Автор Тема: Транзити на Уран  (Прочетена 205537 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #795 -: Август 08, 2016, 06:23:18 pm »
Да попитам нещо. Транзитен Юпитер тригон Уран и Транзитен Уран тригон Юпитер по различен начин ли се тълкува като даване на събития.  :) :) :)
4-8 дом Ю - У  12 /на няколко градуса от първи ASC почти съвпад/-9 У-Ю

????

Самия контакт на двете планети се тълкува по един същ начин, но динамиката на събитието е различна. Характеристиките на транзитиращата планета причиняват нещо, което е по домовете, в които се намират двете планети, и като резултат отчиташ по домовете на управление. А наталните аспекти на двете планети ще дадат подробности, съпътстващи условия.

Обозначенията, които си дал нещо не са ми ясни. Ако искаш, опиши ги по-добре.

Аз родих втория си син при тр.Уран в съвпад с нат.Юпитер в 1 дом в Овен. Орбис - 2-3 градуса, но все пак :) Така ми започна второто майчинство. При раждането на големия - те мунданно са започнали нов цикъл в първия градус на Овен. Стана ми странно, че и при раждането на двете деца има засягане на двете планети, в първия случай мунданно, във втория натал +транзит.

Ето данните при Алена: тр Уран, в 8, съвпад с Юпитер, в 1 дом - раждане, физическото тяло явно не му е било комфортно :). Целия съвпад прави или квадрат към Меркурий или куинконс към Венера. Уран е У8, а Юпитер е У10, Меркурий и венера са У7 - второ дете.

При първото - тр Уран/Юпитер, в 1 дом, тригон Сатурн в 5 дом. Сатурн тук е У11 - Алена да каже, ако иска, как е повлияло раждането - може би много си е мечтала за бебче.
« Последна редакция: Август 08, 2016, 06:32:49 pm от Happy58 »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Уран
« Отговор #796 -: Август 08, 2016, 07:44:54 pm »
....Алена да каже, ако иска, как е повлияло раждането - може би много си е мечтала за бебче.

Детето беше желано, но бременността беше много рискова. Заради лекарски пропуски - бяхме отписани от всички лекари. Само един не се отказа и буквално ме прати в къщи да лежа и да се моля. Всяко събуждане, усещайки детето - беше награда, наистина. Всяко движение беше радост. Голямата цел беше да стигнем поне до 7 месец, а реално, когато започна раждането - бяхме в първите дни на 9 месец. Беше истинско чудо и голямо изпитание за мен и таткото. Който е преживял нещо подобно - може да разбере - какво е да се молиш за още един ден и за още един ....

Раждането започна спонтанно, без упойка и т.н. - класическо раждане. Нямах разкъсвания, само 3 вътрешни шева. Щастлива бях, че всичко е наред, че детето е добре. След това , обаче - остана под наблюдение и го гушнах истински - доста по-късно. Тук според мен е неговата 12 домна луна.

Второто раждане също започна спонтанно привечер. През нощта постъпих в болница и лекарите бяха убедени, че ще родя чак вечерта, оставиха ме в болнична стая - без окситоцин, обезболяване или каквато и да е намеса. Вече, като усетих главата ги повиках и бегом в родилна .... там ме наставляваха и минах без никакви разкъсвания и шевове. Казаха ми, че има термин за такива раждания, които са без никаква намеса  - все едно раждаш на нивата, но не се сещам как беше.

И двете раждания са в началото на 9 месец, спонтанни, относително бързи, много болезнени, но без травми за мен. Спонтанността - вероятно е по Уран, късмета и съхраняването на физическото ми тяло, предполагам е по аспекта с Юпитер. Не съм разглеждала двете карти много, много - от гл.т. - аз. Предполагам заради спорта, след това възстановяването беше светкавично и нямах класически следродилен вид - носех изцяло дрехите от преди бременността :)
Над силата е само умението да я владеем!

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Уран
« Отговор #797 -: Август 08, 2016, 08:08:46 pm »
Самия контакт на двете планети се тълкува по един същ начин, но динамиката на събитието е различна. Характеристиките на транзитиращата планета причиняват нещо, което е по домовете, в които се намират двете планети, и като резултат отчиташ по домовете на управление. А наталните аспекти на двете планети ще дадат подробности, съпътстващи условия.

Обозначенията, които си дал нещо не са ми ясни. Ако искаш, опиши ги по-добре.

Натален Юпитер девети дом козирог - Натален Уран осми дом стрелец.
Двете планети не са аспектирани помежду си. По натал Юпитер опозиция слънце и тригон Асцедент секстил марс.
Уран опозиция СЛВ.

При транзита на Юпитер през пети дом тригонира Уран в осми натален. При точния тригон и при индикация и по прогресии дава събитие.  Бърза сносна сделка с добри пари точно като по учебник :)

Следващият път се получава много интересна звездна конфигурация.

