Автор Тема: Транзити на Уран  (Прочетена 205555 пъти)

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Уран
« Отговор #750 -: Юли 30, 2016, 12:17:24 pm »
Как е бил активиран 8ми дом когато си му дала парите? Имам предвид транзит прогресия затъмнения. Там явно има слаба точка за да даде такова буквално проявление. Проучвала ли си асттологично това събитие? Синастрично има ли активиране на 8ми дом?

Не че това ще върне парите, но това е едно от най-хубавите неща на асттологията- възможността да опознаеш себе си

Terry, не съм проучвала. Когато ти се изсипе такова предателство на главата, нямаш много енергия да ровиш по астрологичните влияния, а си принуден бързичко да се реорганизираш. Ако щеш, дори да изкараш и някой лев за храна, което не ми позволява време за друго.
Затова и писах тук за помощ от вече далеч по-знаещите от мен по астрологичните въпроси.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Уран
« Отговор #751 -: Юли 30, 2016, 12:28:04 pm »
Според мен 8ми дом е слаб, както и остта на партньорствата. И двата у8 не са добре поставени, а сатурн на асцедента, който също управлява 8ми прави партньорството и съвместното финансиране трудно и ощетяващо за теб.

Frankly, my dear, I don't give a damn.

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Уран
« Отговор #752 -: Юли 30, 2016, 03:45:37 pm »
Terry, по твоята преценка трябва да съм си сам шеф или в този Уранов период по-добре ще е да търся работа "за по-сигурно"?
Ето това ме тормози на първо време сега.

Благодаря ти за мнението и ангажимента! :58:

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Уран
« Отговор #753 -: Юли 30, 2016, 05:55:04 pm »
Я тези с овнешките Венери през които Уран вече е минал, да споделят случки  :)

При мен понеже в натала са в тритон се надявах да ме тресне някоя луда любов, ама само раздяла получих ;D Още ще ми тъпче Венерата, та продължавам да си се надявам ;D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #754 -: Юли 30, 2016, 06:07:46 pm »
Венера е това, което харесваме. И ако не е междуполова любов, нейната енергия може да се изрази чрез нещо друго.

След първото преминаване на Уран през натална Венера забелязвам промяна в приятелствата, в нагласата ми към тях - отчитам повече ураниански настроения, нещата вече не се поставят върху лунна плоскост и няма толкова субективно и личностно ангажиране и сляпо съпреживяване. Както вече споделих, започвам да изпитвам все по-малко емпатия към хора, които ме използват като кошче за негативни емоции и не са мръднали в развитието си ни на йота. Установих, че животът става по-пълноценен, ако такива хора се изключат от близкото обкръжение. Още повече - пространството се освобождава за други, по-качествени приятелства.

Отчитам и нещо друго - много по-слаба привързаност към вещи, към материалния комфорт, към удобствата.

« Последна редакция: Юли 30, 2016, 06:19:06 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Уран
« Отговор #755 -: Юли 30, 2016, 06:37:55 pm »
Цитат
След първото преминаване на Уран през натална Венера забелязвам промяна в приятелствата, в нагласата ми към тях - отчитам повече ураниански настроения

Странно, че Венера е в 5-ти, упр 7-ми и 11-ти, пък се отразява най-вече на 11-ти, може би защото свл е там и дърпа към себе си, а Уран му подпомага в момента

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Уран
« Отговор #756 -: Юли 30, 2016, 06:43:03 pm »
Я тези с овнешките Венери през които Уран вече е минал, да споделят случки  :)

При мен понеже в натала са в тритон се надявах да ме тресне някоя луда любов, ама само раздяла получих ;D Още ще ми тъпче Венерата, та продължавам да си се надявам ;D

При ММ Венера е изгорена и ретроградна в 12 дом - У1 и съ-У6 (интерсептирани Везни). При сходящия съвпад напусна работа и реши да си почива, като ученик във ваканция - да спи до късно, да "си играе", ....да се погрижи за себе си. Тогава му се роди и второто дете.
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #757 -: Юли 30, 2016, 06:49:46 pm »
Странно, че Венера е в 5-ти, упр 7-ми и 11-ти, пък се отразява най-вече на 11-ти, може би защото свл е там и дърпа към себе си, а Уран му подпомага в момента

Може би защото домовете се разглеждат и по двойки, като два свързани принципа.

За мен по 11 дом са групи, колективи, социалното общуване, да си сред хора някъде. По 5 дом са и приятелите - тия, които са най-близо до сърцето, на които наистина държа и се броят на пръсти. Приятелите, които обичам. По 11 дом е куртоазията, протекциите, да търсиш популярност или просто лафче да върви - такова е взаимодействието по СЛВ във Везни там. Но аз далеч не съм тип социална пеперуда и истинските ми приятелства в повечето случаи остават скрити за човешките очи.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Уран
« Отговор #758 -: Юли 31, 2016, 11:54:01 am »
Terry, по твоята преценка трябва да съм си сам шеф или в този Уранов период по-добре ще е да търся работа "за по-сигурно"?
Ето това ме тормози на първо време сега.

Благодаря ти за мнението и ангажимента! :58:

Напоследък си проучвам една теория за карти в които има опозиция на бавна планета към слънцето и друга, в критичен градус. Проявява се като свръхкомпенсация по планетата в критичен градус. Наталната опозиця на слънцето с уран, в екзалтация означава, че трудно възприемаш промените характерни за поколението, което има уран в твоя знак. Най-общо казано. Затова действаш по венера, тя е и диспозитор на слънцето, няма да ти е трудно.



Уран го дебна, защото ще тръгне ретро точно в градуса на наталния ми съвпад венера юлв - 24 овен. Засега освен, че ме дразнят разни работи в работата ми (венера управлява МЦ) не виждам друга проява по нейното положение в наттала и естественото й управление.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #759 -: Юли 31, 2016, 11:57:05 am »
Съгласна съм с Рени. Не разбирам какво се случва с тр. Уран на к9 в момента. Беше точен, сега е в орбис и ще става пак точен аспект. Натално е У6 в 4. Може би да замина да работя в чужбина за първи път в живота ми. :)

Цитат
...за първи път в живота ми.
- само това е разбираемото при транзитите на трите външни планети. Няма  такъв човек, който да е разбрал какво и защо му се случва при точните аспекти на Уран, Нептун и Плутон към точки от картата, поне не и докато не се разпадне аспекта на 3-4 *, или след около година и половина като време. :)
Радост, за да ти е по-лесно да анализираш вълнуващото те за Уран около К9, може да се обърнеш към наталния си Юпитер и там , където има(ш) Стрелец и същите ще ти помогнат с информация. Философията/ принципа на 9-ти дом е свързана с търсенето,  със смисъла и целта на нашето съществуване. Всяко едно събитие по/ в този дом е свързано с някакво послание. Така че, можеш да търсиш алтернатива във всяка област от живота ти, която би ти донесла постижения, ценз, кариера ( ако имаш нужда от това)- сега е момента да усетиш посоката, да предугадиш перспективата (бъдещето си) по 10-ти дом. Щом Уран ти е ъглов в картата, всеки път, когато по транзит активира точка в картата ти, бъди готова за радикален избор, а това, че Уран е в 4-ти- сама да се оправяш и действаш по този избор. Както и с каквото да рискуваш в активираните сфери, важното е да се (по)чувстваш свободна и да заявиш своята индивидуалност. Това можеш да го направиш, както каза ти, чрез работа в чужбина, по-различен тип обучение/ учение, пътешествия, контакти/ комуникации с хора, различни от твоята култура, разбирания. Аз не съм много сигурна, дали ретроградния период на тр. Уран е подходящ за радикални промени, свързани с местоживеене, импулсивно предприети, за които после може да съжаляваш. Като начало може би е по-добре да попътуваш до чужбина и да огледаш как са нещата, без да прекъсваш с онова, което ти носи сигурност и стабилност, било то редовни финанси, семейство или група хора.
Докато Уран наелектризирва К9, може би да те вълнуват и да търсиш своите "корени" или наново да създаваш такива, защото по някакъв начин, същите може да са прекъснати, да се чувстваш като "отрязана " от корените на своето семейство, среда, да си се чувствала(ш) не на място, даже и  в страната, в която си родена, с наложените традиции, култура, морал. Юпитер сега в 1-ви дом ли ти е или вече пътува към 2-ри ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #760 -: Юли 31, 2016, 02:23:28 pm »
Тери, има нотка на такава проява при опозиция Слънце- външна планета, както си забелязала и това е така защото външната планета е ретроградна. Според теб, аз по коя планета действам, след като имам опозиция Слънце в анаретен градус с Уран в критичен градус, едновременно в опозиция и с диспозитора си, който е в съвпад с Уран ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Уран
« Отговор #761 -: Юли 31, 2016, 02:46:53 pm »
Лина, Видях картата ти, но нямах време да коментирам в петък и събота, оставих го за днес.  :017: Но виждам, че си я свалила.... :017:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Уран
« Отговор #762 -: Юли 31, 2016, 02:48:28 pm »
Я тези с овнешките Венери през които Уран вече е минал, да споделят случки  :)

При мен понеже в натала са в тритон се надявах да ме тресне някоя луда любов, ама само раздяла получих ;D Още ще ми тъпче Венерата, та продължавам да си се надявам ;D

Сатенче, аз на няколко пъти писах за моята, по-напред в темата. :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Уран
« Отговор #763 -: Юли 31, 2016, 02:56:16 pm »
Лина, Видях картата ти, но нямах време да коментирам в петък и събота, оставих го за днес.  :017: Но виждам, че си я свалила.... :017:

delphin, не съм я свалила, ами вероятно нещо се е бъгнал прикачения файл.
Благодаря ти предварително!
« Последна редакция: Февруари 02, 2017, 10:07:31 pm от lina »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Уран
« Отговор #764 -: Юли 31, 2016, 03:48:25 pm »
Тери, има нотка на такава проява при опозиция Слънце- външна планета, както си забелязала и това е така защото външната планета е ретроградна. Според теб, аз по коя планета действам, след като имам опозиция Слънце в анаретен градус с Уран в критичен градус, едновременно в опозиция и с диспозитора си, който е в съвпад с Уран ? :)


Ти нямаш друга планета в критичен градус, която да свръхкомпенсира. Освен нодалната ос, която е в 0 овен, начално положение. Не знам дали обаче ти е лесно да действаш по слв с планетите в съвпад с юлв и със слънцето в последния градус на риби. ::)

Най-силно изразена свръхкомпенсация съм виждала ако има планета в падение и в критичен градус.
Frankly, my dear, I don't give a damn.