и на годинки... е, не вярвам да е това, но някъде бях чела нещо и за неочаквана бременост/У4,У5/, като ще говорим за абсурди  :57:

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Транзити на Уран
« Отговор #668 -: Юни 13, 2016, 04:05:41 pm »
То ако знаех какво ще е нямаше да е интересно  ;) Всичко са само догадки, но Венерата ми е доста важна и предполагам, че ще има събития. При мен предполагам, че ще са свързани с това, което се занимавам. Аз съм художник/Венера У1, У6/, рисувам предимно сама /навън или вкъщи/, Слънце/Венера в 12ти. По Слънце У4, У5, някаква промяна ще е в дома или в любовта, но може и да е свързано пак с работата ми/У4,У5 - творчество, създаване предимно у дома/. Само се надявам да не е критическата  :D Всички останали промени се понасят/ работа, преместване, любови и т.н. /

Щото аз си имам очакване за този транзит  :012: Венера при мен У3,8 - тронова и във 2Д има финансово изражение ,не е любовна, и е в съвпад със Слънцето У6,което представлява мъжете авторитети в живота ми-баща,мъж,началник-/нощно раждане/ .И като мине Уран връз тях очаквам нещо по темите на 2 и 8 дом-издръжка,наследство,собствени средства, да гръмне -било то за хубаво или лошо.

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Транзити на Уран
« Отговор #669 -: Юни 13, 2016, 04:29:03 pm »
Щото аз си имам очакване за този транзит  :012: Венера при мен У3,8 - тронова и във 2Д има финансово изражение ,не е любовна, и е в съвпад със Слънцето У6,което представлява мъжете авторитети в живота ми-баща,мъж,началник-/нощно раждане/ .И като мине Уран връз тях очаквам нещо по темите на 2 и 8 дом-издръжка,наследство,собствени средства, да гръмне -било то за хубаво или лошо.
Ами доста финансово си изглежда, не, че още разбирам от астрология нещо, аз затова и пиша само лични и проверени неща все още, ама и в тях не съм сигурна :)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Транзити на Уран
« Отговор #670 -: Юни 13, 2016, 05:02:33 pm »
При тр. Уран върху нат.Слънце се влюбих силно и безпаметно, но имах и про Венера там, та едва ли е било само от Уран.
При мъже- съвпад тр. Уран върху Слънце - връзка с Водолейка.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Транзити на Уран
« Отговор #671 -: Юли 17, 2016, 08:58:59 pm »
Някакви идеи за тр. Уран на К2? :017:

Гледам, че до края на годината ще се задържи горе-долу там - в първите градуси на 2-ри и последните на 1-ви дом. Предстои му съвпад и с прогр. АС (2Д), а при ретро движението ще направи отново съвпад с прогр. Меркурий (1Д). Не прави стресови аспекти към др. планети.

Единственото, с което го свързвам за момента е, че имам с проблем с дебитната карта и тегля само от каса. Както и предимно онлайн пазаруване ::)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Транзити на Уран
« Отговор #672 -: Юли 17, 2016, 11:27:52 pm »
Романтика, споменатото от теб може да има връзка с Уран, но неговото влияние е малко по-различно. Не е толкоз бърза планета и ще му се наслаждаваш през 2 дом, зависи колко е голям този дом при теб.
При мен е близо 40 градуса 2 дом. Още си ми влияе.
По отношение на финансите - Уран ми е давал възможност за печелене на пари по различни, нестандартни за мен начини. Рискувала съм, печелила съм. И загуби съм имала. Не бих казала, че за всичките години съм имала постоянни доходи - тоест, фиксирани. Не е като да имаш заплата и да знаеш, че на някое число от месеца получаваш пари. В наталната карта Уран ми е у1. За някои неща ми се наложи да се науча да не разчитам на никой.
Ценностната система ми се е променила. Не бих казала за лошо. Но не е промяна като да я отрежеш с нож. Дошли са ми нови идеи, случили са ми се нови неща. Определено съм разчупила в себе си закостенели виждания.

Радвай се. И не се плаши от идващото. Дори да загубиш, ще имаш шансове и за големи постъпления.  :)

Сега виждам, че при мен Уран е бил на к2 заедно с Марс и Венера. И в точен квадрат към Нептун, който е у2 в картата ми. По това време съм имала и точен квадрат на Сатурн към Марс, съупр на 2 дом. И Уран/Марс и Венера са ми били в куинконс с натален Сатурн - стар у1 и и у12.
Не ми се навлиза в подробности, но следварително виждам, че този ингрес е индикирал някакви тенденции, които все още се развиват.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Транзити на Уран
« Отговор #673 -: Юли 17, 2016, 11:48:16 pm »
Някакви идеи за тр. Уран на К2? :017:

При мен преминава с флуктуации във финансите, но това е нормално предвид страничните ми занимания.
Друго, което отчетох е че доста повече ми се налага да отстоявам ценностната си система и това, в което вярвам.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #674 -: Юли 17, 2016, 11:51:27 pm »
При мен в точен съвпад с ЮЛВ в момента - интересни духовни/извънтелесни опитности.

Май всекиму дава според това, в което вярва... трябва да повярвам в любовта и парите  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui