Автор Тема: Транзити на Уран  (Прочетена 205507 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Уран
« Отговор #840 -: Август 12, 2016, 09:43:41 am »
Отговарям и на предишното:
Продадох собствен имот, за да купим по-голям, но съвместен.
Дадох парите си на мъжа си като инвестиция в съвместно дружество (друг е въпросът дали ще ги видя някога пак ;D)
А вече не работим заедно, за което ми е мъчно, честно казано.
Имал конфликт на интереси?!?!
Оттогава търся свои проекти и реализация.

Пропуснах нещо... Не работим заедно с половинката, но през всичките години работя по проекти, свързани с бизнеса му.
Заради конфликите му на интереси ;), винаги е било безвъзмездно, независимо колко труд и време ми е коствало.
А напоследък това спря, защото искам промяна.
всичко това описва 8 дом и Скорпи- парите на партньора,/8 дом е 2 дом от 7 ,съпруг/
8 дом е наследтво,твое,ти си го дала на съпруга,при положение,че имаш Слънце съвпад ЮЛВ Телец каре У7,8 Сатурн,
У2 съвпад ЮЛВ  все правиш нещо,получаваш бонуси и материята се губи,изтича
сатурн на върха на тау-карето  е да озаптява импулсните прояви на марс/урана,но като у7 разчиташ на партньора за това и губиш
марс-сатурн на асц .искат самостоятелност,затова на вълка му е дебел врата,щото сам си върши работата,но марс рак не е дируктен,все заобилни начини на действия търси,все подкрепа чака,друг да е Матросов на амбразурата,а и диспозитора им  У Асц.Луна в 12,по-добре й е ролята на сив кардинал,с асансьорно- променливи  настроения,търси емоционална безопасност зад сцената,но така се обезличава,слива се с общото,губи идентичност
У8 И У5 ,слаби есенциално,силни аксидентално,идеи как да се подходи креативно към тези дадености
оста Телец-скорпи са двете крайности - голямо богатство или финансова катастрофа
8 дом да инвестиции, слаб пети дом (дом на фондови борси), макар и със силен осми, не бива да инвестира,/Ръшман/

диспозитора на СЛВ Е НА АСЦ.,марс ,самостоятелност,сатурн там  се удоволетворява чрез авторитет ,име,което да работи за теб
« Последна редакция: Август 12, 2016, 10:01:10 am от strelicka »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Уран
« Отговор #841 -: Август 12, 2016, 09:49:26 am »
E, сега - хубаво е, че се хвалите  :29:  :72: , ама кажете си, че не Ви е бил лек и цветущ период  :012:

В нашия случай - той го преживява, но и хората край него ще станем за психиатрия  :012: Може би защото при него са засегнати и двата женски сигнификатора - Слънцето е в съвапд с нат.Венера, а Луната сама по себе си участва - то и аз поемам от енергиите.  ::)



a.l.e.n.a, би ли споделила заглавие и автор, моля те, че ще си имаме дълго време по-близки взаимоотношения с иначе обичания от мен Уран, та да се подготвя някак по-добре, ако е възможно...  :012:

"Жизненост и благополучие с Уран. Транзитите на пробуждането", автор Бил Тиърни
Над силата е само умението да я владеем!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Уран
« Отговор #842 -: Август 12, 2016, 10:06:59 am »
тр.Уран съвпад Слънце на К4 -каре  Асц/Марс,Уран,Плутон
от авантюра,стана натура,взе че ме омъжи и смени няколко пъти местоживеенето
уран на К4 разклаща това,което си считал за сигурно и стабилно до сега,променя те изоснови
това ,което считаш за затвор слънце У12,получаваш свобода,имагинерна
но получената свобода се оказа нов затвор ,съдба

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #843 -: Август 12, 2016, 10:13:10 am »
Само аз ли съм бавно-отговаряща на Уран  ??? ??? - върнах лентата назад - съвпада с Луната в 7 дом - чак пък такива  усещания не съм имала - но пък си имах 2 гаджета наведнъж  :57:. Квадрата със Слънцето не съм го и разбрала даже - никакви спомени за нещо по-особено по това време. При опозицията със Слънцето (и съвпад с МС) - нищо свързано с Уран. Имаше събитие, но то беше по Плутон, Сатурн и Юпитер. На Уран не му разбирам влиянието по това време.

Но сега, когато тр Уран направи тригона към Марс, куинконса със стелиума и квадрата към К1/К7, определено го усетих. И си продължава, дори и в по-малка степен.

Проверявам и дирекциите при различните моменти - определено влиянието му е свързано с тях - ако има дирекция, имам влияние, без дирекция - минава незабелязано.

Поне при мен е така.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Уран
« Отговор #844 -: Август 12, 2016, 10:18:46 am »
E, сега - хубаво е, че се хвалите  :29:  :72: , ама кажете си, че не Ви е бил лек и цветущ период  :012:

В нашия случай - той го преживява, но и хората край него ще станем за психиатрия  :012: Може би защото при него са засегнати и двата женски сигнификатора - Слънцето е в съвапд с нат.Венера, а Луната сама по себе си участва - то и аз поемам от енергиите.  ::)


Едни се хвалят, други се оплакват  :29: На никого не му е било песен, но чак пък толкова ужасно ....  :)
Много зависи от аспектацията на светилата и Уран в натала на мъжа ти. Вероятно е много далеч от неговата енергия, за да реагира така интензивно.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Уран
« Отговор #845 -: Август 12, 2016, 12:02:39 pm »
E, сега - хубаво е, че се хвалите  :29:  :72: , ама кажете си, че не Ви е бил лек и цветущ период  :012:


Ами при мен имаше напрежение, но иначе това беше времето когато родих дъщеря си, докато бях в майчинство си намерих много хубава и добре платена работа (т.е. отървах се от старото място където ме тормозеха психически, чувствах се неудовлетворена и бях и зле заплатена) и така. Напрежението започна когато тр. Сатурн, а май и уран вече бяха в разходящи аспекти към светилата. Но тогава и пр. слънце правеше съвпад с юлв.

На практика това беше времето когато животът ми доста се промени.

Преживяла съм и напрегнати аспекти на тр. плутон и Сатурн едновременно към наталната квадратура на светилата.  :)

Като обобщение - по-лесно се понасят от подвижни знаци тези транзити, при мен и двете светила са в подвижни знаци.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Транзити на Уран
« Отговор #846 -: Август 12, 2016, 12:05:41 pm »
Място или тема , които не са ми интересни, ги прескачам.
Не харесвам неща , които не са ме заинтригували по някакъв начин.
Харесва ми чужд поглед върху нещата, друго е безпристрастен да погледне карта и каже какво вижда.
А тр. Уран върху Слънце ми беше един от най- хубавите периоди в живота. Но тази енергия ми е позната и мога да се справя с нея, колкото и изненадващо да се проявява.
Транзитите на Уран и тези върху нат. Уран са оказвали положителна промяна, макар и осъзната по- късно.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #847 -: Август 12, 2016, 12:21:04 pm »
А сега по темата за Уран, останалото е за почистване  :)

Би трябвало да зависи как е поставен и аспектиран Уран в наталната карта и доколко е изявен в живота на натива, в каква насока е влиянието му. При някои се изявява по-деструктивната му страна - на най-ниско ниво носи внезапни събития, раздели, понякога и инциденти, удари по имиджа и статуса. Според астропсихолозите всяка планетна позиция може да се отработи съзнателно, за да спре да се реализира на деструктивно ниво. При мен е в позиция, която предполага по-слаб контрол върху неговите изяви /в зоната на несъзнателното/, но има хармонични аспекти с две мои доминанти. По-деструктивен е бил в най-ранната ми детска възраст /през първите 4-5 години и животът ми беше доста нестабилен, имаше сериозни промени в обкръжението ми, смяна на местожителство/, тогава имаше невротичност и страхове, много впечатлителна и възбудима психика. Когато започнах съзнателно използвам скритите му ресурси, докоснах се до неговата положителна страна - дава много силни интуитивни проблясъци, бърз и остър ум, будни идеи, спомага за по-бърза работа с голям обем информация, ставаш изключително сензитивен и възприемчив за всякакви невидими знаци и сигнали.

При моя близка, която беше с квадратура между светилата, разположени в мутабелни знаци, престоят на Уран в Риби беше много деструктивен. Тя е изгряващ Водолей и има Венера в квадрат с Уран в радикса /Уран в 6 дом/. Когато транзитът към светилата започна, емоционалните и психологически кризи се зачестиха, стана още по-избухлива, неконтролируема, конфликтна, през ден заформяше грандиозни скандали и се изнасяше с всичкия си багаж. Като във влакче на ужасите - ежедневни битови конфликти, от най-малкото нещо палеше като клечка кибрит, усещането при това съжителство беше все едно живееш в склад с барут и само една малка искра му трябва, за да експлодира. Изключително натоварващо за психиката на околните. По всичко личи, че Уран при нея се е изявявал на деструктивно ниво: в 6 дом - битови скандали и невъзможност някъде да намери работа и да се задържи там, Уран в квадрат с Венера - постоянни кавги и проблеми с брачния партньор, с близки и любими хора /непостоянна и нелоялна беше и в приятелството/.





« Последна редакция: Август 12, 2016, 12:27:15 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Уран
« Отговор #848 -: Август 12, 2016, 12:43:32 pm »
Благодаря на strelicka за прочита!

Lilla, примери от практиката са най-добрите уроци. Благодарско и на теб!

  :58:
« Последна редакция: Август 12, 2016, 12:47:36 pm от lina »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #849 -: Август 12, 2016, 02:15:28 pm »

Lilla, примери от практиката са най-добрите уроци.

От практически опит и наблюдение извличаме най-ценните поуки, същото важи и за Астрологията.

Не знам защо всички толкова се захласват по висшите изяви на Уран и Водолей - такива в реалния живот не съм проследявала, в повечето карти Уран си е пакостник и изявата му е от ниско до средно ниво. Но заниманията с астрология и сродните ѝ науки ни помагат да превключим на други честоти.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Уран
« Отговор #850 -: Август 12, 2016, 02:29:50 pm »
Благодаря на всички, които се отзоваха на моето "оплакване"  :58: Действително, при него в натала Уран е ъглов (на ДС), ретрограден и в опозиция на Меркурий (на АС), квадрат със Сатурн от 4 дом и тригон с Марс. Напрежението се изругава в дома  :012:
Над силата е само умението да я владеем!

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Транзити на Уран
« Отговор #851 -: Август 12, 2016, 02:39:04 pm »
Въпрос на лично отнощение-захласваме се по външните планети заради астрологията-за нея трябат висшите им октави  :72:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Над силата е само умението да я владеем!

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Уран
« Отговор #853 -: Август 12, 2016, 03:36:45 pm »
Не знам кое е по-кофти - квадрат или съвпад. При ММ Уран съвпадаше със Слънцето, а Сатурн с Луната - ужас и безумие  :( Преса и недоволство по всички параграфи  :(
По време на моя съвпад със Слънцето единственото, което усетих, беше огромна енергия. Работих като за трима - хвърлях едната работа и хващах друга. Бях неуморна. Уран е У4 във 2д на К2.

Сега повече ме интересува съвпадът с Луната ми на К7, че на градус от нея тръгна ретро да се връща из 6д, догодина ще го направи този номер през К7, а точно там е Луната ми. Тя пък е в опозиция с Плутон... :lol_hitting: поизтрещявам. Всъщност, избива ме на ревност  :85:
« Последна редакция: Август 12, 2016, 03:44:45 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Транзити на Уран
« Отговор #854 -: Август 12, 2016, 03:38:09 pm »
Какви висши изяви на Уран например очаквате?
Някоя революция, нещо в стил " Жана Д'Арк?
Съжалявам, но на мен Уран ми стига само за собствени нужди- да ме предупреди за нещо чрез интуиция, да ми даде знак за нещо важно, да ми изпълни желание- без майтап, нямам несбъдната мечта, но- първо, мечтите ми са съвсем съобразени с възможностите ми и второ- някой път ги чакам много дълго, ей такива дребни неща, пък ако ще и Сатурнови да изглеждат.
Нямам ни втори Дънов в обкръжението си, ни втора Ванга, обаче пък нямам и непредвидими избухливи идиоти , създаващи ми стрес.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...