Транзитен Уран в Телец почти съвпад Асцедент, но все още в 12 дом прави тригон с натален юпитер в козирог девети дом. Едновременно с това Плутон и Юпитер съвпад МС както и сатурн, който е около МС.  - MC-Натално Козирог

Конфигурацията ми стана много интересна.  :) :) :)

Но при първия случай реализация има чак при прогресия, тоест самостоятелно транзита не дава резултат. В този ред на мисли означавали това, че транзитите сами по себе си не давата събития, а се задействат само при прогресия.

« Последна редакция: Август 08, 2016, 08:15:32 pm от odin »

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #798 -: Август 09, 2016, 08:40:09 am »

Натален Юпитер девети дом козирог - Натален Уран осми дом стрелец.
Двете планети не са аспектирани помежду си. По натал Юпитер опозиция слънце и тригон Асцедент секстил марс.
Уран опозиция СЛВ.

При транзита на Юпитер през пети дом тригонира Уран в осми натален. При точния тригон и при индикация и по прогресии дава събитие.  Бърза сносна сделка с добри пари точно като по учебник :)

Следващият път се получава много интересна звездна конфигурация.

Транзитен Уран в Телец почти съвпад Асцедент, но все още в 12 дом прави тригон с натален юпитер в козирог девети дом. Едновременно с това Плутон и Юпитер съвпад МС както и сатурн, който е около МС.  - MC-Натално Козирог

Конфигурацията ми стана много интересна.  :) :) :)

Но при първия случай реализация има чак при прогресия, тоест самостоятелно транзита не дава резултат. В този ред на мисли означавали това, че транзитите сами по себе си не давата събития, а се задействат само при прогресия.

Откъм теория е подходяща книгата на Бернадет Брейди - Орелът и чучулигата - има я тук за сваляне.
Върви се от по-мащабното/дълготрайно към по-бързото/кратко:

1. ??? тук само предполагам - не е задължително - период фирдарий
1. Фаза на прогресивна Луна
2. Прогресивни аспекти
3. Затъмнения
4. Транзити на бавни планети
5. Лунации и транзити на бързи планети.

Когато по 2 и 3 имаме дадености, 4 и 5 ги активират.

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Уран
« Отговор #799 -: Август 09, 2016, 07:45:56 pm »
Откъм теория е подходяща книгата на Бернадет Брейди - Орелът и чучулигата - има я тук за сваляне.
Върви се от по-мащабното/дълготрайно към по-бързото/кратко:

1. ??? тук само предполагам - не е задължително - период фирдарий
1. Фаза на прогресивна Луна
2. Прогресивни аспекти
3. Затъмнения
4. Транзити на бавни планети
5. Лунации и транзити на бързи планети.

Когато по 2 и 3 имаме дадености, 4 и 5 ги активират.

Или друг вариант транзити и прогресивна луна като отключващ фактор.
Въпреки всичко литературата по тематиката е прекалено малко относно предсказателната астрология. Техниките, които могат да се намерят не работят много точно. Мисълта ми е, че реалните предсказателни техники са скрити покрити, а на показ е оставено малко истина с голям фон от противоречива информация.
Все пак астрологията е точна наука, така че и предсазателната и част би трябвало да бъде много конкретна особено във времето.
Примарни дирекции провала ли си като предсказателна методика в комбинация с транзити?  :08:
За тях съвсем няма информация. Прекалено малко е.  :) :) :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Уран
« Отговор #800 -: Август 09, 2016, 08:12:09 pm »
Твоята карта не работи ли по тези техники? Моята си работи отлично  ;D
Над силата е само умението да я владеем!

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Уран
« Отговор #801 -: Август 09, 2016, 08:20:33 pm »
Твоята карта не работи ли по тези техники? Моята си работи отлично  ;D

Да ти кажа честно не съвсем.
Може пък часа ми да не съвсем точен. Или пък да не подлежа на предсказания за бъдещето  :012: :012: :012:

19,04,2016 много пари, но нито по транзити има нещо особено нито по прогресии.  ;D ;D ;D
И обратното при перфектни звездни конфигурации никакви пари  :d030: :19:

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Транзити на Уран
« Отговор #802 -: Август 09, 2016, 08:26:54 pm »
прави впечатление фокуса върху динамика, за сметка на статика, тоест няма как ако наталната карта не предполага да сме състоятелни в тоя живот да се случи при еди кой си транзит или каквото там
същото се отнася и за останалите желани теми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Уран
« Отговор #803 -: Август 09, 2016, 08:36:10 pm »
Да ти кажа честно не съвсем.
Може пък часа ми да не съвсем точен. Или пък да не подлежа на предсказания за бъдещето  :012: :012: :012:

19,04,2016 много пари, но нито по транзити има нещо особено нито по прогресии.  ;D ;D ;D
И обратното при перфектни звездни конфигурации никакви пари  :d030: :19:

По каква линия дойдоха парите - от работа, оотария, наследство?

На пръв поглед без задълбочаване:

1.тр.Юпитер - У8 в секстил с нат.Венера
2. тр.СЛВ от К6 в секстил с нат.Меркурий - У2
3. СД Слънце с тригон с Уран на К8
4. Пр.Меркурий - У2 в тригон с Юпитер

Това е само с поглед отгоре, ако човек се вгледа и в лунациите и т.н. да раздроби  ... ;D
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #804 -: Август 09, 2016, 08:38:10 pm »
Големи финансови постъпления по други канали?
На мене транзитен плутон съвпад юпитер в девети дом, като върна лентата назад не ми е донесъл бог знае какви мега богатства. Отчасти е бил интересен период откъм пари добър да, но не е имало пари чак са камиони.
Обичайните пари от съпруга ми, но пък са били постоянни и само за мен, че е имало периоди, когато не бяха редовни преводите и каквото дойдеше основно за студентката в столицата, за мен колкото останеше.
При теб сега погледнах, Плутон е У7 , а Юпитер У8, съУ12 - тр Плутон върху Юпитер в 9д - брак по сметка, но Уран с карето е развалил работата  :012:
« Последна редакция: Август 09, 2016, 08:40:49 pm от akruks »

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Уран
« Отговор #805 -: Август 09, 2016, 08:46:15 pm »
По каква линия дойдоха парите - от работа, оотария, наследство?

На пръв поглед без задълбочаване:

1.тр.Юпитер - У8 в секстил с нат.Венера
2. тр.СЛВ от К6 в секстил с нат.Меркурий - У2
3. СД Слънце с тригон с Уран на К8
4. Пр.Меркурий - У2 в тригон с Юпитер

Това е само с поглед отгоре, ако човек се вгледа и в лунациите и т.н. да раздроби  ... ;D

От търговия са парите.   :29: :29: :29:

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Уран
« Отговор #806 -: Август 09, 2016, 08:50:50 pm »
Обичайните пари от съпруга ми, но пък са били постоянни и само за мен, че е имало периоди, когато не бяха редовни преводите и каквото дойдеше основно за студентката в столицата, за мен колкото останеше.
При теб сега погледнах, Плутон е У7 , а Юпитер У8, съУ12 - тр Плутон върху Юпитер в 9д - брак по сметка, но Уран с карето е развалил работата  :012:

 ??? Трябва да се върна във времето, но като се замисля май имаше нещо такова, но момата не ми харесваше много.  ;D ;D ;D Но дали е било точно за този период, но чак за брак не е ставало никога на въпрос.  :08:

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #807 -: Август 10, 2016, 06:58:18 pm »
Или друг вариант транзити и прогресивна луна като отключващ фактор.
Въпреки всичко литературата по тематиката е прекалено малко относно предсказателната астрология. Техниките, които могат да се намерят не работят много точно. Мисълта ми е, че реалните предсказателни техники са скрити покрити, а на показ е оставено малко истина с голям фон от противоречива информация.
Все пак астрологията е точна наука, така че и предсазателната и част би трябвало да бъде много конкретна особено във времето.
Примарни дирекции провала ли си като предсказателна методика в комбинация с транзити?  :08:
За тях съвсем няма информация. Прекалено малко е.  :) :) :)

Да, прогресивната Луна също .. забравила съм я, щото ми е бавна :)
За техниките - не мисля, че е толкова лошо положението - достатъчно е информацията, стига да се подхожда правилно в тълкуването.

Не ми е било необходимо да стигам до примарни ... нямам идея как работят.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #808 -: Август 10, 2016, 07:00:51 pm »
Да ти кажа честно не съвсем.
Може пък часа ми да не съвсем точен. Или пък да не подлежа на предсказания за бъдещето  :012: :012: :012:

19,04,2016 много пари, но нито по транзити има нещо особено нито по прогресии.  ;D ;D ;D
И обратното при перфектни звездни конфигурации никакви пари  :d030: :19:

Не вярвам, че не се вижда в картата. Ако при някой Юпитер и венера нямат връзка с паричен дом, едва ли ще получи някакми материални изобилия. Дадох пример със себе си по-назад. Верно, че съвпада е в Дева, ама ... все пак - такова натрупване - всички накуп и ... нъцки ... щото става в 3 дом :)
« Последна редакция: Август 10, 2016, 07:10:03 pm от Happy58 »

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #809 -: Август 10, 2016, 07:02:45 pm »
От търговия са парите.   :29: :29: :29:

каква търговия - борса?